ranking gofrownica
Strona główna Kuchnia Gofrownica : rankingi najlepszych modeli

Gofrownica : rankingi najlepszych modeli

Co może być lepsze od dobrego gofra, z cukrem białym, brązowym lub czekoladą? Jeśli ten deser jest często wybierany na ulicach, przy pierwszej zimnej pogodzie lub w restauracjach, można go łatwo zrobić w domu. Żeby to zrobić, potrzebujesz tylko dobrej gofrownicy. Ale trudno jest się rozeznać we wszystkich oferowanych modelach. Zaprojektowaliśmy niniejszy przewodnik zakupu, aby przybliżyć Państwu produkty, które się wyróżniają. Ulotka opisowa, zalety i wady, będziesz wiedział wszystko o najlepszych gofrownicach i będziesz mógł dokonać wyboru. Następnie udzielimy Ci wskazówek, jak ich używać i konserwować.

Co to jest gofrownica ?

Gofrownica umożliwia robienie gofrów w domu, takich jak te dostępne w restauracjach lub cukierniach. Gofry to desery, które są popularne wśród Polaków. Należy jednak wiedzieć, że gofry nie są zarezerwowane tylko jako desery. Istnieje wiele przepisów na solone gofry. W połączeniu z żywnością, taką jak szpinak, jajka, łosoś lub zielona sałata, szybko staną się alternatywą dla zwykłych potraw. Możliwości są nieograniczone, a wiele przepisów można znaleźć w sieci.

Tradycyjne gofrownice mają dwie części , na których można upiec dwa lub więcej gofrów jednocześnie, w zależności od modelu. To urządzenie jest przeważnie małych rozmiarów, co ułatwia jego przechowywanie. Można ją śmiało pomieścić na półce w piwnicy lub w szafce, bez żadnych problemów. Jednak lepiej jest przyjrzeć się wymiarom każdego urządzenia, aby mieć pewność, że znajdzie ono swoje miejsce.

Wybór najlepszych gofrownic w chwili obecnej

Gofrownica Tefal Snack Collection : najlepiej sprzedający się model

Pierwszytefal snack collectionTa gofrownica ze stali nierdzewnej ma moc nie mniejszą niż 700 W, co umożliwia szybkie upieczenie dobrych, chrupiących gofrów. Płyty, których należy podkreślić grubość i wytrzymałość, wykonane są z antyadhezyjnego aluminium. Te płyty pozwalają na pieczenie gofrów o grubości 2,6 cm. Istnieje możliwość dostosowania termostatu do oczekiwań konsumentów w zakresie wypieku gofrów.

Gofrownica Tefal Snack Collection może być wykorzystywana do robienia szerokiej gamy słodkich i pikantnych wypieków: gofry, wafle, tosty francuskie, panini, naleśniki, pączki, biszkopty, i wiele innych. Lampki kontrolne z przodu urządzenia wskazują osiągniętą temperaturę, aby ostrzec użytkownika. Tefal jest znaną marką w dziedzinie sprzętu AGD z uwagi na solidność i niezawodność swoich produktów. Obsługa klienta jest wysokiej jakości. Ta gofrownica waży około 2,8 kg i ma małe wymiary ułatwiające przechowywanie.

Co nam się podoba w Snak Collection

Byliśmy zdumieni jakością i konsystencją wypieków oraz wytrzymałością tej gofrownicy. Gwarancja długowieczności. Wykończenia są zgodne z renomą marki, a jej konserwacja jest łatwiejsza dzięki zdejmowanym płytom.

Wady modelu

Moc zaledwie 700 W jest trochę za niska, aby szybko zrobić naleśniki lub gofry. Kilkaset dodatkowych watów byłoby mile widziane.

Gofrownica Lagrange Premium : 1200 watów mocy

drugilagrange gofrownicaTo eleganckie urządzenie do pieczenia gofrów jest produkowane przez słynną markę Lagrange. Jego konstrukcja sprawia, że jest to piękne urządzenie, którego nie powstydzisz się wystawiać w kuchni, aby przygotować gofry. Gofrownica Lagrange Premium spisuje się bardzo dobrze. Ta gofrownica pozwala wybrać kolor i konsystencję pieczonych gofrów: bardziej złoty i chrupiący lub ledwo zarumieniony i miękki.

Podwójne uchwyty z bakelitu zapewniają dobry chwyt. Płyty wykonane są z odlewu aluminiowego i pokryte powłoką antyadhezyjną. Ciasto na gofry nie będzie się kleić. Jest to urządzenie o mocy 1200 W. Po upływie czasu nagrzewania urządzenie emituje sygnał dźwiękowy. Następnie możliwe jest nałożenie ciasta na płytach. Moc urządzenia pozwala na szybkie pieczenie. Temperatura pieczenia może być regulowana za pomocą pokrętła.

Kiedy gofry są pieczone, lampka kontrolna pozwala zobaczyć je, aby zatrzymać urządzenie. Należy pamiętać, że gofrownica ta posiada trzy rodzaje blach do pieczenia, które można łatwo wymienić. Urządzenie to nie tylko piecze gofry, małe gofry zwane waflami, ale także tosty francuskie, a także griluje mięso. Trzy w jednym urządzeniu, wygodne dla użytkownika. Wymiary tego produktu to 38,5 x 35,5 x 18 centymetrów i waga 4,5 kilograma.

Zalety tej gofrownicy

Zalety są liczne, ale wydajność tej gofrownicy i jej staranna konstrukcja sprawiają, że jest to bardzo dobre urządzenie do pieczenia.

Jakieś punkty ujemne w tym urządzeniu ?

Podczas naszego testu nie wykryliśmy żadnych słabych punktów. Niemniej jednak konieczne jest poświęcenie czasu na przeczytanie instrukcji aby szybko opanować jego obsługę.

Belgijska gofrownica obrotowa Aicok : skuteczne pieczenie

trzecigofrownica aicokAicok wyróżnia się tutaj oferując funkcję rotacyjną do pieczenia gofrów. Ta maszyna do pieczenia gofrów ma moc 1000 watów. W mgnieniu oka gofry są obracane w celu równomiernego pieczenia dzięki funkcji obrotu. Urządzenie posiada regulowany termostat do wyboru rodzaju pieczenia gofrów. Podgrzewanie wstępne urządzenia jest szybkie, niecałe 3 minuty, aby gofrownica była gotowa.

Ta belgijska gofrownica rotacyjna Aicok posiada lampkę kontrolną do włączania urządzenia i kontrolowania temperatury pieczenia. Wysoki kształt tej gofrownicy oferuje niewielką powierzchnię, która może być przydatna dla użytkownika. Jest on wyposażony w okrągłe płytki antyadhezyjne z PTFE, które można łatwo wyjąć w celu umycia w zmywarce. Gofry nie przyklejają się, a pieczenie trwa tylko 2 do 3 minut.

Przemysłowy wygląd tego modelu Aicok ze stali nierdzewnej i lakierowany na czarno, co sprawia, że jest to piękny sprzęt kuchenny, również zasługuje na uwagę. Materiały i wykończenia są bardzo dobrze wykonane, jak to często ma miejsce w przypadku tej marki. Urządzenie waży 3,9 kg (co jest uzasadnione) przy wymiarach 28 x 27 x 48 centymetrów. Produkt objęty jest dwuletnią gwarancją Aicok.

Najważniejsze zalety gofrownicy Aicok

Jest łatwa w użyciu i ma dobrą moc, gofry piecze się szybko. Doceniamy jej design i nienaganne wykończenie. Funkcja obrotu jest prawdziwym plusem i oferuje bardzo jednorodne pieczenie ciasta.

Wady modeli

Nie stwierdzono żadnych słabych punktów. Jest to doskonały model, który będzie pasował do wszystkich stylów pieczenia.

Jak konserwować gofrownicę ?

gofrownica

Nawet jeśli płyty nie przywierają , ważne jest, aby po każdym użyciu gofrownicy wyczyścić płyty do pieczenia. Lepiej wybrać gofrownicę, której płyty można wyjąć i włożyć do zmywarki. Należy pamiętać, że blachy do pieczenia nie mogą być porysowane. Nie używaj również noża lub widelca do usuwania gofrów po ich wypieku. Płyty należy czyścić delikatnie. Nie używaj również gąbki po stronie ściernej. W przypadku modeli, których płyty nie nadają się do mycia w zmywarkach, dajemy kilka wskazówek.

Najpierw należy upewnić się, że urządzenie jest odłączone. Poczekaj, aż będzie zupełnie zimne. Płyty należy czyścić szmatką nasączoną mieszaniną gorącej wody i kryształków sody. Jeśli nie masz sody, możesz wziąć trochę wody z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Należy pamiętać o czyszczeniu uchwytów gofrownicy i jej korpusu wilgotną gąbką.

Pamiętaj, aby dokładnie osuszyć urządzenie miękką ściereczką lub papierowym ręcznikiem przed przechowywaniem go do następnego użycia. Aby zapewnić dłuższą żywotność gofrownicy, płyty grzewcze powinny być często przecierane olejem, tak jak w przypadku urządzeń do naleśników. W tym celu wystarczy nasączyć papierowy ręcznik odrobiną oleju jadalnego. Delikatnie przetrzeć wszystkie rowki płytek. Zapobiega to przyklejaniu się ciasta waflowego.

Top 5 najlepiej sprzedających się gofrownic w Polsce

# Obrazek Nazwa Ocena klientów Koszt
1 Gofrownica DEZAL 301 GASTRONOM Srebrny Gofrownica DEZAL 301 GASTRONOM Srebrny 389,99 zł
2 Wulkaniczna Belgijska Gofrownica Gofry Belgijskie Wulkaniczna Belgijska Gofrownica Gofry Belgijskie 129,00 zł
3 Gofrownica DEZAL Bąbel Biały Gofrownica DEZAL Bąbel Biały 899,00 zł
4 Gofrownica RAVANSON GR-7030 Inox RAVANSON GR-7030 Inox 129,00 zł
5 MPM MGO-13 Czarno-srebrny Gofrownica MPM MGO-13 Czarno-srebrny 158,00 zł

Jak wybrać gofrownicę elektryczną ?

Jak wybrac gofrownice

Wymiary i moc

Aby mieć pewność, że łatwo będzie można przechowywać gofrownicę, lepiej jest przyjrzeć się wymiarom produktu. Są one wskazane tutaj, w naszym przewodniku zakupów. Od strony wzornictwa, niektóre modele mają naprawdę przyjemny wygląd i są wykonane z wytrzymałych materiałów. W zależności od upodobań i wystroju kuchni, będziesz wolał jeden model od drugiego, ponieważ będzie on bardziej odpowiadał temu, co lubisz.

Moc tego typu urządzenia wpływa na czas pieczenia i wytwarza chrupiące gofry. Jest to zatem ważne kryterium. Aby dokonać najlepszego wyboru, lepiej jest wybrać gofrownicę o minimalnej mocy 800 W. Moc jest zawsze wskazywana przez producenta. Określiliśmy to w arkuszu danych technicznych wszystkich prezentowanych urządzeń.

Opcje i funkcje

Zdolność pieczenia

Jaka jest liczebność twojej rodziny? A może jesteś łakomczuchem? W zależności od odpowiedzi, zdecyduj się na gofrownicę, która piecze po jednym, dwóch lub czterech gofrów na raz! Dowiedz się więcej o modelu, którego szukasz, aby zobaczyć, ile gofrów piecze się jednocześnie. Niektóre modele pozwalają na pieczenie czegoś innego niż gofry. Płyty są wtedy specyficzne. Można wtedy piec wafle lub tosty francuskie. Niektóre modele otwierają się na płasko, aby przekształcić je w blachę do pieczenia . Kiedy wiesz, że możliwe jest pieczenie solonych gofrów, możliwości są jeszcze większe….

Opcje i funkcje

W zależności od modelu dostępne są dodatkowe funkcje ułatwiające obsługę lub oferujące gofry o różnych kształtach. Tak więc, niektóre gofrownice mogą piec gofry o kształcie okrągłym, gwiazdek lub serduszek. Może być załączona do gofrownicy książka kucharska, prezentująca różne sposoby jej wykorzystania i ewentualne dodatki, w zależności od tego czy gofry będą solone lub słodkie. Należy zauważyć, że jedną z najciekawszych funkcji dla użytkownika jest obecność sygnału dźwiękowego oznajmiającego zakończenie pieczenia gofrów.

Marka i cena sprzedaży

Jest całkiem możliwe, aby znaleźć gofrownicę od 25 euro i ta cena może wzrosnąć do 150 euro za modele bliskie profesjonalnym. Polecamy używanie urządzenia do wypieku gofrów produkowanego przez markę znaną z jakości swoich produktów. Zwiększona moc, jedno- lub dwuletnia gwarancja, obsługa klienta, dobrze znane marki mają swoje zalety. Zapytaj siebie o sposób użytkowania i częstotliwość, z jaką będziesz korzystać z tego urządzenia. Jeśli planujesz go często używać, lepiej jest wybrać gofrownicę polecaną przez konsumentów.