ranking tablet dla dzieci
Strona główna RTV i Komputery Tablet dla dzieci : rankingi najlepszych modeli

Tablet dla dzieci : rankingi najlepszych modeli

„Mamo, kiedy przyjdziemy? Mamo, co zrobimy, jakby padało? „Czy ty też boisz się tych pytań? Nie będzie to już miało miejsca, jeśli dziecko jest zajęte. W tym celu nie ma nic lepszego jak tablet! Tablet dotykowy dla dzieci może być używany w domu, w samochodzie lub w samolocie.

Co to jest tablet dla dzieci ?

Tablet to rodzaj płaskiego komputera. Zaprojektowany specjalnie dla dzieci, ale czasami wyposażony w wbudowaną technologię tak zaawansowaną jak modele dla dorosłych, pozwalają na zabawę, naukę, robienie zdjęć, robienie filmów wideo, między innymi w zależności od modelu, w tym korzystanie z Internetu. Są one również nazywane tabletami edukacyjnymi ze względu na ich wiele funkcji opracowanych specjalnie do uczenia się poprzez zabawę.

Cztery najlepsze tablety dla dzieci w tej chwili

VTech Storio Max XL tablet : Najlepiej sprzedający się tablet

Pierwszyvtech storio max

V-Tech to znana marka w dziedzinie tabletów dla dzieci i innych gier edukacyjnych. Od momentu pojawienia się tablety stały się bardziej efektywne, z zabawnymi, w 100% edukacyjnymi aplikacjami. Dzięki 7-calowemu, szerokoekranowemu wyświetlaczowi dziecko może z łatwością czytać i postępować zgodnie z instrukcjami. Tablet VTech Storio Max XL działa na systemie Android. Posiada w pełni bezpieczną przeglądarkę internetową. (Wraz z aplikacją do kontroli rodzicielskiej).

Oprócz około 20 aplikacji do gier, dziecko będzie mogło słuchać muzyki, korzystać z aparatu i kamery, ale także z odtwarzacza wideo. Tablet, gadżet, który odcina od świata? Nie, nie w przypadku Kid Connect: Możliwe jest wysyłanie wiadomości audio i wideo, ale także rysunków wykonanych przez dziecko, tekstów, które mogło napisać i zdjęć. Następnie transfer dokonywany jest bezpośrednio do smartfona lub tabletu rodzica lub kolegi dziecka.

Oprócz kontroli Internetu, możliwe jest również regulowanie czasu gry na tablecie i zarządzanie profilami innych użytkowników, aby uniknąć wszelkich niebezpieczeństw. Jeśli chodzi o wygląd , jego stonowany błękit z pewnością spodoba się zarówno dziewczętom, jak i chłopcom. Osłona chroni tablet, ale również składa się w celu wyświetlania filmów wideo. Dla dzieci w wieku od 36 miesięcy do 11 lat. Baterie są dołączone do zestawu, a produkt jest objęty dwuletnią gwarancją VTech.

Zalety modelu Storio Max

Różne możliwe kontrole ze strony rodziców są uspokajające. Tablet przeznaczony jest dla dzieci od kilku lat, co czyni go opłacalną inwestycją. Ten model uwiódł wielu rodziców za jego cechy doskonale dostosowane do potrzeb dzieci. Niezbędny tablet edukacyjny na rynku.

Wady

Według użytkowników, zalecany wiek wynosiłby powyżej 3 lat do 8 lat, co pozostaje i tak bardzo szerokie. Możemy żałować nieco wygórowanej ceny. Szkoda, że wybór kolorystyki nie jest zbyt szeroki.

Tablet edukacyjny LexiTab Lexibook : Najlepiej sprzedający się tablet dla dzieci

drugiLexitab 7

Bardzo wszechstronny, ten tablet oferuje wspaniałe korzyści dla dzieci. Możliwe jest zatem posiadanie treści pedagogicznych, ale dziecko będzie również mogło się bawić (w tym 5 gier i dostęp do Google Play). Jest nawet możliwe, aby wejść na Youtube z tym tabletem dla dzieci. Dla rodziców, nie ma obawy przed utratą kontroli: Masz dostęp do wszystkiego, aby chronić swoje dzieci (aplikacje do pobrania, dostęp do Internetu, ale także zarządzanie czasem).

Jego 7-calowy ekran panoramiczny zapewnia dobrą widoczność dla malucha. Tablet Lexibook Lexitab jest zabawny i edukacyjny i działa na Android, ma 1 GB pamięci RAM. Łączność jest obecna, ponieważ działa w technologii Bluetooth. Dzięki temu słuchawkowy Bluetooth może być łatwo podłączony. Twoje dziecko może również użyć swojego tabletu do zrobienia Ci zdjęcia przy użyciu wbudowanego obiektywu. Treści edukacyjne skierowane są do dzieci w wieku 6-14 lat i umożliwiają im pracę nad różnymi przedmiotami szkolnymi, takimi jak język polski, matematyka czy język angielski.

Co nam się podoba w tablecie dla dzieci Lexibook

Rozsądna cena za ten wielofunkcyjny tablet, który pozwala również dzieciom udzielać korepetycji w domu. Filtr niebieskiego światła to plus. Silikonowa powłoka pokrywająca tablet doskonale go chroni. W celu ochrony przed ewentualnymi uderzeniami i zadrapaniami można dodać filtr ochronny na ekranie.

Słabe strony ?

Przezroczysta powłoka wydaje się stosunkowo krucha, w przypadku upadku. Należy uważać na ruchliwe dzieci. Niektórzy użytkownicy napotkali błędy podczas aktualizacji.

Amazon Fire HD 8: przystępna cenowo alternatywa

trzeciAmazon fire hd8

To gigant sprzedaży internetowej (e-commerce), Amazon, który wprowadza na rynek ten niedrogi tablet. Jeśli tablet Amazon Fire HD 8 nie jest przeznaczony przede wszystkim dla dzieci, może szybko stać się takim tabletem, ponieważ rywalizuje ze swoimi konkurentami pod względem możliwej zawartości . W ten sposób, dzięki autonomii 10 godzin, dzieci będą mogły uczyć się i dobrze się bawić na 8-calowym ekranie z obrazem w jakości HD. Pamięć wewnętrzna wynosi 16 lub 32 GB, w zależności od modelu (pamięć ta może być dalej zwiększana).

Pozwala to nagrać wiele kreskówek i cieszyć się nimi w pełni z dźwiękiem Dolby Audio. Amazon Appstore oferuje możliwość pobierania gier, seriali, filmów, e-booków dla dzieci, czyniąc z niego pełnowartościowy tablet edukacyjny. Etui ochronne jest dostępne w wielu atrakcyjnych kolorach, ale jest sprzedawane oddzielnie. Działa w dwuzakresowym Wifi.

Najważniejsze zalety modelu Fire HD8

Możliwość pobierania gier i filmów dla dzieci bez płacenia za klasyczny tablet jest atrakcyjna. Firma Amazon skoncentrowała całą swoją wiedzę technologiczną w tym nowym, przystępnym cenowo, lekkim i przyjaznym dla dzieci modelu z odpowiednim oprogramowaniem. Tablet może być udostępniony osobie dorosłej, która może surfować po Internecie, oglądać film lub czytać e-booki w trybie czytania książek.

Czego żałujemy

Bądź ostrożny, nie jest możliwe, aby pobrać gry, poprzez Google Play, a szkoda. Etui ochronne nie jest dołączone do tabletu ; jeśli dzieci mają go używać to powinny uważać aby go nie uszkodzić przy obsłudze!

Tablet dla dzieci Dragon Touch : Odporność na upadek

czwartyDragon Touch 7

To jest tablet koloru niebieskiej laguny, który olśniewa dzieci. Wizualnie, ten tablet z logo Dragon Touch przyciąga wzrok. Jest nie tylko piękny, ale również funkcjonalny: jego silikonowa powłoka chroni tablet przed wstrząsami, uderzeniami i kurzem. Z klipsami z tyłu, łatwo jest umieścić go tak , aby obejrzeć film wideo z konieczną odległością, aby uniknąć uszkodzenia oczu.

Dzięki 7-calowemu ekranowi panoramicznemu zapewnia doskonałą wydajność osadzenia, ułatwiając dziecku obsługę. 2 GB pamięci RAM, procesor Quad Core, 16 GB pamięci masowej, która zapewnia długie godziny oglądania, bez przerw. Dziecko będzie mogło bez problemu zapisać wszystkie swoje rysunki, ulubione zdjęcia, ale także filmy wideo.

Jako rodzice, jesteście odpowiedzialni za to, co wasze dziecko ogląda w Internecie. Dzięki fabrycznie zainstalowanej kontroli rodzicielskiej Kidoz będzie to łatwe zadanie. Wszystko, co musisz zrobić, to utworzyć profil dla dorosłych, aby filtrować strony. Dzieciom spodoba się ten tablet, który jest łatwy w obsłudze i użytkowaniu każdego dnia. Łączność Wifi i Bluetooth do wyboru aplikacji takich jak Youtube Kids lub innych. Ładowanie jest szybkie, a żywotność baterii długa. Port USB 2.0 jest dostępny na przykład do podłączenia klucza USB lub zewnętrznego dysku twardego.

Zalety modelu

Niewielka cena za dobre funkcje, ten tablet jest dobrym produktem, który dobrze dostosowuje się do potrzeb dzieci, do dziesięciu lat, zdaniem producenta. Silikonowa obudowa ochronna doskonale spełnia swoje zadanie.

Słaby punkt Dragon Touch

Niektórzy użytkownicy zauważyli pewne opóźnienia, ale komentarze te nie są jednomyślne.

Trzy podstawowe marki tabletów dla dzieci

Tablet dla dzieci

VTech

Ta marka jest znana od 20 lat i wie, jak się rozwijać, aby stale oferować bardzo dobre produkty, wykorzystując technologię do nauki i zabawy. Tablety ale także wszystkie inne zabawki są bardzo dobrze wykonane i bardzo udane. Tablety edukacyjne VTech należą do najpopularniejszych modeli zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców.

Lexibook

Lexibook znalazł swoje miejsce, oferując dobrej jakości tablety dla dzieci z doskonałymi funkcjami. Ewoluują wraz z dzieckiem, co pozwala mu nie znudzić się tym urządzeniem . Marka Lexibook, specjalizująca się w zabawkach edukacyjnych, wprowadziła już na rynek ponad 25 milionów produktów na całym świecie. Gwarancja funkcjonalności i jakości.

Amazon Fire

Skoro tablet dla dzieci stanowi inwestycję, dlaczego nie wybrać tabletu dla dorosłych, który można skonfigurować tak, aby odpowiadał potrzebom dziecka? Dobra alternatywa – tablet dotykowy Amazon Fire jest dostępny w bardziej przystępnej cenie i oferuje niemal nieograniczone możliwości. Tablet może być również używany przez resztę rodziny. Pozostaje tylko zainstalować skuteczną aplikację kontroli rodzicielskiej i kupić odporną ochronę….

Pięć najlepiej sprzedających się tabletów dla dzieci

# Obrazek Nazwa Ocena klientów Koszt
1 VTech Storio Max 2.0 VTech Storio Max 2.0
46 Opinie
427,40 zł
2 Overmax tablet edukacyjny Livecore 7032 Edu Overmax tablet edukacyjny Livecore 7032 Edu
20 Opinie
240,82 zł
3 Zabawka interaktywna Fisher-Price DHN 29 Zabawka interaktywna Fisher-Price DHN 29
4 Opinie
129,99 zł
4 Tablet Blow KidsTab 7.4 dla dziecka w wieku 3-7 lat Tablet Blow KidsTab 7.4 dla dziecka w wieku 3-7 lat
7 Opinie
227,99 zł
5 Smily Play Bystry Tablet komputer Smily Play Bystry Tablet komputer
6 Opinie
49,90 zł

Jak wybrać tablet edukacyjny dla dzieci ?

Jak wybrac

Moc i wytrzymałość

Moc jest szczególnie ważna podczas oglądania filmów, co jest możliwe u większości tabletów dla dzieci. Bez mocy, mogą wystąpić opóźnienia, również w grach, które mogą być frustrujące dla małego gracza. Wytrzymałość jest niezbędna w przypadku tego typu produktów, wiedząc, że są one przeznaczone dla dzieci w wieku od 36 miesięcy. Upewnij się, że tablet jest wykonany z litego materiału i wyposażony w ochronną silikonową obudowę. Unikać prostych tworzyw sztucznych, które mogą pękać podczas powtarzających się wstrząsów.

Łączność: Wifi czy nie ?

W zależności od modelu, urządzenia mają zdolność połączenia. Wifi lub Bluetooth, czasami oba. Może to być ważne, jeśli chcesz na przykład przenieść filmy lub kreskówki z komputera, aby napełnić tablet dziecka przed długą jazdą. Te dwa rodzaje połączeń zapewniają również dostęp do Internetu. Otwiera to pole możliwości w zakresie gier, filmów, książek elektronicznych…. ale także niebezpieczeństwa. Ponieważ dziecko może natknąć się na treść, która nie jest odpowiednia dla jego wieku.

Jeśli wybór modelu bez Wi-Fi może być wyborem bezpieczeństwa, zmniejsza to liczbę lat, w których Twoje dziecko uzna tablet za przydatny. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, bez niedogodności, wybierz tablet ze zintegrowanym systemem kontroli rodzicielskiej. Pozwoli to na zablokowanie niektórych stron. Ale będziesz również w stanie zarządzać czasem zabawy dziecka. Duży plus, aby nie uzależniać ich od ekranów.

Wiek dziecka

tablet

Zakup tabletu jest również uzależniony od wieku dziecka, któremu chcesz go zaoferować. Lepiej jest unikać ekranów przez pierwsze trzy lata. W związku z tym wiele modeli jest przeznaczonych dla dzieci w wieku od 36 miesięcy. Preferować tablety ewolucyjne, z wielkimi możliwościami, aby mogły towarzyszyć rosnącym dzieciom. W zależności od urządzeń, będą w stanie rozpoznać kolory, potem słowa i po pogłębieniu wiedzy matematycznej, tworzyć filmy… Niektóre tablety są przeznaczone dla dzieci w wieku od 3 do 8 lat. 5 lat użytkowania, to by się opłaciło kupić taką zabawkę.

Pojemność i jakość obrazu

Pojemność to w rzeczywistości pamięć urządzenia. Tablety mogą być teraz używane do oglądania filmów i filmików zrobionych przez dziecko. Prawdopodobnie będzie chciało je przechowywać w swoim tablecie, aby je obejrzeć lub wysłać do swoich przyjaciół. Aby było to możliwe, urządzenie musi mieć wystarczającą ilość pamięci. Jest to zawsze określone przez producenta i czasami możliwe jest dodanie kilku (cena musi być wtedy dodana, na dodatkową pamięć).

Podobnie, należy wziąć pod uwagę jakość obrazu i dźwięku, zwłaszcza jeśli urządzenie pozwala na odtwarzanie prawdziwego obrazu i filmu. Dziecko musi wyraźnie słyszeć, co się mówi, a obraz nie może być pixelowany. Należy pamiętać, że te specyficzne cechy często pojawiają się w karcie produktu. Tablety oferują obraz HD!

Autonomia i budżet

Wyobraź sobie frustrację dziecka, jeśli jego ulubiony film zatrzymał się w środku z powodu braku zasilania baterii! Spodziewaj się krzyku! Autonomia tego typu produktu jest ważna, zwłaszcza jeśli używasz go poza domem (aby dzieci były zajęte podczas długiej podróży). Następnie należy zakwestionować autonomię urządzenia, zanim będzie trzeba je naładować. Jeśli nie zostało to określone przez producenta, należy skupić się na uwagach klientów. Jeśli autonomia jest problemem, zostanie to wyraźnie stwierdzone!

Tablet jest obiektem, którego cena jest stosunkowo wysoka. Można je znaleźć za każdą cenę, ale wydajność nie jest taka sama. W ten sposób można go znaleźć za około pięćdziesiąt euro, a następnie cena ta może wzrosnąć do 150 euro. Podczas gdy dostęp do zabaw jest oferowany przez wszystkich, różnice dotyczą możliwej łączności, w tym kontroli rodzicielskiej, ewolucji działań na rzecz rozwoju wraz z dzieckiem itp.