Strona główna Dom i AGD Wentylator Dyson : Który model wybrać ?

Wentylator Dyson : Który model wybrać ?

Ogrzewanie, wentylacja i oczyszczanie powietrza to trzy funkcje, które oferują wentylatory firmy Dyson. Jako znany i uznany producent tego typu produktów, firma Dyson wprowadza innowacje w zakresie produktów przydatnych zarówno latem, jak i zimą. Dodatek w postaci funkcji oczyszczania powietrza niewątpliwie spodoba się wszystkim osobom cierpiącym na alergię. Natężenie przepływu powietrza w tych urządzeniach może osiągnąć 180 litrów na sekundę! Jak najlepiej wybrać wentylator firmy Dyson, to jest to, co proponujemy w tym kompletnym przewodniku zakupu.

Dlaczego warto wybrać markę Dyson ?

James Dyson rozpoczął swoją działalność gospodarczą w 1991 roku. Od tego czasu, marka stale wymyślała i oferowała różne urządzenia gospodarstwa domowego, w tym wentylatory. Na początku firma Dyson koncentrowała się na produkcji i ciągłym ulepszaniu odkurzaczy i przez kilka następnych lat, usprawniała niszczenie cząstek na ziemi. Opracowano niezwykłe wynalazki, takie jak Dyson V11 lub Dyson 360 Eye. James Dyson chciał zwalczyć unoszący się w powietrzu pył, czynniki alergizujące.

Zainspirowały go badania z 2012 roku, które wykazały, że wnętrza domów były pięciokrotnie bardziej zanieczyszczone niż powietrze na zewnątrz! Problem, który może mieć wpływ w szczególności na zdrowie osób wrażliwych. Ponadto, aby ułatwić porównanie modeli, zidentyfikowaliśmy cztery jednostki firmy Dyson, które wyróżniają się spośród innych wentylatorów pod względem wydajności i technologii. Jakość, wady, koszt, oferujemy szczegółowe opracowanie ułatwiające wyszukiwanie idealnego modelu Dyson.

Dyson Pure Cool TP04 : Nowy wentylator i oczyszczacz powietrza

ulubioneDyson Pure Cool

Uzdatnianie i poprawa jakości powietrza atmosferycznego stała się priorytetem marki Dyson, która oferuje różne modele wentylatorów lekkich i małych (modele stołowe) lub tzw. wentylatory kolumnowe (budowa wysokościowa).

Czyszczenie powietrza jest credo nowego modelu Dyson Pure Cool TP04. Bez zmiany futurystycznego i pozbawionego ostrzy wyglądu, urządzenie oferuje teraz możliwość filtrowania powietrza, usuwając 99,95% cząsteczek. Aby spełnić wszystkie wymagania, model ten jest dostępny w obu rozmiarach, które można umieścić na stole lub w kolumnie.

Nowość w tym produkcie: Możliwe jest uzyskanie dostępu do informacji o zanieczyszczeniach, które urządzenie przefiltrowało. Cyfrowy wyświetlacz pozwala na wyświetlanie innych praktycznych informacji. Podobnie jak w przypadku wszystkich innych modeli marki, możliwe jest przełączenie na tryb oscylacyjny i cichszy (64 decybele), tak aby jasność i hałas nie przeszkadzały użytkownikom.

Oscylacja może być regulowana w zakresie od 45 do 350°. Świeże i oczyszczone powietrze w lecie, oczyszczanie bez ruchu powietrza, inne pory roku, ten wentylator wie jak dostosować się do potrzeb. Jeśli chodzi o parametry model ten waży 4,98 kg i mierzy 22,3 x 22,3 x 105 cm. Jest on sprzedawany po średniej cenie 2599,00 zł.

Najważniejsze zalety Dyson Pure Cool

Lubimy system filtracji zużytego powietrza. Doceniamy możliwość zarządzania urządzeniem poprzez ekran LCD bez konieczności stosowania dedykowanej aplikacji. Wreszcie, doceniamy drobne ulepszenia z punktu widzenia wzornictwa i dobór bardzo wytrzymałych materiałów. Jego funkcja oczyszczania powietrza jest prawdziwym plusem dla domu.

Doceniamy mniej

Jak zawsze, w przypadku fanów Dyson, cena jest jego słabym punktem. Oferowany w cenie 2599zł za kolumnę wentylacyjną i 2299 zł za wersję stołową, jednak wart jest swojej ceny.

Wybór trzech najlepszych wentylatorów firmy Dyson

Dyson Pure Hot + Cool HP04 : Najlepsze połączenie

PierwszyDyson pure hot + cool

Uniwersalny, Dyson Pure Hot + Cool HP04 jest przydatny we wszystkich porach roku. Reguluje temperatury szczytowe w lecie i ogrzewa powietrze w okresie zimowym. Jego funkcja oczyszczacza powietrza może towarzyszyć rodzinie przez cały rok, wychwytując 99,95% alergennych substancji obecnych w powietrzu.

Umożliwia to wyeliminowanie szkodliwych oparów, plus, aby na przykład nie cierpieć z powodu biernego palenia. Działanie to ułatwia filtr 360° wykonany z włókna szklanego. Powietrze jest kierowane w jednym kierunku tylko przez funkcję Jet Focus. Czyste powietrze, przyjemna temperatura, każdy miesiąc w roku, wie jak uczynić siebie niezbędnym.

Nie trzeba stać z przodu, aby skorzystać z jego ciepła. Szerokie rozproszenie pozwala cieszyć się dodatkowymi stopniami w każdym miejscu w pokoju. Odnosi się do żądanej temperatury i utrzymuje ją przez czas trwania żądanego cyklu. O co więcej możesz prosić? Cichy (tylko 64 decybele), pomimo mocy 2000 W, może być sterowany przez smartfon, jako inteligentne urządzenie domowe.

Jego niewielka waga pozwala na łatwe przemieszczanie się z jednego pomieszczenia do drugiego, w zależności od potrzeb użytkownika. Waży 3,98 kg i ma wymiary 63 centymetry wysokości i 22 centymetry średnicy, co ułatwia transport. Pure Hot + Cool musi być używany z baterią CR2, dołączoną do dostawy. Średnia cena tego modelu wynosi 2899,00 zł.

Zalety Dyson Pure Hot+Cool

Doceniamy to urządzenie, które ma być wielofunkcyjne, nadające się do użytku przez cały rok i wyposażone jest w magnetyczny pilot zdalnego sterowania, który ułatwia jego obsługę. Jego przemysłowy wygląd sprawia, że jest to piękny obiekt dekoracyjny, a także funkcjonalny.

Słabe strony tego modelu

Wysoką cenę Dyson Hot + Cool HP04 można uznać za wadę. Nawet biorąc pod uwagę jego wydajność, cena pobierana za to urządzenie jest wysoka. Jeśli jego wygląd uwodzi, jego duży rozmiar sprawia, że konsument cofa się trochę do tyłu.

Dyson Pure Cool Link TP02 : Doskonałość w mini formacie

drugiDyson AM09

Chociaż wydajność wentylacji oferowana przez ten model jest podobna do wydajności produktów marki, firma Dyson zdecydowała się zaoferować Pure Cool Link TP02 w niższej cenie. Tam, gdzie Pure Hot + Cool Link oferował jeden kierunek rozproszenia powietrza, AM09 wprowadza innowacje poprzez dyfuzję w kilku kierunkach, zawsze z Jet Focus.

Płyty ceramiczne, z których się składa ten wentylator, czynią go możliwym systemem ogrzewania nadmuchiwanego, przynajmniej jako uzupełnienie. Zintegrowany termostat umożliwia pomiar temperatury w pomieszczeniu, w którym zainstalowane jest urządzenie, w celu dostosowania się do niego. W podstawie stopy urządzenia Dyson Pure Cool Link TP02 można odczytać temperaturę wyświetlaną cyfrowo.

Jest cichy (64 decybele), co pozwala na stosowanie go nawet w pokojach w nocy. Wszystkie jego części wykorzystywane do wentylacji lub ogrzewania (łopatki lub części grzewcze) są niewidoczne: niezaprzeczalny plus dla bezpieczeństwa dzieci i dorosłych. Jest łatwy w czyszczeniu, co pozwala na dłuższą żywotność urządzenia.

Wyposażony jest w magnetyczny pilot zdalnego sterowania, który umożliwia szybkie dotarcie do produktu i manewrowanie nim według własnego uznania. Wymiary tego urządzenia wynoszą: wysokość 59,5 centymetrów i średnica 20,4 centymetrów. Waży tylko 2,70 kg. Jest dostarczany z baterią CR2. Średnia cena tego modelu wynosi od 1799 do 1899,00 zł w zależności od kolorów i dystrybutorów.

Dlaczego lubimy Dysona Pure Cool Link

Jego wydajność cieplna jest niewiarygodna, ponieważ przechodzi od 30 W w systemie wentylacyjnym do 2000 W w celu ogrzania atmosfery po przełączeniu w tryb ogrzewania. Doceniamy również format mini-wieży, który sprawia, że jest dyskretny i pozwala na umieszczenie go w dowolnym miejscu domu.

Co może cię nie zadowolić

Jego cena pozostaje nieco wysoka, ale jego wydajność jest doskonała.

Dyson AM06 : model podstawowy stołowy

trzecidyson AM06

Brak tutaj potrójnej funkcji. Wentylator stołowy AM06 firmy Dyson rozprowadza delikatnie powietrze w całym pomieszczeniu, w którym się znajduje, poprzez regulowaną oscylację. Mniejsze zużycie energii niż Dyson AM01 (-40% mniejsze zużycie), jest również o 75% cichsze.

Wygląd tego wentylatora Dyson nadaje mu tożsamość, która przemawia do użytkowników i odróżnia go od modeli wieżowych. Jego pilot zdalnego sterowania ułatwia obsługę. Magnetyzowany, zawsze znajduje swoje miejsce na wentylatorze bez obawy przed uszkodzeniem lub zagubieniem. Podobnie jak w przypadku modelu AM09, obraca się on na własnym środku ciężkości, umożliwiając kierowanie strumienia powietrza od podłogi do sufitu.

Firma Dyson udziela gwarancji na ten wentylator przez na 2 lata. Ten model ma wyjątkową wydajność pomimo niewielkich 26 watów. Podobnie jak jego starsi bracia, wykorzystują technologię Multiplikatora Powietrza, która generuje delikatny i ciągły powiew powietrza. Wentylator stołowy Dyson mierzy 14,5 x 30 x 30 x 55,2 cm i waży tylko 3,4 kg. Dostarczany jest z baterią i 2-metrowym kablem.

Zalety wentylatora Dyson AM06

Jego wydajność wentylacyjna, która miesza się z nietypowym wyglądem i możliwością łatwego czyszczenia to jego dwa główne atuty. Jest to model podstawowy idealny do chłodzenia małego pomieszczenia w mieszkaniu lub domu.

Jego negatywne aspekty

Koszt wentylatora Dyson AM06. Podczas gdy niektórzy ludzie lubią ten elegancki design, uważamy ten model za nieco mniej wycyzelowany niż inne modele tej samej marki.

Dlaczego warto kupić wentylator Dysona ?

Wentylator Dyson

W przypadku, gdy klimatyzator chłodzi tylko powietrze uważane za zbyt gorące, gdy wentylator rozprasza powietrze (stąd jego nazwa: wentyluje powietrze). Urządzenia wentylacyjne firmy Dyson są często wszechstronne: ogrzewanie, wentylacja, filtracja powietrza, są sprzymierzeńcami zdrowych domów i uwalniają od zarazków i innych substancji uczulających.

Można zauważyć, że oczyszczacze powietrza firmy Dyson usuwają nie tylko pyłki i alergeny, ale także pleśń i bakterie, emisje przemysłowe, dwutlenek azotu, benzen i ozon. To oszczędza zdrowie, kiedy wiemy, że wnętrza ludzkich mieszkań są 5 razy bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz. Gdy zużyte powietrze jest przechwycone i zniszczone, jest zastępowane przez zdrowe powietrze, które rozprzestrzenia się w całym pomieszczeniu poprzez okrągły lub owalny pierścień.

który model wybraćWentylatory mogą być łatwo transportowane z jednego pomieszczenia do drugiego dzięki ich rozsądnej wadze, szczególnie przy wyborze modelu stołowego. Działają one cicho, nie przekraczając nigdy 70 decybeli i dlatego mogą być stosowane w pokojach , nawet dzieci. Podłączone lub nie, są praktyczne w użyciu dzięki wyświetlaczom cyfrowym i pilotom zdalnego sterowania.

Możesz kontrolować jakość powietrza w swoim domu i w razie potrzeby zdecydować się na oczyszczenie pomieszczenia. Istnieje również niskie zużycie energii pomimo ich wysokiej mocy. Są to małe urządzenia gospodarstwa domowego, które mogą wtopić się w wystrój i zaprezentować bardzo rozpoznawalny i współczesny design.

Cztery wentylatory Dyson w specjalnej ofercie

10% rabatuDyson Pure Cool TP04

Dyson Pure Cool TP04
5% rabatuDyson Pure Cool Me

Dyson Pure Cool Me
5% rabatuDyson Pure Hot + Cool™ HP04

Dyson Pure Hot + Cool™ HP04
8% rabatuDyson AM10

Dyson AM10 nawilżacz powietrza

Jak działa wentylator Dysona ?

Jak działa wentylator Dysona

Każdy model składa się z dziewięciu łopatek, które tworzą silnik wentylatorów Dyson. Te łopatki utrzymują 27 litrów powietrza na sekundę. Wentylator składa się z następujących elementów: Powietrze przedostaje się przez kanał do rury, która podnosi je do tyłu wentylatora, a następnie uwalnia je pomnożone przez piętnaście z przodu urządzenia. Wnęka i pierścieniowy dyfuzor redukują hałas silnika.

Powietrze nie jest mieszane przez łopatki. Jest to ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa. Dzięki temu wentylatory Dyson mogą być przenoszone i pozostawiane w pobliżu dzieci bez żadnego niebezpieczeństwa. Jeśli się przewrócą, wentylatory wyłączają się automatycznie. Możesz zatem pozwolić im pracować pod swoją nieobecność, nawet jeśli masz zwierzęta domowe. Brak łopatek oznacza również, że powietrze jest stale mieszane w celu uzyskania lepszej jednorodności restytucji.

Zintegrowany programator we wszystkich modelach wentylatorów marki pozwala zaplanować zakres od 15 minut do 9 godzin. Idealny do znalezienia ciepłego pokoju w drodze do domu z pracy, jeśli używasz wentylatora Dyson jako dodatkowego ogrzewania lub do chłodzenia pokoju latem przed pójściem spać. W przeciwieństwie do innych systemów ogrzewania pomocniczego, ogrzewanie wentylatorem Dyson nie wydziela żadnych zapachów, gdy jest on włączony.

Jak wyczyścić wentylator Dyson ?

Jak wyczyścić wentylator

Łatwiejszy do czyszczenia niż konwencjonalny wentylator z łopatkami, wentylator Dyson ma niewiele widocznych elementów. Dzięki temu łatwiej się czyści. W tym celu wystarczy przetrzeć lekko wilgotną ściereczkę wokół pierścienia i wzdłuż podstawy. Ta czynność, wykonywana regularnie, pozwoli na wydłużenie żywotności urządzenia wentylacyjnego.

Jeżeli wentylatory są wykorzystywane jako ogrzewanie pomocnicze, zaleca się odczekać co najmniej jedną lub dwie godziny po wyłączeniu i odłączeniu wentylatora przed jego czyszczeniem. Z miękką szczotką na końcu odkurzacza, delikatnie odkurzyć wieżę i pierścień. Nie należy nakładać na wentylator żadnych artykułów gospodarstwa domowego, ponieważ może to spowodować uszkodzenie powłoki.