ranking grill gazowy
Strona główna Kuchnia Grill gazowy : najlepsze modele

Grill gazowy : najlepsze modele

Dla wielu Polaków sezon letni kojarzy się z radością jedzenia na świeżym powietrzu. W tym momencie nasuwa się tylko jedno skojarzenie: grill. Ale jeśli model na węgiel drzewny nadal się podoba, coraz więcej ludzi zwraca się do innej alternatywy, łatwiejszej w użyciu: grilla gazowego. Choć ten ostatni nie jest nowy (pierwsze modele pojawiły się w latach 70.), nigdy nie przestał ewoluować i poprawiać się, aby oferować usługi najwyższej klasy. Wiele marek oferuje ten typ produktu i możesz czuć się trochę zagubiony przed tą coraz szerszą ofertą. Jak wybrać model najlepiej dopasowany do naszych pragnień i potrzeb? Wybraliśmy grille gazowe, które wyróżniają się z licznych ofert i przedstawiamy ich cechy, zalety i wady, aby ułatwić Państwu wybór.

Najlepsze grille gazowe w tej chwili

Gazowy grill Weber Q2200 : Najlepszy

PierwszyWeber Q2200

Weber jest marką znaną z jakości swoich produktów. Ten gazowy grill o mocy 3,5 kW nie wyróżnia się tutaj ani pod względem mocy, funkcjonalności, ani nawet mniej pod względem wzornictwa. Można zauważyć, że jest mniej imponujący wizualnie niż jego konkurenci. Bo to oczywiście jego nietypowy wygląd przemawia. Grill Weber Q2200 ma bardzo futurystyczny wygląd, który wywoła wrażenie w ogrodzie.

Niewielki rozmiar sprawia, że jest to dobry produkt, który nie zajmuje dużo miejsca w garażu. Jego czarny i niewyszukany kolor może być stosowany do wszystkich dekoracji domowych i ogrodowych. W aspekcie praktycznym, to rozkłada się na boki, aby mieć składniki pod ręką podczas przygotowywania grilla. Nawet jeśli półki te są wykonane z utwardzonego tworzywa sztucznego, lepiej jest unikać umieszczania na nich gorących naczyń.

Weber Q2200 oferuje dużą powierzchnię smażenia o wymiarach 54 x 39 centymetrów. Nie działa on tylko na gaz, ponieważ jego zapłon jest elektryczny (przycisk piezoelektryczny). Dwa ruszta i palnik służą do przygotowania grilli i szaszłyków. Temperatura jest regulowana w zależności od potraw, które mają być smażone. Do pracy urządzenia można podłączyć cylinder o wadze powyżej 5 kg.

To, co w nim lubimy

Elektryczny zapłon pozwala na szybki impuls. Doceniamy kontrolę temperatury. Dzięki dwóm dużym kółkom i szerokim uchwytom odnajdujemy jakość i know-how firmy Weber, dzięki temu praktycznemu i przenośnemu modelowi.

To, nad czym możemy ubolewać

Weber dostarcza tutaj produkt bardzo dobrej jakości, funkcjonalny i piękny, ale jest dosyć drogi!

Alice’s Garden Athos Grill : Najbardziej przystępny cenowo

drugiAlicegarden athos

Chociaż ten gazowy grill jest uważany za model podstawowy, zaskakuje swoimi materiałami i dobrą funkcjonalnością. Czarna, dwuwarstwowa stalowa obudowa gwarantuje długą żywotność tego urządzenia. Wyposażony jest w 4 palniki, które pracują niezależnie i są wykonane ze stali.

Ten grill ma również podgrzewacz na boku grilla. Po umieszczeniu potrawy na płycie grzewczej i zamknięciu okapu można śledzić proces smażenia, patrząc na termometr znajdujący się z przodu urządzenia. Grill posiada dwa koła ułatwiające przemieszczanie i przechowywanie pomiędzy zastosowaniami.

Alice’s Garden Athos posiada miejsce do przechowywania lub umieszczenia butli z gazem z przodu urządzenia, które zamykają się podwójnymi drzwiczkami. Ten grill ma również odprowadzacz tłuszczu. Więc, biorąc pod uwagę jego wielkie zalety, jak możemy wytłumaczyć jego niską cenę? Urządzenie dostarczane jest w formie zestawu części do samodzielnego złożenia . Jest ono więc przeznaczone dla majsterkowiczów. Po złożeniu, daje ci to pełną satysfakcję.

Zalety modelu 4-palnikowego Athos

Jest to bardzo dobrze wykonane i funkcjonalne urządzenie, przeznaczone do pracy. Szczegóły takie jak kółka transportowe, termometr i miejsce do przechowywania są dobrze przemyślane. Doceniamy jego cenę.

Jakieś wady ?

Nie mamy za co winić tego grilla, poza tym, że szkoda, że jego cena jest uzasadniona faktem, że jest to zestaw do samodzielnego montażu!

Campingaz Adelaide 3 Woody L : Drewniany grill

trzeciCampinggaz adelaide

Campingaz proponuje nowy grill, o konstrukcji z drewna akacjowego. To sprawia, że jest to piękny sprzęt do grillowania, który znajduje swoje miejsce na zewnątrz, gdzie zlewa się z otoczeniem. Posiada dwa schowki po każdej stronie grilla. Te wytrzymałe półki mogą być używane do przechowywania talerzy czekających na wypełnienie lub przypraw do mięs z grilla.

Powierzchnia do gotowania składa się z 3 palników. Żeliwo, z którego są wykonane, czyni z tego gazowego grilla urządzenie, które jest trwałe. Stół wykonany jest z podwójnie emaliowanej stali. Można tylko docenić jego dużą pojemność, która pozwala na przyrządzanie dużej ilości jedzenia jednocześnie. Jego zapłon ułatwia układ piezoelektryczny.

Szuflada na tłuszcze ułatwia życie użytkownikowi, który musi opróżnić ją tylko pod koniec posiłku. Jeśli wahałeś się pomiędzy kupnem grilla tradycyjnego lub grilla gazowego, warto zauważyć, że ten model oferuje obie możliwości. Jak wiele grilli, jest on wyposażony w dwa koła, aby móc go łatwo przesuwać. Jego tekstylna osłona umieszczona z przodu urządzenia może być prana w pralce.

Co nam się podoba w tym Campingaz

Marka znana jest z wysokiej jakości produktów: wyróżnia się tym pięknym modelem za stali i drewna, oraz oferuje doskonałe osiągi. Ten elegancki i wytrzymały model drewniany nada egzotyczny charakter wieczorom przy grillu z przyjaciółmi.

Co można zarzucić temu modelowi grilla gazowego

Nie można od razu cieszyć się zakupem: najpierw należy go zmontować. Według niektórych użytkowników, jest on również trochę trudny do czyszczenia.

Landmann Miton PTS 3.1 : la version haut de gamme

czwartyLandmann Miton

Technologia PTS tego bardzo dobrego grilla gazowego firmy Landmann pozwala na równomierne gotowanie składników w temperaturze ponad 300 stopni. Jest to również możliwe dzięki obecności żeliwnego rusztu , na którym spoczywać będzie jedzenie. Żeliwo jest odporne na korozję i nie rdzewieje z biegiem czasu. Dodatkowy punkt, gdy wiesz, że ten ruszt będzie często czyszczony wodą z mydłem.

Ten grill Miton PTS 3.1 ma dużą powierzchnię do smażenia dzięki swoim 4 palnikom, z których jeden znajduje się z boku. Ciekawostką jest fakt, że model ten można wybrać z 3 lub 4 palnikami, w zależności od jego przyszłego zastosowania. To urządzenie jest łatwe do uruchomienia więc można szybko cieszyć się wspólnie spędzonym czasem z rodziną lub przyjaciółmi.

Pozwala to na grillowanie dla około dziesięciu osób . Wiele grillów jest wyposażonych tylko w dwa koła, co oznacza, że urządzenie jest częściowo unoszone. Tak nie jest w przypadku grilla gazowego Miton, gdyż ma on cztery koła, co znacznie ułatwia jego transport. Wystarczy po prostu po użyciu zawieźć go do garażu lub szopy ogrodowej.

Zalety grilla Landmanna

Redakcja była w stanie docenić jakość gotowania i szybkość wzrostu temperatury. Jego transport znacznie ułatwiają 4 koła: waży on jednak 47 kilogramów!

Negatywny aspekt

Chociaż ma on dobre cechy, to ten grill gazowy jest modelem, który nie jest dostępny dla wszystkich kieszeni.

Jak wybrać grill gazowy ?

Grill gazowy

Powierzchnia do gotowania

Jeśli uważasz, że grill jest synonimem dużych stołów, lepiej wybrać model o większej powierzchni do gotowania. Pozwoli to uniknąć przyrządzania potraw na raty. Ale ten aspekt ma swoje minusy. Duży grill nie jest używany przez cały rok i potrzebujesz miejsca do przechowywania go w domu w okresie zimowym. Większość grilli jest wyposażona w kółka ułatwiające poruszanie się. Należy jednak zwrócić uwagę na ten szczegół przy zamawianiu urządzeń do gotowania. Ich waga może być dość znacząca.

Moc urządzenia

Nie chcesz, żeby twoje szaszłyki były tylko w połowie usmażone, prawda? W celu uzyskania równomiernego smażenia, możliwe jest teraz wykorzystanie technologii PTS oferowanej przez niektóre marki. Istotne znaczenie ma również materiał, z którego wykonane są elementy kuchenne (palniki i ruszty). Wreszcie, moc wyrażona w watach pozwala określić tempo wzrostu temperatury i moc grzewczą urządzenia.

jak wybrac grill

Materiały i produkcja

Im lepsze materiały użyte do wykonania grilla, tym dłużej będziesz się cieszyć swoim urządzeniem do przygotowywania potraw. Lepiej jest wziąć to kryterium pod uwagę, gdy znasz średnią cenę grilla gazowego. Temperatura może szybko osiągnąć kilkaset stopni. Dlatego konieczne jest poleganie na materiałach, które wytrzymają wysokie temperatury (takich jak żeliwo lub stal nierdzewna) bez deformacji. Zwróć uwagę, że dobra jakość powłoki pozwoli Ci oczyścić ruszt wodą, nie wykazując szybko oznak rdzy.

Wymiary i bezpieczeństwo

Ergonomia oznacza łatwość obsługi oraz fakt, że urządzenie może dostosować się do otoczenia. Krótko mówiąc, pozwólmy, aby ułatwić nam życie i nie komplikować go! W tym kontekście dobrze zaprojektowany grill powinien mieć na przykład półki na naczynia lub przyprawy oraz wyjmowaną szufladę na tłuszcze. Po posiłku wszystko musi być łatwe do wyczyszczenia. Podobnie, niektóre modele posiadają system bezpieczeństwa. To plus, kiedy chcesz spędzić miło czas z rodziną, bez wrzeszczenia na dzieci, które zbliżają się do grilla. Pokrywa musi się zamykać podczas gotowania, a zapłon jest łatwy, pod wpływem impulsu.

Marka i gwarancja

Masz wątpliwości co do ceny grilla gazowego głównych marek? Często tłumaczy się to faktem, że produkty będą wykonane z wytrzymałych materiałów, wykonanych na czas nieokreślony. Te grille zapewnią przyjazną powierzchnię grzewczą dla różnych składników grillowanych jak np papryka, pomidory. Niemniej ważny jest również okres gwarancji, jaką producent daje na to urządzenie. Niniejsza gwarancja może zostać przedłużona do 5 lat na niektóre części. Jest to uspokajające dla konsumenta.

Pięć najlepiej sprzedających się grillów gazowych

# Obrazek Nazwa Ocena klientów Koszt
1 Grill ogrodowy CAMPINGAZ Classic LS Plus Seria 3 Grill ogrodowy CAMPINGAZ Classic LS Plus Seria 3
6 Opinie
1617,99 zł
2 Grill gazowy Weber Q 100 tytanowy Grill gazowy Weber Q 100 tytanowy
4 Opinie
899,00 zł
3 Grill gazowy LANDMANN 3-palnikowy 12736 Grill gazowy LANDMANN 3-palnikowy 12736
10 Opinie
1062,60 zł
4 Grill ogrodowy CAMPINGAZ LX Vario Classic Seria 2 Grill ogrodowy CAMPINGAZ LX Vario Classic Seria 2
2 Opinie
1054,70 zł
5 Landmann, Grill gazowy wózek 4,1 Landmann Grill gazowy wózek 4,1
38 Opinie
758,90 zł

Jak prawidłowo używać grilla gazowego ?

Jak utrzymać grill gazowy

Instrukcja obsługi grilla gazowego jest stosunkowo łatwa do zrozumienia, nie bardziej skomplikowana niż grilla węglowego. Rzeczywiście, niektóre modele pracują tylko z gazem, inne są zapalane elektrycznie. Podczas gotowania tłuszcze spożywcze przyklejają się do rusztów . Tłuszcze te są często zbierane w specjalnym pojemniku. Te dwa elementy, często demontowalne, muszą być czyszczone po każdym użyciu. W następnym akapicie wyjaśnimy, jak postępować. Nawet jeśli Twój grill jest wyposażony w technologię PTS, urządzenie do gotowania na wolnym powietrzu nie jest samodzielnym robotem kuchennym. Należy monitorować gotowanie potraw w trakcie całego procesu, tak jak w przypadku każdego innego grilla i płyty . W tym celu zaleca się regulację temperatury różnych palników.

Jak utrzymać grill gazowy ?

Tutaj znowu, łatwość czyszczenia musi być kryterium wyboru przy zakupie grilla. Po zakończeniu posiłku zalecamy opróżnienie zbiornika tłuszczu, zanim zastygnie. Aby oczyścić ruszty, należy postępować w następujący sposób: Upewnij się, że urządzenie nie jest już podłączone i że ruszty są wystarczająco zimne, aby można je było dotykać. Za pomocą szczotki usunąć wszelkie pozostałości, które mogą się do nich przykleić i wrzucić je do śmieci lub do kompostownika. Użyj trochę wody z mydłem i szczotką, aż będą idealne.

Wnętrze urządzenia można potraktować w ten sam sposób, dokładnie wypłukać i wysuszyć. Zewnętrzna strona grilla mogła zostać oblana tłuszczem. Całość oczyścić miękką gąbką. Regularna konserwacja sprzętu kuchennego chroni przed drobnoustrojami znajdującymi się w resztkach żywności. Nieoczyszczone lub źle wyczyszczone grille mogą nadać nieprzyjemny smak kolejnym potrawom . To byłaby szkoda. Wreszcie, wiedz, że jak każde urządzenie, dobra konserwacja zapewnia dłuższą żywotność. Będziesz więc mógł cieszyć się swoim grillem przez wiele lat, od słonecznych dni, tego właśnie życzymy!