ranking myszka gamingowa
Strona główna RTV i Komputery Myszka gamingowa : Jakie są najlepsze modele ?

Myszka gamingowa : Jakie są najlepsze modele ?

Jeśli myślałeś, że myszka jest używana tylko do kliknięcia prawym przyciskiem, lewym i przewijania, to dlatego, że nie jesteś prawdziwym graczem. Entuzjaści gier wideo muszą być w stanie ustawić wagę myszy, mieć bardzo niski czas opóźnienia, aby pobić swój rekord. Niemożliwe? Z tradycyjną myszą, prawdopodobnie, ale nie z myszką gamingową !

Co to jest myszka gamingowa ?

Myszka gamingowa jest myszką do grania w gry wideo na komputerze PC lub w Internecie. Wysoka rozdzielczość pozwala im na wyświetlanie czasu reakcji wynoszącego około milisekundy. Wyposażona w kilka przycisków poleceń i ustawień jest tak samo ważna, jak sam wybór komputera pod kątem gier.

Najlepsze myszki gamingowe, których nie można przegapić

Mysz Logitech G502 Hero Gamer : Najlepsza

PierwszyLogitech G502 HERO

Marka Logitech jest punktem odniesienia w grach. Przedstawia tu myszkę gamingową, którą gracze kochają. Tak samo wygodna na komputerze PC lub Mac jak na laptopie, wie, jak być dyskretną dzięki czarno-turkusowemu designowi, oraz jest bardzo funkcjonalna. 11 programowalnych przycisków pozwoli Ci zwiększyć efektywność wielu gier.

Wyposażona jest w bardzo szybko reagujący czujnik optyczny. To akcesorium do gier wideo oferuje nie mniej niż 16.000 dpi czułości. Kółko posiada podwójny tryb pracy i oferuje bardzo szybkie przewijanie. Uważasz, że ta 122-gramowa mysz jest zbyt lekka? Jedyne, co musisz zrobić, to balastować. W ten sposób może zyskać 3,6 grama. Oświetlenie RGB oferuje pełne dostosowanie do używanej gry. Wymaga to kreatora Logitech Wizard.

Kliknięcia są niezwykle precyzyjne, dzięki obecności sprężynowych naprężeń i zawiasów w lewym i prawym przycisku myszy. Logitech G502 Hero dostosowuje się do trzech popularnych trybów obsługi. Pomimo tych doskonałych funkcji, cena zakupu jest w średnim zakresie, co jest bardzo odczuwalne. Firma Logitech daje również gwarancje na dwa lata.

Zalety modelu

Ta mysz jest małym klejnotem dla graczy. Oferuje bardzo dobry chwyt dzięki przemyślanej ergonomii. Jej przystępna cena sprawia, że jest to jeden z najpopularniejszych modeli tanich myszek gamingowych dla graczy.

Jakieś niedogodności ?

Niektórzy użytkownicy narzekają, że kółko jest zbyt wrażliwe i chcieliby, aby przyciski pod kciukiem były mniej rozstawione. Ale to zależy od zręczności gracza.

Myszka Razer Naga Trinity : Alternatywa

drugiRazer Naga Trinity

Firma Razer ugruntowała swoją pozycję w branży gier, wprowadzając na rynek wysoce zaawansowane produkty. Mechaniczne klucze, które ugruntowały swoją reputację i pozwoliły zdobyć wyróżnienia w dziedzinie gier, znajdują się w tym wysokiej jakości akcesorium. Dlatego też ten model przewodowy myszki gamingowej potwierdzi tą reputację.

Dzięki 3 wymiennym panelom bocznym, ta mysz dla graczy Razer Naga Trinity oferuje atrakcyjne opcje dostosowywania. Współpracuje z czujnikiem optycznym 5G o rozdzielczości 16000 dpi. Będzie to idealne rozwiązanie dla fanów gier MOBA, ale także MMO. W sumie znajduje się 19 programowalnych przycisków (2, 7 lub 12 przycisków, w zależności od panelu). Ci, którzy lubią grać z Xbox One będą zachwyceni, że ta mysz jest kompatybilna z podstawowymi funkcjami.

Od strony zabawowej i wciągającej możliwe jest również tworzenie efektów świetlnych (16,8 mln opcji kolorystycznych). Pod względem wyglądu, posiada ona czarną obudowę przebijającą hipnotyczną zielenią. Plus, to gwarancja na dwa lata przez firmę Razer. Dostarczana jest ze złączem USB (1,5 m) i instrukcją obsługi. W połączeniu z fantastycznym komputerem Asus Zenbook Pro Duo, ta myszka gamingowa zapewni Ci wyjątkowe wrażenia z gry!

To, co cenimy

Doceniamy możliwość wyboru liczby przycisków w zależności od sposobu, w jaki gramy. Łatwo wymienialne panele są prawdziwym plusem.

Małe wady Razera

Bądź ostrożny, ten model spełnia potrzeby osób praworęcznych, osoby leworęczne mogą nie znaleźć tego, czego szukają. Cena zakupu jest trochę wysoka, ale właściwości produktu doskonale to wyjaśniają.

Logitech G903 Myszka gamingowa : High-end

trzeciMyszka gamingowa logitech g903

Firma Logitech stale udoskonala swoje modele, aby oferować coraz bardziej wydajne produkty. Tak jest, w przypadku tej wysokiej klasy myszki gamingowej dla graczy, która jest odpowiednia zarówno dla komputerów PC, jak i Mac. Bezprzewodowy (RF), aby zyskać swobodę, posiada zaawansowany technologicznie czujnik optyczny. Aby ją naładować, nic nie może być łatwiejsze, musisz mieć bezprzewodowy system ładowania zwany również PowerPlay. W związku z tym będzie można grać przez bardzo długie okresy czasu.

Oświetlenie, domyślnie, posiada bardzo zadowalającą całodobową autonomię. Bez względu na to, jak szybka jest gra, mysz może się do niej dostosować. Opóźnienie, o które oskarżane są myszy bezprzewodowe, zostało usunięte na tym produkcie, którego czas reakcji wynosi 1 milisekundę. To, co również uwodzi, to lekkość tej 110 gramowej myszy, bez wpływu na jej moc. Jeśli uważasz, że ta waga nie jest odpowiednia do sposobu, w jaki grasz, możesz ją obciążyć o 10 gramów.

Jej wygląd uwodzi doświadczonych graczy, ażurową obudową i niebieskim akcentem określającym tożsamość marki Logitech. Do myszki Logitech G903 dołączono kabel USB do ładowania i przesyłania danych, odbiornik Lightspeed oraz opcjonalny ciężarek. Jeśli to nie wystarczy, znajdziesz również akcesoria w dedykowanym pudełku. Możesz wymienić przyciski lub założyć na nie okładki, aby jeszcze bardziej poprawić wrażenia z gry. Ta myszka gamingowa posiada gwarancję na dwa lata.

Zalety tej myszki gamingowej

Firma Logitech zbadała życzenia graczy i spełniła wiele z ich oczekiwań: bardzo krótkie opóźnienie, zwiększony zasięg i możliwość zmniejszenia oświetlenia myszy. Taki sukces.

O co jest winiona

Można ją winić tylko za nieznacznie wysoką cenę w porównaniu ze średnią cenową jej konkurentów. Możliwość dodania przycisków niekoniecznie jest praktyczna.

Mysz Corsair M65 Pro RGB : Niska cena

czwartyCorsair M65Pro RGB

Przyjemność z gry, ale bez obowiązku płacenia wysokiej ceny, to motto tego dobrego produktu z Corsair. 12000 dpi jest tu obecne, bardzo dobra rozdzielczość. Obudowa tej myszy jest wykonana z aluminium. Jest więc tak samo odporna jak lekka (136 gramów). Ale ta myszka gamingowa Corsair M65 Pro RGB może być dostosowana pod względem wagi, aby zwiększyć komfort gry.

Jej podkładki ślizgowe są bardzo szerokie, co zapewnia doskonały poślizg. Jest to mysz przewodowa (kabel o długości 1,8 metra), która może dostosować się do otoczenia, dzięki czemu może być umieszczona na wielu podkładkach pod mysz bez wpływu na jej dokładność. Posiada przycisk snajpera i może być programowana za pomocą oprogramowania CUE. Mysz działa na komputerach PC lub Mac. Jej niska cena oraz prosta i kolorowa konstrukcja sprawiają, że jest to bardzo dobre akcesorium do gier.

Zalety myszy Corsair

Posiada bardzo dobre właściwości pod względem komfortu gry, bez zwiększania jej ceny.

Jej słaby punkt

Osoby leworęczne nie powinny jej kupować ponieważ, ta mysz jest przeznaczona tylko dla osób praworęcznych. Oprogramowanie CE może doświadczyć awarii…

Dowiedz się więcej na temat myszki gamingowej

myszka gamingowa

Jak trzymać myszkę ?

W zależności od graczy i ich sposobu gry, producenci przyjrzeli się trzem rodzajom modeli myszek gamingowych. Jeśli chcesz zamknąć palce na przyciskach dla pełnej kontroli nad grą, możesz preferować model Claw Grip. Oznacza to „pazur” lub „ściśnięcie„, odnoszące się do sposobu trzymania zwykłej myszy.

Inni ludzie będą wyciągać ręce na całą mysz, wręcz przeciwnie, tak, że ich dłonie spoczywają na niej. Ta postawa jest mniej męcząca i bardzo popularna wśród graczy, więc wybierają myszkę Palm Grip. Wreszcie, najnowszy model, zwany Fingertip Grip, jest przeznaczony dla graczy, którzy po prostu dotykają swojej myszy opuszkami palców w celu uzyskania minimalistycznego dotyku.

Czy te myszki można zaprogramować ?

Możliwe jest programowanie niektórych typów myszek gamingowych, konfigurowanie makr, w zależności od rodzaju gry. Niektóre również pozwalają ustawić, dla gier bitewnych, liczbę strzałów w jednym kliknięciu lub wagę myszy, aby uczynić ją bardziej komfortową w użyciu. Inne modele mogą mieć podświetlenie. Jeśli jesteś zainteresowany, zapoznaj się z opisem karty produktu.

Jakie są najlepsze marki myszek gamingowych ?

Wiele marek prezentuje modele myszek gamingowych. Ale jeśli chcesz dobry produkt, ważne jest, aby wybrać myszkę firmy, która specjalizuje się w świecie gier. Dlatego też Razer, Roccat lub Logitech są pewne, że wartości te pozwolą na znalezienie wysokowydajnego sprzętu. Wytrzymałość, precyzja, reaktywność i kreatywność to ich kluczowe słowa. Bądź ostrożny, cena może być wysoka, w zależności od modelu.

Ranking pięciu najlepiej sprzedających się, tanich myszek gamingowych

# Obrazek Nazwa Ocena klientów Koszt
1 Myszka Razer Naga Trinity Myszka Razer Naga Trinity
24 Opinie
369,00 zł
2 Logitech GG703 Lightspeed Logitech GG703 Lightspeed
18 Opinie
379,00 zł
3 Corsair Nightsword RGB Corsair Nightsword RGB
12 Opinie
299,00 zł
4 Myszka gamingowa Razer Basilisk Myszka gamingowa Razer Basilisk
11 Opinie
237,90 zł
5 HyperX Pulsefire Surge Myszka dla gracza HyperX Pulsefire Surge
16 Opinie
169,00 zł

Jak wybrać myszkę gamingową ?

myszek gamingowych

Typ czujnika

Kryterium to jest ważne, ponieważ wpływa na dokładność działania myszy. Musicie zatem skupić się na rozdzielczości myszy, którą chcecie wybrać. Im większa liczba praw własności intelektualnej lub PPP (w języku angielskim lub francuskim), tym wyższy poziom dokładności. Lepiej jest wybrać mysz do gier, która przekracza 4000 dpi.

Czujnik laserowy jest obsługiwany za pomocą wiązki. Dokładność, z tym typem czujnika jest zwiększona. W przypadku myszy pracującej z czujnikiem optycznym, analiza powierzchni jest wolniejsza, chociaż jest to dość akceptowalne pod względem szybkości reakcji i ogólnej luzu.

Przewodowo czy bezprzewodowo ?

Oba modele mają swoje zalety i wady. Jeśli wcześniej czas reakcji myszy bezprzewodowych był dłuższy, nie jest to już prawdą, ponieważ szacuje się, że jest to jedna milisekunda. Mysz bezprzewodowa daje większą swobodę ruchu, a brak ruchomych przewodów uniemożliwia graczowi rozproszenie uwagi w akcji. Do działania wykorzystuje fale radiowe, które mogą być zakłócone przez różne czynniki, takie jak kapryśna pogoda. Mysz będzie wtedy działać gorzej.

Jak wybrać myszkęKolejną słabością jest to, że jej autonomia zostaje zmniejszona. Ponieważ myszka jest stale używana, bateria rozładowuje się szybko, średnio po około dziesięciu godzinach. Więc może to być bardzo frustrujące dla graczy hardcore. Niemniej jednak nad tym słabym punktem pracują producenci. Bądź ostrożny, lepiej nie polegać na okresie autonomii podanym przez marki, które zawsze będą ją zwiększać. Z drugiej strony, ponieważ mysz zawiera baterię, ma ona wpływ na jej wagę. Są one trochę droższe do kupienia.

Myszy przewodowe uważane są za bardziej niezawodne, a ich długi przewód o długości średnio 2 metrów pozwala na płynną grę, ale gracze lubią swoją wolność i to połączenie generalnie im przeszkadza. Te myszki nie ulegają zakłóceniom zewnętrznym, z wyjątkiem zaniku zasilania…. Krótko mówiąc, chodzi o osobisty wybór i komfort gry.

Łączność i przyciski

Bezprzewodowe myszki gamingowe często pracują w technologii Bluetooth, ale w niektórych modelach można zobaczyć Wifi, a w niektórych markach technologię Fast RF. Modele przewodowe są podłączane bezpośrednio do komputera poprzez port USB. Jeśli chodzi o liczbę przycisków, to w przypadku pracy biurowej wymaga jedynie obecności 3 przycisków, jednak nie jest ona taka sama dla świata gier. Parametryzacja jest niezbędna w wielu grach. Ponadto, lepiej jest wybrać mysz z wystarczającą ilością przycisków, w zależności od stylu gry. W ten sposób mysz może mieć do 15 przycisków, co ułatwia, jak można się spodziewać, grę.

Wygląd i waga

Myszki gamingowe przeznaczone do grania często mają specjalny wygląd. Podczas gdy okulary VR robią rewelacyjne wejście w świat gier, producenci nie pominęli myszy dla miłośników gier! Kryterium wyglądu nie dotyczy tylko piękna, które marka chce zaoferować na swoim obiekcie, nawet jeśli niektóre myszy są naprawdę dziełami sztuki. Są one zaprojektowane głównie w taki sposób, aby były ergonomiczne. Rzeczywiście, myszka gamingowa została zaprojektowana tak, aby zapewnić komfort użytkownikowi, nawet jeśli gra on przez kilka godzin na raz.

Mysz musi być wybrana zgodnie z wielkością dłoni, ale także jeśli osoba jest leworęczna, praworęczna lub oburęczna! Jeśli chodzi o wagę, to zależy ona od tego, czy zdecydowałeś się na model przewodowy, czy też nie. Modele zasilane bateryjnie; dlatego też modele bezprzewodowe; są cięższe. Ich waga łatwo przekracza 100 gramów, nawet jeśli ten punkt jest również przedmiotem pracy.

Budżet

Budżet może się różnić w zależności od modelu bezprzewodowego i myszy przewodowych. Bezprzewodowy zawsze będzie trochę droższy. Podstawowe modele można znaleźć od 20 euro, ale dla dobrych modeli lepiej jest liczyć na około 40 euro. Cena ta może szybko przekroczyć 100 euro za najwyższą jakość produktu.