Strona główna Kuchnia Naleśnikarka : porównanie najlepszych modeli

Naleśnikarka : porównanie najlepszych modeli

Niezależnie od tego, czy są one przeznaczone dla dzieci czy dla dorosłych, naleśniki lubią chyba wszyscy… Dziś nie musimy już czekać na dobre słodkie, czekoladowe czy pikantne naleśniki ponieważ istnieje urządzenie, które piecze je w kilka minut. Ale jaki model naleśnikarki wybrać do okazjonalnego użytku w domu? Jakiej marce powinieneś zaufać? Tak wiele pytań, które przychodzą na myśl i na które nie zawsze łatwo jest znaleźć odpowiedź. Tak więc, oferujemy Państwu ten kompletny przewodnik na temat naleśnikarek, który powinien pomóc Państwu w dokonaniu wyboru.

Co to jest naleśnikarka ?

Naleśnikarka to urządzenie kuchenne, które, jak sama nazwa wskazuje, pozwala na robienie naleśników. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które dzielą się na dwie kategorie: naleśnikarki domowe i naleśnikarki gastronomiczne. Ich płyty do gotowania są pokryte skuteczną powłoką antyadhezyjną, która zapobiega przywieraniu naleśników. Konserwacja jest również łatwa, ponieważ pozostałości ciasta nie przyklejają się do powierzchni blachy do pieczenia.

Nasz wybór najlepszych naleśnikarek

Lagrange Duo de Crepes : Najlepiej sprzedający się model

PierwszyLagrange Duo de Crepes

Naszą selekcję rozpoczynamy od modelu Lagrange Duo de Crepes. Jest to obecnie najczęściej sprzedawana naleśnikarka i ma tę zaletę, że jest sprzedawana z dwiema blachami do pieczenia. Rzeczywiście, pierwsza z nich pozwala na wykonanie 7 mini naleśników na raz, podczas gdy druga oferuje możliwość wykonania naleśnika o średnicy 35 cm.

Duo de Crepes ma moc 1400 W i termostat, który może być ustawiony na pięć różnych poziomów ogrzewania. Urządzenie wyposażone jest w dwie płyty (wyszczególnione powyżej) wykonane z aluminium. Są one pokryte powłoką nieprzywieralną i łatwe do czyszczenia przy użyciu odrobiny wody i chłonnego papieru.

Do opakowania dołączonych jest wiele akcesoriów zapewniających sukces naleśnikom, takich jak 7 mini szpatułek, miarka czy dozownik. Pokryte powłoką antyadhezyjną, konserwacja płyt jest bardzo prosta, a ich termoplastyczną podstawę można łatwo czyścić wilgotną szmatką. Materiały, z których wykonana jest ta naleśnikarka są wytrzymałe, a wykończenia wysokiej jakości.

Mocne strony Lagrange Duo

Jest to naleśnikarka, która ma wystarczającą moc, aby zapewnić szybkie i równomierne smażenie naleśników. Jej ergonomia i wiele dostępnych akcesoriów sprawia, że jest to kompletny produkt.

Nasze zastrzeżenia

Na początku potrzeba kilku prób aby uzyskać pięknie wypieczone naleśniki ze względu na wciąż nową powłokę.

Naleśnikarka Severin CM 2197 : Najlepszy stosunek jakości do ceny

drugiseverin cm2197

Oto drugie miejsce na naszym podium, naleśnikarka Severin CM 2197, model o doskonałym stosunku jakości do ceny. Dzięki mocy 1500 W użytkownik może w mgnieniu oka zrobić wiele naleśników na 37-centymetrowej, nieprzywierającej blasze.

Urządzenie wykonane jest w całości ze szczotkowanej stali nierdzewnej , co nadaje mu wytrzymałość najwyższej klasy i bardzo nowoczesny wygląd. Wielofunkcyjna, ta maszyna do robienia naleśników będzie równie wygodna do robienia słodkich naleśników jak i pikantnych ciast. Książka z przepisami jest dostarczana, aby dać Ci pomysły na różnorodne dania dla smakoszy.

Termostat jest łatwo regulowany dzięki pokrętłu o 5 pozycjach i wskaźnikowi pracy. Sprzedawany ze wszystkimi niezbędnymi akcesoriami, takimi jak szpachelka, naleśnikarka Severin CM 2197 jest proponowana z kompletnym opakowaniem. Należy pamiętać, że antypoślizgowe stopy gwarantują dobrą stabilność urządzenia.

Zalety Severina 2197

Ten producent naleśnikarek oferuje doskonały stosunek jakości do ceny. Moc jest naprawdę dobra, ponieważ maszyna szybko się nagrzewa i w mgnieniu oka robi naleśniki. Nowoczesny design i nieskazitelne wykończenie sprawiają, że jest to coś, co trzeba mieć.

Jakieś wady?

Chcielibyśmy tylko, aby średnica płyty była nieco większa.

Naleśnikarka Tefal PY710812 : Proste, ale skuteczne urządzenie

trzecitefal PY710812

Na koniec dokończmy ten wybór naleśnikarką Tefal PY710812. Jest to urządzenie o mocy 1500 watów i wadze zaledwie 2,72 kg. Lekka i oszczędzająca miejsce maszyna ta może być łatwo transportowana na kuchennym blacie roboczym i przechowywana w małej szafce.

Naleśnikarka posiada płytę wykonaną z kutego aluminium, która pozwala na przygotowanie pięknych naleśników o średnicy do 35 cm. Płyta posiada powłokę antyadhezyjną. Jest zdejmowana i można ją łatwo umieścić w zmywarce. Prawdziwy plus dla konserwacji. Zainstalowany termostat umożliwia regulację temperatury grzania w 5 różnych pozycjach, za pomocą pokrętła znajdującego się z przodu urządzenia.

Podobnie jak w przypadku pieców kamiennych, firma Tefal zdecydowała się zainstalować wskaźnik temperatury Thermo-Spot, aby pokazać, że została osiągnięta idealna temperatura. Jak to działa? Gdy patelnia z naleśnikiem jest gorąca, wzór Thermo-Spot zmienia kolor na równomiernie czerwony. Za pomocą chochli ułożyć żądaną ilość ciasta zgodnie z przepisem, a następnie za pomocą drewnianego wałka równomiernie rozłożyć ciasto na blasze do pieczenia. To dziecinnie proste.

Zalety modelu

Jest to kompletne urządzenie do robienia naleśników. Lekkie i łatwe w użyciu, użytkownik może w mgnieniu oka zrobić własne naleśniki. Jego wskaźnik Termo-Spot jest prawdziwym plusem dla robienia udanych naleśników za każdym razem.

Słabe strony Tefal PY710812

Podczas pierwszego użycia można zauważyć kilka nieudanych prób. Ale nie martw się, po kilku próbach uda ci się zrobić piękne naleśniki.

Ulubiona naleśnikarka Krampouz Billig

ulubionekrampouz billig

Zakończmy ten wybór naszym ulubionym produktem, naleśnikarką Krampouz Billig CEBPA4AO. Model ten, przeznaczony do użytku domowego, bazuje na profesjonalnych naleśnikarkach i oferuje 3000 watów mocy. Jest to nawet dwa razy większa moc niż w przypadku modeli standardowych.

Model Billig wyróżnia się obrabianą maszynowo płytą żeliwną, na której można robić naleśniki o maksymalnej średnicy 40 centymetrów. W celu ułatwienia obsługi na panelu przednim dostępny jest wskaźnik włączenia zasilania. Jego termostat jest regulowany do 300°, a spiralny element grzejny gwarantuje równomierne rozprowadzanie ciepła podczas pieczenia domowych naleśników.

Mocna i bardzo wytrzymała, ta naleśnikarka ma bardzo solidną stalową ramę i zielony kolor. Oferuje osiągi godne profesjonalnej jakości urządzenia. Urządzenie jest wyposażone w drewnianą łopatkę do łatwego obracania naleśników oraz grabki do równomiernego rozprowadzania ciasta. Należy pamiętać, że jej tradycyjna płyta żeliwna (obrabiana maszynowo) wymaga etapu zwanego granulowaniem przed pierwszym użyciem.. Jak to działa, wyjaśnimy to trochę później w tym przewodniku.

Mocne strony Billig Krampouz

Szczególnie doceniliśmy bardzo dużą moc tej maszyny, która pozwala na szybkie i równomierne przygotowanie bardzo ładnych naleśników. Jego ogromna wytrzymałość jest rozpoznawalna na pierwszy rzut oka.

Jego wadą jest to, że

Niestety, jest on trochę drogi, a jego waga nie czyni go najłatwiejszym do przenoszenia.

Jakie są rodzaje naleśnikarek ?

Podobnie jak w przypadku gofrownic, na rynku istnieją różne rodzaje naleśnikarek. Aby pomóc w określeniu różnicy między tymi dwoma głównymi modelami, wymieniliśmy kilka kryteriów, które pozwolą na ich identyfikację.

Klasyczna elektryczna naleśnikarka

Klasyczna elektryczna naleśnikarka jest najbardziej rozpowszechniona na rynku i pozwala na przygotowanie tylko jednego naleśnika na raz. Jest to model tradycyjny, który działa doskonale, ale wymaga trochę więcej czasu niż model wieloczęściowy. Urządzenie to jest wyposażone w powłokę antyadhezyjną na blasze do pieczenia, która zapobiega przyklejaniu się naleśników. Ułatwia to konserwację.

Naleśnikarka gastronomiczna

Naleśnikarka gastronomiczna to urządzenie, które pozwala na wykonanie kilku naleśników w tym samym czasie na jednej blasze. Z reguły dostępne są różne miejsca na ciasto naleśnikowe. Należy pamiętać, że niektóre modele mogą smażyć do sześciu naleśników jednocześnie. Marki takie jak Tefal oferują również wielofunkcyjne urządzenia do naleśników i raclette, na przykład.

Porównanie dziesięciu najlepiej sprzedających się naleśnikarek

# Obrazek Nazwa Ocena klientów Koszt
1 Caso Germany CM 1300 Caso Germany CM 1300 169,00 zł
2 SEVERIN Naleśnikarka elektryczna CM 2197 SEVERIN Naleśnikarka elektryczna CM 2197 204,00 zł
3 Steba naleśnikarka CR 35 Steba naleśnikarka CR 35 343,00 zł
4 Russell Hobbs Fiesta 20920-56 Russell Hobbs Fiesta 20920-56 139,99 zł
5 KRAMPOUZ ATE1 KRAMPOUZ ATE1 129,90 zł
6 Moulinex PY312511 Moulinex PY312511 119,00 zł
7 LIVOO DOM200 Set 3-1 1000W LIVOO DOM200 Set 3-1 1000W 109,99 zł
8 Domo do8709p Pancake Domo do8709p Pancake 99,99 zł
9 Russell Hobbs 20920-56 Russell Hobbs 20920-56 95,90 zł
10 Clatronic naleśnikarka CM 3372 Clatronic naleśnikarka CM 3372 109,00 zł

Jaka jest różnica między naleśnikarką a patelnią do naleśników ?

Zacznijmy od patelni do naleśników. Jest to narzędzie przeznaczone do użytku domowego i nie posiada wbudowanego źródła ciepła. Dlatego patelnia żeliwna lub ze stali nierdzewnej powinna być używana na płycie do gotowania. Naleśnikarka jest samodzielnym urządzeniem do smażenia, które posiada część grzewczą i pozwala na wykonanie wielu naleśników w krótkim czasie. Może być używana zarówno w domu jak i w gastronomi.

Jak wybrać swoją naleśnikarkę ?

Moc urządzenia

W zależności od modelu naleśnikarki , moc będzie mniejsza lub większa. Może ona wahać się od 1000 do 1500 W najczęściej, ale niektóre modele mogą zejść do 750 W dla najbardziej przystępnych cenowo. Oczywiście, im większa moc, tym lepsza wydajność urządzenia. Marka Krampouz sprzedaje modele o mocy do 3000 watów.

Klasyczne naleśniki czy impreza naleśnikowa ?

Jak wybrać naleśnikarkę

Wszystko zależy od tego, jak często jej używasz, a zwłaszcza od liczby osób, dla których będziesz przyrządzał naleśniki. Jeśli jesteś fanem wesołych posiłków, gdzie każdy może przygotować swój własny przepis według własnego przewodnika, najlepiej zdecydować się na naleśnikarkę gastronomiczną . Maszyna ta pozwala na przygotowanie kilku naleśników w tym samym czasie, w przeciwieństwie do klasycznego urządzenia do robienia naleśników.

Powłoka produktu

Materiał płyty naleśnikarki może być różny: lite żeliwo, żeliwo emaliowane lub stal węglowa rektyfikowana. Każdy materiał ma swoje zalety. Niektóre z nich są łatwiejsze w utrzymaniu, więc nie wahaj się zapytać wcześniej. Zdecydowanie zalecamy wybranie urządzenia z płytką nieprzywieralną. Jest ono bardziej praktyczne w użyciu i łatwe w utrzymaniu.

Budżet i marka

Wreszcie, oczywiście ważne jest, aby wziąć pod uwagę cenę producenta naleśnikarki. W zależności od modelu, mogą one być różne i zależą głównie od oferowanej mocy i oferowanych funkcji. Marki takie jak Tefal czy Lagrange sprzedają teraz wysokowydajne modele za mniej niż 200 złotys. Należy wziąć pod uwagę częstotliwość korzystania z urządzenia.

Jak konserwować maszynę do naleśników ?

Podstawa

Granulowanie naleśnikarki dotyczy głównie maszyn z żeliwa nieszkliwionego lub szlifowanych płyt stalowych. Użytkownik musi wygładzić i przyrumienić płytę grzewczą. Operacja ta polega na nałożeniu kolejno kilku warstw oleju. Etap ten musi być powtarzany w regularnych odstępach czasu. Dlaczego powłoka bazowa? Operacja ta ułatwi w przyszłości odklejanie naleśników i ograniczy przypalanie się ciasta na blasze do pieczenia. Ten krok może trwać do 1h30.

Kamień ścierny

Jeśli regularnie używasz swojej naleśnikarki, prawdopodobnie znajdziesz pozostałości i tłuszcz na płytach. Dlatego ważne jest, aby regularnie czyścić powierzchnię smażenia, usuwając je za pomocą kamienia ściernego. Ten krok konserwacyjny jest niezbędny dla zapewnienia długiej żywotności urządzenia i łatwego usuwania naleśników.

Z chłonnym papierem

Czyszczenie papierowym ręcznikiem kuchennym jest podstawową metodą czyszczenia, która polega na pocieraniu blachy po usmażeniu naleśnika. Celem tej operacji jest usunięcie pozostałości, zanim przykleją się do powłoki. Czynność ta powinna być wykonywana po każdym użyciu naleśnikarki.