ranking wideodomofon
Strona główna Dom i AGD Wideodomofon : porównanie najlepszych modeli

Wideodomofon : porównanie najlepszych modeli

Dzwonek przy drzwiach wejściowych lub bramie jest teraz powszechny. Pozwala to na uzyskanie informacji o obecności osoby, która chce się z nami komunikować, a czasem wejść. Rodzina, przyjaciele, osoby dostarczające towar, czy też osoby prowadzące kampanie informacyjne, jesteśmy zaskoczeni, gdy otwieramy drzwi. Podczas gdy wiele osób jest mile widzianych, chcielibyśmy mieć kontrolę nad tymi wizytami, które czasami są niewłaściwe. W ostatnich latach pojawił się wideodomofon. Bardzo praktyczny dodatek w tym kontekście.

Co to jest wideodomofon ?

Wideodomofon jest urządzeniem bezprzewodowym (w tym przypadku), obsługiwanym przez fale. Można go również nazwać bramofonem wideo lub domofonem wideo. Składa się on ze stacji zewnętrznej, co znajduje się na klasycznym dzwonku i z monitora. Ten ostatni, który znajduje się wewnątrz domu, oferuje obraz osoby dzwoniącej do naszych drzwi. Pozwala to na komunikowanie się z nią, ale także na otwieranie drzwi lub bram w zależności od modelu. Ten szczegół może być przydatny, zwłaszcza gdy pada deszcz.

Najlepsze wideodomofony

Extel Lesli wideodomofon bezprzewodowy : wideodomofon z pamięcią

PierwszyExtel lesli

Extel wyposaża swój wideodomofon w baterię, dzięki czemu jego jednostka wewnętrzna jest mobilna. Będziesz mógł zabrać ją do każdego pomieszczenia, ale także położyć na meblu, dzięki praktycznej klapce. Dzięki 18-centymetrowemu ekranowi można łatwo zobaczyć twarze odwiedzających.

Stacja zewnętrzna o bardzo stonowanym czarnym designie, wtapia się w krajobraz. Jej wizjer zapewnia dodatkową ochronę, ponieważ jest ona wykonana ze szczotkowanego aluminium. Posiada również diody LED do widzenia w nocy. W zależności od orientacji domu możliwa jest regulacja jasności, ale także kontrastu. Głośność dzwonka można zwiększać lub zmniejszać w zależności od potrzeb.

Zasięg rozwiązania Extel Lesli wynosi 300 metrów. Wyposażając się w kartę micro SD, która nie jest dołączona do wideodomofonu, można zwiększyć jej funkcjonalność i nagrywać filmy lub zdjęcia. Obraz jest bardzo dobrej jakości i jest w kolorze. Ten wideodomofon może być używany do otwierania drzwi wejściowych lub bram, jeżeli są one wyposażone w elektrozaczep.

Zalety Extel Lesli

Urządzenie to może być obsługiwane za pomocą przewodu dostarczającego mu energii elektrycznej lub baterii. Duży plus, w zależności od potrzeb. Cena zakupu jest rozsądna, biorąc pod uwagę ogólną jakość tego bezprzewodowego wideodomofonu Extel.

Jakieś zarzuty ?

Jeśli obraz jest dobrej jakości, niektórzy użytkownicy chcieliby uzyskać wyraźniejszy dźwięk. Przydałby się również większy wybór dźwięków dzwonka.

Ring Video Doorbell 2 : połączony model

drugiRing Door Bell

Jeśli lubisz połączone produkty, pokochasz dzwonek Ring Video Doorbell. Wszystko tutaj zostało zaprojektowane tak, aby było funkcjonalne, ale i eleganckie. Jeśli starannie wybrałeś swoją dekorację, nie chcesz, aby takie urządzenie się odznaczało. Moduł zewnętrzny lub wewnętrzny, oba są bardzo estetyczne. Ktoś przejdzie obok twoich drzwi i zatrzyma się? Zostałeś powiadomiony o wykrytym ruchu.

Po naciśnięciu niebieskiego przycisku z kółkiem, Twój gość zostanie przez Ciebie zauważony. Za pośrednictwem smartfonu, komputera lub tabletu, nawet jeśli będziesz kilka kilometrów od domu, zostaniesz o tym powiadomiony. Następnie można rozmawiać z rozmówcą przez ten bezprzewodowo podłączony wideodomofon. Jeśli jest to przydatne przy wpuszczaniu krewnych, udzielaniu instrukcji osobie dostarczającej towar, może to również zniechęcić włamywaczy, którzy będą myśleć, że jesteś w domu.

Praktyczne i bezpieczne akcesorium domowe, które jest łatwe w instalacji i kontroli. Działając w sieci Wifi, a także z niektórymi urządzeniami Alexa, możliwe jest uruchomienie filmu w czasie rzeczywistym. Urządzenie wizyjne Ring Bell Doorbell 2 posiada wbudowany system wywoływania, który przedstawia obraz w podczerwieni, aby monitorować bezpieczeństwo Twojego domu, nawet w nocy.

Mocne strony tego wideodomofonu

Doceniamy, kiedy technologia jest wykorzystywana do ochrony nas i naszego mienia. Cena zakupu, która jest bardzo poprawna, zawiera gwarancję antykradzieżową. Jeśli twój dzwonek do drzwi zostanie skradziony, firma Ring go zastąpi.

Wady modelu

W przypadku awarii Internetu, ten wideodomofon nie działa. Należy zatem poczekać na powrót sygnału przed skorzystaniem z jego funkcji.

Extel Mini bezprzewodowy wideodomofon : Poziom podstawowy

trzeciExtel Mini

Czy myślałeś, że mając mały słupek przy wejściu nie możesz sobie pozwolić na wysokiej jakości bezprzewodowy wideodomofon ? Extel udowadnia, że się mylisz, prezentując ten wideodomofon z bardzo wąską stacją zewnętrzną. Jednak jego pole widzenia nie jest zredukowane, ponieważ można śledzić to, co dzieje się na ulicy, nawet gdy nikt nie dzwoni do furtki.

Zasięg wynosi 300 metrów w tym modelu. Istnieje możliwość komunikowania się z gościem, ale także otwarcia drzwi lub furtki, jeśli zamek jest elektryczny. Jeśli chcesz nagrywać zdjęcia lub filmy wideo z Twojego wideodomofonu, możesz kupić kartę micro SD (nie jest ona dostępna tutaj). Monitor jest przenośny, więc nie przegapisz żadnych wizyt, nawet jeśli jesteś na górze.

Ale można go zamontować na ścianie. Dzięki 11-centymetrowemu ekranowi będziesz mógł zobaczyć osobę, która przyjedzie do Ciebie w kolorze dzięki doskonałej jakości monitora. Ten bezprzewodowy wideodomofon jest wyposażony w baterię, którą można łatwo naładować. Dostępnych jest 6 różnych dźwięków dzwonka. Ten atrakcyjny produkt jest objęty dwuletnią gwarancją.

Zalety Extel Mini

Stacja zewnętrzna jest mała. Doceniamy fakt, że jest to aluminium, co czyni go niewrażliwym na deszcz. Posiada również osłonę ochronną. Cena tego wideodomofonu Extel Mini jest całkiem rozsądna. Niezawodny i wysokiej jakości wybór, w przystępnej cenie.

Jakieś wady ?

Niektórzy użytkownicy chcieliby bardziej wyszukanego noktowizora na ten produkt, który oferuje niejednoznaczne obrazy w nocy.

Jak zainstalować wideodomofon ?

Łatwo jest zainstalować domofon wideo (lub wideodomofon), zwłaszcza jeśli jest to urządzenie bezprzewodowe. W tym celu należy wywiercić otwór w ścianie obok drzwi wejściowych lub bramy albo użyć kleju typu mastic do przytrzymania płyty. Płyta musi być zainstalowana zgodnie z przeciętną wysokością człowieka. Dlatego zaleca się mocowanie go na wysokości ok. 1,60 m.

Użyj poziomicy, aby zainstalować deskę prosto. Należy pamiętać o umieszczeniu uszczelnienia silikonowego na obwodzie urządzenia, aby zapobiec przedostawaniu się deszczu i pyłu. Wewnątrz, zrób to samo z monitorem. Musi być łatwo dostępny, ale również chroniony przed lotnym pyłem. Wywiercić ścianę, w zależności od jej charakteru. To jest to, twój bezprzewodowy wideodomofon jest gotowy do pracy!

Ranking pięciu najlepiej sprzedających się wideodomofonów

# Obrazek Nazwa Ocena klientów Koszt
1 Wideo domofon IP Extel 720308 Wideo domofon IP Extel 720308
12 opinie
1040,65 zł
2 Wideodomofon Philips 531002 Wideodomofon Philips 531002
6 opinie
1332,52 zł
3 Wideodomofon Smartwares VD38W 1 zest. Wideodomofon Smartwares VD38W 1 zest
9 opinie
649,59 zł
4 Wideodomofon Eura VDP-19A3 Wideodomofon Eura VDP-19A3
3 opinie
325,99 zł
5 Wideodomofon IP ring 8VR1S5-SEU0 Wideodomofon IP ring 8VR1S5-SEU0
19 opinie
432,90 zł

Dlaczego warto zainstalować wideodomofon ?

Wideodomofon

Bezpieczeństwo i ochrona

Nigdy nie wiesz, kto dzwoni do drzwi twojego domu, chyba że masz przeszklone drzwi. Bezpieczniej jest używać wideodomofonu, gdy mieszkasz sam lub gdy jesteś osobą starszą. Jeśli nie znasz gościa, możesz nie otwierać drzwi.

Komfort użytkowania

Pada deszcz ? Mając wideodomofon, nie musisz wychodzić w deszczu, otwierać furtki i godzinami rozmawiać ze sprzedawcą. Kiedy ktoś zadzwoni, po prostu wyjrzyj na zewnątrz i naciśnij przycisk otwierania drzwi lub rozpocznij rozmowę, bez konieczności wychodzenia na zewnątrz.

Uproszczona instalacja

Instalacja systemu bezprzewodowego ułatwia instalację. Wystarczy zamontować stację zewnętrzną na zewnątrz i monitor w pobliżu drzwi wejściowych. Te dwie obudowy są łatwe do zamocowania. Należy jednak zachować ostrożność, aby uniknąć narażenia na niekorzystne warunki atmosferyczne, w zależności od modelu.

Jak wybrać swój wideodomofon ?

wideodomofon bezprzewodowy

Podłączone czy nie ?

Niektórzy ludzie będą preferować system przewodowy, który jest zawsze bardzo niezawodny, podczas gdy fale mogą być zakłócane od czasu do czasu, w zależności od odległości pomiędzy monitorem a płytą lub Wifi. Ale bezprzewodowy wideodomofon nie wiąże się z koniecznością prowadzenia przewodu wewnątrz domu poprzez wiercenie otworu w ścianie po obu stronach. Ponadto, jeśli masz bramę daleko od domu, będzie potrzeba większej pracy aby podłączyć przewodowy wideodomofon.

Maksymalny zakres

To niezwykle ważna kwestia. W zależności od urządzeń, zasięg transmisji fal jest mniej lub bardziej istotny. Dlatego też konieczne jest przyjrzenie się temu punktowi przy zakupie, poprzez wcześniejsze obliczenie odległości, która rozdzieli te dwie obudowy. W większej odległości sygnał może nie przechodzić przez urządzenie, a jego działanie zostanie ograniczone. Weź urządzenie o zasięgu znacznie większym niż odległość, jaką masz w domu: Konstruktorzy nie biorą pod uwagę, w tych obliczeniach, grubości ścian Twojego domu.

jak wybrac wideodomofon

Łatwa instalacja

Większość wideodomofonów może być instalowana przez osoby prywatne. Aby ułatwić tę instalację, nierzadko można znaleźć samouczki na stronie producenta, aby im pomóc. Wtedy lepiej jest mieć podstawową wiedzę, aby móc zamocować dwie skrzynie w zależności od charakteru ściany (beton, cegła, płyta gipsowo-kartonowa…) i być wyposażonym w wiertarko wkrętarkę. Jest to jedyne narzędzie, którego będziesz potrzebował. Jeśli nie możesz zrobić tego sam, zapytaj kogoś, kto się na tym zna.

Wyświetlacz i funkcje

Oczywiste jest, że im większy ekran, tym lepiej zobaczysz swojego gościa. Niektóre bezprzewodowe wideodomofony oferują czarno-białe obrazy, inne w kolorze. Ważne jest, aby pikselacja obrazu nie utrudniała rozpoznawania twarzy rozmówców. Jeśli masz problemy ze wzrokiem, wybierz duży ekran (co najmniej 15 centymetrów).

Jeśli chodzi o funkcje, są one mniej lub bardziej istotne zgodnie z Państwa oczekiwaniami. Podstawowy wideodomofon pozwoli Ci odpowiedzieć na dzwonek uruchomiony przez Twojego gościa. Będziesz wiedział, że ktoś dzwoni do twoich drzwi i będziesz mógł zobaczyć, kto to jest. Wtedy będzie można otworzyć drzwi, chyba że urządzenie pozwala na to zdalnie, jak w przypadku podłączonego wideodomofonu.

Niektóre wideodomofony pracują z kodem cyfrowym lub czytnikiem linii papilarnych. Dla osób, których to dotyczy, będą one wtedy mogły spokojnie wejść, bez konieczności dzwonienia. Inne urządzenia umożliwiają zwiększenie lub zmniejszenie głośności dzwonka. Ciekawy szczegół, jeśli dom jest duży lub masz problem ze słuchem.

Budżet

Cena wideodomofonu będzie zależała od kilku kryteriów. Już teraz, jeśli aparat fotograficzny oferuje kolorowe obrazy, jest oczywiste, że zwiększy to cenę w porównaniu z modelem czarno-białym. Dodatkowe funkcje, takie jak czytnik linii papilarnych, również będą miały wpływ na kwotę, którą płacisz. Od 400 zł za podstawowy model w czerni i bieli, możesz zapłacić więcej niż 2 000 zł za produkt wysokiej klasy, w kolorze, z kilkoma monitorami wewnętrznymi.