ranking telewizor 4K
Strona główna RTV i Komputery Telewizor 4K : Jakie są najlepsze modele ?

Telewizor 4K : Jakie są najlepsze modele ?

Dzięki bezpłatnym i płatnym kanałom, telewizja oferuje szeroką gamę programów telewizyjnych. Różne subskrypcje pozwalają cieszyć się filmami i serialami, ku uciesze widzów. Szacuje się, że Polak spędza średnio ponad 3,5 godziny dziennie przed ekranem swojego telewizora, przy czym ilość ta wzrasta wraz z wiekiem. Równie dobrze można to zrobić przed obrazem wysokiej jakości!

Co to jest telewizor 4K ?

Stosowany w kinie jako profesjonalny standard, 4K odnosi się do rozdzielczości obrazu odbitego przez ekran telewizora. W porównaniu z Full HD, który jeszcze kilka lat temu był uważany za ostateczny, 4K obsługuje sumę pikseli 4 razy większą, stąd jego nazwa.

Najlepsze telewizory 4K w tej chwili

Smart TV Samsung QE55Q70R 4K/UHD : Najlepszy

PierwszySamsung QE55Q70R

Dzięki pięknemu, 138-centymetrowemu ekranowi (pełen panel LED), będziesz mógł cieszyć się seansami filmowymi. Działając w 4K UHD, rozdzielczość obrazu jest po prostu oszałamiająca w tym modelu wyprodukowanym przez Samsunga, który ma format 16/9. Ten inteligentny telewizor korzysta z technologii Q HDR. Za pomocą tego urządzenia można więc oglądać wszelkiego rodzaju filmy i reportaże, ale także używać go jako przeglądarki internetowej.

Ten inteligentny telewizor 4K Samsung QE55Q70R ma wbudowaną sieć Wifi. Poziom mocy, dzięki procesorowi Quad Core, nie będziesz miał żadnego problemu z przekształceniem swojej zawartości, jakby za pomocą magii, w obrazy 4K. Łączność jest bardzo dobra: 4 złącza HDMI, 2 porty USB z funkcją PVR i port Ci+.

Możliwe jest odtwarzanie wszystkich plików wideo HD i 4K UHD, a także oglądanie zdjęć i słuchanie plików audio. Jeśli jakość obrazu jest doskonała, możemy również mówić o restytucji dźwięku o mocy 40 W, która zwiększa wartość tego urządzenia podczas sesji kina domowego.

Korzyści wynikające z zastosowania modelu

Rozdzielczość jest bardzo wysoka, a dźwięk bardzo dobry. Wszystko to przyczynia się do tego, że jest to bardzo dobry telewizor. Bonus, jest energooszczędny, a jego płynne linie czynią z niego piękny przedmiot.

Jakieś wady ?

Model ten nie będzie w stanie obsłużyć 8K, już w przygotowaniu, ani nie obsługuje 3D. Szkoda za tę cenę. Nie ma też wejścia na słuchawki .

TV 4K LG OLED55B9 : Najwyższa klasa

drugiTelewizor 4K LG OLED55B9

LG wyprzedza model Samsung, zwiększając rozmiar ekranu o mały centymetr (139 cm). Panel OLED UHD obiecuje godziny oglądania wysokiej jakości. Tutaj każdy piksel wytwarza swoje własne światło. Technologia DLP poprawia obraz wszystkich Twoich mediów pod względem rozdzielczości i światła. Kontrasty są tutaj, uderzające. Wszystko to jest możliwe dzięki procesorowi drugiej generacji, który jest nowy w porównaniu z poprzednimi modelami.

Ale ten telewizor 4K spodoba się nie tylko amatorom kina, ale także miłośnikom gier z obsługą VRR i trybem ALLM. Częstotliwość odświeżania jest więc w tym modelu zmienna, a czas opóźnienia ulega skróceniu. Ten model oferowany przez LG integruje już dwóch asystentów głosowych i czeka na trzeciego (Alexa). Przyszli nabywcy mogą być spokojni, aktualizacja wystarczy, aby się nią cieszyć, bez zmiany telewizora.

Dodajmy do tego, że jest kompatybilny z Apple Airplay 2. Jest to również, podłączone urządzenie, które może być sterowane głosowo, za pomocą pilota. Pilot jest wyposażony w mikrofon. Prezentowany tu telewizor 4K LG OLED55B9 posiada wiele portów USB (3), 4 wejścia HDMI i umożliwia nagrywanie programów. Obsługiwane formaty audio i wideo są bardzo rozbudowane.

Zalety telewizora 4K LG

Ten telewizor 4K ma kilka wspaniałych funkcji, w tym wiele obsługiwanych formatów i możliwość łatwego podłączenia go do urządzenia. Jakość obrazu jest olśniewająca, a sterowanie głosem jest całkiem przyjemne.

Czego żałujemy

Brak obsługi 3D w tym urządzeniu i brak obsługi formatu WMA, który jest popularny wśród miłośników muzyki.

Telewizor LED Sony KD49XG7096 : Doskonały stosunek jakości do ceny

trzeciSony KD55XF7096 4K

Sony nie musi być prezentowane, ponieważ marka ta wyróżnia się w sztuce oferowania dobrych produktów. Wyposaża ona ten telewizor w 4K dla przyjemności oglądania. Skorzystaj z doskonałego panelu o przekątnej 123 centymetrów, w pełni LED 4K Ultra HD, aby przekształcić każdy obraz w wyjątkowe doznania wizualne.

Wszystkie obszary obrazu zostały opracowane w celu poprawy realizmu. Ale nie tylko obraz jest powiększony, tylko dźwięk 3D. Skorzystaj z Asystenta Google i wyszukaj głosowo. Dobrze jest zauważyć, że jest on również kompatybilny z Alexa. Internet, filmy, muzyka, gry, każdy znajduje coś dla siebie w tym telewizorze o bardzo cienkich profilach.

Możliwe jest również nagranie programu podczas oglądania czegoś innego. Telewizor 4K Sony KD49XG7096 działa na systemie Android, posiada 4 porty HDMI i 3 porty USB, a także gniazdo do podłączenia słuchawek. Wbudowany system zarządzania kablami sprawia, że ten telewizor jest pięknym obiektem, który zmieni Twoje wieczory na wiele lat.

Co nam się podoba

Doceniamy niezwykłą paletę kolorów, jaką oferuje ten telewizor oraz dbałość o szczegóły, a w szczególności kanał kablowy. Posiada on gniazdo słuchawkowe, którego brakuje wielu telewizorom 4K.

Wady telewizora Sony

Brak 3D również w tym urządzeniu i nieco wyższa cena. Ale biorąc pod uwagę jakość obrazu i możliwości, jest to uzasadnione.

UHD 4K i 8K : formaty Ultra High Definition

Telewizor 4K

Jakie są różnice między HD i SD ?

Ze swoją definicją nieprzekraczającą 480p, format SD, który kiedyś znaliśmy, jest teraz dinozaurem. W związku z tym jakość obrazu była stosunkowo niska. Zwiększamy zasięg z HD, co oznacza High Definition. Następnie rozdzielczość wzrasta do 1080p. Łatwo można sobie wyobrazić doskonałą ostrość. Ale to nadal nic w porównaniu z tym, co można zrobić dzisiaj. Jeśli już szalejemy na punkcie 4K, co pozwala na wspaniałe obrazy na coraz większych ekranach, wkrótce będziemy mogli zobaczyć nadejście pierwszych telewizorów 8K…

Środki rozpowszechniania

Kiedy zaczęły pojawiać się telewizory 4K, niewiele było treści, które pozwalały nam w pełni cieszyć się obrazem, jaki miały do zaoferowania. Na szczęście media w tym samym czasie pracowały nad tym, aby zaoferować eksplozję oglądalności! Po klasycznych płytach DVD, Blu-ray oferował znacznie lepszą jakość obrazu, ale liczba filmów recenzowanych na tym formacie była ograniczona. Na półkach widzimy coraz więcej prestiżowych filmów i to dobrze. Wielu operatorów korzysta obecnie z UHD 4K, nawet jeśli ci, którzy mają abonament, nie mają sprzętu, który pozwoliłby im w pełni wykorzystać piękno obrazów. Dla niektórych filmy wideo na żądanie (VOD) przyciągają konsumentów i zatrzymują ich.

Ranking pięciu najlepiej sprzedających się telewizorów 4K

# Obrazek Nazwa Ocena klientów Koszt
1 Telewizor SAMSUNG LED UE55RU7102 Telewizor SAMSUNG LED UE55RU7102
37 opinie
1990,00 zł
2 Telewizor SONY LED XG85 KD-65XG8596 Telewizor SONY LED XG85 KD-65XG8596
40 opinie
4999,00 zł
3 Telewizor 4K PHILIPS LED 58PUS7304/12 Telewizor 4K PHILIPS LED 58PUS7304/12
53 opinie
2699,00 zł
4 Telewizor 4K LG LED 70UM7450PLA Telewizor 4K LG LED 70UM7450PLA
15 opinie
3499,00 zł
5 Telewizor SHARP LED 40UI7552E Telewizor SHARP LED 40UI7552E
24 opinie
1299,99 zł

Jak wybrać swój telewizor 4K ?

jak wybrac telewizor

Technologia ekranowania

Trudno będzie dziś znaleźć telewizory, które działają bez diod LED. Możemy uznać, że staje się to standardem. Jeśli posiadasz telewizor LCD, pamiętaj, że ekran LED zmienia się w stosunku do Twojego modelu, wykorzystując podświetlenie za pomocą diod świecących. Znajdują się one za płytą. Ekran OLED składa się z diod, które wytwarzają własne światło, ponieważ do działania używają materiałów organicznych. To właśnie połączenie kolorów czerwonego, zielonego i niebieskiego daje tę jakość obrazu. Ekran QLED działa jak konwencjonalny ekran LED, ale wykorzystuje nanokryształy, które poprawiają podświetlenie. Technologia ta, na razie obecna tylko w modelach telewizorów Samsung, ale szybko rozprzestrzeni się na monitor 4K i innych marek.

Jakość obrazu i dźwięku

Jakość obrazu zostanie tu przełożona na tzw. rozdzielczość. Im wyższy numer, tym ostrzejszy obraz. Poza tym należy sprawdzić, czy kontrasty są dobre i czy telewizor nie ma problemów z odbiciem. Nie należy zaniedbywać dźwięku. Niektóre marki ciężko pracują nad tym punktem, aby obraz idealnie pasował do dźwięku. Możliwe jest wtedy znalezienie tzw. dźwięków 3D, ale także tłumików hałasu (oddechu), obecnych na niektórych podporach.Technologia ekranowania

Połączenia i wykonania

Łączność jest ważna w zależności od liczby urządzeń, które chcesz podłączyć do telewizora 4K. Zrozumiałe jest, że trzeba będzie podłączyć skrzynkę internetową, więc upewnij się, że jest to możliwe. Kilka portów USB jest niezbędnych do przesyłania plików z komputera lub klucza. Bardzo ważne jest, aby przyjrzeć się typowi procesora, który uruchamia telewizor 4K, który chcesz kupić. To jego moc zadecyduje o możliwościach Twojego urządzenia i pomnoży jego możliwe funkcje.

Marka i budżet

Telewizory 4K stają się coraz tańsze w zakupie, ponieważ stają się coraz bardziej dostępne . Obecnie można sobie pozwolić na telewizor 4K z około 2000 złotys, ale ponieważ konsumenci stali się niezwykle wymagający pod względem jakości obrazu i związanych z nim funkcji, najlepiej jest przeznaczyć na niego od 4000 do 5000 złotys. Wybór znanej marki audiowizualnej może być gwarancją jakości, ale możliwe jest również posiadanie dłuższej gwarancji na produkt.