ranking Zmiękczacz wody
Strona główna Dom i AGD Zmiękczacz wody : rankingi najlepszych modeli

Zmiękczacz wody : rankingi najlepszych modeli

W zależności od tego, gdzie mieszkasz, możesz mieć do czynienia z wysokim poziomem kamienia w wodzie; nazywa się to twardą wodą. Skąd mam to wiedzieć? To bardzo proste. Jeśli po prysznicu czujesz, że skóra jest napięta i potrzebuje dużo nawilżenia, może to być spowodowane kamieniem zawartym w wodzie. Psująca się pralka może być konsekwencją obecności kamienia. Składa się on z mniej lub bardziej dużych białych pozostałości. Ta biaława substancja, nazywana osadem , może być również znaleziona wokół kranu lub na szklanej ścianie prysznica i wymaga specjalnego czyszczenia. Dlaczego nie zainwestować w zmiękczacz wody ? To urządzenie ma wiele zalet, które pokażemy Państwu w tym przewodniku.

Co to jest zmiękczacz wody ?

Krótka lekcja chemii uproszczonej: jak walczyć z kamieniem, który składa się z jonów wapnia i magnezu? Przeciwstawiając się swoim przeciwnikom : jony sodu (sól)! Zmiękczacz wody jest urządzeniem, które pozwala na zmiękczenie zawartości wody. Chociaż nie jest to cudowne lekarstwo na kamień, zmiękczacz wody znacznie zmniejszy jego obecność w wodzie. Znikną pozostałości na skórze, które powodują swędzenie, pralki, które muszą być regularnie wymieniane. Ale jak to działa?

Jego działanie różni się całkowicie od działania dzbanka z filtrem kuchennym. Zmiękczacz wody wygląda jak mniej lub bardziej zwarta beczka, która zawiera zbiornik wypełniony solą i żywicami w postaci małych koralików. Te ostatnie wymieniają jony sodu na jony wapnia i magnezu. Proces ten odbywa się w 5 fazach. Czas przetwarzania różni się w zależności od wielkości urządzenia, objętości żywicy zawartej w zmiękczaczu oraz typu zaworu, w który wyposażone jest urządzenie. TH (twardość całkowita wody) zostanie zatem zmieniona i złagodzona. Zmniejszenie ilości kamienia pomoże zachować urządzenia pracujące na wodzie (pralki, dzbany filtracyjne, generatory pary,itp.) oraz wszystkie rury w domu.

Wybór najlepszych zmiękczaczy wody

Wybraliśmy dla Państwa zmiękczacze wody, które wyróżniają się od konkurencji swoim działaniem. Opis techniczny, mocne i słabe strony, staraliśmy się dać Ci najbardziej dokładny obraz, aby ułatwić Ci wybór.

BWT Aqa Life : Najlepsze urządzenie kompaktowe

Pierwszybwt aqa life

Jeśli uważasz, że tylko duże domy mogą być wyposażone w zmiękczacz wody, będziesz mile zaskoczony! To małe urządzenie BWT produkcji francuskiej , znajduje swoje miejsce w najmniejszych miejscach, nie rezygnując z technologii. Działa w sposób ciągły, aby zapewnić świeżą wodę dla całej rodziny.

Więc, samotnie lub wraz z dużą rodziną , możesz mu zaufać, ponieważ może monitorować zużycie wody nawet dla 12 osób! Koniec z prysznicami i kąpielami z twardą wodą, które pozostawiały kamienny osad na skórze i włosach! Twoje urządzenia sanitarne będą ci wdzięczne. Ten francuski zmiękczacz wody jest wyposażony w technologię Perla AQA. Mówiąc prościej, jedna kolumna działa, podczas gdy druga znajduje się w fazie regeneracji. Zwycięska alternatywa dla bardzo dobrej wydajności.

Obsługa zmiękczacza wody BWT jest bardzo prosta i zmniejsza zużycie energii i wody. Jest to możliwe dzięki krótkim cyklom regeneracyjnym. Pojemnik mieści 25 kilogramów na 5,4 litra żywicy. 98 kilogramów soli rocznie, tak obiecuje niemiecka marka, dla czteroosobowej rodziny lub 4 ładunków rocznie. Zawór wieloblokowy, węże i filtr kartridżowy są dołączone do zestawu. Urządzenie to posiada gwarancję na 10 lat.

Pozytywne strony tego zmiękczacza BWT

Ultra kompaktowy, ale odpowiedni dla dużej rodziny, to już dwie mocne strony tego zmiękczacza wody. Fakt, że posiada on ładną niebieską obudowę, pozwala mu znaleźć swoje miejsce w pralni, bez wpływu na dekorację.

Wady urządzenia

Negatywnym aspektem tego urządzenia jest jego cena zakupu. Wyjaśnia to konstrukcja, wydajność i oszczędność kosztów. Produkt ten należy uznać za inwestycję w perspektywie średnioterminowej.

Water2Buy AS200 : Efektywny i kompaktowy zmiękczacz wody

drugiwater2buy as200

100% usuwanie kamienia jest tym, co Water2buy obiecuje dzięki swojemu zmiękczaczowi wody. Niewielkie rozmiary pozwalają na umieszczenie go pod zlewozmywakiem kuchennym. Eliminuje twardość wody w Twoim domu dla rodziny liczącej do 4 osób. Cichy i ekonomiczny, oferuje dobrą wydajność nawet przy bardzo twardej wodzie do 400 PPM. Oznacza to, że dziennie filtruje się 1250 litrów wody.

Sól jest ładowana na górną część urządzenia i może być usunięta w celu łatwiejszego napełniania. Ten zmiękczacz wody bez trudu przyjmuje sól w postaci tabletek, kryształów lub bloków. Dzięki swojej inteligentnej konstrukcji sól jest używana tylko w fazie regeneracji urządzenia. Na podstawie informacji zwrotnych od klientów szacuje się, że w ciągu 3 miesięcy zostanie zużytych 25 kilogramów soli. Nawet w fazie regeneracji, żywica jest używana do zmiękczania TH bieżącej wody. Dodatkowa oszczędność, której nie należy zaniedbywać. Cykl czyszczenia jest stosunkowo krótki (tylko 30 minut) i rozpoczyna się automatycznie po uprzednim określeniu wymaganej ilości wody.

Łatwy w montażu, można zaufać przewodnikowi do jego instalacji. Jeśli potrzebujesz pomocy, Water2buy zapewnia obsługę klienta, aby odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania. Zawór przelewowy dostarczany jest wraz z tym produktem, który posiada gwarancję producenta na 7 lat. Należy zachować ostrożność, zmiękczacz musi być podłączony do obiegu zimnej wody. Adaptery hydrauliczne są dołączone do Water2Buy AS200 (standardowa hydraulika około 13mm). Istnieje możliwość zamówienia dodatkowych części niezbędnych do instalacji na stronie producenta lub w Amazonie (rura odpływowa z przelewem wody itp).

Co nam się podoba w tym modelu

Doceniamy fakt, że możemy oszczędzać sól, w przeciwieństwie do innych urządzeń oraz fakt, że jest ona bardzo cicha. Dzięki temu można go używać w nocy, nie obawiając się, że zostanie się obudzonym. Jego cena jest rozsądna.

Słabe strony Water2Buy AS200

Niektórzy żałują, że urządzenie musi być przeprogramowane po każdej awarii zasilania. Nawet jeśli urządzenie jest kompaktowe, należy pozostawić miejsce z tyłu na przewody rurowe i załadunek od góry.

Pentair Fleck 5600 SXT: Pewna jakość

trzeciPentair Fleck 5600

Pentair wprowadza na rynek jednoczęściowy zmiękczacz wody odpowiedni dla rodziny od 4 do 6 osób. Wąski, może zmieścić się w rogu pralni lub innym pomieszczeniu sanitarnym do łatwego podłączenia. Pojemnik na sól ma dużą pojemność, ponieważ może pomieścić 60 kg. Ładowanie odbywa się od góry urządzenia. Jest on wyposażony w elektroniczny zawór Fleck 5600 XT do sprawdzania działania urządzenia w dowolnym momencie.

Gdy nadchodzi czas na regenerację, urządzenie uruchamia się automatycznie. Twoim obowiązkiem jest, z góry, zaplanować to tak, aby ta akcja mogła być wykonywana co tydzień lub kiedy tylko zechcesz. Awaria zasilania nieprzekraczająca 48 godzin? W przeciwieństwie do innych zmiękczaczy wody, ten utrzymuje program w pamięci. Plus dla użytkownika. Żywica purolite została specjalnie zaprojektowana tak, aby zminimalizować koszty soli i wody.

Stojąca woda może być odprowadzana z góry, co może być interesujące w zależności od tego, gdzie chcesz zainstalować urządzenie do uzdatniania wody. Urządzenie dostarczane jest z wieloma akcesoriami. Zestaw do analizy do pomiaru poziomu kamienia w wodzie i okresowego sprawdzania go, węży, filtra w nabojach. Znajdziesz tu również zestaw montażowy do instalacji zmiękczacza wody w domu. Marka Pentair szacuje żywotność swojego produktu na 15 lat.

Zalety modelu Pentair

Wąskie rozmiary tego zmiękczacza pozwalają mu znaleźć swoje miejsce, bez ograniczania ilości soli. Dwa dobre punkty. Wykonanie jest staranne, a materiały są wysokiej jakości.

Wady tego zmiękczacza wody

System do odprowadzania zużytej wody nie jest dostarczany w zestawie tak dobrze wyposażonym, szkoda.

Water2Buy W2B800 : Dla dużych rodzin

czwartyWater2Buy W2B800

Oszczędzanie pieniędzy za pomocą zmiękczacza wody jest trudne….Nie w przypadku tego modelu z Water2buy. To urządzenie ma oznaczenie A+. Bez wpływu na ciśnienie wody, ten produkt do uzdatniania wody łatwo ją zmiękczy. Możliwe jest uzdatnianie 3680 litrów wody dziennie. Wystarczająco dużo, by móc kąpać się codziennie, dla dziesięcioosobowej rodziny.

Żywica nasycona solą stopniowo zacznie zmniejszać siłę zmiękczania. Aby w pełni odzyskać swoje zdolności, będzie potrzebował regeneracji. Jest to maszyna, która oblicza się sama, kiedy musi zregenerować swoją żywicę za pomocą zaworu objętościowego. Pojemnik na sól ma pojemność 39 kilogramów, co pozwala mu przetrwać kilka tygodni. Duża zdejmowana pokrywa ułatwia dostarczanie soli.

Bardzo wąski, Water2Buy W2B800 nie zajmuje dużo miejsca i jest również bardzo cichy. Możliwe jest opóźnianie generowania w nocy, jeśli jesteś zależny od godzin szczytu i poza szczytem. Chcesz znać poziom twardości wody? Water2buy zapewnia paski twardości wody do analizy TH w Twoim domu. Zawór dostarczany jest wraz z urządzeniem, jak również armaturą, kluczem imbusowym do podłączenia węża. Ten bardzo dobry produkt objęty jest gwarancją na 7 lat.

Mocne strony tego zmiękczacza

Konsumenci są zgodni: stosunek jakości do ceny jest doskonały dla tego dobrego produktu marki Water2buy. Jego 7-letnia gwarancja pozwala zachować spokój.

W2B800 słabe punkty

Niektórym ludziom nie podoba się pomysł, że zmiękczacz jest wykonany z tworzywa sztucznego, obawiają się korozji materiału przez sól.

Jakie są zalety zmiękczacza wody ?

Zmiękczacz wody

Korzyści jest wiele. Przede wszystkim możemy mówić o problemach dermatologicznych, które zostaną rozwiązane po zainstalowaniu zmiękczacza. Jest to szczególnie interesujące dla małych dzieci, których skóra jest naturalnie bardziej wrażliwa niż skóra dorosłych. Mogą one również mieć wrażliwą skórę z powodu chorób takich jak atopowe zapalenie skóry, na przykład, lub łuszczyca. Codzienna ekspozycja na twardą wodę może nasilać objawy (swędzenie, zaczerwienienie itp.).

Wapień będzie stopniowo zmniejszał odporność pralek i zmywarek. Nie tylko sprzęt gospodarstwa domowego ulegnie pogorszeniu, ale także wzrośnie zużycie energii elektrycznej, ponieważ to właśnie one będą walczyć o wykonanie swojej pracy. Nie uzyskując dobrego rezultatu prania, będziesz zmuszany dodawać więcej detergentów do prania. Dodatkowa ilość detergentów będzie powodować (oprócz dodatkowych miesięcznych wydatków finansowych) zwiększone zanieczyszczenie ścieków, możliwość tworzenia się korków itp…..

Wreszcie, rury są również skorodowane przez kamień i wapień i będą wymagały interwencji hydraulika…Warto zauważyć, że zimna woda może być również ofiarą kamienia, który nie tylko atakuje systemy podgrzewające wodę! Ale zmiękczacz musi być podłączony, aby działał tylko na obwodzie wytwarzającym gorącą wodę. Bądź ostrożny, jednak ta prawidłowość ma swoje wyjątki. Sprawdź dokładnie kartę produktu zmiękczacza, aby się upewnić!

Porównanie pięciu najlepiej sprzedających się zmiękczaczy wody

# Obrazek Nazwa Ocena klientów Koszt
1 BWT zmiękczacz Aquadial 15 L AQSL15V2 BWT zmiękczacz Aquadial 15 L AQSL15V2
6 Opinie
2089,00 zł
2 Altech Zmiękczacz wody Iryd 25l kod ALTH-952460 Altech Zmiękczacz wody Iryd 25l kod ALTH-952460
9 Opinie
2660,00 zł
3 Zmiękczacz wody Blue Soft - RX21/C100 Zmiękczacz wody Blue Soft – RX21/C100
3 Opinie
1450,00 zł
4 Zmiękczacz z zestawem filtracji wstępnej Viteco DW25 Zmiękczacz z zestawem filtracji wstępnej Viteco DW25
13 Opinie
1860,00 zł
5 DAFI Stacja filtrująca EKO-DAFI ZESTAW 3 ELEMENTOWY DAFI Stacja filtrująca EKO-DAFI ZESTAW 3 ELEMENTOWY
2 opinie
274,90 zł

Jak dobrać zmiękczacz wody ?

Jak dobrać

Chcesz wyposażyć się w zmiękczacz wody? Na rynku istnieje wiele modeli i tego zakupu nie należy lekceważyć, ale trudno jest dokonać właściwego wyboru.. Jeśli potrzebujesz pomocy, zapraszamy do zapoznania się z poniższymi kryteriami zakupu.

W zależności od twardości wody

Idealny poziom TH wody wynosi od 15 do 25°fH. Poza tym, mówimy o wodzie bardzo twardej. Wskaźnik ten różni się w zależności od miasta, więc trudno jest przewidzieć ten negatywny punkt przy zakupie domu. Na szczęście zmiękczacz wody pomaga rozwiązać problem. Nie wiesz, jak rozpoznać twardość wody w Twojej gminie? Zadzwoń do firmy wodnej, która zarządza twoim miastem. Będzie ona w stanie odpowiedzieć na pytanie, jak wybrać zmiękczacz wody najlepiej odpowiadający Twoim potrzebom. Alternatywnie, możesz sam dokonać pomiaru kupując pasek testowy TH sprzedawany w sklepach budowlanych. Będziesz miał informację o poziomie TH na swoim terenie.

Pojemność i objętość żywicy

Zmiękczacz wody zostanie zakupiony w zależności od zużycia wody w domu. Nie zużywamy takiej samej ilości wody, gdy jesteśmy sami, w parze lub z czwórką dzieci. Im większa rodzina, tym większa jest faktyczna ilość zużywanej wody. Będzie to miało wpływ na zakup urządzenia, dzięki któremu woda stanie się bardziej miękka. Para wybierze mały kompaktowy model, który zmieści się na przykład pod zlewem kuchennym. Duża rodzina wybierze duży model, który można zainstalować w pralni lub łazience. Zmiękczacz musi być zawsze instalowany w pobliżu źródła wody, z oczywistych powodów związanych z podłączeniem. Im większa pojemność zmiękczacza, tym więcej żywicy może zawierać w sobie dla dłuższej eksploatacji w czasie.

Z solą czy bez ?

Wiemy więcej o zmiękczaczu, który współpracuje z tabletkami solnymi, ale można znaleźć zmiękczacze wody bez soli. Więc jak to działa? Jony magnezu i wapnia również ulegają zniszczeniu, ale dzięki działaniu elektromagnetycznemu w niektórych modelach. Inne wprowadzą do wody dwutlenek węgla (CO²), gaz, który wszyscy znają.

Z solą czy bez

Te ostatnie urządzenia mają bardziej ekologiczną stronę (żywica jest cząsteczką, która stwarza trudności w recyklingu), nie musimy regularnie sprawdzać poziomu soli. Wystarczy wymienić butlę z gazem, gdy się skończy. Wreszcie, urządzenia te zużywają mniej wody niż urządzenia zasilane solą. Rzeczywiście, faza regeneracji wymaga zaopatrzenia w wodę, które musi być wzięte pod uwagę.

Z drugiej strony, bezsolne zmiękczacze wody nie rozwiążą problemów z kamieniem w starym domu, będą miały większe zastosowanie w domu nowym, bez starego zabrudzenia. Ale jest całkiem możliwe, aby gruntowne czyszczenie zostało przeprowadzone przez specjalistę przed zainstalowaniem, podczas remontu. Należy zachować ostrożność, jednak nie można ich podłączyć do obwodu zawierającego przewód. Ich montaż i konserwacja muszą być wykonywane przez autoryzowanego specjalistę. Może to dużo kosztować , średnio ponad 8000 . Praca elektromagnetyczna wymaga niewielkiej konserwacji, jest bardzo przyjazna dla środowiska, ale nie usuwa kamienia i bakterii z wody. Nie są one bardzo drogie w zakupie.

Konserwacja

Żywica pogarsza się po wielokrotnym kontakcie z twardą wodą w zmiękczaczu wody. W związku z tym nie jest już aktywny. Następnie następuje proces regeneracji. Żywica wchodzi w kontakt z solanką znajdującą się w pojemniku na sól urządzenia. Proces ten nie jest bardzo długi (około godziny). Ta konserwacja jest obowiązkowa, ponieważ jeśli żywica nie zawiera już jonów sodu, jest nieskuteczna, a zmiękczacz nie spełnia już swojego zadania . Konserwacja ta różni się w zależności od kilku czynników: zużycia wody w domu i oczywiście poziomu kamienia. Dlatego konieczne jest regularne sprawdzanie poziomu soli, aby wiedzieć, kiedy należy przeprowadzić regenerację. Niektóre urządzenia wyposażone są w czujnik, który ostrzega użytkownika, gdy poziom ten jest zbyt niski.

Sól tę można nabyć w niektórych sklepach specjalistycznych i dla majsterkowiczów. Można więc oszacować, że 4 osobowa rodzina, po zakupie zmiękczacza działającego na 20 litrach żywicy, będzie musiała co dwa miesiące kupować worek z solą o wadze 25 kg. Bądź ostrożny, tylko sól rafinowana może być używana do tego typu urządzeń. Występuje w postaci granulek lub pastylek, w zależności od sklepu. Aby upewnić się, że posiadasz wysokiej jakości sól, która nie będzie miała wpływu na żywotność zmiękczacza, upewnij się, że jest ona oznakowana zgodnie z normą EN973. Oprócz zachowania urządzenia, zapewnia to możliwość spożycia wody. Zaleca się również zwrócenie się do specjalistów z prośbą o coroczną konserwację zmiękczacza.

Budżet i marka

Zakup zmiękczacza wody jest inwestycją. Mimo to ceny mogą się różnić między dwoma urządzeniami. Będziesz w stanie znaleźć urządzenia za około 1500  ale ta cena może osiągnąć 2000 . Zanim jednak pomyślimy o kupnie najtańszego (który zawsze jest kuszący), zadajmy sobie pytanie: Czy jest to uznana marka w dziedzinie uzdatniania wody? Czy firma znajduje się w Polsce , jeśli będę mieć problem z urządzeniem? Lepiej jest używać dobrze znanej marki, która ma tę zaletę, że może interweniować w razie potrzeby, lub choćby tylko w celu konserwacji sprzętu. Ponadto, z pewnością będziesz mógł skorzystać z gwarancji na ten produkt, która nie jest bez znaczenia.