Strona główna Dom i AGD Odkurzacz bezworkowy : rankingi najlepszych modeli

Odkurzacz bezworkowy : rankingi najlepszych modeli

Twój odkurzacz właśnie się zepsuł i chcesz kupić nowy, bezworkowy model? To prawda, że cena i znikające referencje worków pomogą ci się zdecydować. Odkurzacze bezworkowe mają wiele zalet. Są bardziej ekologiczne i ekonomiczne. Od momentu powstania odkurzacze bardzo się rozpowszechniły, nowe modele są coraz to lepsze i wydajniejsze, ceny są różne, a oferty bardzo liczne na rynku. Jak dokonać najrozsądniejszego wyboru w takiej sytuacji? Dzięki naszemu rankingowi, dowiesz się wszystkiego o najlepszych modelach bezworkowych odkurzaczy dostępnych obecnie w sprzedaży. Znajdziesz u nas zwięzły opis techniczny, bilans zalet i wad, pomożemy dostosować odpowiedni model do Twoich potrzeb!

Czym jest odkurzacz bezworkowy ?

Odkurzacze bezworkowe zrewolucjonizowały świat odkurzaczy. Modele te, które ludzie uważają za bardziej praktyczne, są coraz częściej sprzedawane. Ich sprzedaż stała się bardziej powszechna. Dzisiaj możliwe jest kupno modelu o wysokiej wydajności bez rozbijania banku. Nowe odkurzacze bezworkowe są wyposażone w zbiornik, w którym znajduje się cylinder, do którego jest zbierany odkurzany pył. Dodatkowy filtr zbiera alergeny i uwalnia zdrowsze powietrze do pomieszczenia.

Korzystanie z odkurzacza bezworkowego jest mniej skomplikowane niż w przypadku konwencjonalnego odkurzacza. Nie trzeba już szukać odpowiedniego dla danego modelu worka, którego potem jest trudno zamontować. Dzięki odkurzaczom bezworkowym problem ten znika. Wystarczy go włączyć i już. Pojemnik jest przezroczysty, tak by było można obserwować stan jego napełnienia. Gdy pojemnik jest pełen, wystarczy opróżnić go do kosza i od czasu do czasu spłukać czystą wodą. Spore uproszczenie.

Nasz wybór najlepszych odkurzaczy bezworkowych

Dyson Big Ball Multifloor 2+: moc i wydajność

PierwszyDyson Big Ball MultifloorMożemy tylko pochwalić siłę ssania tego odkurzacza bezworkowego marki Dyson. Opatentowana technologia firmy Dyson, nazywana Cyclones 2 Tier Radial, które odgrywają główną rolę w silnym zasysaniu.Dzięki mocy 700 W, pył i wszystkie inne substancje uczulające są całkowicie zasysaane. Ten model odkurzacza bezworkowego jest również wyposażony w pneumatyczną szczotkę, która dostosowuje się do charakteru podłoża w celu uzyskania optymalnego zasysania. Dyson Big Ball Multifloor 2 jest idealnym sprzymierzeńcem dla alergików.

Dyson Big Ball Multifloor 2+ wygląda jak klasyczny odkurzacz na sankach, co ułatwia obsługę w dowolnym miejscu domu lub mieszkania. Oferuje unikalną budowę, która pozwala na samodzielne wyprostowanie się po przewróceniu. Ten bezworkowy odkurzacz ma sporo ciekawych i praktycznych cech.2-litrowy zbiornik na kurz można łatwo opróżnić za jednym naciśnięciem przycisku. Funkcja ta sprawia, że jest to urządzenie bardzo higieniczne, użytkownik nie ma kontaktu z pyłem. Odkurzacz waży 8 kilogramów i ma średni poziom dźwięku 80 decybeli.

Jakość wykonania tego odkurzacza Dyson jest po prostu bez zarzutu. Zbudowany jest z wytrzymałych i doskonale dopasowanych materiałów. Jego rura rozciąga się bez zarzutów, co zapewnia łatwe czyszczenie w każdym zakamarku.

Najważniejsze zalety Dyson Big Ball

Moc ssania jest po prostu doskonała w tym bezworkowym odkurzaczu. Dyson Big Ball Multifloor 2+ jest liderem w swojej klasie. Kupuje się go w zestawie z wieloma solidnymi i dobrze zaprojektowanymi akcesoriami, które pomogą Ci utrzymać dom w czystości.

Jego słaby punkt

Jak w przypadku wielu produktów firmy Dyson, poziom hałasu tego odkurzacza jest nieco wyższy niż innych modeli na rynku. Jego cena jest stosunkowo wysoka, ale mimo to uzasadniona znakomitą wydajnością i wzorową jakością wykonania.

Rowenta Power Cyclonic RO3731 EA : model cichy

drugiRowenta Power CyclonicBędziesz zaskoczony tym, co ten mały 6-kilogramowy odkurzacz bezworkowy Rowenta ma do zaoferowania. Dzięki mocy 750 W jest wyjątkowo wydajny. Do tego stopnia, że osoby wrażliwe i z alergiami nie będą już mogły się bez niego obejść.Rowenta Power Cyclonic usuwa roztocza kurzu i alergeny z podłóg, dywanów i dywaników, ale także materacy z filtrem piankowym HEPA. Ponadto, jego system, opracowany w oparciu o jeden cyklon, skutecznie oddziela powietrze od pyłu i wytwarza czystsze powietrze.

Jego zbiornik na pył ma dużą pojemność, może zebrać 2 litry. Jest to pozytywny punkt dla użytkownika, który nie będzie musiał opróżniać pojemnika na kurz po każdym odkurzaniu. Pojemnik ściąga się bardzo łatwo, dzięki systemowi Clean Express.Długi kabel zasilający umożliwia pracę w zasięgu 8,8 metra. Warto zauważyć, ze u Rowenty Power Cyclonic RO3731 EA moc nie jest związana z hałasem. Ten mały odkurzacz bezworkow wytwarza tylko 79 decybeli. Dodatkowo zużywa mało energii, ponieważ jest klasyfikowany jako A. Rowenta wyposażona jest w szczotkę 2 w 1 i płaską dyszę.

Zalety Rowenta Power Cyclonic

Ten odkurzacz bezworkowy łączy w sobie wszystkie cechy oczekiwane od wysokowydajnego odkurzacza bezworkowego w przystępnej cenie. Jest lekki i łatwy do przenoszenia Prosty i szybki w obsłudze, wszędzie się nim dostaniesz. Rowenta Power Cyclonic jest dobrze zrównoważony, co oznacza, że nigdy się nie przewraca.

Czego możesz żałować, jeśli się na niego zdecydujesz

Pomimo bezbłędnego działania, chcielibyśmy, aby Rowenta poświęciła więcej uwagi jakości materiałów.

Dirt Devil Rebel 25 HF : niedrogi odkurzacz bezworkowy

trzeciDirt Devil Rebel 25HFSilnik o mocy 700 W sprawia, że Dirt Devil Rebel 25 HF jest bardzo mocną maszyną. Marka ta jest usytuowana na pierwszym miejscu wśród najlepiej sprzedających sie odkurzaczy w Niemczech, To wydajne i przystępne cenowo urządzenie.Zbiornik na kurz tego bezworkowego odkurzacza ma pojemność 2,7 litra. Pojemnik opróżnia się jedną ręką, a lampka kontrolna wskazuje, kiedy należy go opróżnić. Doceniamy jego futurystyczny wygląd oraz błyszczące szaro-czerwone kolory, które dodają energii. Jest również dosyć lekki, wazy 6,5 kg i jest bardzo łatwy w użyciu.

Silnik tego urządzenia oszczędza energię (klasa energetyczna A). Technologia cykloniczna oddziela pył od powietrza dzięki wytwarzanej sile odśrodkowej. Jego kabel zasilający pozwala na pracę w promieniu 9 metrów, co jest prawdziwym plusem dla właścicieli stosunkowo dużych domów lub mieszkań. Odkurzacz bezworkowy Dirt Devil jest wyposażony w specjalną szczotkę do czyszczenia blatów meblowych, szczotkę do tkanin i długą dyszę. Jego poziom hałasu mieści się w średniej kategorii, z 79 dB.

Co nam się podoba w odkurzaczu bezworkowym Dirt Devil

Uwielbiamy wysokie osiągi tego modelu w połączeniu z bezkonkurencyjną ceną. Doceniamy możliwość regulacji siły ssania. Jakość produkcji jest nienaganna przy konkurencyjnej pozycji cenowej.

Jego wady

Niektórzy użytkownicy zauważyli, że kosz wypełnia się bardzo szybko. Jego szczotka trochę za bardzo przykleja się do niektórych powłok, takich jak płytki, ze względu na jego dużą moc.

Jakie są rodzaje odkurzaczy ?

Bezprzewodowy odkurzacz pionowy

Odkurzacz można rozpoznać po jego…. pionowym, szczotkowym kształcie. Jest to odkurzacz bezworkowy, zaprojektowany na całej długości w celu optymalizacji jego przechowywania. Są to często bardzo wydajne urządzenia gospodarstwa domowego. Ich jedynym słabym punktem jest to, że ich zbiornik jest mniejszy i musi być regularnie opróżniany. Mieliśmy okazję przetestować odkurzacz pionowy Dyson V10, na którego temat znajdziesz szerszy opis w zakładce Dom i AGD.

Odkurzacz ręczny

Jest to model, który można nazwać odkurzaczem ręcznym lub stołowym. Jest to bardzo małe urządzenie, które dzięki swojej niewielkiej wadze pozwala na pracę w dowolnym miejscu. Stosuje się go codziennie np. do odkurzania okruchów stołowych lub do czyszczenia wnętrz samochodów. Niektóre modele mogą być odłączane i stać się bezprzewodowymi odkurzaczami ręcznymi. Inne są przeznaczone wyłącznie do tego celu i są dostarczane z podstawą ładującą, która jest zazwyczaj montowana na ścianie.

Odkurzacz cyklonowy

Odkurzacze te posiadają tak zwany cykliczny system odkurzania, który pozwala im bardzo skutecznie odkurzać pył. Należy zauważyć, że model Dyson Big Ball Multifloor jest wyposażony w tą technologie, jak również Dirt Devil Rebel 25 HF. Urządzenia te, przetestowane i opisane wcześniej w tym rankingu, oferują bardzo dużą siłę ssania. Polecane są do domów wyposażonych w dywany i chodniki, ponieważ bardzo skutecznie odkurzają.

Cyklonowe odkurzacze bezworkowe są często wyposażone w filtr HEPA. Najlepiej nadają się dla osób z problemami z układem oddechowym lub alergiami. Filtr HEPA zatrzymuje cały zassany pył. Odkurzacz wyposażony w filtr wychwytuje substancje alergenne oczyszcza idealnie wnętrza.

Odkurzacz do czyszczenia na mokro i sucho

Ten typ bezworkowego odkurzacza do czyszczenia na mokro i na sucho jest często zarezerwowany dla profesjonalistów. Szczególnie cenią sobie praktyczność i wszechstronność tych urządzeń. Tradycyjne odkurzacze na mokro i sucho miały worek, który musiał być regularnie wymieniany, ponieważ bardzo szybko się napełniał. Podobnie ważne było usunięcie worka przed zasysaniem wody. Nowe modele bezworkowe ograniczyły te utrudnienia. Pojemnik napełnia się i opróżnia bardzo łatwo. To piekielna oszczędność czasu.

Dziesięć najlepiej sprzedających się odkurzaczy bezworkowych

# Obrazek Nazwa Ocena klientów Koszt
1 Dyson Big Ball Absolute 2 Odkurzacz Dyson Big Ball Absolute 2
41 Opinie
2199,00 zł
2 Tefal Silence Force Cyclonic TW7681 4A Tefal Silence Force Cyclonic TW7681 4A
31 Opinie
1089,00 zł
3 Tefal X-Trem Power TW7266 Odkurzacz bezworkowy Tefal X-Trem Power TW7266
22 Opinie
749,99 zł
4 Zelmer PerfectClean ZVC431SK Zelmer PerfectClean ZVC431SK
38 Opinie
389,00 zł
5 Electrolux PURE C9 PC91-6MB Electrolux PURE C9 PC91-6MB
33 Opinie
839,00 zł
6 Karcher VC 3 1.198-125.0 Odkurzacz bezworkowy Kärcher VC 3 1.198-125.0
61 Opinie
419,00 zł
7 Hoover Chorus CH40PAR 011 Hoover Chorus CH40PAR 011
641 Opinie
299,00 zł
8 Dirt Devil DD2225-0 Rebel 25 HE Dirt Devil DD2225-0 Rebel 25 HE
28 Opinie
299,00 zł
9 PUPPYOO WP521 odkurzacz bezworkowy PUPPYOO WP521 odkurzacz bezworkowy
9 Opinie
289,99 zł
10 Deik odkurzacz bezworkowy Odkurzacz Deik 800W
6 Opinie
279,89 zł

Jak wybrać najlepszy odkurzacz bezworkowy ?

najlepszy odkurzacz bezworkow

Odkurzacze bezworkowe działają dobrze, są często ciche i lubimy ich praktyczność. Jeśli masz już dosyć swojego starego odkurzacza z workiem, odkurzacz bezworkowy jest dobrą alternatywą przed przejściem na odkurzacz automatyczny, który będzie całkowicie autonomiczny i programowalny. Jego cena jest teraz już tez często przystępna. Cena jest pierwszym kryterium wyboru dla osób, które chcą kupić odkurzacz bezworkowy. Jest to ważne kryterium, ale nie powinno być jedyne. Są inne punkty, które powinny być zweryfikowane w celu sprawdzenia, że dokonasz najlepszego wyboru przy zakupie odkurzacza bezworkowego. Sugerujemy, abyś zapoznał się z nimi poniżej.

Moc

Jakość ssania zależy od mocy odkurzacza. Jest to zatem istotne kryterium przy dokonywaniu wyboru. Ale bądź ostrożny, moc nie oznacza, że odkurzacz będzie dobrze działał na wszystkich rodzajach podłóg. Dywan i dywaniki są elementami dekoracyjnymi, które lubimy, ale są niestety gniazdami kurzu i bakterii, zwłaszcza gdy jesteś osobą wrażliwą. Rodzaje podłóg, które odkurzacz może obrabiać, są często wymieniane przez producenta. Można również znaleźć opinie pozostawione przez konsumentów na ten temat. Lub po prostu sprawdzić, czy urządzenie jest wyposażone w wariator mocy, który należy dostosować do podłoża.

Jak wybrac

Zbiornik na kurz

Istotą odkurzacza bezworkowego jest to, że działa….bez worka. Ale kurz musi gdzieś być gromadzony. Zbiornik przeznaczony do tego celu musi być wystarczająco duży, szczególnie w przypadku zasysania dużych powierzchni. Niektóre małe pojemniki zmuszają użytkownika do opróżniania ich po każdym użyciu…. Upewnij się tez, czytając opinie konsumentów, że pojemnik ten można łatwo wyjąć z odkurzacza. Ogólnie rzecz biorąc, wystarczy nacisnąć przycisk, aby odłączyć pojemnik na odpady od urządzenia i opróżnić zawartość do pojemnika.

Ciężar i zwrotność

Waga odkurzaczy bezworkowych waha się od 3 do 10 kg. Znaczący wskaźnik, który należy wziąć pod uwagę. Jeśli musisz zabrać odkurzacz na górę lub jeśli musisz regularnie sprzątać z powodu swoich zwierząt domowych, jest to kryterium, którego nie należy zaniedbywać. Interesująca jest również ergonomia urządzenia. Niektóre odkurzacze mają uchwyty do przenoszenia i łatwiejszą możliwość poruszania się niż inne. Jest to często zachwalane lub nie na forach przez konsumentów, którzy zakupili odkurzacz bezworkowy. Jeśli to kryterium jest dla Ciebie ważne, nie wahaj się przeczytać komentarze.

Poziom hałasu i budowa odkurzacza

Bezworkowy odkurzacz nie może być doskonały i wielu ludzi uważa, że jest stosunkowo hałaśliwy. Istnieją jednak ciche modele odkurzaczy bezworkowych, takich jak odkurzacz Rowenta, który własnoręcznie przetestowaliśmy i opisaliśmy wcześniej. Liczba decybeli wskazuje poziom dźwięku urządzenia. Im wyższy numer, tym głośniejsze urządzenie.

W końcu, budowa. Jeśli musisz już sprzątać raz lub dwa razy w tygodniu, równie dobrze możesz użyć ładnego i przyjemnego dla oka urządzenia! Podczas gdy niektóre z nich mają stosunkowo klasyczny wygląd, można znaleźć modele o futurystycznym wyglądzie lub błyszczących kolorach. Ogólnie rzecz biorąc, aby znaleźć taki model, trzeba wybrać odkurzacz bezworkowy z górnej półki.