ranking okulary vr
Strona główna RTV i Komputery Okulary VR : jak wybrać gogle VR ?

Okulary VR : jak wybrać gogle VR ?

Czy nie da się odwiedzić miejsca oddalonego o tysiące mil, nie ruszając się z fotela, nie walcząc z zombie lub nie stawiając czoła strachowi przed pustką w hełmie? Nie, dzięki wirtualnej rzeczywistości lub okularom VR rzeczywistości rozszerzonej. Jeśli myślałeś, że ten dodatek jest nowy, jesteś w błędzie. NASA używa ich od lat 90-tych. Cel jest wtedy naukowy i profesjonalny . Trzeba będzie poczekać do 2009 roku, aby zobaczyć pojawienie się pierwszych kasków dla osób prywatnych, zwanych również okularami VR.

Czym są okulary VR lub gogle VR ?

Okulary wirtualna rzeczywistość (okulary VR) to zaawansowane technologicznie akcesorium, które pozwala symulować sytuację lub środowisko, aby uczynić je ultra realistycznymi pod kątem 110° lub 360°, dzięki cyfrowo ustalonym scenariuszom. W zależności od modelu, można po prostu być widzem lub wchodzić w interakcję z tworzonym środowiskiem. Zestaw słuchawkowy wideo umożliwia podgląd stereoskopowy dzięki dwóm ekranom o bardzo dobrej rozdzielczości. Kask jest również wyposażony w żyroskop i akcelerometr do rejestrowania ruchu. Kamery na podczerwień lub wewnętrzny system śledzenia widzą ruchy i dostosowują się do nich, aby zwiększyć rzeczywistość. Kontrolerzy dołączają do sprzętu, aby działać w tym, co widzimy.

Wybór najlepszych okularów VR w danym momencie

Samsung Gear VR : Najlepiej sprzedające się okulary VR

samsung gear vr

PierwszyDostęp do nowych światów, poprzez smartfon, jest w zasadzie obietnicą tych okularów VR oferowanych przez Samsunga i dostosowanych do wielu modeli telefonów. Pole widzenia jest 110° na tych okularach z kontrolerem, które oferują przestrzenny dźwięk, to znaczy z dobrą rozdzielczością dźwięku. Kask posiada żyroskop, akcelerometr, aby móc oddziaływać na środowisko wirtualne.

Te okulary Samsung Gear VR (R325) są zasilane przez port USB. Soczewki wizyjne mają długość 4,2 cm, ogniskowa regulowana jest za pomocą pokrętła na górze kasku VR. Pozostałe ustawienia znajdują się głównie po lewej stronie okularów , co ułatwia korzystanie z nich. Aby zapewnić optymalny komfort oglądania, na kask nałożono wzmocnienie piankowe. Pozwala to również na ukrycie światła zewnętrznego w celu lepszego zanurzenia.

Sterownik jest również łatwy w obsłudze dzięki 6 głównym przyciskom, w tym okrągłemu touchpadowi na krawędzi sterownika. Oprócz zestawu słuchawkowego Gear VR, znajdziesz dwa paski, pasek na nadgarstek, uchwyt na kontroler, uchwyt mikrofonu USB i złącze mikrofonu USB. Znajdziesz tu również instrukcję obsługi i baterie potrzebne do obsługi urządzenia.

Zalety okularów VR Samsung

Cena jest rozsądna dla tych okularów VR, które również dostosowują się do wielu typów smartfonów. Sterownik jest bardzo ergonomiczny, co ułatwia zanurzenie. Ten kask jest również przyjemny w noszeniu i łatwo można się do niego przyzwyczaić , co jest ważne dla tego typu doświadczeń.

Jego wady

Niektórzy użytkownicy skarżą się, że obraz jest pikselowany. Aplikacje podlegają opłacie, która dodaje się do początkowej ceny zakupu. Ale żeby zacząć, przy niewielkich kosztach dla RV, jest to dobry produkt.

Oculus Go : Okulary VR klasy średniej

oculus go

drugiOculus jest znaną marką dla tego typu produktów. Po raz kolejny, to nie rozczarowuje. Wchodzimy na wyższy poziom dzięki temu produktowi wirtualnej rzeczywistości, który jest wyraźnie skierowany do graczy. Tutaj nie trzeba dodawać żadnych dodatkowych akcesoriów audio, aby cieszyć się wysoką jakością dźwięku. Ale możesz użyć gniazda audio, aby zwiększyć poziom dźwięku i dodać inne źródło.

Soczewki zostały zaprojektowane z myślą o pięknym zanurzeniu. Kolejną atrakcją tych okularów VR jest przemyślany wygląd . Hełm nie tylko wie, jak być stosunkowo dyskretnym, z perłowo-szarym kolorem, ale każdy szczegół, podobnie jak tkanina oddychająca, pozwala używać go przez długi czas, bez przeszkód. Oprócz zestawu słuchawkowego znajduje się kontroler z dołączonymi bateriami, kabel USB do szybszego ładowania, ale także element dystansowy do mocowania.

Pozwala to dostosować się do każdej twarzy i znaleźć najbardziej odpowiednie widzenie. Wreszcie, pamięć tego modelu to 64GB, co pozwala na nagranie odpowiednika 7 filmów, ale także 20 gier lub 40 aplikacji. Komputery PC lub Mac mogą korzystać z tych okularów Oculus GO do wirtualnej rzeczywistości, nawet jeśli potrzebujesz do niego pobrać aplikację. Z łatwością można połączyć się z Wifi, aby grać.

Mocne strony modelu

Zanurzenie jest bardzo dobrej jakości, w szczególności dzięki pięknu obrazów i dźwięku. Jest to bardzo funkcjonalne urządzenie, które pozwala na odtwarzanie, ale także oglądanie filmów zarówno w kinie, jak i w domu, poprzez Wifi i komputer.

Jego małe wady

Autonomia nie jest bardzo długa w przypadku tego produktu, nawet jeśli możliwe jest ładowanie przez port USB. Niektórzy stwierdzili, że po kilku godzinach użytkowania kask był trochę gorący i dlatego był bardziej „odczuwalny” na twarzy.

Playstation VR : udane okulary VR na konsolę do gier

playstation vr

trzeciJeśli granie po staremu ci już nie wystarcza, Playstation pomyślał o tobie. Te okulary VR pozwalają w pełni zanurzyć się w grach słynnej marki. Playstation gwarantuje nawet, że dodając kamerę tej samej marki, zapomnisz o prawdziwym świecie! Jest to możliwe dzięki obecności 5,7-calowego ekranu OLED, który pozwoli Ci zobaczyć gry w 3D.

Tutaj zapomnij o wizji 110° i odkryj kolejny 360° świat. Jakość obrazu i dźwięku pozwala na perfekcyjne odtworzenie gry, bez względu na to, czym ona jest, z prędkością 120 obrazów na sekundę. W przypadku, gdy niektóre okulary VR preferują wideo, ważny jest również dźwięk, który sprawia, że urządzenie jest wielokierunkowe. Nie tylko można wejść do wirtualnych światów, ale dodanie mikrofonu pozwala na dyskusję i granie w gry z przyjaciółmi lub konkurentami.

Kamera na podczerwień i kontroler to dodatkowe akcesoria, które pozwalają na interakcję w świecie gry. Należy zauważyć, że Playstation pozwala na zakup wszystkich tych akcesoriów w 3 różnych opakowaniach, aby wybrać zgodnie z Twoimi pragnieniami i budżetem. Konstrukcja okularów VR Playstation jest dość oddychająca, co pozwala zapomnieć o nich, co jest szczególnie ważne w grze, aby całkowicie wejść do wszechświata i wtopić się w niego.

To, co lubimy w tych okularach VR

Co jest miłe w tych produktach Playstation, które są skierowane do graczy, to fakt, że mogą być one również wykorzystywane do oglądania filmów Blu-ray w 3D. Wszechstronność jest interesująca. Cena pojedynczego opakowania jest stosunkowo przystępna cenowo i jest zgodna z większością innych okularów VR.

Słabe strony okularów Playstation

Użytkownicy chcieliby mieć mniej połączeń i zalecają krótszy czas gry, aby nie czuć mdłości z powodu zanurzenia.

Okulary Oculus Quest : autonomiczne i oszałamiające

Oculus Quest

czwartyZnacznie zwiększył pamięć w stosunku do poprzedniego modelu. Pozwala to na nagrywanie wielu filmów, gier i aplikacji, które można odtwarzać w dowolnym momencie. Wystarczy pobrać aplikację, aby cieszyć się wirtualną rzeczywistością bezpośrednio po otrzymaniu produktu.

W tym modelu nie ma potrzeby stosowania kamer na podczerwień. System Insight eliminuje potrzebę dodawania akcesoriów w celu wykorzystania wirtualnych światów. Kontrolery, specjalnie zaprojektowane przez Oculus, zapewniają niesamowitą wydajność w grach zanurzeniowych. Tutaj nie ma jednego kontrolera, ale raczej kontroler dla każdej ręki, aby poruszać się i wchodzić w interakcję.

Możesz grać zarówno w pozycji siedzącej, jak i stojącej. Brak kabla łączącego sprawia, że doświadczenie staje się jeszcze bardziej płynne i wygodne. Nie ma również potrzeby podłączania zestawu słuchawkowego Oculus Quest VR do komputera PC. Jest to całkowicie autonomiczne urządzenie. Wewnątrz pakietu, oprócz zestawu słuchawkowego VR, znajdują się dwa kontrolery, zasilacz, element dystansowy do montażu oraz system śledzenia Insight.

Zalety zestawu VR Oculus

Zalety tych okularów VR są liczne, brak przewodów do połączeń, takich jak słuchawki Bluetooth, indywidualne kontrolery, bardzo dobre poczucie zanurzenia…. Możliwe jest również oglądanie filmów, nawet jeśli zanurzenie nie będzie takie samo.

Czego żałujemy

Okulary VR Oculus można winić tylko za ich cenę, nawet jeśli użytkownicy są zdumieni i uważają, że warto. Niektórzy użytkownicy mieli problemy z utworzeniem konta na Oculusie.

Rodzaje okularów VR

okulary VR

Samodzielny okulary VR

Przez „standalone” rozumiemy, że okulary VR nie są zależne od połączeń (takich jak USB lub kabel zasilający), które nieco przerywają zanurzenie i że nie potrzebują komputera do pracy. Dla wielu ludzi jest to konieczność, w rzeczywistości wirtualnej.

Okulary VR dla smartfonów

Są to najczęściej kupowane kaski, aby dowiedzieć się o RVing, ponieważ wszystko, co musisz zrobić, to dołączyć go do swojego smartfonu i kupić kilka gier, aby od razu móc się nim cieszyć. Tak więc jakość okularów VR dla smartfonów niekoniecznie jest optymalna, ale na początek jest to dobry wybór, zwłaszcza, że ceny stają się coraz bardziej przystępne.

Okulary VR dla konsoli lub komputera PC

Okulary wirtualnej rzeczywistości (Gogle VR) na konsole i komputery PC są bardziej specjalnie zaprojektowane dla graczy, którzy chcą iść dalej w swojej pasji do gier. Często odbywa się to w pozycji siedzącej, ale możliwe jest granie na stojąco, w zależności od kasków. Niektóre połączenia muszą być wykonane w zależności od modelu. Warto sprawdzić, czy liczba portów jest wystarczająca na twojej konsoli. Jeśli masz już podłączoną kierownicę konsoli, być może będziesz musiał ją odłączyć.

Ranking najlepszych dziesięciu najlepiej sprzedających się okularów VR

# Obrazek Nazwa Ocena klientów Koszt
1 Oculus Rift S VR Headset Oculus Rift S VR Headset
84 Opinie
2349,00 zł
2 Okulary Oculus Quest 64Gb Okulary Oculus Quest 64Gb
32 Opinie
2549,00 zł
3 Samsung Gear VR SM-R325 Samsung Gear VR SM-R325
47 Opinie
599,00 zł
4 Forever okulary 3D VRB-300 3D Forever okulary 3D VRB-300 3D
11 Opinie
129,99 zł
5 Gogle VR ACME VRB01 Czarny Gogle VR ACME VRB01 Czarny
13 Opinie
82,99 zł
6 Gogle VR Modecom Volcano Blaze Gogle VR Modecom Volcano Blaze
5 Opinie
149,00 zł
7 Okulary VR XREC VR BOX II 2.0 + Pilot Okulary VR XREC VR BOX II 2.0 + Pilot
8 Opinie
69,99 zł
8 ACME VRB01 Czarny ACME VRB01 Czarny
4 Opinie
99,99 zł
9 Gogle VR TRUST Exos Plus 21534 Gogle VR TRUST Exos Plus 21534
11 Opinie
59,99 zł
10 LEHONG 3D VR Bluetooth + Pilot LEHONG 3D VR Bluetooth + Pilot
2 Opinie
59,99 zł

Jak wybrać okulary do wirtualnej rzeczywistości ?

Ekran

Ekran jest ważny, ponieważ pozwala zanurzyć się w wodzie. Obie soczewki muszą być dobrej jakości i lepiej jest mieć zwijacz ramki. Ten dodatek pozwala każdemu (ponieważ nie wszyscy mamy tę samą twarz lub tę samą odległość między oczami) w pełni cieszyć się zanurzeniem. Ekran musi być odpowiedniej wielkości, aby zapewnić dobrą widoczność.

System śledzenia

Jak wybrac okulary

Aby uchwycić ruch, jest powszechną praktyką w wielu modelach, aby dodać kamery na podczerwień. Są one czasami dostarczane wraz z kaskiem, czasami nie, co stanowi dodatkowy koszt do uwzględnienia. Warto zauważyć, że niektóre okulary są samowystarczalne, śledzące i wykorzystują technologię pokładową do śledzenia swoich ruchów. Modele te są nieco droższe, ale jakość jest często lepsza.

Zgodność

Niektóre okulary VR mogą wymagać sparowania z komputerem PC (Wifi). Należy zachować ostrożność, jeśli posiadasz komputer Mac, czasami trzeba pobrać określone aplikacje. Podobnie, w przypadku gier na konsolę, powinieneś sprawdzić, jakiego typu port jest używany i czy masz jeszcze miejsce na podłączenie okularów VR. Wreszcie, jeśli chcesz, aby okulary VR były podłączone do twojego smartfona, sprawdź, czy są kompatybilne.

Budżet okularów do wirtualnej rzeczywistości

Nawet jeśli cena słuchawek stała się bardziej przystępna, to jednak trzeba zapłacić pewną kwotę, aby mieć jakościowe okulary (obraz bez pikseli, brak opóźnień, autonomiczność , płynne zanurzenie….). Pierwsze ceny za wirtualne okulary to nieco ponad 1000 . Cena ta może również osiągnąć 4000 …. Oczywiste jest, że czynnik ten ma swoje znaczenie, przed zakupem, w zależności od częstotliwości użytkowania i oczekiwań w tej dziedzinie…..