ranking Wzmacniacz WiFi
Strona główna RTV i Komputery Wzmacniacz WiFi : jaki repeater wybrać?

Wzmacniacz WiFi : jaki repeater wybrać?

Internet stał się niezbędnym narzędziem, zarówno w domu, jak i w pracy. Wifi, czyli bezprzewodowy odbiór Internetu, może jednak mieć swój zasięg. Dom, który jest zbyt duży, ściany zbyt grube, słaby sygnał Wifi pochodzący z Twojej skrzynki internetowej może być przyczyną. Czy jest jakieś rozwiązanie?

Co to jest repeater lub wzmacniacz Wifi ?

Słaby zasięg Wifi i jakość połączenia internetowego szybko stają się rozczarowujące. Strony, które nie otwierają się lub otwierają z irytującą powolnością, połączenie, które przerywa się bez ostrzeżenia, nie możesz swobodnie cieszyć się siecią. Wzmacniacz Wifi pozwala na wzmocnienie, a tym samym zwiększenie sygnału głównego routera. Ten typ urządzenia, w zależności od konfiguracji domu, może pozwalać na korzystanie z kilku podłączonych urządzeń w tym samym czasie. Połączenie nie słabnie. Nawet na górze lub w dużym domu, sygnał jest silniejszy. Pozwala on na swobodne surfowanie bez ograniczeń.

Trzy najlepsze wzmacniacze Wifi w tej chwili

Repeater TP-Link RE200 : numer 1

PierwszyTP-Link RE200

Wzmacniacz TP-Link RE200 cieszy się doskonałą opinią konsumentów. Kompatybilny ze wszystkimi skrzynkami internetowymi, zwiększa sygnał Wifi, gwarantując bardzo dobrą jakość połączenia. Niezależnie od tego, czy jesteś na górze w grubościennym biurze, możesz mieć prędkość do 750Mbps. Działa w podwójnym paśmie (2,4 i 5 GHz). To jest świetne, jeśli grasz online lub oglądasz streaming video.

Krótko mówiąc, wszystkie działania związane z Internetem, które wymagają dużej przepustowości. Dzięki portowi Ethernet tworzy on dosłownie nowy punkt dostępu Wifi. Jedyne co musisz zrobić, to podłączyć urządzenie przewodowe, aby się nim cieszyć. Mały, biały, pozostaje niezauważony, jak tylko zostanie podłączony do gniazdka ściennego. Ale jest niesamowicie wydajny.

Aby z niego skorzystać, wystarczy nacisnąć przycisk i rozszerzyć zasięg sieci Wifi w Twoim domu. Ruchomy w razie potrzeby, jest to akcesorium wzmacniające sygnał świetlny. Ten bardzo dobry produkt jest sprzedawany w niskiej cenie i oferuje 3-letnią gwarancję producenta. Jeśli jesteś pasjonatem gier i regularnie przenosisz swojego laptopa do gry w domu, ten dodatek pozwoli Ci uzyskać optymalne połączenie we wszystkich pokojach. Musisz go mieć!

Zalety wzmacniacza RE200

Obsługuje on różne systemy, takie jak Windows, Mac Os czy Linux. Spójrz na modele znajdujące się na stronie internetowej producenta, aby się upewnić. Jego wzornictwo jest eleganckie i nowoczesne, a także obsługuje wszystkie skrzynki internetowe.

Jakaś wada ?

Ten repeater TP-Link oferuje dwa tryby instalacji. Najprostsze niekoniecznie jest najlepsze. Lepiej się nie spieszyć, by w pełni wykorzystać jego potencjał.

Repeater Netgear EX6130 Wifi : Niska cena

drugiNetgear EX6130

Tutaj znajduje się dwuzakresowy wzmacniacz (2,4 i 5 GHZ). Integrując gniazdko sieciowe, łatwo będzie korzystać z Internetu. Biuro czy dom, wszędzie znajdzie swoje miejsce, aby móc wysyłać e-maile, ale także grać online. Podłączając go, przedłużasz, według producenta, wzmocnienie sygnału na powierzchni większej niż 90m².

Akcesorium wzmacniające oznaczone symbolem Netgear, integruje dwie anteny na górze, które gwarantują poprawę amplitudy. Możesz liczyć na maksymalną prędkość transferu 1200 Mbitów na sekundę. Niezależnie od oryginalnego Wifi, to urządzenie jest uniwersalne: kabel, satelita, ADSL, zajmuje się wszystkim. Po jednej z jego stron znajduje się wygodny port Ethernet do podłączenia wszystkich urządzeń.

Po podłączeniu urządzeń, wystarczy nacisnąć przycisk, aby wykonać swoje zadanie. Jeśli światełka świecą na zielono, można korzystać z Internetu. Dzięki technologii FastLane, możesz korzystać z obu pasm Wi-Fi jednocześnie, aby uzyskać optymalne połączenie, idealne do grania w gry w Internecie lub oglądania filmów czy seriali w wysokiej rozdzielczości. Produkt ten jest objęty dwuletnią gwarancją Netgear.

Najważniejsze zalety tego modelu Netgear

Ten repeater jest kompatybilny z nowymi urządzeniami WiFi 802.11ac. Cena jest odpowiednia w stosunku do korzyści. Port Gigabit Ethernet umożliwia dodanie do sieci Wi-Fi akcesoriów przewodowych, takich jak inteligentny telewizor 4K, konsola do gier lub NAS.

Jakieś wady?

Lepiej nie obciążać go zbyt wieloma urządzeniami, może okazać się za słaby i stracić wydajność.

Wzmacniacz Wifi Netgear EX7300 AC2200 : Specjalny wzmacniacz światłowodowy

trzeciNetgear EX6420

Pojawienie się światłowodu umożliwiło wielu ludziom uzyskanie lepszej przepustowości. Niekoniecznie jest to jednak cudowne rozwiązanie. Niektórzy nadal napotykają na problemy lub mają większe potrzeby. Istotne może być również posiadanie jednej nazwy sieci. Dlatego właśnie Netgear oferuje specjalny wzmacniacz światłowodowy.

Aby skonfigurować repeater Netgear EX6420 AC1900, wystarczy podłączyć go przez USB do komputera PC. Pozwala to na uzyskanie prędkości sieci 1900 Mb/s z maksymalną prędkością 1900 Mb/s w każdym miejscu w domu, na dużym obszarze (1300 + 600 Mb/s). Może to być bardzo odczuwalne w dużych domach lub na piętrach. Prędkość przewodowa (technologia LAN) wynosi 10,100 lub 1000 Mbps.

Skrzynka reperatera Netgear zawiera port Ethernet, do którego można podłączyć urządzenie: konsolę do gier, laptopa… Nieco cięższy i większy niż wielu jego konkurentów, waży ponad 500 gramów. Ten wzmacniacz Wifi podłącza się bezpośrednio do gniazdka ściennego i ma dwuletnią gwarancję.

Co nam się podoba

Dobrym pomysłem jest posiadanie wzmacniacza, który kompensuje awarię światłowodu. To zaawansowane technologicznie akcesorium do domu jest łatwe do skonfigurowania i może obsługiwać dużą ilość danych i objętości. Więc nie ma już spóźnienia na Wifi w domu.

Jego słaby punkt

Szkoda, że musisz zapłacić tę cenę, aby móc grać online, w całym domu. Centralna pozycja, w domu pozwala na optymalizację wzmocnienia sygnału.

Kiedy używać repeatera Wifi ?

Kilka sytuacji może doprowadzić do zakupu repeatera Wifi. Jeśli, w zależności od miejsca, w którym się znajdujesz, masz trudności z nawiązaniem połączenia jest jednym z nich. Jeśli w Twoim domu lub biurze brakuje gniazdek telefonicznych. Twoje urządzenia są wtedy, bez wątpienia, daleko od twojej skrzynki internetowej. Niektóre domy są trudne do okablowania. Wzmacniacz może przezwyciężyć ten problem. W przypadku regularnego przerywania połączenia, repeater Wifi może znacznie poprawić Państwa codzienne życie. Wreszcie, ze względów estetycznych, jeśli chcesz ograniczyć liczbę kabli we wnętrzu, skorzystaj z fal radiowych, aby połączyć się z Internetem, dzięki jakościowemu WiFi.

Pięć najlepiej sprzedających się wzmacniaczy Wifi

# Obrazek Nazwa Ocena klientów Koszt
1 NETGEAR EX6130 Repeater NETGEAR EX6130 269,00 zł
2 TP-LINK RE650 TP-LINK RE650 419,00 zł
3 Wzmacniaczy Wifi TP-Link RE365 TP-Link RE365 WiFi 189,00 zł
4 TP-Link RE200 AC 750 Mbps,... Wzmacniaczy Wifi TP-Link RE200 129,00 zł
5 Asus RP-N12 Asus RP-N12 WiFi 300 Mbps 79,99 zł

Jak wybrać wzmacniacz Wifi ?

Wzmacniacz WiFi

Moc i podwójne pasmo

W tego typu urządzeniach ważne jest zasilanie. Wyrażony w Mbps (Mega Bity na sekundę), pozwala na ocenę siły sygnału. Moc urządzenia może mieć wyraźny wpływ na jego cenę sprzedaży. Należy zauważyć, że obecność anten na urządzeniu jest dobrym wskaźnikiem mocy.

Niektóre urządzenia pracują w podwójnym paśmie. Oznacza to, że mogą one działać w dwóch sieciach o różnych pasmach Ghz. Wzmacniacze WiFi nowej generacji będą doskonale spełniały starsze standardy WiFi. Wcześniej były one nazywane standardami „b” lub „g„. Obecnie, Wifi znajduje się bardziej ogólnie w „n”. Ale odnotowujemy przybycie na jakiś czas „ac„, który może potroić przepływ, aby podnieść go do 1300 Mbps. Jeśli masz bardzo duże potrzeby, możesz zwrócić się do wzmacniaczy trójpasmowych. Oprócz doskonałej szybkości, są one kompatybilne z niektórymi asystentami głosowymi.

Zasięg i instalacja

Lepiej jest umieścić wzmacniacz w rozsądnej odległości od skrzynki internetowej i urządzeń, z których chcesz korzystać, aby móc surfować po Internecie. Zapewni to optymalne działanie. Wzmacniacze Wifi często posiadają zieloną lampkę sygnalizacyjną, która pokazuje, że komunikacja między różnymi urządzeniami jest skuteczna. Zakres ten jest często wskazywany przez producentów. Wskazuje to obwód, na którym urządzenie jest aktywne. Czasami jest on wyrażony w m². Jeśli wybierzesz duży zasięg, możesz mieć pewność, że masz zasięg we wszystkich swoich pokojach. Łatwiej jednak znaleźć zakres wyrażony w GHz. Tak więc, w zależności od domu lub miejsca pracy, można wybrać 2,4 Ghz (mieszkanie) lub 5GHz (duży dom, dwupoziomowy).

jak wybrac repeater

Przed zakupem należy sprawdzić, czy urządzenie jest kompatybilne z urządzeniami WPS (w przypadku Wifi Protected Standard). Urządzenie to znacznie upraszcza instalację repeatera. Jedyne co musisz zrobić, to zainstalować oprogramowanie na swoim komputerze, aby działało. Wystarczy podłączyć wzmacniacz do gniazda w skrzynce, aby go rozpoznać. Gdy dioda LED przestanie migać, możesz spokojnie podłączyć konsolę lub komputer. Masz silny i wyraźny sygnał. Bez WPS można zainstalować wzmacniacz Wifi, ale konfiguracja wymaga wtedy nieco większej wiedzy.

Prędkość i bezpieczeństwo

Repeatery często mają bezpieczne rozwiązania, o których decydują producenci. Upewnij się przed zakupem. Podobnie jak Twoje urządzenie, wzmacniacze WiFi są punktami wejścia do Twojej sieci wewnętrznej. W związku z tym mogą one umożliwić dostęp do niektórych danych osobowych użytkownika. A zatem być ofiarami hakerów i złośliwych oprogramowań.

Aby zapewnić dobrą prędkość i tym samym cieszyć się Internetem, obecność kilku portów Ethernet jest naprawdę dużym plusem. Wiele repeaterów ma jeden, co jest już dobrym punktem. Dzięki temu możesz grać w gry online lub oglądać filmy, nawet w 4k, bez utraty sygnału. Oczywiście, za taką sprawność, akcesorium wzmacniające sygnał pójdzie w górę w zasięgu, a więc i w cenie.

Budżet i marka

Wzmacniacz Wifi nie kosztuje wiele. Przy zakupie rzadko kosztują więcej niż 100 euro, chyba że zdecydujesz się na urządzenie trójzakresowe. Można je znaleźć bardzo wydajne za około 40 euro. Oczywiste jest, że ze względów konstrukcyjnych, ale również eksploatacyjnych, preferowane jest wybieranie znanych marek. Będziesz mieć również gwarancję na swój produkt. Plus, jeśli zdajesz sobie sprawę, że masz na przykład problemy z instalacją. Lub, że reklamowana amplituda nie spełnia twoich potrzeb.