Klimatyzator przenośny ranking
Strona główna Dom i AGD Klimatyzator przenośny : rankingi najlepszych modeli

Klimatyzator przenośny : rankingi najlepszych modeli

Choć zawsze cieszymy się, że upał letnich dni powraca, nie lubimy , aby wdarł się on do naszych domów, a zwłaszcza do naszych sypialni. Powyżej 19°, rzeczywiście trudno jest zasnąć nawet w najlepszych warunkach. Ciepło nagromadzone w ciągu dnia prawie nie ucieka, nawet jeśli okno jest otwarte. Cudowne rozwiązanie : wyposażyć się w przenośny klimatyzator.

Urządzenie to chłodzi powietrze otoczenia dzięki swojej wydajności chłodniczej. Ale zredukowanie go do tego prostego użycia byłoby niesprawiedliwe. Wentylacja, osuszanie, oczyszczanie, rekuperacja: niektóre modele mają skuteczność, dzięki której nasze życie staje się przyjemniejsze latem i zimą. Ale jak wybrać najbardziej odpowiedni klimatyzator dla swoich potrzeb? Opracowaliśmy niniejszy przewodnik zakupu, aby pomóc Ci dokonać najlepszego wyboru. Wkrótce będziesz nie do pobicia w tej kwestii.

Porównanie trzech najlepszych klimatyzatorów przenośnych

Trotec PAC 2610 E : najlepiej sprzedający się model

PierwszyTrotec pac 2610

Można powiedzieć, że klimatyzator Trotec PAC 2610 E posiada wszystkie cechy. Posiada moc 2600 W, co czyni go wydajnym dla pomieszczeń około 85 m3. Model ten oferuje klasę energetyczną sklasyfikowaną jako A, a więc jest to urządzenie energooszczędne. Wylot powietrza może być dostosowany do Twoich potrzeb, aby zapewnić większy komfort.

Jego programowanie obejmuje system zegarowy. Jest łatwy w użyciu dzięki panelowi sterowania umieszczonemu na górze urządzenia. Dostępne są trzy prędkości wentylacji do wyboru i posiada funkcję osuszania. Klimatyzator przenośny Trotec może być również używany jako wentylator. Oszacowuje temperaturę i poziom wilgotności w pomieszczeniu, aby zapewnić najbardziej odpowiednią reakcję.

Wyjmowany filtr można łatwo wyczyścić. Mały i kompaktowy, nie zajmuje dużo miejsca (370 x 380 x 770 mm) i może być łatwo transportowany. Waży 27,5 kg, ale ponieważ jest wyposażony w kółka, nie będziesz musiał go nosić. Pilot można zawiesić na specjalnym do tego celu uchwycie tak aby go nie zgubić.

Model PAC 2610 E jest dostarczany z kanałem wydechowym z tyłu. To od ciebie zależy, czy kalorie wyjdą przez okno. Należy pamiętać, że producent oferuje system uszczelniający , aby nie stracić świeżości pomieszczenia. Poziom hałasu wynosi tylko 56 decybeli. Wreszcie, jego cena czyni go bardzo atrakcyjnym.

Mocne strony klimatyzatora przenośnego Trotec PAC 2610 E

Jest to dobre urządzenie, które nie jest bardzo drogie w stosunku do wydajności. Spełnia wszystkie swoje obietnice i okazuje się cichym, mobilnym klimatyzatorem.

Czego żałujemy

Wydajność chłodnicza jest nieco niższa w przypadku dużych powierzchni.

DeLonghi Pinguino PAC N87 : dobry stosunek ceny do jakości

drugidelonghi pac n76

Nawet jeśli nie ma takiej samej mocy jak jego konkurent, z mocą 2500 W, ten monoblokowy klimatyzator sprzedawany przez markę DeLonghi został zaprojektowany tak, aby był wydajny. Nie obiecuje lodowatego zimna, mimo swojej nazwy, ale potrafi skutecznie schłodzić dom lub mieszkanie o powierzchni 50 m².

Wydajność ta jest połączona z bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości i stosunkowo niskim zużyciem energii; jest oceniana na A+. W tym urządzeniu możliwe są trzy prędkości wentylacji. Poziom hałasu jest niski (63 decybele) dzięki technologii Silent Delonghi. Klimatyzator DeLonghi gra w wielkiej lidze oferując system Real Feel, który mierzy wilgotność i temperaturę, aby zapewnić najwyższy poziom komfortu.

Wyświetlacz LCD ułatwia aktywację funkcji. Waży 30 kg i mierzy 44,9 x 39,5 x 75 centymetrów. Fakt bycia monoblokiem wymaga oczywiście wyposażenia go w system ewakuacji. To do Ciebie należy usunięcie kalorii przechowywanych w kanale przez otwarte okno lub przez otwór wykonany w ścianie Twojego domu. Pinguino PAC N87 jest łatwy w transporcie dzięki czterem kółkom i praktycznym uchwytom. Model ten jest dostarczany z pilotem zdalnego sterowania, co ułatwia programowanie.

Zalety klimatyzatora DeLonghi

Klimatyzator DeLonghi ma dobrą moc w bardzo przystępnej cenie. Marka zdobywa punkty dzięki temu modelowi, który oferuje przekonującą wydajność energetyczną (A+) i szybkie chłodzenie małych i średnich pomieszczeń w domu.

Doceniamy mniej

Chcielibyśmy, aby ta maszyna mogła nas ogrzewać w zimie i działała w obie strony. Niestety, nie pełni ona tej funkcji.

Remko RKL 491 DC : najwyższej klasy klimatyzator przenośny split

trzeciRemko RKL 491DC

Zakończmy to porównanie klimatyzatorem przenośnym Remko RKL 491 DC Split. Jego 4300 W mocy chłodniczej sprawia, że jest to bardzo wydajne urządzenie. Nie boi się dużych przestrzeni, ponieważ w ciągu około dwudziestu minut potrafi schłodzić 120 m3 pomieszczenia (80 m²).

Jego przepływ powietrza wynoszący 600 m3 na godzinę nie powoduje wielkie hałasu. Jest to cicha maszyna, o poziomie hałasu zaledwie 45 decybeli. Wielkość ta może się różnić w zależności od wybranej prędkości, ale w żadnym wypadku nie przekracza 52 decybeli. Możemy pochwalić jego wytrzymałość i jakość materiałów wybranych przez markę Remko. Jest to ważne kryterium dla tego typu produktu, a RKL 491 DC prezentuje niezawodną jakość pod tym względem .

Komfort, jaki zapewnia ten klimatyzator przenośny przez cały dzień, jest niezwykły. Może pracować na trzech różnych prędkościach, które można wybrać za pomocą dostarczonego pilota zdalnego sterowania. Klimatyzator ten posiada funkcję osuszacza, która oczyszcza i chłodzi powietrze w pomieszczeniu. Model jest wyposażony w kabel o długości 3 metrów i jest wyposażony w kółka, które umożliwiają transport z jednego pomieszczenia do drugiego, bez konieczności przenoszenia go. Co nie jest bez znaczenia, biorąc pod uwagę, że nadal waży 45,6 kg.

Jednostka wewnętrzna mierzy 69,5 x 47 x 33,5 cm, co jest porównywalne z innymi klimatyzatorami przenośnymi. Urządzenie dostarczane jest z pilotem zdalnego sterowania do programowania 24-godzinnego. Filtr powietrza jest wyjmowany i w razie potrzeby można go łatwo wymienić. Podoba nam się jego srebrzysty design, który czyni go bardzo eleganckim.

Zalety modelu Remko

Doceniamy prawie dwukrotnie większą moc niż modele monoblokowe i szybki rozruch. Po prostu umieść go w sypialni na 20 minut przed pójściem spać, aby spędzić chłodną noc. Podoba nam się jego funkcja osuszania.

Minusy tego urządzenia

Jego cena jest dość wysoka. Jest ona co najmniej dwa razy większą niż w przypadku modeli monoblokowych. Niemniej jednak należy zauważyć, że jego moc i wydajność są również znacznie większe.

Jak działa Klimatyzator przenośny ?

Klimatyzator przenośny

Podczas gdy podstawową rolą przenośnego klimatyzatora jest chłodzenie powietrza, jest on również zdolny do jego filtrowania i osuszania. Urządzenie mobilne pobiera gorące powietrze z pomieszczenia, przekształca je w zimne powietrze, dzięki czemu temperatura jest idealna. Klimatyzatory sprzedawane są z urządzeniem przetwarzającym odzyskane kalorie, zwanym również monoblokami. W tym przypadku są one wyposażone w prosty przewód wydechowy, zwykle umieszczony z tyłu urządzenia.

Użytkownik jest odpowiedzialny za wystawienie tego przewodu wydechowego na zewnątrz przez otwór (często okno) w celu usunięcia kalorii przechowywanych przez urządzenie. Jednostki monoblokowe są łatwiejsze w przemieszczaniu, ponieważ są lżejsze i często mają kółka lub nawet uchwyty. Klimatyzatory są znacznie bardziej wydajne niż wentylatory, które mieszają tylko powietrze. Należy zauważyć, że niektóre wentylatory Dyson oferują również funkcje chłodzenia.

5 najlepiej sprzedających się mobilnych, nie ewakuacyjnych klimatyzatorów przenośnych

# Obrazek Nazwa Ocena klientów Koszt
1 Columbia Vac KLC9000 Columbia Columbia Vac KLC9000 Columbia 17 Opinie 1890,00 zł
2 Olimpia Splendid Dolceclima silent (biały) Olimpia Splendid Dolceclima silent (biały) 15 Opinie 1890,00 zł
3 Olimpia Splendid Dolceclima Compact Olimpia Splendid Dolceclima Compact 5 Opinie 2290,00 zł
4 Sencor SAC MT9020C Sencor SAC MT9020C 8 Opinie 2599,00 zł
5 Electrolux EXP34U338HW Electrolux EXP34U338HW Pas de notes 2499,00 zł

Różne modele klimatyzatorów przenośnych

Klimatyzator przenośny monoblokowy

Klimatyzator przenośny monoblokowy

Jak sama nazwa wskazuje, klimatyzator monoblokowy składa się z jednej części. Jest zatem autonomiczny we wszystkich swoich zadaniach, nie będąc zależnym od jednostki zewnętrznej. Model ten odzyskuje gorące powietrze z pomieszczenia i przekształca je w zimne powietrze. Ale zebrane kalorie muszą zostać wyeliminowane. W tym celu modele te są wyposażone w elastyczny wąż ewakuacyjny o różnych długościach. Przewód ten należy wyprowadzić przez okno lub przez zewnętrzny otwór wylotowy (jeśli taki posiadasz, na przykład już obecny do suszarki bębnowej).

Wadą tego systemu jest to, że półotwarte okno umożliwia ponowne przedostanie się ciepłego powietrza i….owadów. Nie panikuj, jednak istnieją systemy dostępne w sprzedaży do uszczelniania okien. Gorące powietrze nie przedostaje się do środka, podobnie jak owady. Jest to jednak dodatkowy koszt, który należy uwzględnić w całkowitym budżecie. Urządzenia Monoblock są popularne wśród użytkowników, ponieważ zajmują niewiele miejsca, są wydajne i tańsze w zakupie. Należy jednak zauważyć, że istnieją modele klimatyzatorów przenośnych, które nie wymagają ewakuacji, co może być bardziej praktyczne w perspektywie długoterminowej.

Klimatyzator przenośny split (dzielony)

Klimatyzator przenośny split

Split jest angielskim słowem oznaczającym „fragmentaryczny”. Oznacza to, że dwie jednostki dzielą się zadaniami w tym urządzeniu. Jednostka wewnętrzna i zewnętrzna, połączona elastycznym wężem o zmiennej wielkości. Uwolnione kalorie są transportowane do jednostki zewnętrznej, co eliminuje je. W związku z tym nie ma przewodu wydalającego gorące powietrze w tym urządzeniu klimatyzacyjnym.

Klimatyzatory zaprojektowane w ten sposób, że są generalnie cięższe niż modele monoblokowe i dlatego trudniej je przenosić. Często są one wyposażone w kółka (przynajmniej do jednostki wewnętrznej). Wydajność jest lepsza w porównaniu z klimatyzatorem monoblokowym i mimo imponujących rozmiarów są one ciche w użytkowaniu.

Odwracalny klimatyzator przenośny

Odwracalny klimatyzator przenośny

Odwracalność tych urządzeń sprawia, że nadają się one do stosowania w domach przez cały rok, gdzie konwencjonalne systemy klimatyzacyjne znikają po nadejściu zimy. Latem klimatyzatory odwracalne chłodzą ciepłe powietrze w domach, a zimą ogrzewają wnętrza. Nie należy ich uznawać za główne źródło ciepła, ale za rozwiązania dodatkowe. Odwracalne klimatyzatory doskonale sprawdzają się w sypialniach i apartamentach. Powierzchnia od 12 do 40 m² doskonale nadaje się do tego typu urządzeń.

Te tak zwane urządzenia aerotermalne przechwytują kalorie obecne w powietrzu, aby je ogrzać i uwolnić do pomieszczenia. Odwracalny klimatyzator przenośny ma wyższy współczynnik wydajności (COP) dla ogrzewania niż dla chłodzenia. Zużycie energii jest zatem niższe przy ogrzewaniu pomieszczenia niż przy jego chłodzeniu. Oferowanie tych dwóch funkcji podnosi ceny tych urządzeń. Jednak w przypadku pomieszczeń takich jak werandy, które mogą stać się piecami latem lub lodowcami zimą, mogą one szybko stać się zbawienne. W zależności od potrzeb, wybierz konkretny model.

Jak wybrać cichy klimatyzator przenośny?

Jak wybrać

Klimatyzator przenośny jest uważany za urządzenie domowe. Jako taki, musi być starannie dobrany, abyś mógł śledzić go przy pierwszym użyciu i aby zapewnił Ci satysfakcję. W celu dokonania najlepszego wyboru, istnieją kryteria, które należy wziąć pod uwagę przy porównywaniu.

Moc urządzenia

Jak w przypadku wszystkich urządzeń gospodarstwa domowego, im większa moc, tym bardziej wydajne urządzenie. Dla tego typu urządzeń gospodarstwa domowego moc wyrażana jest w BTU (British Termal Unit). Dla informacji, 1 BTU odpowiada 0,3 W. Jeśli chcesz odświeżyć duże pomieszczenia, zalecamy wybór modelu z co najmniej 10.000 BTU.

Decybele

Opcje klimatyzatora

Poziom hałasu jest często wskazywany przez producentów. Czynnik ten może być ważny, jeśli planujesz używać tego klimatyzatora do chłodzenia sypialni lub pokoju dziecka. Poziom hałasu urządzenia nie może przeszkadzać w zasypianiu.

Ciche klimatyzatory przenośne są niewielkie i często charakteryzują się bardzo dobrym poziomem hałasu. Aby mieć pewność, nie wahaj się czytać reakcji konsumentów, którzy kupili urządzenie, którego szukasz.

Opcje klimatyzatora

Opcje i funkcje klimatyzatorów różnią się w zależności od modelu. Ważne jest, aby zwrócić na to szczególną uwagę, aby nie zawieść się po zakupie. Niektóre urządzenia sprzedawane są z układem wydechowym lub bez niego. Inne oferują system wentylacyjny, osuszanie, a nawet funkcję oczyszczania powietrza. Prędkości mogą być zmienne (od 1 do 3 ogólnie). Programowalny przez 24 godziny, wyposażony w timer, dostarczany z pilotem lub bez niego… Jeśli niektóre funkcje mogą wydawać się powierzchowne, inne przynoszą prawdziwy plus pod względem komfortu.

Koszt klimatyzatora

Jest coś dla każdego. Pierwsze modele mobilnych klimatyzatorów są dostępne już od 800 , ale mogą dochodzić do tysięcy euro. Te zróżnicowane ceny można wyjaśnić mocą i wydajnością każdego urządzenia. Do Ciebie należy wybór modelu najlepiej dostosowanego do Twoich potrzeb: duży dom, potrzeba dodatkowego ogrzewania w zimie, dom ze skłonnością do wilgoci, małe mieszkanie, itp. Każdy użytkownik ma określone potrzeby i nie zawsze trzeba wydać fortunę na to urządzenie, jeśli pierwsza cena może Ci odpowiadać.

Jak czyścić i konserwować klimatyzator przenośny ?

Jak czyścić

Żywotność urządzenia domowego i jego wydajność zależą zasadniczo od jego konserwacji, niezależnie od jego początkowej jakości. Sposób skutecznego czyszczenia klimatyzatora znajdziesz w instrukcji producenta. Ale ogólnie rzecz biorąc, zaleca się postępować zgodnie z tymi kilkoma prostymi krokami.

Ponieważ jest to urządzenie zasilane elektrycznie, konieczne jest jego wyłączenie i rozłączenie przed czyszczeniem ponieważ Twoje bezpieczeństwo jest zagrożone. Powłoka zewnętrzna może być łatwo czyszczona lekko wilgotną szmatką, bez dodatku środków chemicznych. Ponieważ urządzenia są wyposażone w filtry cząstek stałych, należy je regularnie czyścić szczotką. Ze względów higienicznych zalecamy robienie tego raz lub dwa razy w miesiącu.

Filtr powietrza musi być regularnie sprawdzany w celu zapewnienia sprawności urządzenia. Przewód urządzenia musi być odkurzony, a urządzenie musi być ustawione w pozycji pionowej podczas zimowego okresu przechowywania. Brak kontaktu z ziemią gwarantuje, że obwód nie ulegnie uszkodzeniu podczas przechowywania w okresie zimowym. Można go również przykryć kawałkiem czystej szmatki, takiej jak kawałek prześcieradła, którego już nie używasz. Ochrona ta zabezpieczy go przed małymi owadami, które mogłyby wślizgnąć się w szczeliny i uniemożliwić przyjęcie pyłu.