ranking robot sprzatajacy
Strona główna Dom i AGD Robot sprzątający : rankingi najlepszych modeli

Robot sprzątający : rankingi najlepszych modeli

Minęło prawie dziesięć lat od wprowadzenia na rynek pierwszych robotów sprzątających i odkurzaczy automatycznych. Ich początki sięgają 2009 roku. Niemniej jednak ich popularyzacja jest dość niedawna, a różne modele zyskują coraz bardziej na skuteczności. Więc jeśli jesteś zmęczony zamiataniem i odkurzaniem? Twój dom lub mieszkanie jest ciągle zabrudzone przez dzieci? Sierść twojego psa jest po prostu wszędzie? Albo, po prostu chcesz mieć więcej czasu dla siebie?

Dzięki odkurzaczom automatycznym i ich technologii pokładowej, możesz pożegnać się z pracami domowymi. Aby pomóc Ci znaleźć najlepsze urządzenie, nasz zespół wybrał najpopularniejsze modele i porównał je tak, abyś mógł wybrać model, który najbardziej Ci odpowiada.

Co to jest odkurzacz automatyczny albo robot sprzątający ?

Odkurzacz automatyczny, nazywany też robotem sprzątającym, to urządzenie, które dzięki swojej robotyzacji umożliwia odkurzanie w całkowicie autonomiczny sposób wnętrz ludzkich domów. Funkcja wcześniejszego programowania przez użytkownika w celu oznaczenia miejsc, w których urządzenie będzie pracować, jest dostępna przy produktach najwyższej jakości. Faza programowania jest wtedy jedyną interwencją człowieka.

Oprócz ułatwiania pracy robota, na przykład przez położenie krzeseł na stole lub podnoszenie kabli elektrycznych, jeśli jest ich dużo, odkurzacz działa samodzielnie. Następnie będzie wykonywał swoje zadanie tak często, jak zdecyduje właściciel, bez żadnej pomocy.

Ranking najlepszych robotów sprzątający obecnie na rynku

iRobot Roomba 671: model nr 1

Pierwszyirobot roomba 671Ten odkurzacz Robot Roomba 671 marki iRobot Black o średnicy 35 centymetrów, i wysokości 9 cm, jest doskonałym sprzymierzeńcem do skutecznego odkurzania pod meblami. Z mocą około 10W, ma poziom dźwięku 58 decybeli i waży tylko 3 kg. Dzięki swoim szczotkom jest w stanie skutecznie odkurzać wszystkie rodzaje podłóg. W zestawie: podstawa do ładowania, przewód zasilający i instrukcja obsługi.

Czyszczenie podłóg odbywa się w trzech etapach, co czyni go super wydajnym. Jego dwie szczotki, pracują równocześnie i zostały zaprojektowane tak, aby zbierać brud i kurz z każdego rogu. Posiada bardzo dużą siłę ssania, co sprawia, że nadaje się do usuwania kurzu z twardych podłóg, ale także z dywanów i dywaników.

Robot Roomba 671 i jego inteligentny system pozwala zidentyfikować najbardziej zabrudzone miejsca w Twoim domu, aby spędzić tam więcej czasu i sprawić, aby przestrzeń była czysta. W zależności od rodzaju podłoża, ten odkurzacz automatyczny dostosowuje wysokość swoich szczotek tak, aby były jak najbardziej wydajne. Pochylone pod kątem 27 stopni, mogą czyścić wzdłuż ścian, aby nie pozostawiać żadnych zabrudzonych.

Jest on wyposażony w system antypróżniowy, który zapobiega nieoczekiwanemu spadnięciu ze schodów i może być sterowany za pomocą smartfonu, dzięki czemu zawsze można zaplanować sprzątanie, gdy wydarzy się coś nieoczekiwanego. Sprzątający robot jest inteligentny i jak tylko poczuje, że bateria jest wyczerpana, automatycznie naładuje się w swojej bazie i wznawia pracę tam, gdzie ją zostawił.

Korzyści płynące z iRobota Roomba 671

Model ten został zaprojektowany przez jedną z wiodących marek w marketingu robotów sprzątających i odkurzaczy automatycznych. Posiada wiele funkcji, w tym system ochrony przed upadkiem z wysokości wynaleziony przez iRobota, który zatrzyma się na przykład przy schodach. Jego skuteczność jest dobrze sprawdzona i przyciągnęła setki tysięcy użytkowników na całym świecie. Oferuje doskonały kompromis ceny do jakości.

Słabe strony modelu

Odkurzacz automatyczny Robot Roomba posiada tylko jedną funkcję ssania, nie czyści wodą. Podobnie jak w przypadku wszystkich odkurzaczy automatycznych, pojemnik musi być często opróżniany, aby zoptymalizować jego użytkowanie i czyszczenie szczotek (To bezworkowy odkurzacz). Pozostałości takie jak długie włosy mogą owinąć się wokół metalowych wałów i powinny być usunięte podczas czyszczenia szczotek. Gwarantuje to, że urządzenie będzie działało jak najefektywniej.

sprawdz

Neato Botvac D5: model połączony przez Wifi

drugiNeato Botvac D5W przeciwieństwie do niektórych konkurentów, ten automatyczny odkurzacz nie jest okrągły tylko ma kształt litery D, aby umożliwić zasysanie w narożnikach i wzdłuż ścian.

Jego wymiary 58 centymetrów na 42 centymetry i wysokość 15 centymetrów czynią go jednym z największych modeli na rynku, ważącym 7,16 kg. Osiągnął 61V wyświetla 70 decybeli podczas odczytów dźwięku. Posiada funkcję wifi i dlatego pozwala na konfigurację jego użytkowania za pośrednictwem smartfonu.

Neato Botvac D5 mapuje pokoje pod kątem 360 stopni, aby umożliwić dokładne oczyszczenie wszystkich obszarów domu. Jego system jest udoskonalany dzięki aktualizacjom poprawiającym wydajność i może być stosowany na przestrzeni domowej lub profesjonalnej.

Doskonale wypełnia swoje zadanie zasysając różne pyły, sierść i włosy. Wyposażony jest w podstawę ładującą, filtr, przewód zasilający, zestaw do czyszczenia oraz listwy ograniczające do oznaczania czyszczonych części. Odkurzacz ląduje samodzielnie baterię nastepnie wznawia pracę, gdy bateria jest pełna.

Ten automatyczny odkurzacz może być sterowany przez smartfon, aby zainicjować lub zatrzymać włączanie/wyłączanie zasilania. Posiada system siatki metodycznej, co czyni go wydajnym. Jego system ssania jest mocny, a szersza szczotka bardzo użyteczna.

Najważniejsze cechy Neato Botvac D5

Botvac D5 to nowy robot sprzątający, który umożliwił marce wprowadzenie do katalogu produktu zdalnie kierowanego i dającego się kontrolować na odległość. Nie było to możliwe w przypadku poprzedniego modelu. Posiada wystarczającą moc do odkurzania wszystkich rodzajów pyłu i gruzu. Przy tym idealnie nadaje się również do użytku w mieszkaniach i małych domkach.

Jakieś wady?

Fakt, że ma on 15 centymetrów wysokości, może uniemożliwić jego prace pod pewnymi meblami. Najlepiej jest dokonać pomiaru przed zakupem, aby sprawdzić, czy odkurzacz jest dostosowany do Twojego domu. Żywotność baterii jest stosunkowo krótka, w zależności od tego, jak często jest używana.

W zależności od smartfonów, aktualizacje są mniej lub bardziej łatwe do pobrania. Lepiej jest usunąć przeszkody takie jak zabawki lub przewody elektryczne, aby robot mógł pracować pod Twoją nieobecność. W przeciwnym razie może (ale jak wiele odkurzaczy robotów) utknąć.

sprawdz

Odkurzacz robotyczny ILIFE A4s : model w przystępnej cenie.=

trzeciILIFE A4sILIFE A4 mierzy 45,5 cm na 39,5 cm i ma 14,5 cm wysokości, która jest stosunkowo wysoka w porównaniu z większością innych odkurzaczy robotycznych. Średnia waga całkowita wynosi 4,6 kg.

Jest sprzedawany w kolorze szarym, ale jest dostępny w innych kolorach, takich jak biały. Jego moc wynosi 22 W i ma moc użytkową od 700 do 1000 kPa. Jest on wyposażony w centralną szczotkę połączoną z dwiema obracającymi się szczotkami w celu udoskonalenia ssania.

Jego autonomia przekracza dwie godziny, co może być przydatne przy odkurzaniu dużych powierzchni. Wyposażony jest w szczotki boczne i szczotkę centralną, które współpracują ze sobą w celu uzyskania nienagannego efektu, nawet na podłogach pokrytych dywanami.

Jest bardzo skuteczny przy odkurzaniu sierści. Jeśli obszar jest szczególnie zabrudzony, można aktywować funkcję intensywnego czyszczenia. Wyposażony jest w system przeciw upadkowy i jest objęty dwuletnią gwarancją.

Zalety modelu ILIFE A4s

Pierwszą zaletą tego modelu jest niewątpliwie jego cena. Można go kupić za mniej niż 800 PLN, oferuje doskonały stosunek jakości do ceny. Jest skuteczny niezależnie od rodzaju czyszczonej podłogi. Podobnie jak modele z wyższej półki, jest on wyposażony w system zapobiegający wpadaniu w próżnię. Idealnie nadaje się do utrzymania małego mieszkania lub domu.

Jego wady

Jego wysokość, prawie piętnaście centymetrów może ograniczyć prace pod pewnymi meblami. Preferowane jest wykonanie pomiarów spodu szafek i łóżek przed złożeniem zamówienia. Niestety, nie można go zaprogramować, więc musisz być obecny, aby uruchomić robota. Konieczne jest również czyszczenie szczotek i opróżnianie zbiornika za każdym razem, gdy go używasz. Jest stosunkowo głośny w porównaniu z innymi konkurentami w tym samym przedziale cenowym.

sprawdz

iRobot Roomba 960 : wysokiej klasy robot do odkurzania

czwartyirobot roomba 960Ten odkurzacz iRobot Roomba 960 o mocy 30W watów waży zaledwie 3,9 kg. Przy zredukowanej średnicy ma wymiar 350 milimetrów i wysokość 9 centymetrów.

Oferuje poziom hałasu 70 dB i autonomię około 1h30. Dostępny jest w kolorze szarym. Model 960 jest dostarczany z przewodem zasilającym, bazą ładującą, wirtualnymi ścianami do oznaczania domu, dodatkowym filtrem i instrukcją obsługi.

Został zaprojektowany tak, aby skupić się na najbardziej zabrudzonych miejscach i umożliwić dokładniejsze czyszczenie. System ssania jest bardzo wydajny i został jeszcze bardziej udoskonalony w porównaniu z poprzednim modelem, co pozwala na skuteczne odkurzanie wszystkich rodzajów podłóg.

Jego filtr wychwytuje 99% pyłków i alergenów, dzięki czemu jest idealny dla osób cierpiących na astmę, powtarzające się lub sezonowe alergie. Jest programowalny za pomocą smartfonu i bezpłatnej aplikacji iRobot.

Autonomia tego odkurzacza automatycznego nie wystarczy, aby oczyścić cały dom za jednym razem, ale sam wraca, aby naładować baterię i zapamiętuje gdzie ma dokończyć pracę. Posiada dwa pojemniki na zanieczyszczenia, które zapewniają optymalne czyszczenie, bez obawy o obecność zbyt dużej ilości brudu. Jego szczotki nie są wykonane ze szczeciny, ale ze szczotek plastikowych, aby ograniczyć czyszczenie urządzenia. Zmieniają tez wysokość w zależności od rodzaju podłoża.

Zalety Roomba 960

Odkurzacz Robot Roomba 960 jest jednym z najlepszych modeli marki iRobot. Łączy w sobie wszystkie nowe technologie i funkcje marki: pilot zdalnego sterowania, programowanie, system antyupadkowy, system nawigacji iAdapt 2.0, odpylacze Dirt Detect i wiele innych. Koncentracja technologii dla uzyskania bezprecedensowej wydajności.

Jego słabe punkty

Po pierwsze, jego cena jest stosunkowo wysoka. Jego funkcja wifi wydaje się nieco słaba, zwłaszcza jeśli znajduje się daleko od skrzynki lub punktu dostępowego wifi. Zauważyliśmy, że ma problemy z funkcjonowaniem w ciemności, nie jest już w stanie odwoływać się do swojego aparatu fotograficznego. Dlatego lepiej jest obsługiwać go w ciągu dnia. Jest bardziej efektywna na dużych i ciężkich dywanach, które lepiej utrzymają się na ziemi niż lekkie dywaniki, w które może się zawinąć.

sprawdz

Dyson 360 Eye : nasz ulubiony robot sprzątający

ulubioneDyson 360 eyeDyson 360 Eye jest robotem, który mierzy 23 cm średnicy i ma tylko 12 cm wysokości. Waga 3,64 kg, sprzedawany w zestawie ze stacją dokującą i dwoma filtram.

Odkurzacz automatyczny posiada funkcję polegającą na przełączeniu go w tryb cichy, na przykład do codziennego sprzątania, lub maksymalną funkcję do najbardziej zabrudzonych podłóg, co jest bardzo przydatne.

Kamera 360-stopniowa umożliwia robotowi aktualizację co 30 sekund, aby być na bieżąco z pracą i tym, co pozostaje do zrobienia w zależności od przeszkód.

Cechy 360 Eye

Odkurzacz Dyson 360 Eye jest programowalny. Jego cyfrowy silnik (zapożyczony od Dyson Cyclone V10) predysponuje go do znacznie większej siły ssania niż inne roboty sprzątające. Głowica czyszcząca rozciąga się na całą szerokość oraz kanał ssący.

Oferuje gruntowne czyszczenie wszystkich rodzajów podłóg, gładkich lub dywanów i dywaników, bez konieczności wykonywania kilku przejazdów. Dzieje się tak, ponieważ szczotka nie jest zbudowana tylko z włosia, ale także z włókien węglowych. W przypadku słabej baterii, samodzielnie podjeżdża do stacji lądującej i następnie wznawia również sam pracę tam, gdzie została przerwana, bez ingerencji człowieka.

Dyson linkPosiada czujnik wstrząsów zapobiegający uszkodzeniom przedmiotów i mebli oraz czunnik zapobiegający upadkowi ze schodów. Panoramiczne widzenie 360° w połączeniu z metodycznym trybem programowania pozwala na optymalne odkurzanie bez zaniedbywania jakiegokolwiek obszaru. Filtry Dyson nie powinny być wymieniane, lecz czyszczone tylko raz w miesiącu, co oznacza znaczne oszczędności.

Jego długa autonomia wynosząca 75 minut ułatwia sprzątanie domu, a jego wyjątkowa i stała moc ssania dzięki technologii cyklonowej, przez cały czas trwania fazy ssania, gwarantuje efektywną pracę, przy każdym użyciu. Dzięki swojej gąsienicowej konstrukcji, jego zwrotność jest większa w porównaniu z wszystkimi innymi odkurzaczami robotycznymi, które posiadają koła.

Gąsienicowa konstrukcja pozwalają mu czyścic grube i głębokie. Robot sprzątający nie zatrzymuje się na lekko wysokich prętach progowych. Jego przezroczysta pokrywa pozwala szybko sprawdzić, czy trzeba go opróżnić czy też może poczekać do następnego użycia.

Wytrzymałość robota Dyson

Ten robot Dyson jest jednym z najpotężniejszych odkurzaczy na rynku z bardzo małą ilością pyłu wydalanego do atmosfery. Posiada aplikację mobilną o nazwie Dyson Link, która oferuje wiele funkcji, w tym możliwość zdalnego sterowania lub programowania. Jego panoramiczna wizja jest unikalna na rynku i nie pojawia się jako gadżet, ale jako atut w jego ruchach.

Jego wady

Jego wysokość może być hamulcem do zakupu, aby dostać się na przykład pod łóżka, lub pod kanapą, będzie trudno jeśli są one trochę niskie. Korzystanie z funkcji Maxa wkracza w jego autonomię, która jest zredukowana o połowę. Dlatego zaleca się korzystanie z trybu wyciszenia, aby w pełni wykorzystać jego potencjał. Jego cenę z uwagi na jego wydajność i markę premium Dyson, która jest odniesieniem dla tego typu urządzeń gospodarstwa domowego, możemy zrozumieć.

sprawdz

Jakie są rodzaje robotów sprzątających ?

Robot sprzątający

Z losową nawigacją

Przez nawigację losową rozumiemy, że robot wykonuje ruchy bez wcześniej zdefiniowanej ścieżki, wykonując figury spiralne i zmienia kierunek, jeśli napotka przeszkodę. Ten niezorganizowany tryb czyszczenia oznacza, że może on nie czyścić niektórych obszarów, a inne kilka razy. Nie jest to koniecznie najbardziej efektywny sposób nawigacji.

Z rejestracją sprzątanych obszarów

Nazywa się to nawigacją metodyczną, ponieważ odpowiada ona programowaniu wykonanemu przed czyszczeniem, które będzie przechowywane na zawsze w pamięci robota. Ten typ odkurzacza automatycznego, który jest bardziej precyzyjny, pozwoli na dokładniejsze czyszczenie, ponieważ robot sprzątający będzie naprawdę czyścić wszędzie. W tym celu jest on wyposażony w inteligentne czujniki, które informują go, że przeszedł już obok tego stołu lub krzesła i powinien czyścić gdzie indziej.

Modele z niższej półki : lepiej być ostrożnym

Nawet jeśli ceny spadły, zakup odkurzacza automatycznego jest nadal dużą inwestycją w porównaniu z tradycyjnym odkurzaczem. W rezultacie można ulec pokusie wyboru odkurzacza klasy ekonomicznej, a co za tym idzie, tańszego. Byłoby to z pewnością błędem, ponieważ tanie odkurzacze automatyczne niestety szybko się psują (czasami po dwóch lub trzech użyciach!). Aby mieć pewność, że posiadamy wysokiej jakości odkurzacz, zalecany minimalny budżet wynosi 800 PLN.

5 najlepiej sprzedających się odkurzaczy robotycznych

Obrazek Nazwa Ocena klientów Koszt
1 iRobot Roomba i7+ Odkurzacz automatyczny iRobot Roomba i7+
481 Opinie
3599 zł
2 Neato Robotics Botvac D5 Connected Neato Robotics Botvac D5 Connected
124 Opinie
2499 zł
3 iRobot Roomba 980 iRobot Roomba 980 robot sprzątający
482 Opinie
1199 zł
4 Tefal Explorer RG6875 z funkcją mopa Tefal Explorer RG6875 z funkcją mopa
29 Opinie
999 zł
5 Xiaomi Mi Vacuum Cleaner Robot sprzątający Xiaomi Mi Vacuum Cleaner
98 Opinie
1999 zł

Jak wybrać odkurzacza automatycznego?

Odkurzacz automatyczny

Odkurzacz czy robot sprzątający musi być wybrany zgodnie z kilkoma kryteriami, które zostaną określone i opisane poniżej, aby ułatwić Twój wybór. Kryteria te, w zależności od zastosowania robota sprzątającego, są mniej lub bardziej istotnymi punktami. W odniesieniu do składu rodziny, obecności zwierząt domowych, wrażliwości na pyłki lub substancje uczulające w powietrzu lub na hałas.

Zużycie energii

Moc jest często opisywana w uwagach dotyczących mocy, ale niekoniecznie odzwierciedla rzeczywistą moc ssania urządzenia, które musi łączyć moc elektryczną w watach i moc użyteczną. Składa się ona z siły przepływu powietrza i podciśnienia w kPa (dla kg paskalowych) i określa siłę urządzenia do podnoszenia i zasysania cząstek pyłu do zbiornika.

Dlatego lepiej jest polegać na wartości kPa przy wyborze wydajnego urządzenia, gdy jest ono określone, która musi się wahać od 30 do 40 kPa, aby móc odkurzać zarówno gładkie twarde podłogi, jak dywany i chodniki.

Wymiary

W przeciwieństwie do tradycyjnych odkurzaczy, odkurzacz automatyczny jest zazwyczaj okrągły i stosunkowo płaski w kształcie, większość robotów sprzątających ma średnicę nie większą niż 35 cm i wysokość około dziesięciu centymetrów. Ułatwi mu to pracę pod szafkami, łóżkami i kanapami, które często mają krawędź blisko podłogi.

Tam, gdzie ciężko nam się dostać konwencjonalnym odkurzaczem, odkurzacz automatyczny łatwo się wślizguj, aby miejsca, które zwykle zaniedbujemy stały się nieskazitelnie pod względem i to bez wysiłku fizycznego. Ważne jest, aby zmierzyć przestrzeń między podłogą a dnem łóżka lub sofy przed dokonaniem wyboru. Wysokość waha się od 9 do 15 cm w zależności od modelu, szkoda by było wybrać robot sprzątający, który nie może sprzątać pod meblami.

Cechy i funkcje

Jakie są rodzaje robotów sprzątającychW zależności od marki i modelu, funkcje różnią się od siebie. Niektóre z nich są obowiązkowe dla prawidłowego funkcjonowania urządzenia, inne są dostępne tylko przy niektórych modelach. Jedną z nich jest programator, który pozwoli nam wybrać moment, w którym urządzenie spełni swoje zadanie (dzień i czas), inną ściany w podczerwieni, które pozwolą nam wyznaczyć trasę do przebycia.

Niektóre modele są wyposażone w kamerę do rozpoznawania przeszkód w drodze lub bazę, na lądująca po odkurzeniu. Niektóre modele pracują inteligentnie, co oznacza, że uczą się dzięki własnym odkryciom, na przykład chodząc wzdłuż ściany lub idąc w innym kierunku, jeśli napotykają przeszkody.

Poziom hałasu

Poziom hałasu jest stosunkowo niski w przypadku odkurzaczy automatycznych, które wytwarzają średnio tylko około 70 decybeli. To czyni je potężnym sojusznikiem dla ludzi wrażliwych na hałas. Pod tym względem są podobne do tzw. klasycznych odkurzaczy, które są klasyfikowane jako ciche.

Trwałość baterii

W zależności od modelu, autonomia robotów sprzątających waha się od 1 do 2 godzin, co daje im czasu na odkurzenie domu o powierzchni od 40 do 150 m². Niektóre odkurzacze automatyczne, zdając sobie sprawę, że ich autonomia nie pozwoli im zakończyć czyszczenia, same przechodzą do ładowania na podstawie i zakończają swoje zadanie, gdy bateria jest pełna.

Na trwałość baterii ma wpływ sprzątana powierzchnia. Aby mieć pewność, że możesz sprzątnąć swój dom za jednym razem, lepiej jest wybrać odpowiedni okres trwałości baterii. Sprawdź również czas ładowania urządzenia, który może wynosić od jednej do pięciu godzin.

Programowanie

Programowanie jest najwcześniej wykonywane ręcznie za pomocą pilota zdalnego sterowania, ale niektóre modele robotów sprzątających umożliwiają programowanie za pomocą smartfonu. Może to być określony dzień tygodnia lub godzina każdego dnia, aby upewnić się, że masz dom lub mieszkanie jest nieskazitelne czyste.

Można zaprogramować samodzielne rozpoczęcie się pracy, nawet podczas nieobecności domownika. Będziesz miał przyjemną niespodziankę jak po powrocie z pracy znajdziesz czysty i wolny od kurzy dom. Jest to ważna funkcja, której nie należy pomijać przy wyborze urządzenia.

Jakie są zalety robota sprzątającego ?

Automatyczne i bez wysiłkowe sprzątanie

Największą zaletą odkurzacza automatycznego jest to, że nie wymaga on interwencji człowieka, z wyjątkiem jego początkowego zaprogramowania. Jak tylko program zostanie wprowadzony, nie masz nic więcej do roboty. Bez względu na to, czy wybrałeś dziennie sprzątanie, tygodniowe czy miesięczne, nie będziesz musiał nic robić. Odkurzacz robotyczny będzie wykonywał swoją pracę jak dobry żołnierz. Jedynym zadaniem, jakie ci pozostało, jest opróżnianie pojemnika na kurz do pojemnika na śmieci. Od czasu do czasu konieczne będzie czyszczenie szczotek i filtra, aby robot zawsze mógł pracować w najlepszych warunkach.

Dom zawsze czysty

Dzięki obracającym się szczotkom, które przenoszą kurz do wnętrza odkurzacza, podłogi są czyszczone z dużą precyzją. Niektóre modele oferują nawet szczotki, które oprócz szczotki centralnej optymalizującej usuwanie kurzu działają na obwodzie urządzenia AGD.

Jeśli chcesz mieć nieskazitelny dom, możesz zaprogramować swój robot odkurzacz, aby rozpoczynał pracę każdego dnia, o określonej godzinie, na przykład gdy jesteś w pracy. Mały dodatek dla osób cierpiących na alergie lub mających regularne ataki astmy, zagwarantuje Ci mniej problemów zdrowotnych. Mniej kurzu, mniej alergii i problemów z oddychaniem.

Programowalne roboty sprzątająceProgramowalne roboty sprzątające

Po zaprogramowaniu odkurzacz jest samodzielny. Tam, gdzie klasyczny odkurzacz musi być ciągnięty, przenoszony, odkurzacz automatyczny zajmuje się wszystkim. W zależności od trybu pracy, losowego lub metodycznego, zadba o pozbycie się z domu wszystkich cząsteczek kurzu, sierści zwierząt domowych itp…

Łatwy w użyciu i użytkowaniu

Po zakończeniu programowania i zaznaczeniu obwodu robot pracuje niezależnie. Fakt, że jest odkurzacz automatyczny jest bezworkowy i bezprzewodowy, to główne atuty tego małego urządzenia domowego, które upraszcza życie. Często posiada przycisk włączania/wyłączania. Prostota sama w sobie.

Wady odkurzacza robotycznego

Cena

Cena, nawet jeśli znacząco spadła od czasu wprowadzenia na rynek pierwszego modelu, pozostaje stosunkowo wysoka. Nie należy ulegać pokusie wyboru modelu z niższej półki, sprzedawanego po niższej cenie w przypadku tego typu sprzętu AGD.

Ceny są bardzo zmienne, w zależności od inteligencji robota. Ta inteligencja zostanie wykorzystana do lepszego sprzątania domu, poprzez zastosowanie metodycznego i nielosowego trybu ssania. W ten sposób cena wysokiej jakości odkurzacza automatycznego jest na poziomie 800 PLN. Ceny mogą wzrosnąć do prawie 4000 PLN.

Zapomniane lub niedostępne obszary

Praktycznie wszystkie odkurzacze automatyczne są w stanie pokonać wysokość dwóch centymetrów, aby nie zatrzymywać się przy krawędzi grubej taśmy czy progu. Przed zakupem należy sprawdzić, czy robot sprzątający jest wyposażony w tę funkcję. Ze względu na swoją okrągłość, trudno sobie wyobrazić, że robot może sprzątać rogi pomieszczenia. Jednak w zależności od liczby szczotek, w które jest wyposażony, będzie w stanie zasysać pył i doprowadzić go do obracających się szczotek, które odprowadzą pył do odpowiedniego pojemnika. Należy sprawdzić te funkcje przed zakupem.

Czas pracy

W zależności od modelu, odkurzacze automatyczne mogą pracować niezależnie, jeśli ich bateria jest pełna, od 1 do 2 godzin. Jesli masz bardzo duży dom (ponad 150m²), trzeba to zrobić w kilku etapach. Na szczęście, wybierając inteligentny i mocny model, połączy się z bazą, aby naładować się przed wznowieniem pracy tam, gdzie ją przerwał.