ranking soundbar
Strona główna RTV i Komputery Soundbar : rankingi najlepszych modeli

Soundbar : rankingi najlepszych modeli

Usłyszeć dinozaura, jakbyś był w erze jurajskiej, cieszyć się najmniejszą nutą muzyki, być na boisku jako gracz, wszystko to jest obecnie możliwe dzięki technologii zintegrowanego systemu audio. Niezależnie od tego, czy jesteś fanem filmów akcji, musicali czy filmów dokumentalnych o zwierzętach, odtwarzanie dźwięku jest jednym z najważniejszych kryteriów dla miłośników filmu, aby w pełni docenić dziesiątą muzę. Łatwe w instalacji, soundbary nie są bardzo drogie i są dostępne w wielu modelach. Aby pomóc Państwu dokonać najlepszego wyboru, wybraliśmy i przetestowaliśmy produkty, które są najbardziej popularne wśród konsumentów, zarówno pod względem wydajności, jak i ceny.

Co to jest soundbar ?

Mówiąc wprost, soundbar umożliwia odtworzenie dźwięku z kina domowego, i poprawia jego jakość ! Jest to możliwe dzięki zaawansowanej technologii. System odbicia na ścianach dźwiękowych daje złudzenie, że dźwięk jest zwielokrotniony i lepszej jakości. W zależności od długości soundbara, moc jest zwiększana.

Dźwięk przestrzenny jest zalecany w długich pomieszczeniach, gdzie wyraża się w pięknie. Miłośnicy filmów, muzyki, sportu, gier, a nawet walki: dźwięk jest ważny i przyczynia się do przyjemności użytkownika. Następnie dowiemy się, jakie są powody, dla których konsumenci wybierają soundbar i jak wybrać najlepszy dla siebie.

Nasz wybór najlepszych soundbarów

Yamaha YAS-207 : pozwól się otoczyć czystością dźwięku

Pierwszyyamaha yas-2017

Dodatkowy subwoofer zwiększa moc basu (200 watów) tego znakomitego soundbara Yamaha YAS-207. W rezultacie dźwięk przestrzenny pozwala zanurzyć się w sercu akcji, w każdym filmie, tak jakbyś był w kinie.

System połączeń jest bardzo kompletny z gniazdem jack, gniazdem optycznym, wyjściem RCA i dwoma wejściami HDMI. Sterowana za pomocą smartfonu Bluetooth, aplikacja zapewnia dostęp do dodatkowych funkcji, a instalacja jest łatwiejsza. Można go szybko podłączyć do telewizora lub projektora wideo.

Rozmiary tego soundbara mieszczą się pośrodku kategorii z 92 centymetrami długości o 11 centymetrów szerokości i 9,2 centymetrów wysokości. Waży 11,5 kg. Jest to soundbar, który spełnia swoje obietnice i jest wart 2200 zł. Produkt objęty jest roczną gwarancją Yamahy.

Mocne strony soundbara Yamaha Bar

Odtwarzanie sygnałów dźwiękowych jest bardzo dobrej jakości i pozwala na całkowite zanurzenie się w akcji. Doceniamy również możliwość zaprogramowania soundbara za pomocą pilota telewizyjnego i sterowania nim za pomocą smartfonu.

Co jest mniej atrakcyjne

Bluetooth nie oferuje bezpiecznego połączenia za pomocą hasła do odtwarzania muzyki. Każdy w pobliżu tego ostatniego może grać jego muzykę. Kilku użytkowników zidentyfikowało okresowe przerwy w pracy modelu. To byłby oczywiście odosobniony problem.

sprawdz

Sonos Playbase : oryginalny wygląd

drugisonos playbar

Dziewięć głośników dostarcza dźwięk w tym soundbarze Sonos Playbase poprzez bardzo mocne basy. Wzmacniane głośniki zapewniają wierną transmisję dźwięku.

Model ten zawiera sześć głośników średnio-wooferowych i trzy głośniki wysokotonowe o wysokiej częstotliwości. Gniazdo optyczne i gniazdo Ethernet dopełniają obraz tego bardzo dobrego modelu. Wizualnie, ten soundbar jest bardzo stylowy – obudowa z zaokrąglonymi krawędziami, pokryta wytrzymałym poliwęglanem w kolorze matowej czerni i szarym Mały plus stanowi możliwość umieszczenia go zarówno poniżej, jak i powyżej telewizora.

Ten soundbar może spodobać się miłośnikom filmu i muzyki, ale także graczom. Nie ma wejścia analogowego, nie ma HDMI. Działa w sieci WiFi i nie jest kompatybilny z technologią Bluetooth. Soundbar ten może być sterowany przez smartfon za pomocą aplikacji Sonos. Wymiary tego modelu to około 90 centymetrów długości na 14 centymetrów szerokości i 8,5 centymetra wysokości na 5,4 kg. Za to urządzenie płaci się około 3200 zł.

Zalety soundbara Sonos Playbase

Kable wtapiają się w tło po zainstalowaniu soundbara . Ten pasek oferuje imponujący bas w całym pomieszczeniu, idealny do oglądania akcji lub sensacyjnych wątków. Głosy są doskonale słyszalne, a wykonanie i materiały są nienagannej jakości. Doceniamy również łatwość obsługi aplikacji Sonos.

Jego wady

Jest to system przewodowy, który nie działa w technologii Bluetooth, dlatego należy wybrać tylko WiFi (za pośrednictwem aplikacji). Brak pilota zdalnego sterowania.
sprawdz

Bowers and Wilkins Panorama 2 : model wyjątkowy

trzeciBower and wilkins panorama 2

Bowers i Wilkins potwierdzają swoją reputację dzięki temu znakomitemu soundbarowi. Bardzo kompletne możliwości podłączenia (3 gniazda HDMI, jedno wyjście RCA, jedno wyjście HDMI, jedno gniazdo mini jack i jedno wejście optyczne) sprawiają, że Panorama 2 B&W jest kompatybilna z wieloma urządzeniami.

Model ten ma moc 175 W, co pozwala użytkownikowi w pełni cieszyć się ścieżką dźwiękową filmu, dzięki obecności 6 głośników o doskonałej jakości…To urządzenie spodoba się nie tylko miłośnikom filmów, ale także miłośnikom muzyki. Ten soundbar jest wykonany w chromowanej obudowie, aby potwierdzić współczesne wzornictwo i wtopić się w wiele wnętrz. Wybrane materiały i podzespoły są po prostu doskonałe.

Bowers & Wilkins nie oferuje subwoofera z Panoramą 2. Ze względu na wydajność oferowaną przez niego nie wydaje się to konieczne. Dodatkowo Panorama 2 wyposażona jest w wyświetlacz cyfrowy na panelu przednim z czujnikiem zbliżeniowym. Zbliżając do niego rękę , zaświeci się i będziesz mógł uzyskać dostęp do całego menu.

Zalety Panoramy B&W 2

Jakość dźwięku na tym produkcie jest bardzo dobra, pomimo braku subwoofera. Doceniamy 4 gniazda HDMI, które pozwalają wszystkim użytkownikom na znalezienie szczęścia zgodnie z ich sprzętem audiowizualnym do podłączenia. Jego łatwość użycia i wszechstronność to prawdziwy atut.

Jego wady

Możemy winić go za cenę (około 8000 zł), którą puryści uznają za uzasadnioną, biorąc pod uwagę jego wydajność. Należy zauważyć, że otwory wentylacyjne z tyłu muszą być zawsze czyste, aby dźwięk nie ucierpiał. Należy zatem zachować ostrożność, jeśli trzeba powiesić ten pasek dźwiękowy na ścianie.

sprawdz

Samsung HW-J250/ZF : wysoka wydajność i przystępna cena

czwartySamsung HW-J250ZF

Samsung nie oszczędza na wydajności, ale nie oznacza to, że cena idzie w górę. Brak subwoofera w modelu Samsung HW-J250/ZF nie przeszkadza w oferowaniu dźwięku przestrzennego.

Jego 80 W mocy pozwala mu dostarczać potężny dźwięk o wysokiej jakości, która jest możliwa dzięki 4 wbudowanym głośnikom. Model ten posiada tryb dialogowy służący oczyszczeniu dźwięku. Dostępne są trzy rodzaje złączy z Bluetooth oraz dwa gniazda: gniazdo jack i gniazdo optyczne. Ten soundbar posiada wejście USB. Uwaga, ten model może być sprzedawany z kablem lub bez kabla, w zależności od sprzedawanych wersji.

Pamiętaj, aby sprawdzić to przed zatwierdzeniem zakupu. Pilot zdalnego sterowania znajduje się w zestawie. Soundbar ten mierzy około 72 centymetry długości o szerokości 7,6 centymetra i wysokości 6,6 centymetra. Ma rekordowo niską wagę 2,7 kg. Ten model jest gwarantowany przez firmę Samsung na okres jednego roku. Za około 400 zł, ten mały model ma wszystko!

Mocne stront modelu

W zależności od tego, czego słuchasz: muzyki, filmów, sportu, możesz dostosować tryb dźwiękowy. Ten jest bardzo dobrej jakości.

Słabe strony Samsunga HW-J250/ZF

Brak subwoofera oznacza, że basy mają średni wpływ na produkt.

sprawdz

Bose Solo 5 : nasz ulubiony soundbar

ulubioneBose Solo 5

Jego rozmiar czyni go praktycznym, ponieważ można go dyskretnie umieścić na półce lub narożniku mebla. Jego moc 30 W (moc wyjściowa) nie pozwala mu działać wyjątkowo dobrze, ale ma bezkonkurencyjny stosunek ceny do jakości.

Niemniej jednak, Bose Solo 5 jest wystarczający w pomieszczeniu o powierzchni około 20m², dzięki 4 głośnikom, które rozpraszają dźwięk z przodu i z boku. Wszystkie dźwięki są przetwarzane cyfrowo, niezależnie od tego skąd pochodzą, w celu ich optymalizacji. Dźwięk jest znacznie wyraźniejszy, zarówno pod względem dialogu, jak i efektów, w filmie akcji.

Jeśli chodzi o złącza to nie ma wejścia HDMI. Soundbar posiada wejście koncentryczne, wejście optyczne i wejście analogowe 3,5 mm. Jego przystępna cena sprawia, że jest to przyzwoity soundbar, wykonujący swoje zadanie wydajnie, bez wydawania fortuny.

Solo 5 jest łatwy w użyciu. Po włączeniu zasilania sam rozpoznaje aktywowane źródło i nie jest konieczna żadna manipulacja. To dziecinnie proste. Ma około 55 centymetrów długości i 7 centymetrów wysokości i waży średnio 6 kg w tej kategorii. W zestawie z uniwersalnym pilotem zdalnego sterowania i kablem do podłączenia telewizora. Gwarancja na 2 lata udzielana jest przez firmę Bose.

Co nas uwiodło

Jest bardzo łatwy w instalacji, a dźwięk jest znacznie lepszy niż w przypadku zwykłego telewizora. Przycisk dialogowy dodaje prawdziwą premię do doznań słuchowych. Oszczędza miejsce i zmieści się w każdym wnętrzu.

Co nam się tak bardzo nie podoba

Można zauważyć, że dostarczony pilot zdalnego sterowania jest zbyt duży. Niestety, jego ograniczona moc nie pozwoli Ci zabrzmieć w dużym pomieszczeniu. Zauważamy również, że obecne są znaczne zniekształcenia i że wpływają one zarówno na niskie jak i wysokie dźwięki, a nawet na pośrednim poziomie dźwięku.

sprawdz

Jaki budżet powinieneś przeznaczyć na system dźwiękowy soundbar ?

soundbar

W zależności od budżetu, który może zostać przeznaczony, wyniki stają się bardziej intensywne. Przy budżecie od 400 do 2500 zł dźwięk jest po prostu poprawiony; jest jaśniejszy, wyraźniejszy i wydaje się, że pochodzi ze wszystkich części pomieszczenia, jeśli jest średniej wielkości. To sprawia, że jest to akceptowalny, podstawowy produkt, idealny do poprawy podstawowej wydajności telewizora lub odtwarzacza muzyki.

Z budżetem od 2500 do 4500 zł, soundbar idzie w górę i osiąga lepsze wyniki. Nie tylko koncentrujemy się na słuchaniu, ale doceniamy niuanse każdego dźwięku. Te zaawansowane technologicznie modele często posiadają tryb dialogowy, który jest bardzo przydatny. Za ponad 4500 zł jesteśmy w najwyższej klasy modelach. Za tę cenę można się spodziewać doskonałości z dźwiękiem przestrzennym. Kino przychodzi do domu, przygotowuje popcorn, a ty tam jesteś.

Top 10 najpopularniejszych soundbarów

Obrazek Nazwa Ocena klientów Koszt
1 BOSE TV Speaker Czarny BOSE TV Speaker Czarny
119 Opinie
1089,00 zł
2 Yamaha YAS-107 Yamaha YAS-107 7.1 Bluetooth
85 Opinie
799,00 zł
3 Samsung HW-N550 Samsung HW-N550
129 Opinie
997,00 zł
4 Sony HT-S350 Sony HT-S350 Soundbar
47 Opinie
1099,00 zł
5 Sony HT-RT3 Sony HT-RT3 Surround 5.1 | 600W
70 Opinie
799,00 zł
6 ABOX 120W 2.1 Wireless Soundbar ABOX 120W 2.1 Wireless
27 Opinie
599,99 zł
7 Thomson sb250bt Bluetooth USB SD 200 W Soundbar Thomson sb250bt Bluetooth USB SD 200 W
4 Opinie
449,90 zł
8 ZEEPIN Bluetooth ZEEPIN Soundbar Bluetooth
11 Opinie
429,99 zł
9 Snowdon II + Subwoofer Snowdon II + Subwoofer”
71 Opinie
299,95 zł
10 ELEGIANT Soundbar ELEGIANT Soundbar
208 Opinie
209,99 zł

Jak wybrać soundbar ?

Jak wybrac

Jego wygląd

Listwa dźwiękowa będzie mocowana na ścianie, pod telewizorem lub na meblu, w zależności od zastosowania. W tym zakresie, soundbar musi mieć wygląd, który pasuje do dekoracji Twojego wnętrza, bez zbędnego rzucania się w oczy. Często mają one uniwersalny wygląd i są dostępne w kolorze czarnym lub chromowanym. Jest to produkt stosunkowo dyskretny, ale jak wspomnieliśmy wcześniej, im dłuższy jest soundbar, tym bardziej efektywna jest moc. Więc zaplanuj specjalne miejsce na niego. Niektóre produkty mogą ważyć więcej niż 10 kg. To jest aspekt do rozważenia, jeśli chcesz powiesić go na ścianie.

Budżet

Mocne strony

Podobnie jak w przypadku wielu produktów, często istnieje pokusa, aby wziąć produkt po niskiej cenie. Ten odruch nie jest bardzo rozsądny, ponieważ najczęściej jakość uzasadnia cenę pobieraną przez producenta. Jeśli szukasz wydajności, bardzo dobrej jakości dźwięku, lepiej jest ustalić cenę, aby znaleźć produkt, który spełni Twoje oczekiwania w tej dziedzinie. Interesujące jest to, że niektóre marki, takie jak Samsung, wyróżniły się na tego typu produktach od czasu ich powstania i oferują produkty wysokiej jakości w bardzo przystępnej cenie.

Moc

Liczba watów jest niezwykle ważna, ponieważ moc produktu zależy od ich ilości. Im większa liczba, tym mocniejszy jest soundbar. Różne modele oferują moc od 40 do 500 watów. Możemy sobie wyobrazić różnicę między tymi dwoma modelami! Jednakże, w zależności od wielkości pomieszczenia, 100-watowy soundbar może być wystarczający. Kryterium to należy zatem brać pod uwagę, w zależności od wielkości pomieszczenia, w którym zostanie on zainstalowany .

Mocne strony systemu dźwiękowego soundbar

Bardzo dobra jakość dźwięku, mały rozmiar zajmujący niewiele miejsca, wrażenie zanurzenia podczas oglądania filmu, soundbar ma wiele zalet. Wymieniliśmy trzy, które uważamy za najważniejsze.

Jego cena

Działanie Bluetooth

Mniej kosztowny niż kino domowe, soundbar jest interesującą alternatywą dla osób, które chcą skorzystać na zwiększeniu głośności, nie tracąc przy tym jakości. Ten produkt bezprzewodowy sprzedaje się jako produkt podstawowy za około 400 zł, ale może osiągnąć kwotę ponad 4500 zł, w zależności od jego wydajności.

Działanie Bluetooth

Brak systemu przewodowego : Bluetooth pozwala użytkownikom po prostu umieścić soundbar w pomieszczeniu, w którym mają być oglądane filmy, bez skomplikowanej instalacji. Łączność pozwala na zdalne sterowanie urządzeniami i na przykład na odtwarzanie utworów muzycznych.

Można to zrobić w każdej chwili, na przykład za pomocą smartfonu, tak jak w przypadku głośnika Bluetooth. Bądź ostrożny, niektóre modele nie mają połączenia Bluetooth, lepiej jest dokładnie przeczytać opis produktu, jeśli tego właśnie szukasz.

Jakość dźwięku

Często tańsze niż tradycyjne systemy kina domowego, soundbary są bardziej niż chwalebną alternatywą dla ludzi, którzy chcą lepszego dźwięku bez wydawania fortuny. Niektóre modele oferują, w tym zakresie, bardzo dobre efekty dźwiękowe, wystarczające do zanurzenia się w filmie, muzyce lub grze wideo.

Za co możemy go winić

W większości przypadków soundbary są tylko imitacją kina domowego. Nie mogą też konkurować pod względem wydajności i odtwarzania dźwięku, nawet jeśli niektóre modele oferują całkowicie uczciwe usługi. Basy nie są zbyt mocne, a niektóre produkty są bardziej skierowane do melomanów, którzy znajdą więcej jakości niż miłośnicy filmów. Wreszcie, w zależności od modelu, rozproszenie dźwięku jest ograniczone.