ranking podkaszarka elektryczna
Strona główna Narzędzia i ogród Podkaszarka : porównanie najlepszych modeli

Podkaszarka : porównanie najlepszych modeli

Podczas koszenia trawnika trudno jest zbliżyć kosiarkę do ścian lub krawędzi. Praca kosiarki nie zapewnia więc idealnego wykończenia. Tu ma zastosowanie podkaszarka elektryczna. To zmechanizowane narzędzie ogrodnicze zapewnia nieporównywalne wykończenie zadania i jest niezwykle łatwe w użyciu. Ale jak wybrać model podkaszarki najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb? Ponieważ oferta jest coraz bardziej rozbudowana, łatwo się zgubić. Napisaliśmy niniejszy przewodnik dotyczący zakupów, aby pomóc Ci dokonać najlepszego wyboru. Prezentacja charakterystyki technicznej, mocnych i słabych stron każdego modelu, staraliśmy się nakreślić dokładny obraz najlepszych podkaszarek na rynku, aby pomóc Ci dokonać wyboru, który najlepiej odpowiada potrzebom Twojego ogrodu.

Jaka jest rola podkaszarki elektrycznej ?

Kształt kosiarki nie pozwala na uzyskanie wysokiej jakości wykończeń w pobliżu rabatek, ogrodzeń, chodników lub ścian. Dzieje się tak z bardzo prostego powodu: ostrza kosiarki znajdują się pod urządzeniem, a nie na jego obrzeżu. Trawa pozostaje wysoka w pobliżu rabatek kwiatowych, pod drzewami lub w pobliżu ścian i wizualnie nie jest to estetyczne. I tu właśnie ma zastosowanie podkaszarka elektryczna!

To urządzenie ogrodnicze wyposażone jest w ramię teleskopowe i silnik. Na głowicy narzędzia znajduje się zwój żyłki tnącej, która ścina trawę. Średnica waha się od 1 do 2,5 mm. Kiedy szpula z żyłką się skończy wystarczy wymienić ją na nową. Podobnie jak w przypadku kosiarek do trawy, podkaszarki mają różną szerokość cięcia w zależności od modelu i mieszczą się w zakresie od 20 do 45 centymetrów. Niektóre modele posiadają głowicę obrotową umożliwiającą dostęp do trudno dostępnych miejsc.

Nasz wybór najlepszych podkaszarek elektrycznych

Black & Decker STC1820CM : Najlepszy wybór

PierwszyBlack Decker STC1820CM

Model, który uwiódł cały zespół redakcyjny swoją wszechstronnością i oryginalnością nie jest niczym innym jak Black & Decker STC1820CM. Jest to urządzenie typu trzy w jednym, ponieważ kosi trawnik, podnosi krawędzie i przycina je.

W zależności od rodzaju trawy, dzięki systemowi Eco turbo, możliwe jest wybranie pomiędzy dwiema prędkościami. Jej silnik pracuje z prędkością od 5500 do 7400 obr/min i zapewnia bardzo dobrą prędkość koszenia , co daje więcej niż zadowalający wynik na krawędziach. Doceniamy długą żywotność baterii zapewnianą przez baterię 2Ah (18 V).

Podkaszarka Black & Decker automatycznie zarządza rozwijaniem żyłki. Należy zauważyć, że przy pracach związanych z podkaszaniem krawędzi, koło prowadzące ułatwia pracę. To trzy w jednym narzędzie jest wytrzymałe i kompaktowe. Właściciele małych ogrodów będą jej wdzięczni, ponieważ pozwala ona na ich szybką pielęgnację. Waży tylko 6,10 kg.

Co nam się podoba w tym modelu podkaszarki

Doskonale sprawdza się na małych powierzchniach. Dzięki temu można je pielęgnować za pomocą jednego narzędzia, co zmniejsza zapotrzebowanie na miejsce. Koszenie trawnika i przycinanie krawędzi stanie się dziecinnie proste dzięki temu wydajnemu narzędziu bezprzewodowemu. Cena tej podkaszarki jest również bardzo rozsądna, biorąc pod uwagę jej wszechstronność.

Słabe strony kosiarki Black & Decker

Może być stosowana tylko w małych ogrodach, ponieważ jej funkcja koszenia szybko osiąga swoje granice. Urządzenie nie jest wystarczająco silne, aby utrzymać duże powierzchnie.

Bosch AdvancedGrassCut 36 : Niezwykle wydajna podkaszarka elektryczna

drugiBosch AdvancedGrassCut 36

Jeśli po koszeniu trawnika chcesz przyciąć krawędzie bez wysiłku, ta podkaszarka marki Bosch jest dla Ciebie. Urządzenie jest wyposażone w baterię 2 Ah i 36V, dzięki czemu jego cięcie jest efektywne przez dobrą godzinę przed koniecznością doładowania.

Doceniamy również zwrotność podkaszarki Bosch AdvancedGrassCut 36 z silnikiem o masie 2,9 kg, który pozwala na używanie jej wszędzie, nawet w trudno dostępnych miejscach. Jest to dodatkowo możliwe dzięki uchwytowi, który można łatwo zwiększyć z 80 do 120 cm. Duża średnica cięcia wynosząca 30 centymetrów oszczędza czas.

Obracająca się o 90° głowica tnąca stanowi dodatkową pomoc dla ogrodnika. Należy zauważyć, że podkaszarka elektryczna jest wyposażona w dwużyłkową głowicę, bardziej wytrzymałą i odporną niż pojedyncza żyłka. Mniej czy bardziej trudne do przycięcia trawy? Układ scalony Bosch Syneon dostosowuje się do potrzeb użytkownika. Półautomatyczne podawanie żyłki umożliwia nieprzerwaną pracę podczas długich prac ogrodniczych, co jest prawdziwym plusem !

Najważniejsze zalety podkaszarki AdvancedGrassCut 36

Jej bardzo duża szerokość cięcia, która jest prawdziwym plusem w porównaniu z tradycyjną podkaszarką, może być podkreślona. Miękka powłoka na rękojeści pozwala na dłuższą pracę bez zmęczenia. Należy pamiętać, że pełne naładowanie baterii litowej zajmuje tylko 70 minut.

Wady podkaszarki

Wolelibyśmy prostszy system regulacji uchwytów.

Black & Decker GLC3630L20-QW: Najbardziej popularna podkaszarka

trzeci

Black+Decker GLC3630L20 QWTrzeci model na naszej liście, Black & Decker GLC3630L20-QW Edger, umożliwia użytkownikowi dostosowanie mocy w zależności od wysokości koszonej trawy w trybie Eco-turbo. Cięcie krawędzi ułatwia moc urządzenia, którą można zwiększyć do 2000 watów. Bateria litowa o pojemności 2Ah (36V) podcina odpowiednik 3000 metrów długości trawnika przed koniecznością doładowania urządzenia. Zapewnia dużą moc i moment obrotowy. Pozwala to na koszenie traw uważanych za trudne (grube, wysokie, krzaczaste).

Narzędzie posiada głowicę obrotową o 180°, która umożliwia koszenie, a następnie przejście do trybu wykańczania. Ta podkaszarka waży 3,5 kg, co ułatwia obsługę. Akumulator może być stosowany we wszystkich innych urządzeniach marki, takich jak wyrzynarki, wkrętarki, szlifierki i wiele innych. Jej średnica cięcia wynosi 30 centymetrów.

Zalety tej podkaszarki

Doceniamy jej miły w dotyku uchwyt. Żywotność baterii jest imponująca. Rzeczywiście, przy mocy 36 V, możliwe jest utrzymanie kompletnego ogrodu o powierzchni kilkuset metrów kwadratowych bez obaw. Kompatybilność baterii z innymi narzędziami Black&Decker to prawdziwy plus.

Jakieś wady ?

Uzupełnianie żyłki sprzedawanej oddzielnie jest oferowane po dość wygórowanej cenie. Ponadto, niektórzy użytkownicy wskazują prędkość, z jaką żyłka jest zużywana.

Gardena EasyCut Li-18/23R : Do 1,5 km koszenia

czwartyGardena EasyCut Li1823R

To bezprzewodowe urządzenie tnące jest wyposażone w wysokowydajny akumulator litowo-jonowy 2,6 Ah, 18 Volt. Wymienny, dostosowuje się do wielu narzędzi z gamy Gardena i oferuje rekordową autonomię w zakresie podkaszania do 1,5 kilometra liniowego krawędzi.

Dzięki wadze 2,6 kg, Gardena EasyCut Li 18/23R jest lekka, łatwa w obsłudze i idealna do utrzymania wszystkich powierzchni ogrodu. Uchwyt teleskopowy jest regulowany w zależności od wzrostu użytkownika, a jej górna rączka umożliwia dobry chwyt. Podstawa podkaszarki wyposażona jest w pedał do obracania urządzenia o 90 stopni.

EasyCut firmy Gardena docina krawędzie do perfekcji w celu uzyskania bardzo satysfakcjonującego efektu. Jej niewielka waga sprawia, że jest idealnym towarzyszem dla perfekcyjnych ogrodników, którzy chcą uzyskać bardzo ładny efekt w swoim małym lub średnim ogrodzie. Zastosowany tutaj system RotorCut, który wyposażony jest w plastikowe ostrza, a nie w żyłkę, gwarantuje doskonałe cięcie.

Co nam się podoba w Gardenie

Jest to bardzo wydajne urządzenie, które okaże się niezbędne w małych i średnich ogrodach. System RotorCut z ostrzem zapewnia lepszą dokładność cięcia niż w przypadku tradycyjnej żyłki. Składany wspornik ochronny zapewnia skuteczną ochronę roślin.

Jej małe wady

Wolelibyśmy aby poświęcono nieco więcej uwagi jakości tworzyw sztucznych w górnej części uchwytu. W tym zakresie układ kierowniczy rączki jest trudny w obsłudze.

Trzy rodzaje podkaszarek

Podkaszarka

Istnieją trzy rodzaje podkaszarek. Pierwszym i najsilniejszym jest kosa spalinowa . Jest to urządzenie ogrodnicze, które może być wyposażone w dwusuwowy lub czterosuwowy silnik benzynowy (SP95 lub SP98) i ma moc znamionową od 800 do 2000 watów. Ten rodzaj urządzenia spalinowego jest szczególnie polecany dla osób prywatnych lub profesjonalistów, którzy mają do utrzymania dużą powierzchnię ziemi.

Drugi rodzaj kosy to urządzenie z baterią. Dla tej podkaszarki krawędziowej wyposażonej w baterie litowo-jonowe moc może wynosić od 250 do 1200 watów. Bateria litowa ma dużą moc, a jej zaletą jest duża swoboda działania, jaką zapewnia użytkownikowi. Nie musi przejmować się przewodem, przedłużaczem ani obawą przed nieumyślnym przecięciem kabla.

Wreszcie, podkaszarka przewodowa ma zakres mocy od 350 do 1000 W, w zależności od modelu i marki. Zaletą tego typu urządzenia jest jego gwarantowana autonomia: będąc podłączonym do sieci, nigdy nie będziesz uzależniony od rozładowanej baterii. Jej wadą jest ergonomia ,kabel ogranicza zasięg działania, nawet jeśli można dodać przedłużacz.

Po co używać podkaszarkę ?

Po koszeniu nierzadko trzeba wykonać prace wykończeniowe, na które konwencjonalna kosiarka nie pozwala. Nie można kosić nią przy ścianach, obrzeżach, a nawet rabatach kwiatowych, które można uszkodzić. Wyobrażasz sobie, że robisz to ręcznie, za pomocą nożyc do przycinania lub sierpa ogrodowego, klęcząc na trawie? Jednak to jest to, co wielu ludzi jest zmuszonych zrobić, aby mieć doskonale przycięty ogród.

Po co się męczyć, skoro podkasz arka może wykonać pracę perfekcyjnie, bez trudności i wysiłku użytkownika? Wygląd drzew, krzewów, wszystko będzie nienaganne w ogrodzie, dzięki podkaszarce! Są one często wyposażone w obrotową głowicę, która pozwala im poruszać się w trudno dostępnych miejscach.

Pięć najlepiej sprzedających się podkaszarek akumulatorowych

# Obrazek Nazwa Ocena klientów Koszt
1 Kosiarka żyłkowa Black&Decker ST4525-XK Kosiarka żyłkowa Black&Decker ST4525-XK
11 opinie
195,90 zł
2 Kosa NAC BP427CA-T 1,7 km Kosa NAC BP427CA-T 1,7 km
5 opinie
298,00 zł
3 Gardena Podkaszarka elektryczna Easycut 400/25 09807-20 Gardena Podkaszarka elektryczna Easycut 400/25 09807-20
12 opinie
237,00 zł
4 MAKITA Podkaszarka DUR141Z MAKITA Podkaszarka DUR141Z
9 opinie
406,00 zł
5 Black+Decker podkaszarka elektryczna ST5530CM Black+Decker podkaszarka elektryczna ST5530CM
12 opinie
419,00 zł

Jak dobrać odpowiednią podkaszarkę ?

Jak dobrać odpowiednią

Siła i szerokość cięcia

Moc, jak w przypadku wszystkich urządzeń ogrodniczych, jest absolutnie niezbędnym kryterium. Model zasilany benzyną będzie miał moc do 2000 watów, a urządzenie elektryczne nie przekroczy 1200 watów. Oczywiste jest, że moc urządzenia nie jest taka sama, więc i wydajność nie będzie taka sama. Dlatego modele zasilane elektrycznie będą preferowane w małych i średnich ogrodach.

Niektóre modele podkaszarek mają szerokość cięcia około dwudziestu centymetrów, podczas gdy inne, większe, mogą sięgać nawet 45 centymetrów. Podczas gdy w małych ogrodach może wystarczyć mała szerokość cięcia, właściciele dużych powierzchni będą preferować modele o największej szerokości cięcia, aby pracować szybciej.

Rodzaj zasilania i ergonomia

podkaszarek akumulatorowych

Jeśli chodzi o moc, możemy tylko pochwalić modele przewodowe. Ale ograniczają swobodę i są generalnie cięższe niż modele zasilane bateriami litowymi. W ostatnich latach zostały one znacznie ulepszone i oferują bardzo poważną autonomię. W zależności od Twoich oczekiwań, a zwłaszcza od wielkości ogrodu i jego potrzeb w zakresie cięcia, wybierzesz jeden lub drugi z tych modeli.

Oczywiste jest, że wolisz pracować z urządzeniem, które jest łatwe w obsłudze i zapewnia dobry chwyt. Ważnym kryterium jest również waga urządzenia, szczególnie w przypadku pracy na dużych powierzchniach. W takim przypadku zaleca się wybór modelu lekkiego. Ciężar podkaszarek waha się od 1,5 do 3 kg dla modeli elektrycznych. Należy zauważyć, że modele spalinowe są zazwyczaj cięższe i mogą ważyć do 10 kg.

Poziom hałasu i budżet

Poziom hałasu urządzenia jest ważny, aby wziąć pod uwagę, nie tylko dla użytkownika, który będzie przez długi czas pracował z narzędziem ogrodniczym, ale także po to, aby nie zakłócać otoczenia. Jeśli chcesz mieć cichy model, pamiętaj, że podkaszarki elektryczne są znane z niskiego poziomu hałasu. W trakcie wykonywania zadania zaleca się jednak stosowanie nauszników przeciwhałasowych w celu ochrony słuchu.

Biorąc pod uwagę liczbę modeli i marek dostępnych po niskich cenach, wybór produktu podstawowego może być kuszący. Jednak na dłuższą metę może to nie być mądry wybór. Urządzenie renomowanej marki często oferuje lepszą wydajność, gwarancję i serwis posprzedażowy. Nie należy ich zaniechać, w razie problemów.

Funkcjonalność jest często lepsza. Następnie zależy od budżetu, ile można przeznaczyć na zakup podkaszarki elektryczne i jak często się jej używa. Jeśli ma być używana co tydzień, na dużej powierzchni, lepiej jest wybrać urządzenie, które jest nieco droższe, ale które przyniesie Ci satysfakcję i to, na długi czas.