ranking Grill węglowy
Strona główna Kuchnia Grill węglowy : rankingi najlepszych modeli

Grill węglowy : rankingi najlepszych modeli

Co może być lepsze niż dobry grill z przyjaciółmi lub rodziną, gdy zbliża się sezon letni i słoneczne dni? Grill jest niezbędnym wyposażeniem do przygotowywania letnich posiłków. Gotowe zrobić wszystko, aby zastąpić tradycyjne grillowanie na węgiel drzewny, nowe urządzenia pojawiły się w ostatnich latach: płyta elektryczna, grill elektryczny lub gazowy. Jednak grill na węgiel drzewny jest nadal ulubionym dodatkiem kulinarnym. Ponadto wiele marek wprowadziło swoje produkty, a wybór najlepszego urządzenia do grillowania w ogrodzie nie zawsze jest dziś łatwy. Aby pomóc Ci w Twoich poszukiwaniach, wybraliśmy najlepsze modele z danej chwili.

Trzy najlepsze grille węglowe w tej chwili

Weber Performer Premium GBS : najlepsze grillowanie

Pierwszy

weber performer gbsSłynna amerykańska marka Weber oferuje z Performer Premium GBS, najwyższej klasy i praktyczny grill. Posiada chromowaną, nierdzewną kratkę kuchenną Gourmet BBQ, o średnicy 54,5 cm. Ta kratka pozwala wygodnie zrealizować wszystkie grille (mięso, kiełbasy, szaszłyki, ryby itp.) na stół dla maksymalnie 10 osób.

Urządzenie wyposażone jest w czarno emaliowany stalowy zbiornik i pokrywę. Pokrywa ta jest wyposażona w wzmocniony uchwyt z tworzywa sztucznego dla doskonałej przyczepności. Bardzo praktyczny, ten grill węglowy ogrodowy Weber posiada termometr na pokrywie i górną klapę wentylacyjną. Dla ułatwienia konserwacji, model Performer Premium posiada wyjmowaną patelnię na popiół ze stali nierdzewnej One-Touch® .

Główną zaletą tego modelu jest stół roboczy, który jest bardzo praktyczny do przygotowywania grillowanych mięs lub umieszczania ich po usmażeniu. Dostępny jest zbiornik na węgiel lub akcesoria zapłonowe. Dolna siatka umożliwia umieszczenie na niej wszystkich akcesoriów. Wyposażony w cztery samoblokujące się i sterowane koła, ten grill może być łatwo transportowany z jednego miejsca do drugiego.

Co nam się podoba w tym modelu

Możemy tylko wyrazić uznanie dla jakości wykonania i materiałów użytych przez Weber, które są tutaj wysokiej jakości. Uwielbiamy jego praktyczny i dobrze zaprojektowany stół roboczy. Zintegrowany ze stołem zegar steruje pieczeniem do perfekcji.

Jego małe wady

Jedyną wadą tego modelu Performer Premium GBS jest jego cena. Urządzenie najwyższej klasy, nie jest dostępne dla każdego, ze względu na swoją wysoką cenę.

TecTake Barbecue Charcoal Grill : model oryginalny

drugi

grilla tactakeTen model z oryginalnym designem zaproponowanym przez TecTake pozwoli Ci spędzić doskonałe wieczory kulinarne, w otoczeniu Twoich przyjaciół lub rodziny. Ten grill węglowy oferuje dużą powierzchnię do smażenia dzięki dwóm rusztom o wymiarach 41,5 x 27,5 cm. Bardzo praktyczna (i składana) półka boczna pozwala na umieszczenie pieczonych potraw lub tych, które czekają na upieczenie. Posiada również haczyki do przechowywania szczypiec do grilla lub akcesoriów pod ręką.

Ten grill ogrodowy posiada korbę, która umożliwia regulację wysokości tacy z węglem drzewnym w celu dostosowania temperatury smażenia. Termometr jest zintegrowany z pokrywą. Dwie kratki grilla TecTake są wykonane z emaliowanej stali nierdzewnej, co gwarantuje łatwą konserwację. Tłuszcze i potrawy nie przyklejają się.

Należy zauważyć, że w tym modelu umieszczone są dwa koła, dzięki czemu może on być łatwo transportowany gdziekolwiek zechcesz. Szuflada na popiół ułatwia opróżnianie pod koniec grillowania. Wszechstronny, ten model może być również używany jako wędzarnia, aby uwędzić wszystkie ryby i mięso w domu.

Mocne strony grilla Tectake

Lubimy przede wszystkim bardzo oryginalny design tego modelu grilla węglowego, który z pewnością spodoba się Państwa gościom. Wytrzymały, łatwy w użyciu i o dużych rozmiarach, grill TecTake oferuje doskonały stosunek jakości do ceny. Do grilla dołączono bardzo praktyczny i innowacyjny otwieracz do piwa!

Czego żałujemy

Ubolewamy nad niektórymi drobnymi mankamentami w wykończeniu tego modelu. Jest to jednak doskonały wybór, jeśli chodzi o przystępny budżet.

Grill ogrodowy Weber Compact Kettle : punkt odniesienia dla tanich modeli

trzeci

Weber Compact KettlePrawdziwy bestseller grilla węglowego na świecie, model Weber Compact Kettle jest koniecznością. Mierzący 47 centymetrów średnicy grill węglowy szybko znajdzie swoje miejsce w każdym ogrodzie. Macie ochotę na grillowane mięso czy ryby? Ten kompaktowy grill Kettle jest łatwy w transporcie dzięki dwóm termoutwardzalnym kołom z tworzywa sztucznego.

Ergonomiczny kształt i pokrywa z uchwytem z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym zapewniają równomierne rozprowadzanie ciepła. Smażenie mięsa i warzyw jest doskonałe i kontrolowane dzięki klapie wentylacyjnej. Pozwala ona na usunięcie nadmiaru dymu. Ten zamknięty grill z pokrywą oferuje powolne smażenie, przy jednoczesnym unikaniu płomieni, które mogłyby wysuszyć lub przypalić potrawy smażone na grillu.

Ten podstawowy model firmy Weber nie jest wyposażony w popielnik, ale w stalowy kubek pod zbiornikiem, który umożliwia szybkie i łatwe czyszczenie zbiornika na węgiel po zakończeniu smażenia. Z niezwykłym stosunkiem ceny do jakości, z pewnością nie będziesz żałował swojego wyboru! Jest to niewątpliwie idealny model do spędzania wyjątkowych chwil z gośćmi!

Mocne strony tego kompaktowego grilla

Wyposażony w najlepsze technologie opracowane przez Weber, ten model podstawowy jest porządnie wykonany, wytrzymały i przede wszystkim przystępny cenowo. Jego solidne elementy chronią go przed złymi warunkami pogodowymi. Może być przechowywany na zewnątrz bez żadnych problemów.

Jakieś wady ?

Żałujemy, że nie ma termometru i popielnika.

Dlaczego warto używać grilla węglowego?

Grill węglowy

Jakie są zalety?

Grill na węgiel drzewny pozwala odkryć na nowo autentyczność i smak starych, dobrych grilli. Ponadto, jeśli porównasz to urządzenie z innymi produktami, takimi jak płyty lub grille gazowe, okaże się, że cena zakupu jest znacznie bardziej przystępna. Teraz możliwe jest użycie grilla z alternatywą dla drewna, np. brykiety, pędy winorośli lub inne paliwa naturalne. Przyjemny zapach grillowanych potraw rozejdzie się w twoim ogrodzie i sprawi wszystkim radość.

Wady grilla węglowego

Czas rozpalenia grilla węglowego jest dłuższy niż grilla gazowego. Co więcej, regulacja temperatury nie zawsze jest bardzo łatwa. Należy również zauważyć, że grille na węgiel drzewny powodują dym, który może być szkodliwy. Rzeczywiście, pod wpływem ognia (ponad 250°C) cząsteczki węglowodanów, tłuszczów i białek zawarte w mięsie generują substancje chemiczne, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia.

Porównanie dziesięciu najlepiej sprzedających się grillów węglowych

# Obrazek Nazwa Ocena klientów Koszt
1 Grill ogrodowy Landmann Taurus 660 Grill ogrodowy Landmann Taurus 660
20 Opinie
919,99 zł
2 Grill ogrodowy Landmann 31401 Grill ogrodowy Landmann 31401
19 Opinie
939,00 zł
3 Swede FZG 1008 Grill Swede FZG 1008
201 Opinie
659,00 zł
4 Grill ogrodowy LANDMANN 31349 Grill Landmann 31349
68 Opinie
609,00 zł
5 Grill węglowy Landmann 11514 Grill węglowy Landmann 11514
44 Opinie
609,99 zł
6 Grill węglowy Weber BAR-B Kettle 47 CM Grill węglowy Weber BAR-B Kettle 47 CM
158 Opinie
538,90 zł
7 Grill Dancook 8100 Grill Dancook 8100
15 Opinie
517,97 zł
8 Grill LOTUSGRILL G-AN-34 Grill LOTUSGRILL G-AN-34
59 Opinie
499,99 zł
9 Grill ogrodowy FARMCOOK Pan 32 Grill ogrodowy FARMCOOK Pan 32
30 Opinie
436,99 zł
10 Grill FIELDMANN FZG 1001 Grill FIELDMANN FZG 1001
36 Opinie
417,99 zł

Niezbędne akcesoria do grilla na węgiel drzewny

Dobry węgiel : podstawowy element

Węgiel drzewny jest niezbędnym elementem potrzebnym do Twojego grilla. Do długotrwałego ognia i wystarczającej intensywności cieplnej potrzebny jest dobry węgiel drzewny. Powodzenie Twoich grilli zależy w dużej mierze od tego elementu. Zalecamy stosowanie węgla odtworzeniowego o wysokiej jakości. Kawałki są większe i palą się przez długi czas. Weber oferuje nowy przepis na węgiel, który spala się szybciej, intensywniej i przede wszystkim dłużej. Dzięki tym brykietom z odpadów drzewnych spalanie trwa do 3 godzin.

Komin do szybkiego rozpalania

akcesoria do grilla
W celu uzyskania szybkiego zapłonu i bez użycia środków chemicznych (szkodliwych dla zdrowia) zalecamy użycie komina Webera. Marka sprzedaje komin za mniej niż 80 złotys. Umieść podpałkę z drewna pochodzącego z recyklingu pod kominem, umieść ją w centrum swojego grilla i dodaj kilka dużych kawałków węgla drzewnego. Zapalić zapalniczkę i po kilku minutach skończysz. Wystarczy tylko rozprowadzić czerwony żar w zbiorniku i napełnić go węglem drzewnym.

Zestaw szczypiec i widelców

Temperatura powierzchni grilla może osiągnąć 320 stopni. Dlatego ważne jest, aby chronić ręce w rękawiczkach. Używaj szczypiec, szpatułek lub widelców wystarczająco dużych (co najmniej 40 centymetrów), aby mieć bezpieczny dostęp do grilla. Weber wprowadza na rynek zestaw trzech akcesoriów wykonanych ze stali nierdzewnej, o doskonałej jakości i wyposażonych w gumę antyadhezyjną i izolujące uchwyty.

Płyta rusztowa

Jeśli jesteś bardziej zainteresowany grillowaniem na płycie, istnieje mały dodatek do przekształcenia grilla węglowego w płytę. Jeśli masz grilla Webera o średnicy 57 centymetrów, środek grilla można zdemontować w tym modelu, aby pomieścić to akcesorium. W przypadku grilla innych rozmiarów lub marek, wystarczy umieścić tę płytkę na oryginalnej kratce. Prosty i ekonomiczny sposób na przekształcenie grilla na węgiel drzewny w płytę.

Jak wybrać grill ogrodowy ?

Jak wybrać grill

Wymiary i ciężar

Wymiary zależą od Państwa oczekiwań. Rzeczywiście, rozmiar akcesoriów kuchennych musi być idealnie dostosowany do liczby przyjmowanych gości. Jeśli regularnie przyjmuje się 8 do 10 gości, należy zdecydować się na grill o średnicy 55 cm. Dla stołu od 4 do 6 osób wystarczy średnica 45 centymetrów. Waga różni się w zależności od modeli i materiałów wybranych przez producentów. Jest to ważny czynnik, jeśli planujesz często go przenosić.

Nazwa marki

Na rynku jest wiele marek i modeli grilla na węgiel drzewny. Te grille są urządzeniami, które mogą być niebezpieczne i wskazane jest, aby zaufać uznanym markom, takim jak Weber, zamiast zwracać się do nieznanych marek, przede wszystkim sprawdź, czy sprzedawany produkt korzysta z certyfikatu PL, lub przynajmniej CE. Skorzystasz z ich wiedzy fachowej, poważnej produkcji i gwarancji, która zabezpieczy Cię przed wszelkimi wadami urządzenia.

Łatwy w użyciu

Estetyka

Przy zakupie grilla węglowego ważne jest, aby sprawdzić, czy łatwo go rozpalić i ugasić. Należy również wziąć pod uwagę utrzymanie temperatury i łatwość dodawania węgla drzewnego. Rzeczywiście, niektóre modele mają osobne wejście, które pozwala na dodawanie paliwa w sposób bardziej lub mniej prosty. Wreszcie, obecność powierzchni roboczej ułatwia przygotowanie i zarządzanie grillowanym mięsem na ogniu.

Konserwacja

Po miłej chwili z rodziną i przyjaciółmi przy grillu, będziesz musiał go wyczyścić. Kiedy węgiel drzewny się pali, popiół osadza się na dnie zbiornika, a resztki jedzenia przyklejają się do rusztu. Wybierz siatkę do smażenia ze stali nierdzewnej, która nie rdzewieje po czasie i może być łatwo czyszczona . Obecność wyjmowanej popielniczki ułatwia zadanie, zbierając popioły węglowe do wyjmowanego kosza na śmieci.

Estetyka i budżet

Estetyka jest kryterium subiektywnym, które należy do każdego z nas. Wzór i kolory grilla ogrodowego różnią się w zależności od marki. Jest coś dla każdego! Jeśli chodzi o budżet, ceny zaczynają się od mniej niż 400 złotys za model podstawowy i mogą łatwo przekroczyć 500 euro za najbardziej zaawansowane grille. Zalecamy unikanie modeli z najniższej półki, dostępnych już za kilka euro, które nie są bezpieczne i niezbyt wydajne.

Jak czyścić grilla po użyciu ?

Jak czyścić

Istotne jest, aby dbać o grilla na węgiel drzewny w celu zwiększenia jego żywotności. Po każdym użyciu należy go szybko wyczyścić i zakonserwować pod koniec sezonu.

W tym celu należy najpierw zainteresować się zbiornikiem, a następnie siatką grzewczą, postępując zgodnie z poniższymi instrukcjami:

  1. Opróżnij zbiornik i umieść popiół w worku na śmieci
  2. Opróżnij popielniczkę, jeśli twój grill jest w nią wyposażony
  3. Używając jedwabnej szczotki, zeskrob małe spalone obszary
  4. Wymień siatkę grzewczą

Należy pamiętać, że w celu usunięcia rdzy lub spalonych inkrustowanych cząstek, nie wahaj się użyć sztywnej szczotki z włosiem lub nawet szczotki drucianej. Wreszcie, umieścić wszystkie elementy z powrotem w miejscu, i przechowywać grill węglowy w suchym miejscu aż do następnego grillowania!