ranking słuchawki bluetooth
Strona główna RTV i Komputery Słuchawki Bluetooth : rankingi najlepszych modeli

Słuchawki Bluetooth : rankingi najlepszych modeli

Chcesz słuchać swojej muzyki wszędzie, przez cały czas? Wynalezienie bezprzewodowych zestawów słuchawkowych Bluetooth nie jest już kwestią marzeń. Podczas podróży, aktywności sportowej, w domu aby odciąć się od świata zewnętrznego i skoncentrować się, te słuchawki stanowią rewolucją w świecie dźwięku. Niemniej jednak ogromna ilość modeli dostępnych na rynku nie pomaga w wyborze słuchawek. Aby pomóc Ci w wyborze, oferujemy ten wszechstronny przewodnik po zakupach, który pomoże Ci dowiedzieć się więcej na temat zestawu słuchawkowego Bluetooth i jakimi kryteriami należy się kierować.

Co to jest słuchawki Bluetooth ?

Zestaw słuchawkowy Bluetooth to urządzenie do słuchania muzyki, które działa bezprzewodowo, zazwyczaj z baterią litową. Ta bateria pozwala na dłuższe lub krótsze odsłuchiwanie, w zależności od modelu. Zestaw słuchawkowy działa w trybie NFC lub Bluetooth (czasami w obu tych trybach, w zależności od zestawu słuchawkowego). Oznacza to, że ustawianie urządzenia odbywa się poprzez szukanie najlepszych fal, aby móc optymalnie działać.

Słuchawki bezprzewodowe zapewniają niesamowitą swobodę i autonomię, gdy chcesz słuchać muzyki, gdziekolwiek jesteś i cokolwiek robisz. Ale nie powinny być postrzegane tylko jako jedyny sposób na słuchanie dźwięku. Mogą one również chronić przed zewnętrzną agresją dźwiękową, na przykład na otwartej przestrzeni, aby móc wykonywać pracę w sposób skoncentrowany.

Brak systemu okablowania umożliwia oczywiście poruszanie się bez uzależnienia od długości przewodu. Warto zauważyć, że wiele zestawów słuchawkowych Bluetooth jest wyposażonych w przewód umożliwiający połączenie ze smartfonem, komputerem lub tabletem. Stosowanie słuchawek Bluetooth w domu, w pracy, umożliwia słuchanie muzyki bez przeszkadzania innym!

Nasz wybór najlepszych zestawów słuchawkowych Bluetooth na rynku.

Zestaw słuchawkowy Bose QuietConfort 35 Bluetooth: najlepszy

PierwszyBose QuietConfort 35Rozkoszowanie się muzyką w pełni, nie będąc zagłuszanym hałasem, jest jedną z zalet tych słuchawek bezprzewodowych firmy Bose. Firma Bose, znana ze swoich zaawansowanych technologicznie i dźwiękochłonnych produktów, wyróżnia się tutaj tym eleganckim czarnym zestawem słuchawkowym. Wykonany on jest z materiałów dobrej jakości (skóra i alcantara).

Aby włączyć zestaw słuchawkowy, należy nacisnąć przycisk włączania znajdujący się z boku zestawu słuchawkowego. Bose QuietConfort 35 zadba o ustawienie, aby znaleźć najlepszy odbiór i pozwolić Ci cieszyć się wszystkimi jego zaletami, jeśli chodzi o dźwięk. Nie tylko słuchasz muzyki z tym zestawem słuchawkowym Bluetooth, ma on również inne wspaniałe funkcje. Wiesz jak się ubrać, słuchając pogody, poznajesz wynik meczu…Możesz także poprosić asystenta głosowego Amazona, aby przekazał ci wiadomości.

Nawet jeśli uprawiasz jogging, nadal możesz odbierać wszystkie ważne rozmowy telefoniczne. Możesz komunikować się za pośrednictwem zestawu słuchawkowego, bez przerywania, przy użyciu dwóch wbudowanych mikrofonów. Dostępne są trzy ustawienia służące do redukcji hałasu otoczenia. Jeśli nie chcesz używać zestawu słuchawkowego bezpośrednio, możesz poprosić o pomoc swojego asystenta głosowego.

Nie ma obawy, że zabraknie ci muzyki z tymi słuchawkami, ponieważ ich potężna bateria litowa umożliwia słuchanie przez ponad 20 godzin, zanim będziesz musiał je naładować. Należy zauważyć, że doładowanie to można przeprowadzić w dwóch etapach. Ładując baterię przez zaledwie15 minut, możesz cieszyć się wszystkimi funkcjami tych słuchawek przez dodatkowe 2,5 godziny. Ten zestaw słuchawkowy jest również dostarczany z przewodem. Podwoi to czas słuchania do 40 godzin.

Jeśli uważasz, że im głośniejszy jest dźwięk, tym mniej będzie on wyraźny i spowoduje utratę jakości, to możesz liczyć na jakość Bose’a, który proponuje wyrównanie dźwięku zgodnie z pożądaną głośnością. Ten zestaw słuchawkowy jest dostarczany z pilotem zdalnego sterowania. Jeśli chcesz dostosować zestaw słuchawkowy, możesz pobrać aplikację Bose Connect. Firma Bose daje gwarancje na dwa lata.

Co nam się podoba w Bose QuietConfort 35

Jak wiele produktów firmy Bose,są to słuchawki bezprzewodowe bardzo dobrej jakości. Wybrane materiały są przyjemne w dotyku i emanują jakością. Można tylko docenić jego wszechstronność i funkcję redukcji szumów, która jest bardzo przydatna przy rozkoszowaniu się muzyką i odbieraniu połączeń. Bose QuietConfort jest obecnie najlepszym dostępnym rozwiązaniem w zakresie redukcji hałasu. Koniecznie trzeba go mieć!

Za co możemy go winić

Niektórzy użytkownicy zauważyli mikro-przerwy w odbiorze z systemem Bluetooth, jednak to nie stanowi jakiś powtarzający się problem.

Bang & Olufsen Beoplay H4 : dla miłośników muzyki

drugiBang & olufsen Beoplay H4Marka Bang & Olufsen, znana z jakości swoich produktów audio, nie musi być już reklamowana. Zestaw słuchawkowy Bluetooth tej marki został zaprojektowany specjalnie dla miłośników muzyki, którzy nie chcą rezygnować z przyjemności słuchania, nawet w podróży.

Ten bezprzewodowy zestaw słuchawkowy (świetnie pasujący do ucha) jest pięknym przedmiotem, o eleganckim szaro-antracytowym kolorze, który ma być unisex. Bang & Olufsen stawia na proste, wytrzymałe i wydajne materiały: stal, skórę i aluminium. Posiada baterię litową, wytrzymującą 19 godzin, ale możesz słuchać muzyki w domu, z przewodem o długości 1,2 metra. Czas ładowania urządzenia wynosi około 2h30.

Sterowanie odbywa się na jednej ze słuchawek i jest bardzo dyskretnie umiejscowione. Przyciski służą do włączania i wyłączania urządzenia odsłuchowego, łączenia, odbierania połączeń i sterowania muzyką. Ten zestaw słuchawkowy jest również dostarczany z przewodnikiem uruchamiania i kablem USB, a także z kablem audio z wtyczką 3,5 mm mini-jack. Te słuchawki bezprzewodowe zapewniają doskonały odbiór dźwięku i muzyki, nawet w technologii Bluetooth, która jest bardzo ważnym punktem dla miłośników muzyki.

Należy zauważyć, że w zależności od rodzaju uprawianej działalności: sport, praca, odpoczynek, można regulować dźwięk i tony tak, aby były zawsze dostosowane. Te słuchawki Bang & Olufsen Beoplay H4 umożliwiają odbieranie połączeń przychodzących z mikrofonem, zwanym wielokierunkowym co ułatwia prowadzenie rozmów telefonicznych.

Najważniejsze cechy tego zestawu słuchawkowego Bluetooth

Miłośnicy muzyki będą mogli korzystać tylko z wysokiej jakości Bang & Olufsen BeoPlay H4. Jest to również piękny przedmiot, którego żaden posiadacz się nie powstydzi. Znajdujemy tu całą wiedzę duńskiej marki w zakresie jakości akustycznej. Miłośnicy muzyki z pewnością nie będą zawiedzeni tym zestawem słuchawek Bluetooth.

Słabe strony Bang & Olufsen Beoplay H4

Jeśli doceniamy dyskrecję przycisków sterujących, są one tak małe, że trudno jest nie popełnić błędu, nawet jeśli oznacza to jednoczesne naciskanie kilku przycisków! Bardziej rozstawione przyciski byłyby wygodniejsze.

Plantronics Backbeat PRO 2 Bluetooth : doskonały stosunek jakości do ceny

trzeciPlantronics Backbeat PRO2Słuchawki te działają w systemie Android i na tabletach, z przewodowym połączeniem lub Bluetooth, aby cieszyć się swobodą ruchu, bez rezygnacji z muzyki. Plantronics Backbeat PRO 2 to lekkie słuchawki nauszne, wyposażone w przyciski do regulacji głośności dźwięku i wyciszania go.

Polecenia te wykonywane są na poziomie urządzenia, na jednej ze słuchawek. Bateria litowa zapewnia 24 godziny słuchania muzyki. Umożliwia odbieranie połączeń bezpośrednio na zestawie słuchawkowym. Technologia wielopunktowa pozwala na efektywne ustawienie w celu odbioru dźwięku w dowolnym miejscu. Słuchawki mają przyjazny wygląd i są celowo kompaktowe, aby można je było przechowywać w plecaku lub szufladzie, gdy dojdziesz do pracy.

Co więcej, nie odcinasz się od świata, ze względów bezpieczeństwa, zwłaszcza w zastosowaniach miejskich dzięki trybowi otwartego mikrofonu. Dzięki temu można połączyć przyjemność słuchania muzyki z jednoczesnym postrzeganiem hałasu z zewnątrz. Inną kwestią jest to, że muzyka nie przeszkadza innym, ponieważ ten produkt posiada wysokiej jakości odtwarzanie akustyczne.

Doceniamy słuchawki 40 mm, które zakrywają uszy i pozwalają użytkownikowi stać się jednym z muzyką. Produkt ten oferuje bardzo dobry stosunek jakości do ceny i doskonałą jakość akustyczną, zarówno w przypadku nut o wysokiej, jak i niskiej częstotliwości. Zestaw słuchawkowy jest dostarczany z kablem mini jack 3,5 mm i pilotem zdalnego sterowania.

Jakość Plantronics Backbeat PRO 2

Odtwarzanie dźwięku jest bardzo dobrej jakości. Doceniamy kompaktowy wygląd urządzenia Plantronics Backbeat PRO 2 i jego solidną konstrukcję. Synchronizacja z różnymi urządzeniami jest łatwa.

Negatywne aspekty tego zestawu słuchawek

Niektórzy użytkownicy uważają, że funkcja redukcji hałasu może zostać ulepszona. Inni skarżyli się na słabą jakość wykończenia nauszników.

Słuchawki Sony MDR-ZX330BTB : model w przystępnej cenie

czwartySony MDR ZX330BTBAutonomia tego zestawu słuchawkowego Bluetooth oferowanego przez firmę Sony sprawia, że marzysz o tym, by słuchać go nie krócej niż 30 godzin dzięki baterii litowej. Po rozładowaniu, wystarczy tylko 4 godziny ładowania, aby ponownie cieszyć się tymi długimi godzinami swobodnego słuchania.

Nie masz czasu do stracenia? Za pomocą dostarczonego kabla mikrofonu USB, naładuj baterię przez jedną godzinę i możesz słuchać muzyki przez 10 godzin. Prosta alternatywa, gdy nie chcesz się obejść bez muzyki zbyt długo. Łączność przez Bluetooth lub NFC jest niezwykle szybka. Wszystko, co użytkownik musi zrobić, to przełączyć swój smartfon na jedną ze słuchawek, tak jak w przypadku płatności zbliżeniowych, a urządzenie zostanie skonfigurowane.

Uwaga jednak: Ten bardzo dobry produkt jest kompatybilny z systemem Android 2.3.3 lub nowszym, ale jeszcze nie z systemem Android w wersji 3.x. To urządzenie umożliwia odbieranie i wykonywanie połączeń. Można zauważyć, że zestaw słuchawkowy Sony MDR-ZX330BTB jest niezwykle lekki, ważący 150 gramów i stosunkowo mały. Posiada również składane słuchawki.

Akcesoria do odsłuchu, które można łatwo włożyć do torebki lub szuflady pomiędzy dwiema fazami odsłuchu. Z punktu widzenia wyglądu zewnętrznego słuchawki bezprzewodowe bez ozdóbek, elegancki design całkowitej czerni robi wrażenie. Jakość dźwięku jest dobra i można usłyszeć bas, który nie pojawia się na wielu słuchawkach bezprzewodowych. Przewód, z którym jest dostarczany, jest dość krótki bo ma 50 centymetrów długości. Jest również sprzedawany z pilotem zdalnego sterowania.

Zalety zestawu słuchawkowego Bluetooth firmy Sony

Jakość dźwięku jest bardzo dobra, a fakt, że można go złożyć, sprawia, że jest to bardzo praktyczny dodatek, który można zabrać ze sobą wszędzie. Słuchawki są bardzo starannie wykonane z materiałów dobrej jakości, biorąc pod uwagę ich przystępną cenę. Doskonały stosunek ceny do jakości.

Jakieś wady ?

Pałąk na górze głowicy wykonany jest z tworzywa sztucznego, bez wyściełania. Znając prestiżową markę Sony, oczekiwaliśmy większej troski o estetykę wykonania produktu. Kabel jest naprawdę za krótki!

Ile pieniędzy powinniśmy przeznaczyć na zestaw słuchawkowy Bluetooth ?

słuchawki Bluetooth

Zestawy słuchawkowe Bluetooth można znaleźć w różnych cenach, jak wszystkie produkty. Słuchawki bezprzewodowe na poziomie podstawowym zaczynają się od około dwudziestu euro i mogą osiągnąć, w przypadku wysokiej klasy słuchawek, ponad 300 euro. Jednakże, aby mieć pewność, że zamówimy solidne i wydajne urządzenie, lepiej jest polegać na produktach dobrej jakości sprzedawanych przez uznane marki. Te zaawansowane technologicznie urządzenia, często wszechstronne i perfekcyjne, oczywiście podnoszą cenę, ale miłośnicy muzyki szybko się przekonają o słuszności wyboru.

Top 5 najlepiej sprzedających się zestawów słuchawkowych Bluetooth

Obrazek Nazwa Ocena klientów Koszt
1 SONY WH-1000XM3 Czarny SONY WH-1000XM3 Czarny
231 Opinie
899,00 zł
2 Słuchawki bezprzewodowe MOTOROLA Escape 500 BT ANC Czarny Słuchawki bezprzewodowe MOTOROLA Escape 500 BT ANC Czarny
116 Opinie
299,00 zł
3 Słuchawki SONY MDR-XB650BT Czarny Słuchawki SONY MDR-XB650BT Czarny
220 Opinie
259,00 zł
4 Bezprzewodowe słuchawki nauszne JBL E65 BT NC Biały Bezprzewodowe słuchawki nauszne JBL E65 BT NC Biały
387 Opinie
559,00 zł
5 BEATS Studio3 Wireless Czerwony MQD02EE/A BEATS Studio3 Wireless Czerwony MQD02EE/A
365 Opinie
1199,00 zł

Jak wybrać zestaw słuchawkowy Bluetooth ?

Jest wielu melomanów, a współczesne życie oznacza, że trzeba być w ruchu przez cały czas. Dlatego znane marki wymyśliły sposób na pogodzenie miłości do muzyki z bezprzewodową autonomią. Po wdrożeniu koncepcji, w odpowiedzi na zapotrzebowanie, oferty są bardzo zróżnicowane. Jak znaleźć model zestawu słuchawkowego Bluetooth, który odpowiada Twoim potrzebom muzycznym? Ten przewodnik zakupu zawiera kilka wskazówek, które pomogą Ci dokonać właściwego wyboru. W tym kontekście pewne kryteria są najważniejsze.

Wymiary i format

Zestawy słuchawkowe Bluetooth mają pewne stałe. Składają się one z opaski, która spoczywa na czubku głowy i dwóch słuchawek. Słuchawki naszych starych, dobrych Walkmanów, a nawet zestawy głośnomówiące są często wewnątrzuszne (zwane również słuchawkami Bluetooth). Oznacza to, że słuchawki są wkładane do uszu.

Zestawy słuchawkowe Bluetooth często działają, ale są albo obwodowo-uszne (nauszniki przykrywają uszy w całości), albo superuszne, gdzie przykrywają tylko część z nich, zatrzymując się na chrząstce ucha. Jak myślisz, jakie to ma znaczenie? Cóż, to oznacza dla użytkownika, który używa słuchawek obwodowych pełne zanurzenie w muzyce, a to nie będzie przeszkadzać ludziom wokół niego.

Jak wybrać zestaw słuchawkowyNa niższym poziomie, słuchawki douszne przepuszczają dźwięk na zewnątrz. Jeśli chodzi o komfort, wiele osób woli nie czuć słuchawek i preferuje modele, które zakrywają całe ucho. Podczas gdy jedne słuchawki są często kompaktowe i lekkie, niektóre za to zyskują na wygodzie dzięki zginaniu. Najczęściej składają się one na poziomie wkładek dousznych, dzięki czemu można je wszędzie zabrać i łatwo przechowywać w torbie.

Komfort

Jeśli chodzi o komfort, wiele osób woli nie czuć słuchawek wokół uszu i preferuje modele, które zakrywają całe ucho, tj. modele obwodowe. Ale komfort nie kończy się na kształcie słuchawki, ale także na materiale, z którego są wykonane. Tak więc, podczas gdy niektóre modele wykonane są ze skóry, inne mają bardzo miękkie materiały, dające delikatne wrażenie skóry, takie jak alcantara. W przypadku opaski na głowę lepiej jest wybrać słuchawki z dobrą wyściółką, aby uniknąć nieprzyjemnego kontaktu z włosami.

Jakość dźwięku

Jakość dźwięku jest oczywiście pierwszą rzeczą, jakiej szukamy w tego typu produktach. W tym sensie wybór urządzenia z uznanej marki w dziedzinie dźwięku to minimum. Dźwięk będzie się wtedy poprawiał pod względem jakości, niezależnie od tego, gdzie znajduje się użytkownik. Opinie konsumentów mówią same za siebie w tym względzie i stanowią dobrą ocenę działania produktu. Należy zauważyć, że oprócz muzyki, słuchawki te umożliwiają odbieranie połączeń telefonicznych. Jeśli jesteś zainteresowany tą opcją, upewnij się, że podczas połączenia twój rozmówca nie będzie słyszał odgłosów wokół ciebie.

Wiele modeli oferuje redukcję hałasu. Niektóre słuchawki oferują podwójną możliwość, dając użytkownikowi wybór, aby całkowicie zanurzyć się w słuchaniu muzyki (lub ciszy, jeśli jest przyzwyczajony do odcięcia się od hałasu), lub aby nadal lekko słyszeć otaczające dźwięki. Z punktu widzenia bezpieczeństwa ten podwójny system jest niewątpliwie preferowany.

Autonomia

Autonomia słuchawkowyAutonomia zestawów słuchawkowych Bluetooth jest często niezwykła i może trwać do 30 godzin w niektórych modelach przed ładowaniem baterii litowej. Niektóre modele pozwalają na częściowe naładowanie w celu dalszego korzystania z urządzenia audio przed całkowitym naładowaniem. Zwykle odbywa się to w czasie od 2:30 do 4:00 godzin. Należy jednak zachować ostrożność, ponieważ niektóre modele podstawowe są sprzedawane z konwencjonalnymi bateriami alkalicznymi nienadającymi się do ponownego naładowania.

Wykończenia i jakość

Stawianie na uznaną markę jest często opłacalne, aby mieć doskonałą jakość odbioru dźwięku, a także wykończenia i wyglądu urządzenia. Tak więc w komentarzach klientów widać, że użyte materiały nie zawsze są odporne. W efekcie, ponieważ słuchawki są wykonane z gorszej jakości materiału, ulegają one szybszemu zniszczeniu. Górna opaska z tworzywa sztucznego również może pękać szybciej. Lepiej jest wybrać modele z odpornych materiałów, aby słuchawki Bluetooth służyły dłużej.

Funkcje dodatkowe

Sterowanie dźwiękiem, wyciszeniem, włączaniem/wyłączaniem jest często usytuowane bezpośrednio przy słuchawkach. Jest to prawdziwe udogodnienie dla osoby używającej słuchawek, jednak konieczne jest upewnienie się co do pewnych niuansów. Patrząc, na przykład, na zdjęcia na arkuszu produktu, upewnij się, że przyciski te są wystarczająco duże i rozstawione, aby mogły być używane niezależnie od siebie.

Podczas gdy niektóre zestawy słuchawkowe mają możliwość odbierania i wysyłania połączeń telefonicznych, np. za pomocą telefonu komórkowego, pozwalają one również połączyć się z asystentami głosowymi, takimi jak Siri lub Alexa. Ta funkcja umożliwia uzyskanie praktycznych informacji lub wyszukiwanie muzyki, która nie jest dostępna na przykład na naszej liście odtwarzania. Niektóre modele mogą połączyć się bezpośrednio z głośnikiem Bluetooth, aby w kilka sekund przełączyć się z trybu swobodnego słuchania na zestaw słuchawkowy.