ranking kosiarka elektryczna
Strona główna Narzędzia i ogród Kosiarki elektryczne : jaki model wybrać ?

Kosiarki elektryczne : jaki model wybrać ?

Kiedy sezon kosiarek powraca, to oznacza, że jest wiosna. To nieco poetycko brzmiące zdanie odzwierciedla inną rzeczywistość: od marca trawa, która zasypia zimą, zaczyna odrastać i wymaga odpowiedniego cięcia. Aby to zrobić, kosiarki elektryczne są najlepszymi przyjaciółmi ogrodników. Jednak wiedząc, że zadanie to musi być wykonywane średnio raz w tygodniu, dla dobrze utrzymanego trawnika, lepiej jest wybrać sprzęt dobrej jakości. W tym celu wybraliśmy dla Państwa najbardziej wydajne modele.

Dlaczego warto kupić kosiarkę elektryczną ?

Kosiarka elektryczna jest urządzeniem ogrodniczym, które kosi trawę w ogrodach, która stała się zbyt wysoka. Narzędzie to może pracować w ogrodzie o powierzchni do 1000 m². Na większą powierzchnię lepiej jest wybrać inne maszyny, takie jak kosiarka spalinowa lub zwykły robot koszący, inaczej kosiarka automatyczna.

Samojezdna kosiarka elektryczna jest idealną maszyną dla ogrodników, których powierzchnia nie jest zbyt duża. Modele elektryczne umożliwiają szybkie i wydajne koszenie, a jednocześnie są łatwe w użyciu. Są one również często lekkie i dlatego łatwe w manewrowaniu, nawet w miejscach, które są trochę wąskie lub trudno dostępne. Zwłaszcza, gdy koszenie ma być powtarzane co tydzień przez kilka miesięcy.

Kosiarki te są dostępne z systemem przewodowym lub wyposażone w baterie. Te ostatnie są coraz skuteczniejsze dzięki Lithium-ion. Wielu użytkowników opowiada się obecnie za tą drugą opcją, aby zyskać swobodę działania. Nie ponoszą już ryzyka przecięcia przewodu podczas koszenia, nawet jeśli można tego łatwo uniknąć.

Bosch Rotak 430 Li : najwyższej klasy bezprzewodowa kosiarka rotacyjna

Bosch Rotak 430Liulubione

Ten markowy produkt firmy Bosch jest jedną z najlepiej sprzedających się elektrycznych kosiarek trawnikowych, a przyczyny tego entuzjazmu można łatwo wytłumaczyć: kosiarka jest wyposażona w dwie baterie 36 V (4 Ah). Ponadto firma Bosch wdrożyła nowy układ scalony Syneon, aby zoptymalizować działanie akumulatorów litowo-jonowych.

Cięcie jest czyste i precyzyjne dzięki idealnie zaostrzonym nożom z hartowanej stali i szerokości cięcia 43 cm. Regulacja wysokości cięcia ma amplitudę od 2 do 7 centymetrów, a gumowe koła zapewniają dużą mobilność. Kosiarka ta posiada szerokie prowadnice do trawy, które umożliwiają koszenie najbardziej niedostępnych krawędzi. Wyposażony jest w ergonomiczne uchwyty Ergoflex i pojemnik na śmieci o dużej pojemności (50 litrów).

Doskonale sprawdza się na trawnikach o powierzchni do 600 m². Kosiarka Rotak 430 Li jest zasilana z dwóch akumulatorów 36 V i 4,0 Ah. Osiąga swój pełny ładunek w zaledwie 140 minut. Dodatkowo, jego niewielka waga może być wykorzystana do łatwego przemieszczania, ponieważ waży tylko 13,7 kg. Pod względem wymiarów mierzy 131 centymetrów długości i 46 centymetrów szerokości i 100 centymetrów wysokości.

Mocne strony kosiarki Bosch Rotak

Można pochwalić jej wydajność koszenia. Z dużą szerokością cięcia i autonomią powyżej jednej godziny, będzie idealnym rozwiązaniem dla średnich powierzchni. Doceniamy jej wytrzymałość i owiewkę, która nadaje jej jednocześnie agresywny i wytrzymały wygląd. Centralna dźwignia regulacji wysokości cięcia jest bardzo wygodna w użyciu.

Minusy tej kosiarki elektrycznej

Bylibyśmy wdzięczni gdyby nie trzeba było odbierać skoszonej trawy: mulczowanie byłoby wskazane, aby urządzenie to było doskonałe.

Porównanie 5 najlepszych kosiarek elektrycznych

Gardena PowerMax 37E : Najlepszy stosunek jakości do ceny

PierwszyGardena PowerMax 37E

Kosiarka elektryczna Gardena PowerMax 37E jest w pełni przystosowana do pracy na powierzchniach nieprzekraczających 500 m². Pochwalić można tylko doskonałą wydajność koszenia, którą umożliwia silnik Power Plus o mocy 1600 W oraz obrotowe ostrze z hartowanej stali DuraEdge.

Szerokość cięcia wynosi 37 centymetrów, a wysokość można wybrać pomiędzy 2 a 6 centymetrami. Czynność tę wykonuje się po prostu za pomocą 5-stopniowego joysticka umieszczonego centralnie na urządzeniu. Ponieważ jest bardzo lekka, jest łatwa w obsłudze dzięki dużym kółkom tylnym, co jest plusem dla użytkownika. Jej uchwyty Soft Grip nie są niczym dziwnym, podobnie jak regulowana kierownica, która zapewnia dobry chwyt kosiarki.

Zbiornik na trawę tej kosiarki elektrycznej ma pojemność 45 litrów, co sprawia, że jest to pojemność doskonale akceptowalna. Posiada okno kontrolne na górze, aby łatwo sprawdzić poziom zbiornika. Tryb mulczowania można również wybrać spośród trzech dostępnych trybów pracy, dwa pozostałe to koszenie i zbieranie. Dzięki wadze 11,8 kg jest to kosiarka poręczna i łatwa do przechowywania.

Co nam się podoba w kosiarce Gardena

Podoba nam się wydajność tej kosiarki, która doskonale kosi i oferuje chwalebną wydajność koszenia przy pojemności 45 litrów. Niewielka waga ułatwia manewrowanie nawet w wysokiej, mokrej trawie.

Jej wada

Przy zarejestrowanych 81 decybelach poziom hałasu tej elektrycznej kosiarki jest nieco za wysoki.

Kosiarka Makita DLM380Z : Królowa małych powierzchni

drugiMakita DLM380Z

Podnosimy poprzeczkę za pomocą tej elektrycznej kosiarki trawnikowej firmy Makita, której specyfika polega na tym, że jest bezprzewodowa. Posiada ona dwa akumulatory 18 V każdy (łącznie 36 V), które umożliwiają wydajne koszenie małych powierzchni do 300 m².

Baterie posiadają wskaźnik LED wskazujący, że ładowanie jest wymagane. Jej 40-litrowy zbiornik i 38-centymetrowa szerokość cięcia czynią z niej potężne narzędzie ogrodnicze. Nieco więcej, aby ułatwić pracę ogrodnikowi: w zależności od wzrostu można regulować wysokość kierownicy, którą można złożyć w celu przechowywania kosiarki.

Ta kosiarka jest przenośna dzięki swojemu uchwytowi i umożliwia cięcie na 6 możliwych wysokościach. Mierzy 46 centymetrów szerokości na 107 centymetrów długości i 114 cm wysokości i waży około 15 kilogramów. Należy pamiętać, że ładowarka i baterie nie są zawarte we wszystkich pakietach i muszą być dodatkowo zakupione w niektórych przypadkach.

Zalety kosiarki Makita

Kosiarka Makita została dobrze wykonana, co czyni ją bardzo dobrym produktem. Fakt, że jest to urządzenie bezprzewodowe, pozwala uzyskać swobodę ruchu. Baterie są kompatybilne ze wszystkimi innymi urządzeniami bezprzewodowymi marki: przycinarkami, wkrętarkami akumulatorowymi, nożycami do żywopłotu i wieloma innymi.

Czego żałujemy

Jej poziom hałasu jest trochę wysoki, jak w przypadku wielu innych modeli wśród konkurentów. Jedna rada, która dotyczy wszystkich kosiarek: nie kosić w niedzielę przed dziesiątą rano, aby nie denerwować sąsiadów.

Bosch AdvancedRotak 750 : Moc i wszechstronność wcielone w życie

trzeciBosch AdvancedRotak 750

Kosiarka marki Bosch o mocy 1700 W i szerokości koszenia 45 cm stanowi rewelacyjne wejście do najwyższej grupy. Wyposażona w przewód elektryczny, ten bardzo dobry produkt wyróżnia się w sztuce koszenia, a jego grzebień do zagarniania trawy pozwala jej na koszenie przy krawężnikach i ścianie w celu uzyskania schludnych wykończeń.

Ponadto Bosch AdvancedRotak 750 pracuje w ciszy dzięki technologii ProSilence, która zachwyci ogrodników, którzy nie chcą zakłócać spokoju w okolicy. Działa bezbłędnie na maksymalnej zalecanej powierzchni 750 m² (stąd jej nazwa). Wysokość cięcia można regulować w zakresie od 20 do 80 mm dzięki 7 różnym pozycjom.

Kosiarka waży 16 kg z koszem i ma wymiary 45 centymetrów szerokości i 76 centymetrów wysokości i 49 centymetrów (bez pojemnika). Pojemnik na odpady oferuje 50 litrów pojemności i posiada bardzo praktyczny wskaźnik napełnienia. Nie zajmuje dużo miejsca dzięki składanej kierownicy wyposażonej w uchwyty z powłoką SoftGrip.

Zalety tej kosiarki elektrycznej Bosch

Lekka i łatwa w obsłudze kosiarka spełnia doskonale swoje zadanie. Firma Bosch poprawiła stabilność tych modeli dzięki zastosowaniu łożysk kompozytowych i gumowych bieżników, które zapewniają niezrównany komfort jazdy.

Jego wadą jest to, że

Części plastikowe, które ją tworzą i czynią tak lekką, to pięta achillesowa. Rzeczywiście, wydaje się ona mniej odporna i trwała niż inne modele po równoważnych cenach.

Black & Decker BEMW481BH-QS : Skuteczna we wszystkich warunkach pogodowych

czwartyBlack&Decker BEMW481BH-QS

Kosiarka elektryczna Black & Decker BEMW481BH-QS jest wyposażona w technologię E-Drive, która zapewnia wysoki i trwały moment obrotowy. Umożliwia koszenie do 600 m² w najbardziej ekstremalnych warunkach, nawet na mokrym i wysokim trawniku.

Z mocą 1800 W i szerokością cięcia 42 cm, praca jest wykonywana szybko. Uchwyt rowerowy Bosch oferuje wygodny chwyt i trzy pozycje odpowiednie zarówno dla osób praworęcznych, jak i leworęcznych. Nowe ostrza zapewniają lepsze rozdrabnianie trawy i mniejsze zatykanie.

Jest to kosiarka elektryczna lekka, ważąca 14,8 kg, łatwa do transportu i łatwa w użyciu. Pojemnik na odpady ma pojemność 50 litrów i jest wyposażony we wskaźnik napełnienia. Dzięki centralnej, metalowej dźwigni umożliwia cięcie w 6 możliwych wysokościach od 20 do 70 mm. Wyposażona w system EdgeMax, koszenie jest możliwe jak najbliżej krawędzi, co zapewnia doskonały rezultat. Uchwyty można złożyć, aby ułatwić przechowywanie.

Mocne strony Black & Decker’a

Kosiarka elektryczna oferuje dużą moc i wysoką wydajność koszenia. Obudowa w kształcie ślimaka pozwala na lepsze odprowadzanie skoszonej trawy i mniejsze zatykanie.

Zidentyfikowane słabe punkty

Jej wygląd jest nieco nietypowy, a uchwyt rowerowy nie jest zbyt przekonujący. Wykonana z tworzywa sztucznego, nie daje wrażenia jakości na pierwszy rzut oka.

Einhell GC-EM 1030 : Niska cena

piątykosiarki Einhell GC-EM 1030

Elektryczna kosiarka Einhell GC-EM 1030 ma moc 1000 W dzięki silnikowi węglowemu i prędkości obrotowej do 3400 obr. Szerokość cięcia 30 centymetrów jest idealna dla małych powierzchni. Istnieje możliwość wyboru trzech wysokości cięcia w zależności od pożądanego rezultatu (od 3 do 7 centymetrów).

Maszyna ta oferuje bezkonkurencyjny stosunek ceny do jakości i waży tylko 11,2 kg; jej transport jest łatwy. Aby zmniejszyć zapotrzebowanie na miejsce, kierownicę można złożyć do góry. Kosz na trawę ma pojemność 25 litrów. Nadaje się do powierzchni do 300 m².

Cztery szerokie koła tej kosiarki nie odciskają się na trawie, która jest w ten sposób chroniona. Posiada ona wysokowytrzymałą obudowę z PCV. Kosiarka jest wyposażona w system mulczowania, który rozdrabnia trawę na malutkie kawałki, które są wykorzystywane jako naturalny nawóz do pielęgnacji trawnika. W związku z tym pojemnik może być używany lub nie, zgodnie z życzeniem każdego z nas.

Dlaczego podobał nam się ten model

Bardzo niska cena tej kosiarki elektrycznej nic nie odbiera jej walorom. . Pozwala ona na koszenie jak najbliżej krawędzi, co daje doskonały rezultat. To dobra mała kosiarka, która sprawnie wykonuje swoją pracę.

Co może cię niezadowolić w Einhell

Według niektórych użytkowników kosiarka może sobie nie poradzić z bardzo gęstym trawnikiem. Pojemność 25 litrów sprawia, że kosz na trawę jest dość mały i musi być regularnie opróżniany.

Wybór pięciu najlepiej sprzedających się elektrycznych kosiarek

# Obrazek Nazwa Ocena klientów Koszt
1 Kosiarka elektryczna STERWINS 1800W Kosiarka elektryczna STERWINS 1800W
72 Opinie
969,00 zł
2 Kosiarka RYOBI RLM18C36H225F Kosiarka RYOBI RLM18C36H225F
14 Opinie
1503,99 zł
3 Kosiarka elektryczna GARDENA 5042-20 Kosiarka elektryczna GARDENA 5042-20
33 Opinie
899,89 zł
4 Kosiarka MAKITA DLM380Z Kosiarka MAKITA DLM380Z
70 Opinie
899,00 zł
5 Kosiarka elektryczna BOSCH AdvancedRotak 750 Kosiarka elektryczna BOSCH AdvancedRotak 750
10 Opinie
339,00 zł

Jakie kryteria badano przy zakupie elektrycznej kosiarki trawnikowej ?

Kosiarki elektryczne

Moc kosząca kosiarki

W przypadku dużych powierzchni lepiej jest wybrać kosiarkę, która jest wystarczająco mocna i wydajna, aby bezawaryjnie wykonywała swoją pracę. Jest to ważne kryterium do rozważenia. Więc zapytaj o moc silnika lub akumulatora, kiedy ten szczegół jest napisany na formularzu producenta.

Technologia bezprzewodowa ?

W zależności od powierzchni nieruchomości, należy skoncentrować drugie kryterium wyboru na modelu przewodowym lub bezprzewodowym. Do 800 m² powierzchni ziemi, można zdecydować się na model kabla elektrycznego, powyżej tej powierzchni, lepiej jest zwrócić się do modeli spalinowych. Pamiętaj, że jeśli wybierzesz kosiarkę elektryczną zasilaną akumulatorami, może być konieczne kilkakrotne wykonanie koszenia, jeśli powierzchnia ogrodu przekracza 600 m². Najlepiej o tym pomyśleć przed dokonaniem zakupu.

Jaka jest szerokość cięcia ?

jak wybrac kosiarki

To oczywiste, że od szerokości koszenia zależy czas koszenia trawnika. Im większa szerokość, tym szybciej wykonywana jest praca. Jeśli nie jest to istotne w przypadku bardzo małych powierzchni, może to być ważne przy powierzchniach powyżej 400 m². Szerokość koszenia jest ogólnie dostępna w kosiarkach elektrycznych w zakresie od 28 do 48 cm.

Pojemnik na śmieci czy mulczowanie ?

Ponownie, w zależności od Twoich oczekiwań, będziesz musiał wybrać pomiędzy dwoma modelami. Elektryczne kosiarki z koszami na trawę wymagają opróżniania ich i umieszczania trawy w kompostowniku lub przekazywania jej do punktu zbiórki odpadów. Jeśli uznasz to za uciążliwe, lepiej wybrać model z systemem mulczowania. Ten ostatni ścina trawę na malutkie źdźbła, które nie muszą być zbierane lecz wykorzystywane jako nawóz dla gleby i niekoszonej trawy. Aby jeszcze bardziej poprawić estetyczny wygląd trawnika, należy również rozważyć jego wertykulację przynajmniej raz w roku. Skonsultuj się z naszym przewodnikiem po najlepszych wertykulatorach elektrycznych.

Cechy i budżet

Różne opcje kosiarki elektrycznej nie powinny być traktowane jako gadżety, ale jako dodatki, aby ułatwić użytkownikowi zadanie. Lekka i poręczna maszyna, składana kierownica lub kierownica, którą można dostosować do wzrostu użytkownika , aby ułatwić przechowywanie kosiarki, to elementy, które mogą stanowić różnicę między dwoma produktami o jednakowej wydajności.

Faworyzowanie marki znanej i rozpoznawanej ze względu na jakość produktów może ostatecznie się opłacić, nawet jeśli oznacza to, że trzeba będzie zapłacić trochę więcej pieniędzy za ich zakup. Istnieje wiele powodów takiego stanu rzeczy, ale najważniejsze jest to, że to narzędzie ogrodowe będzie często bardziej funkcjonalne i wydajne oraz że będziesz miał gwarancję na elektryczną kosiarkę trawnikową w przypadku wystąpienia problemu. Ceny elektrycznych kosiarek trawnikowych wahają się od 200  za modele podstawowe do ponad 2000  za najdroższe wersje.