ranking wiertarko-wkretarka
Strona główna Narzędzia i ogród Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa : ranking najlepszych modeli

Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa : ranking najlepszych modeli

Doskonałe narzędzie, które każdy majsterkowicz musi mieć w domu. Wiertarka do wkręcania jest dostępna od kilku lat jako narzędzie akumulatorowe. Używając tego samego urządzenia możesz wkręcać, odkręcać i wiercić. Akumulatorowa wiertarka jest wyposażona w akumulator, który należy naładować przed użyciem. Każdy musi w pewnym momencie przymocować lustro w łazience lub półkę na ścianie. Nikt już dziś nie robi tego ręcznie, bez wiertarki. Ale jak dobrać idealną wkrętarkę akumulatorową do swoich potrzeb? Ponieważ oferta jest przytłaczająca, opracowaliśmy listę najlepszych produktów dostępnych na rynku, aby pomóc Ci dokonać wyboru.

Dlaczego warto kupić wiertarko-wkrętarkę akumulatorową ?

Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka jest teraz preferowana pod względem łatwości obsługi. Tam, gdzie tradycyjne wiertarki pracują w ograniczonym zakresie ruchu ze względu na przewód, wiertarki bezprzewodowe mogą działać wszędzie. Nie boją się trudnodostępnych miejsc, a ich autonomia pozwala majsterkowiczom spokojnie wykonywać wszystkie prace związane z wierceniem, wkręcaniem i odkręcaniem.

Czas ładowania jest również szybki i bez plątaniny z przewodem. Nowe baterie litowe są teraz bardzo wydajne i pozwalają na długą autonomię pracy. Te nowoczesne bezprzewodowe narzędzia typu „zrób to sam” oferują teraz moc porównywalną modelom przewodowym i są w stanie poradzić sobie z każdym rodzajem materiału: drewnem, stalą, betonem, płytkami itp.

Bosch GSR 12V-15 Professional : model który pokochasz

ulubionebosch GSR-12V-15Ta bezprzewodowa wiertarko-wkrętarka pokona każdą trudność. Model Bosch GSR 12V-15 jest wielozadaniowy i przełącza się z jednej czynności na drugą, bez żadnych problemów.

Jego bardzo małe wymiary ułatwiają codzienną obsługę i przechowywanie na półce aż do następnego majsterkowania. Waży tylko 950 gramów z 12-woltowym akumulatorem. To czyni go odpornym na wstrząsy a dzięki swojej lekkości umożliwia długotrwałe wykonywanie prac.

Wiercenie lub wkręcanie na długość ramion lub w trudno dostępnych miejscach nie stanowi problemu w tym modelu firmy Bosch. Oświetlenie LED wspomaga majsterkowicza, ponieważ oświetla obszar przeznaczony do wiercenia, przykręcenia lub odkręcenia w trakcie pracy.

Uchwyt Auto Lock o średnicy 10 mm zapewnia dobry chwyt końcówek, a jego 2 prędkości pozwalają na uzyskanie momentu obrotowego 30 Nm stale dostępnego. Dostarczany jest z dwoma 12-woltowymi akumulatorami 2,0 Ah, ładowarką, zestawem końcówek do wkręcania, wiertłami do drewna i betonu.

Jeśli chodzi o wydajność, model ten umożliwia łatwe przykręcanie śrub o średnicy do 7 mm do drewna, płytek lub stali. Kilkustopniowa dźwignia pozwala na delikatne rozpoczęcie wiercenia lub wkręcania. Moc może być stopniowo zwiększana w zależności od wymaganej siły naciskając na dźwignię.

Dlaczego ją lubimy ?

Ta wiertarko-wkrętarka jest wyjątkowo poręczna dzięki bardzo małym wymiarom i niewielkiej wadze. Jest to również dobra jakość wykonania i odzwierciedla reputację marki Bosch. Technologia litowo-jonowa spełnia najwyższe wymagania.

Co może być niezadowalające dla GSR 12V-15

Moglibyśmy podkreślić jej cenę, która jest trochę wysoka, ale z uwagi na jej wykonanie jest ona tego warta. Niektórym konsumentom nie podoba się walizeczka, w której jest ona dostarczana, jej wymiar nie spełnia właściwie swojego celu.

Wybór trzech najlepszych wiertarko-wkrętarek akumulatorowych

Black & Decker BDCDCDC18-QW : model niezaprzeczalnie najlepszy

PierwszyBlack & Decker BDCDC18-QWNie zostawiliśmy najlepszych na koniec i od razu rozpoczynamy od modelu, który wygrał wszystkie rankingi. Jest to wiertarka Black & Decker BDCDC18-QW, która już teraz zachwyca ergonomicznym i zdecydowanie nowoczesnym wyglądem.

Jej bi-materiałowy uchwyt jest przyjazny w dotyku, podobnie jak jej metalowa obudowa. Jest lekka, waży tylko 1,58 kg. Idealna do wiercenia 10 mm metalu i 25 mm drewna, oferuje 10 pozycyjne sprzęgło umożliwiające dostosowanie siły wiercenia lub wkręcanie z odpowiednią siłą (maksymalnie do 30 Nm).

Wyposażona w uchwyt na końcówki, towarzyszy wszelkim pracom wiercenia i wkręcania z oświetleniem LED. System slide-pack, w który wyposażony jest akumulator litowo-jonowy 18V, umożliwia płynne i szybkie ładowanie akumulatora.

Ten model jest wyposażony w akumulator 1,5 Ah, 18V. Jest on kompatybilny z innymi narzędziami z serii Black & Decker, takimi jak bezprzewodowe pilarki tarczowe, nożyce do żywopłotów, obrzynarki, pilarki łańcuchowe i wiele innych. Model ten posiada gwarancję na 2 lata i sprzedawany jest z ładowarką.

Dlaczego zakochujemy się w BDCDC-18-QW ?

Szczególnie doceniamy ergonomię akumulatorowej wiertarko-wkrętarki Black & Decker, która ułatwia rozpoczęcie pracy i pozwala na dłuższą pracę. Jej akumulator rozładowuje się powoli i oferuje dużą autonomię. Jest to idealne rozwiązanie dla regularnej i długotrwałej pracy. Wreszcie, jej cena jest bardzo atrakcyjna, biorąc pod uwagę jej wydajność.

Co może cię nie zadowolić

Ten model Black & Decker nie jest wyposażony w funkcję wiercenia udarowego. Nie jest on zatem przeznaczony do wiercenia w betonie. Szkoda, bo była bliska ideału!

DeWALT DCD796D2-QW : uniwersalna wiertarka udarowa

drugiDeWALT DCD796D2 QWDeWALT poszerza swoją ofertę o nowy model akumulatorowej wiertarko-wkrętarki udarowej 18V z silnikiem bezszczotkowym. DeWALT DCD796D2 może być przystosowany do wszystkich akumulatorów w ofercie narzędzi tej marki.

Wysoka jakość to kluczowe słowa dla tego produktu, którego prędkość obrotowa waha się od 550 do 2200 obr/min, samoblokujący uchwyt 13 mm i olbrzymi moment obrotowy 70 Nm. Jest ona wyposażona w 2 prędkości i oferuje 15 różnych ustawień momentu obrotowego dla uzyskania optymalnej dokładności.

Oświetlenie LED oferuje 3 różne pozycje, aby dostarczyć do 77 lumenów światła. Towarzyszy ono użytkownikowi podczas wiercenia i wkręcania w celu zapewnienia zawsze doskonale oświetlonego obszaru roboczego.

Model zapewnia doskonałą przyczepność dzięki uchwytowi i nie jest ciężki do przenoszenia, ponieważ waży 1,6 kg, gdy jest pusty. Ta wiertarko-wkrętarka sprzedawana jest w walizce transportowej T-STAK ,z dwoma akumulatorami litowo-jonowymi 2Ah 18V, klipsem do paska i magnetycznym uchwytem na końcówki.

Zalety wiertarko-wkrętaki DeWALT

Przede wszystkim doceniamy fakt, że akumulator pasuje do wszystkich produktów z gamy DeWALT. Bardzo doceniamy fakt, że jego ładowarka wielonapięciowa może pomieścić akumulatory 18V, 14,4V i 10,8V. Tryb udarowy pozwala na wiercenie punktowe otworów we wszystkich powierzchniach betonowych.

Jej słaby punkt

Brak większych wad w tym modelu, za to wiele zalet. Jedyny zarzut dotyczy ceny sprzedaży, plasującej się powyżej marki Makita, która oferuje podobne parametry.

Makita HP457DWE10 : profesjonalny zestaw walizkowy

trzecimakita HP457DWE10Słynna marka Makita oferuje nam nie tylko wiertarkę do śrub. Znajduje się w profesjonalnej walizce o wadze 5,4 kg, z wieloma akcesoriami, które prezentujemy tutaj wraz z tym produktem.

Ta 2-biegowa wiertarka udarowa Makita, zarezerwowana raczej dla doświadczonych majsterkowiczów, którzy będą z niej regularnie korzystać, zachwyca swoją niewielką wagą (tylko 1,7 kg).

Wyposażona w dwa akumulatory 18 V, dostarcza 300 W mocy, pozwalając na wydajną pracę, niezależnie od materiałów, które mają być wiercone lub skręcane. Przełączanie z jednego poziomu momentu obrotowego na drugi jest łatwe dzięki 16 pozycjom dostępnym za pomocą pokrętła.

Makita HP457DWE10 posiada również elektryczny hamulec. Po zwolnieniu spustu silnik zatrzymuje się natychmiast, co stanowi zabezpieczenie. Posiada trzpień samozaciskowy o średnicy 13 mm. Pojemnik Makpac umożliwia łatwe przechowywanie wiertarki, ładowarki i baterii.

Co nam się podoba w akumulatorowej wiertarce Makita

Podoba nam się nienaganna jakość tego modelu, bardzo odporny i bardzo łatwy w użyciu. Najczęściej wybierana wiertarko-wkrętarka przez fachowców budowlanych, a także do potrzeb domowych, biorąc pod uwagę stosunek jej ceny do jakości.

Wady modelu

Nie ma wskaźnika świetlnego, który ostrzegałby, że ładowanie jest zakończone lub informowałby o pozostałym czasie. Zauważono również jej ciężar, który daje się we znaki podczas długotrwałego użytkowania.

Top 5 najlepiej sprzedających się wiertarko-wkrętarek akumulatorowych

Obrazek Nazwa Ocena klientów Koszt
1 Wiertarko-wkrętarka Bosch PSB1800LI-2 18 V / 1.5 Ah Wiertarko-wkrętarka Bosch PSB1800LI-2 18 V / 1.5 Ah 155 Opinie 448,00 zł
2 Wkrętarka udarowa Erbauer bez akumulatora 18 V Wkrętarka udarowa Erbauer bez akumulatora 18 V 56 Opinie 328,00 zł
3 Wiertarko-wkrętarka Bosch GSR 18 V - 21 Wiertarko-wkrętarka Bosch GSR 18 V – 21 65 Opinie 498,00 zł
4 Makita HP457DWE Perceuse visseuse à percussion + 2... Makita Makpac 2-biegowa 3,0 Ah 18 V Li-Ion 10 Opinie 948,00 zł
5 Wiertarko-wkrętarka Black & Decker z akcesoriami 18 V Wiertarko-wkrętarka Black & Decker z akcesoriami 18 V 178 Opinie 448,00 zł

Wiertarko-wkrętarka : jak dokonać najlepszego wyboru?

Wiertarko-wkrętarka

Materiały, które możemy chcieć wiercić są bardzo liczne: płyty gipsowo-kartonowe, drewno, cement, beton, cegła… Niektóre modele pozwalają wiercić drewno i metal, ale nie beton, w zależności od ich mocy lub cech oferowanych przez marki.

Jest to urządzenie, które ma działać dłuższy czas, więc nie spiesz się z wyborem. Możesz być rozczarowany. Lepiej jest dokładnie przestudiować opisy specyficzne dla każdego urządzenia wiertniczego, aby dokonać wyboru. W związku z tym, aby nie popełnić błędu, przy zakupie wiertarko-wkrętarki należy wziąć pod uwagę kilka kryteriów.

Moc narzędzia i akumulator

14 V to minimum, do którego należy dążyć w przypadku urządzenia, które pozwala na wykonywanie okazjonalnych lub regularnych prac z zakresu majsterkowania. Im większa liczba woltów, tym większa moc maszyny, a co za tym idzie, tym większa jest jej wydajność. Im twardsze materiały trzeba wiercić, tym ważniejsza jest prędkość obrotowa modelu w kryteriach doboru. 1200 obr/min to minimalna prędkość obrotowa wymagana aby wywiercić otwór, natomiast 3000 obr/min, aby wkręcić śrubę .

Do tego typu narzędzi zalecamy stosowanie akumulatorów litowo-jonowych. Ich autonomia jest dość odpowiednia dla potrzeb majsterkowiczów. Pojemność akumulatora musi wynosić co najmniej 1,5 ampera na godzinę. Czas ładowania wymagany dla danego modelu również powinien być brany pod uwagę tak aby go uwzględnić przed rozpoczęciem pracy. Niektóre modele oferują baterie kompatybilne z innymi narzędziami w ofercie: wyrzynarka, szlifierka, nożyce do żywopłotu itp.

Ergonomia i waga modelu

dokonać najlepszego wyboruNiektóre modele wiertarko-wkrętarek są sprzedawane z uchwytem. Powłoka ta, wykonana z bardzo małych wypustek, zapewnia lepszy chwyt i pozwala na pracę ze spokojem , bez ryzyka upuszczenia maszyny. Niektóre modele są sprzedawane lub umożliwiają zakup dodatkowego uchwytu. Jest to czasami konieczne w przypadku niektórych zadań, które wymagają mocniejszego uchwytu.

Należy również wziąć pod uwagę ciężar wiertarko-wkrętarki. Jeśli wiercenie otworu w ścianie zajmuje kilka sekund, na przykład przykręcenie płyt gipsowo-kartonowych do sufitu, wymaga więcej czasu, więc gest jest powtarzalny i męczący, ponieważ pracujesz z wyciągniętymi rękami.. Jeśli ten rodzaj pracy jest regularny, lepiej jest zdecydować się na mocną i lekką maszynę, aby praca była mniej męcząca.

Opcje i akcesoria

Akcesoria i opcje rzadko są pomijane na tego typu narzędziach i nie należy ich traktować jako gadżety, lecz jako pomoc dodatkową. Obejmuje to oświetlenie LED lub sterowanie laserowe w celu dokładniejszego celowania, szczególnie w trudno dostępnych lub słabo oświetlonych obszarach.

Niektóre wiertarko-wkrętarki są dostarczane z walizeczką, czasami nazywaną mobilnym warsztatem, wyposażoną w końcówki i wiertła do wykonywania większości prac z zakresu majsterkowania . Jest to istotne, jeśli jest to twoja pierwsza wiertarko-wkrętarka i nie jesteś wprawiony w jej obsługiwaniu.

Za jaką cenę można znaleźć wiertarko-wkrętarkę akumulatorową?

Sześćdziesiąt euro to podstawowa cena akumulatorowych wiertarko-wkrętarek. Za tę niewielką cenę nie oczekuj wyczynów, ale na okazjonalną robotę budowlaną, powinno to całkowicie wystarczyć. W przypadku regularnego lub intensywnego użytkowania lepiej jest wybrać mocniejszy, bardziej wydajny i tym samym droższy model. Łatwo jest tu dotrzeć do kwoty 150€ za dobre urządzenie.

Wiertarko-wkrętarki akumulatorowe często oferują dużą wszechstronność: wkręcanie, odkręcanie, wiercenie. Ale niektórzy nie mogą przewiercić się przez wszystkie rodzaje materiałów. W zależności od wykonywanej pracy, nie wahaj się skorzystać z porady sprzedawcy sklepu z materiałami budowlanymi. Pozwoli Ci to wybrać najbardziej odpowiedni model, jeśli nadal masz wątpliwości.