ranking telewizor 8k
Strona główna RTV i Komputery Telewizor 8K : Najlepsze telewizory chwili

Telewizor 8K : Najlepsze telewizory chwili

Jeśli lubisz oglądać filmy na swoim telewizorze, to oczywiste jest, że byłeś jednym z pierwszych, którzy wyposażyli się w telewizor 4K. Ten ostatni zrewolucjonizował gatunek po ewolucji w SD, a następnie HD i ultra HD. Ale czy wiesz, że teraz możesz dostać telewizor 8K? Nowy postęp technologiczny producentów w zakresie ekranów telewizyjnych, telewizory 8K wkraczają do domów. Jakie są najlepsze modele w tej chwili? Jak wybrać swoje urządzenie? Ten obszerny przewodnik po zakupach pomoże Ci we wszystkim.

Co to jest 8K ?

8K to doskonała definicja obrazu, dzięki rozdzielczości nawet czterokrotnie wyższej niż w przypadku telewizora 4K. Technologia idzie jeszcze dalej, a teraz pojawiają się pierwsze ekrany telewizorów 8K OLED. Dzięki niesamowitej rozdzielczości 7680 x 4320 pikseli, na ekranie dostępnych jest ponad 33 miliony pikseli. Powstały obraz jest po prostu oszałamiający pod względem ostrości, jasności i kontrastu.

Jeśli technologia ta pojawi się wraz z wprowadzeniem światłowodu, wszędzie w Polsce i wydaniem 5G, można się zastanawiać nad możliwością zakupu takiego urządzenia. Rzeczywiście konieczne jest dostarczenie wystarczającej liczby strumieni 8K, aby zadowolić kupującego i mieć do tego odpowiedni sprzęt! Na szczęście to właśnie tutaj pojawia się sztuczna inteligencja (AI), przetwarzająca obrazy w czasie rzeczywistym i zapewniająca niesamowite wrażenia.

Najlepsze telewizory 8K już w sprzedaży

Samsung QE75Q900R QLED : Najlepszy

PierwszySamsung QE75Q900R

Samsung jest jedną z pionierskich marek, która oferuje telewizor 8K. Ten model QLED jest szczególnie wydajny. Myślałeś, że 4K jest najlepsze? Jakość jest tu pomnożona przez 4; dzięki 33 milionom pikseli. Rozdzielczość wynosi 7680 x 4320 pikseli. 75-calowy ekran pozwala na zanurzenie się w dowolnym filmie lub dokumencie. Bez względu na to, jakie początkowe wsparcie, procesor Quantum 8K za pośrednictwem sztucznej inteligencji działa w czasie rzeczywistym na zawartość podstawową, aby przekształcić ją w rozdzielczość 8K.

Piękno i ostrość obrazów są dosłownie oszałamiające. Telewizor Samsung QE75Q900R 8K wyświetla tutaj nie tylko piękny obraz, ale również dźwięk osiągnął bezprecedensowy efekt. Jego ultracienki profil dodatkowo potęguje wrażenie wielkości. Jego stonowana czerń pozwala mu wkomponować się w każde wnętrze. Dzięki puszce One Connect połączenie jest wykonywane dyskretnie jednym przewodem, aby nie zepsuć tego bardzo pięknego produktu i jego nienagannego wykończenia. Co więcej, tryb Ambient pozwala na wykorzystanie telewizora do wyświetlania ulubionych zdjęć w trybie tabelarycznym lub wyświetlania powiadomień.

Nie chcesz zobaczyć swojego telewizora? Przyjmuje on wzór lub kolor twojej ściany, tylko po to, by zniknąć. Produkt ten jest wyposażony w 3 porty USB i współpracuje z 4 rodzajami połączeń (4 HDMI, jedno wyjście mini jack, jedno Ex-link, jedno HDMI Quick Swith). Może korzystać z Bluetooth i wifi. Do telewizora dołączony jest pilot zdalnego sterowania i uniwersalny przewodnik wyboru ulubionych programów. Możliwe jest skonfigurowanie telewizora za pomocą smartfona. Możesz również korzystać z komputera na żywo, importując obraz z komputera bezpośrednio do telewizora za pomocą dedykowanej aplikacji.

Mocne strony modelu QLED

Tutaj 8K spełnia wszystkie swoje obietnice w zakresie przejrzystości i dbałości o szczegóły, zarówno wizualnie jak i akustycznie. Odtwarzanie filmu na tym dużym ekranie jest niesamowite. Doceniasz również elegancki wygląd i możliwość korzystania z Bluetooth.

Jego małe wady

Musi Cię być stać na telewizor za ponad 20 000 złotys, co nie jest możliwe dla wszystkich. Uwaga, to urządzenie nie obsługuje dekoderów DTS. Niektórzy użytkownicy mieli problemy z niektórymi ustawieniami.

Telewizor Sony KD-85ZG9 8K LED : Najwyższa klasa

drugiTelewizor SonyKD 85ZG

Sony jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w branży audio-wizualnej. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że pojawia się wśród najlepszych telewizorów 8K. Na targach CES w 2019 roku telewizor ten otrzymał nagrodę, tak bardzo jego walory zadziwiły obecnych. Jeśli myślałeś, że wiesz wszystko o swoich ulubionych filmach, to dzięki temu urządzeniu odkryjesz je na nowo. To właśnie tutaj zmysł szczegółu został całkowicie zmieniony, aby zapewnić niezwykłe wrażenia z oglądania.

Ten telewizor jest dostępny w dwóch olbrzymich formatach ekranu: 215 lub 248 centymetrów. Krajobrazy, dokumenty przyrodnicze, mecze, gry, obraz i dźwięk nie mają żadnych ograniczeń. Cała zawartość jest przeglądana i przetwarzana przez SI tak, aby stała się 8K, optymalną rozdzielczością. Kontrast został opracowany przez firmę Sony, dzięki diodom LED, umieszczonym bezpośrednio za płytą, a nie po bokach, aby wzmocnić głębię. Nawet czarno-białe filmy czy sceny rozgrywające się w ciemności ujawniają całe swoje piękno. Dźwięk pochodzi ze środka ekranu, co zapewnia doskonałe odtwarzanie i dyfuzję.

Sony Bravia KD-85ZG9 8K ma wbudowany system zarządzania kablami, który pozwala na ukrycie kabli w podstawce. Telewizor może zostać poproszony głosowo o odtworzenie ulubionego filmu za pomocą asystentów głosowych (w zależności od modelu). Ekran główny może być w ten sposób w pełni spersonalizowany. Telewizor może sterować nawet niektórymi urządzeniami gospodarstwa domowego, jeśli jesteś już entuzjastą automatyki domowej. Łączność Wifi i Bluetooth, 1 wejście Ethernet, port HDMI i 2 porty USB.

Zalety tego telewizora 8K

Poruszamy się w tym zakresie i znajduje to odzwierciedlenie w niesamowitej wydajności urządzenia. Przyjemność płynąca z pokazu ekstremalnej jakości na dużym ekranie jest czymś, czego nie można odmówić sobie, kiedy kochasz filmy lub sport. Pomysłowy system przechowywania kabli umożliwia łatwe zawieszenie telewizora na ścianie.

Jego słabe punkty

Cena jest ewidentnie jego słabym punktem, ponieważ stanowi dużą inwestycję. Bądź również ostrożny, jeśli chcesz powiesić go na ścianie swojego salonu. Ten telewizor waży ponad 100 kilogramów…

Samsung QE65Q950R QLED 8K : Najbardziej przystępny cenowo

trzeciSamsung QE65Q950R 8K

Myślałeś, że nigdy nie będzie cię stać na telewizor 8K? Cóż, Samsung chciał udostępnić ten mały klejnot prawie każdemu. Bo dzisiaj można sobie pozwolić na 8K za mniej niż… 20 000 złotys, w przeciwieństwie do innych modeli. Ekran o przekątnej 65 cali (163 centymetry), 33 miliony pikseli, płaskorzeźba i głębia są na miejscu, abyś mógł obejrzeć wszystkie Twoje multimedia.

Panel jest w modelu Samsung QE65Q950R poddany obróbce przeciwodblaskowej, dzięki zastosowaniu filtra. Procesor QLED umożliwia, z pomocą SI, pracę z jakością wszystkich początkowych nośników, aby przekształcić, jakby za pomocą magii, w rozdzielczość 8K. Wszystkie odcienie kolorów są wykorzystywane. Aplikacja Smart things, podobnie jak w przypadku innych telewizorów, pozwala na sterowanie innymi urządzeniami w domu. Będziesz mógł włączyć pralkę za pomocą telewizora, jeśli automatyka domowa jest częścią twojej codziennej rutyny.

Urządzenie ma swój własny asystent głosowy, ładnie nazwany Bixby, ale jest kompatybilny z najczęściej spotykanymi (Google Assistant, Alexa itp.). Jest wyposażony w uniwersalny pilot zdalnego sterowania. Inne mocne strony, które można znaleźć również w droższych modelach: tryb otoczenia, aby zmienić swój telewizor w dzieło sztuki lub ciągłości tapety. Również tutaj połączenie jest prawie niewidoczne (5-metrowy kabel). Łączność jest możliwa: wifi, Bluetooth, urządzenie wkrótce będzie kompatybilne z Airplay2.

Co nam się podoba

Telewizor 8K za mniej niż 20 000 złotys, mówimy tak, zwłaszcza, że jakość jest po to, aby zadowolić amatorów gier, filmów i innych! Żaden szczegół nie został pozostawiony przypadkowi, nawet okablowanie, aby w pełni zanurzyć się w obrazie, bez rozpraszania uwagi przez nieestetyczne połączenia. Co więcej, jest lżejszy od pozostałych (około trzydziestu kilogramów).

Wady tego modelu Samsunga

Nawet jeśli cena jest nieco niższa w porównaniu z innymi modelami, nadal musisz sobie pozwolić na takie urządzenie. Chcielibyśmy też znać dekodery, które to urządzenie rozpoznaje, aby nie być rozczarowanym.

Jakie są różnice między telewizorem 4K a 8K?

Telewizor 8K

Jeśli myśleliśmy, że dzięki 4K znaleźliśmy się w czołówce pod względem jakości obrazu, nie wyobrażaliśmy sobie, jak wiele można teraz osiągnąć Sztuczna Inteligencja. Mówimy o poprawie obrazu pomnożonej przez 4, w porównaniu z ekranem 4K. Wynika to z obecności na ekranie ponad 30 milionów pikseli. Obraz 8K jest odpowiednikiem czterech ekranów 4K, które zostałyby skompresowane tak, aby zmieściły się w telewizorze 8K. Przy takiej rozdzielczości, obrazy są jeszcze ostrzejsze, oferując jeszcze większą precyzję, kolor, jasność i kontrast.

Pamiętaj, że obecny telewizor 4K oferuje rozdzielczość 3840 x 2160 pikseli. Oglądanie filmu z Blurayem lub za pośrednictwem Androida 4K da ci obraz o nieporównywalnej ostrości. Przynajmniej tak było przed wdrożeniem 8K. Rzeczywiście, obraz 8K oferuje rozdzielczość obrazu 4 razy większą. Oferuje on rozdzielczość 7680 x 4320 pikseli. Ponieważ na tej samej powierzchni znajduje się więcej pikseli, obraz jest jeszcze ostrzejszy. Innymi słowy, ta nowa definicja przeniesie Cię w wyjątkowe doświadczenie oglądania.

Ranking pięciu najlepiej sprzedających się telewizorów 8K

# Obrazek Nazwa Ocena klientów Koszt
1 Telewizor SONY KD-85ZG9 Telewizor SONY KD-85ZG9
17 opinie
69 990,00 zł
2 Telewizor 8K Samsung QE85Q900R Telewizor 8K Samsung QE85Q900R
40 opinie
35 940,00 zł
3 Telewizor LG TV 8K 5SM9900PLA Telewizor LG TV 8K 5SM9900PLA
13 opinie
17 812,00 zł
4 Telewizor PHILIPS 65OLED934/12 8K Telewizor PHILIPS 65OLED934/12 8K
15 opinie
12 999,00 zł
5 Samsung QLED QE55Q950RBT 8K Samsung QLED QE55Q950RBT 8K
44 opinie
8990,00 zł

Jak wybrać swój telewizor 8K ?

Rozmiar ekranu i jakość obrazu

Można też wziąć bardzo duży ekran, bo właśnie dlatego narodziło się 8K. Producenci zauważyli gwałtowny wzrost sprzedaży bardzo dużych ekranów. Jednak 4K na tych dużych ekranach osiągało swoje granice. Więc już tak nie jest. Niezależnie od wielkości ekranu (np. 160 centymetrów) i odległości pomiędzy widzem a ekranem, jakość obrazu i dźwięku pozostaje optymalna, nawet gdy stoi się z boku telewizora.

Projekt

Jeśli rozdzielczość nie była wystarczająca, producenci stawiają również na coraz cieńsze profile, tak jak w przypadku telefonów komórkowych. Rezultatem jest dosłownie niekończący się obraz, nie zatrzymany przez nieestetyczny kontur. Grubość i uchwyty ścienne pozwalają również na ograniczenie odległości między ścianą a telewizorem, jak gdyby był to obraz. Jeśli chodzi o kolory, często polegamy na głębokiej czerni, aby dopasować się do każdego wnętrza. Urządzenia są często wyposażone w pojedynczy kabel połączeniowy, który może być przechowywany pod podstawą dla jeszcze większej dyskrecji.

Połączenia

Telewizory 8K często używają sieci Wifi i Bluetooth do komunikacji z różnymi mediami (komputer, tablet, soundbar). Ważne jest również, aby zwrócić uwagę na liczbę portów HDMI lub USB, w zależności od sposobu korzystania z telewizora. Na koniec radzimy sprawdzić na arkuszu producenta, które dekodery mogą być odczytywane przez nowy telewizor.

Marka i cena

Nie można powiedzieć, że telewizja 8K jest tania. Sztuczna inteligencja, bardzo dobre parametry tych telewizorów często tłumaczą tę bardzo wysoką cenę, nawet jeśli można znaleźć modele za mniej niż 20 000 złotys. Oczywiście, może to być kuszące szukać mniej wygórowanej ceny. Aby jednak mieć pewność co do jakości i wydajności przyszłego telewizora, radzimy zwrócić się do znanych producentów. Niektóre marki od lat cieszą się bardzo dobrą reputacją w sektorze audiowizualnym, i to nie bez powodu…

Technologie 8K : OLED i QLED

Chcesz wiedzieć, jaki typ telewizora wybrać pomiędzy modelami OLED i QLED? Technologia QLED charakteryzuje się większą jasnością, a jednocześnie może być krytykowana za węższe kąty widzenia niż OLED. Telewizory QLED są na ogół bardziej energooszczędne. Wybór rozmiaru ekranu jest mniejszy w OLED niż w QLED. Wybór będzie więc zależał od tego, czego się spodziewasz, zwłaszcza jeśli chodzi o rozmiar ekranu i zużycie energii.