ranking generator pary
Strona główna Dom i AGD Generator pary : rankingi najlepszych modeli

Generator pary : rankingi najlepszych modeli

Prasowanie jest zajęciem, które wielu uważa za zniechęcające. Zajmuje to sporo czasu, zwłaszcza jeśli masz dużą rodzinę lub jeśli musisz nosić nienagannie wyprasowane koszule. Już od jakiegoś czasu dostępne jest rozwiązanie dla ludzi, którzy nie mogą tracić czasu przy żelazku, to generator pary. Aby zaoszczędzić czas i znaleźć model żelazka ze stacją parową, który naprawdę odpowiada temu, czego szukasz, przetestowaliśmy najlepsze modele w danej chwili i napisaliśmy kompletny przewodnik, który pomoże Ci znaleźć idealne dla ciebie żelazko z generatorem pary.

Dlaczego warto kupić żelazko z generatorem pary ?

W przeciwieństwie do konwencjonalnych żelazek, stacja parowa wytwarza parę wodną szybko i w dużych ilościach w celu uproszczenia prasowania. Ciśnienie pozwala parze przechodzić przez najgrubsze tkaniny, aby wygładzić je w kilka sekund. Generator pary jest większy niż żelazko, pojemność zbiorników jest również większa, co zwiększa jego skuteczność.

Wszystkie te funkcje i oszczędność czasu sprawiają, że cena pozostaje atrakcyjna. Para wodna umożliwia czyszczenie w sposób całkowicie ekologiczny, ponieważ jest to woda. Wśród licznych ofert generatorów pary trudno jest dokonać wyboru. Zobaczmy zatem ważne punkty do sprawdzenia przed podjęciem decyzji zakupu i najlepsze modele na chwilę obecną.

Nasz ulubiony model Philipsa GC8723/20 Perfectcare

ulubione

Philips GC8723-20Philips na nowo odkrywa siebie, oferując to lekkie żelazko z generatorem pary (2,95 kg) o kompaktowych wymiarach 22 x 37 x 24 cm. Philips GC8723/20 posiada zbiornik o pojemności 1,8 litra, który jest nieco mniejszy niż zbiorniki generatorów pary oferowanych w innych modelach, ale który umożliwia bezproblemowe prasowanie przez prawie 2 godziny.

Przy mocy 2600 W urządzenie przenika do tkanin strumieniem pary wodnej do 330 gramów/minutę. Funkcja OptimalTEMP pozwala zrezygnować z sortowania bielizny. Intuicyjna i inteligentna jednostka sterująca wie, jak dostosować swoją moc, aby uniknąć uszkodzenia tkanin.

Możesz przejść od grubych dżinsów do koszulki z delikatną koronką, nie obawiając się, że spalisz tkaninę. Żelazko posiada funkcję automatycznego wyłączania w celu zwiększenia bezpieczeństwa oraz blokadę żelazka zapobiegającą poparzeniom kontaktowym. Model ten posiada gwarancję na 2 lata.

Co nam się podoba w tym modelu

Funkcja OpimalTEMP pozwala na znaczną oszczędność czasu, szczególnie w przypadku dużej ilości prania do prasowania. Dwuletnia gwarancja jest znacząca, a jej stosunek ceny do jakości stawia ją w gronie najlepszych w swojej klasie.

Co jest jego wadą

Istnieją pewne trudności z opróżnianiem zbiornika w tym modelu. Obserwuje się pewne opóźnienie pomiędzy momentem, w którym chcieliśmy wyzwolić parę wodną, a jej faktycznym dotarciem do tkaniny.

Nasz wybór najlepszych, obecnie występujących generatorów pary

Philips GC9614/20 Perfect Care : mistrz sprzedaży

Pierwszy

Philips GC9614-20Podobnie jak nasz ulubiony model Philipsa przedstawiony powyżej, generator pary Philips GC9614/20 posiada odpowiednie zalety gwarantujące wydajne i łatwe prasowanie z mocą 2400 W.

Funkcja OptimalTEMP nie wymaga już sortowania prania według rodzaju tkaniny. Jego inteligentny system parowy „rozpoznaje” tkaninę i dostosowuje jej poziom pary, aby wygładzić ją bez uszkadzania! Światełko ostrzegawcze daje sygnał, że nadszedł czas, aby zająć się usunięciem kamienia.

Jego efekt prasowania sprawia, że jest odpowiednim żelazkiem z generatorem pary dla grubych ubrań (penetracja pary wodnej do 500 gramów na minutę). Urządzenie mierzy 23 x 45 x 28 cm i waży łącznie 5,1 kg. Zdejmowany zbiornik ułatwia opróżnianie (pojemność 1,8l). Żelazo jest również lżejsze niż w innych modelach generatorów pary, ponieważ waży mniej niż jeden kilogram.

Co nam się podoba w Philips GC9620/20

Oferuje doskonałą wydajność prasowania, dzięki ciśnieniu pary wodnej. Podoba nam się jego zdolność adaptacji do wszystkich tkanin, a także lekkość jego żelazka. Model ten ma gwarancję na dwa lata.

Co może nam się nie spodobać

Możemy wątpić w jego żywotność. Niektórzy użytkownicy twierdzą, że ich żelazko przestaje działać po dwóch latach, inni nie…. Zbyt grube tkaniny nie dało się dobrze wyprasować.

Calor GV7091C2 : doskonałość w służbie prasowania

drugi

Calor GV7091C2Dzięki ciśnieniu 4,8 bara i mocy 2200 watów para wodna modelu Calor GV7091C2 może przeniknąć przez wszystkie tkaniny. Nie ma potrzeby przewracania grubych tkanin, aby prasować na odwrotnej stronie: wystarczy jedno pociągnięcie dla wszystkich tkanin.

Ten generator pary wyprodukowany we Francji jest gotowy w dwie minuty, aby zapewnić szybkie prasowanie. Posiada ochronę przed osadzaniem się kamienia i stopę Ultragliss Diffusion, która ślizga się po całej odzieży, aby jeszcze bardziej ułatwić pracę.

Wyjmowany 1,6-litrowy pojemnik zapewnia prawie dwugodzinny czas prasowania. Stacja parowa mierzy 38,51 x 24 x 29 centymetrów i waży 4,25 kg. Ten generator pary jest objęty gwarancją na okres jednego roku. Jego fioletowy kolor jest dość ładny, nawet jeśli jest mniej uniwersalny niż inne modele.

Zalety tego generatora pary

Jego ceramiczna stopka naprawdę upraszcza prasowanie. Ważna jest tez łatwość opróżnienia zbiornika z wodą. Możliwość schowania przewodu oraz niewielka waga tego generatora pary pozwala na jego łatwe przenoszenie po domu.

Zidentyfikowane strony negatywne

Urządzenie działa tylko w trybie ręcznym. Dlatego też konieczne jest zidentyfikowanie tkaniny i samodzielne ustawienie ciepła. Niektórzy nabywcy mogli zauważyć przepływ wody przy ustawieniu na tkaniny syntetyczne, ale nic alarmującego.

H.Koenig V5i : bezkonkurencyjny stosunek jakości do ceny

trzeci

H.Koenig V5iNie można mu nic zarzucić w kwestii poziomu mocy, ponieważ wynosi ona aż 2400 watów. Generator pary H. Koenig V5i zapewnia efektywne prasowanie dzięki ciśnieniu pary 3,5 bara. Wystarczy, by rozprasować najbardziej pogniecione tkaniny!

Jego waga całkowita 3,9 kg ułatwia transport, jest to jeden z najlżejszych modeli na rynku. Uchwyt na podstawie ułatwia przemieszczanie się. Jego 1,7-litrowy zbiornik na wodę pozwala na prasowanie przez prawie 2 godziny, zanim będziesz musiał go opróżnić.

Posiada skuteczny system odwapniania. Urządzenie ma wymiary 42,4 x 24,5 x 27,5 cm i zmieści się na większości stołów prasowalniczych. Ta maszyna parowa usuwa pionowe zagniecenie. Jego przewód można schować w specjalnej komorze generatora dla większej wygody przechowywania. Jego antracytowo-szary kolor sprawia, że jest elegancki.

Dobre cechy tego generatora pary

Jego cena jest bardzo atrakcyjna w stosunku do zalet. Żelazko jest również objęte roczną gwarancją H.Koeinga. Bardzo praktyczne, pionowe prasowanie pozwala szybko wygładzić koszulę lub kurtkę przed wyjściem z domu.

Słabości H. Koeniga V5i

Posiada tylko jedną ręczną regulację temperatury. Pamiętaj, aby posortować pranie zanim zaczniesz. Niektórzy użytkownicy uważają, że żelazko jest ciężkie, a para wodna zmniejsza się wraz z upływem czasu prasowania.

Jakie są mocne i słabe strony generatora pary ?

generator pary

Mocne strony

Moc i łatwość obsługi sprawiają, że prasowanie nie jest już uciążliwe. Para umożliwia jednoczesne prasowanie najgrubszych tkanin, jeśli model na to pozwala. Pojemność zbiornika pozwala na prasowanie dłużej niż przy użyciu tradycyjnego żelazka. Niektóre urządzenia oferują funkcje oszczędzające czas.

Słabe strony

Można go winić za wyższą cenę niż w przypadku konwencjonalnego żelazka, ponieważ stacja parowa oferuje więcej opcji. Ciężar podstawy i żelazka może spowodować, że nie zdecydujemy się na jego zakup zwłaszcza jeśli nie mamy stałego miejsca na jego ustawienie. Jest również bardziej widoczna i zajmuje więcej miejsca na desce do prasowania.

Najlepiej sprzedających się generatorów pary w tym roku

Obrazek Nazwa Ocena klientów Koszt
1 H.Koenig V5i generator pary H.Koenig V5i generator pary avis 389,00 zł
2 Philips GC7833/80 Perfectcare Philips GC7833/80 Perfectcare Compact avis 639,00 zł
3 Calor GV7091C2 Generator pary Calor GV7091C2 avis 768,00 zł
4 Philips GC8735/80 PerfectCare Performer 6.5 Philips GC8735/80 PerfectCare Performer 6.5 avis 799,99 zł
5 Calor GV7631C0 Compact Easy Plus generator pary Calor GV7631C0 Compact Easy Plus avis 939,00 zł

Generatory pary : jak wybrać model dla siebie?

jak wybrac model

Moc urządzenia

Moc generatora pary wyrażona jest w watach i barach. Im wyższa liczba barów, tym większa moc generatora pary i wygładza on najgrubsze tkaniny jednym pociągnięciem żelazka Najlepiej wybrać urządzenie z minimum 3 barami. Niektóre modele wskazują natężenie przepływu pary. Ta wartość w gramach na minutę wyjaśnia szybkość przenikania pary wodnej do tkaniny.

Czas nagrzewania

Niektóre modele mają mniej lub bardziej długi czas nagrzewania, ale zazwyczaj nie przekracza on dwóch minut. Ten orientacyjny czas jest często określany przez producentów. Przemiana wody w parę wodną może również generować hałas, który niektórzy ludzie uważają za nieprzyjemny. Zanika on w trakcie używania.

Autonomia prasowania

Generatory paryTam, gdzie tradycyjne żelazo musiało być napełniane bardzo często, zbiorniki stacji parowej pozwalają na prasowanie podczas prawie dwóch godzin we wszystkich modelach (zbiorniki o pojemności od 1 do 1,8 litra dla największych). Nawet jeśli trzeba napełnić zbiornik podczas prasowania, nie ma problemu: nie trzeba go wyłączać, można go łatwo wyciągnąć i napełnić.

Rozpoczęcie pracy

Nie tyle mówimy o estetyce urządzenia, co o jego ergonomii. Często wskazywana jest całkowita masa instalacji parowej. Jeżeli urządzenie musi być regularnie transportowane z jednej części domu do drugiej, może to być ważne, podobnie jak waga samego żelazka. Pamiętaj, aby sprawdzić, czy długość przewodu jest wystarczająco długa, gdy wskazuje na to marka.

Wielkość generatora pary

Większy niż tradycyjne żelazko, generator pary powinien się zmieścić na zwykłej desce do prasowania. Czy jest ona wystarczająco szeroka? Nie zapomnij zanotować wymiarów deski do prasowania, aby sprawdzić, czy urządzenie, które planujesz kupić, jest odpowiednie.

Funkcja odwapniania

Wapień, podobnie jak wszystkie inne urządzenia gospodarstwa domowego wykorzystujące wodę, jest śmiertelnym wrogiem generatorów pary. Niektóre marki oferują funkcję ostrzegania, kiedy nadszedł czas, aby oczyścić nagromadzony kamień. Dodatkowe zabezpieczenie, jeśli nie masz odruchu, by zrobić to samemu.

W jaki sposób wykorzystuje się generatory pary ?

jaki sposób wykorzystuje sięTryb pracy generatora pary różni się w zależności od funkcji modelu. Jeśli ta ostatnia nie dostosowuje automatycznie mocy grzewczej w zależności od rodzaju tkaniny, należy najpierw posortować pranie. Gdy zbiornik na wodę jest pełny, można włączyć generator pary.

Spowoduje to uruchomienie czasu nagrzewania i można wtedy nacisnąć dyfuzor pary, aby rozpocząć prasowanie. W przypadku modeli w trybie ręcznym, przycisk umożliwia określenie temperatury i aktywację pary, w sposób ciągły lub nie, w zależności od zastosowania.