ranking kamera internetowa
Strona główna RTV i Komputery Kamera internetowa : jaki model wybrać ?

Kamera internetowa : jaki model wybrać ?

Gry lub wideokonferencje; niektóre czynności muszą być widoczne lub widziane przez komputer. Niektóre komputery takie jak laptopy posiadają kamerę, ale nie zawsze jest ona dobrej jakości. Z drugiej strony, komputery stacjonarne wykazują braki w tym zakresie.

Co to jest kamera internetowa i do czego służy?

Kamera internetowa jest urządzeniem komputerowym, które pozwala na uzyskanie obrazu wideo siebie, ale także innych osób. Ten obraz może być następnie transmitowany w Internecie; często na żywo. Może być używany do konfrontacji z przeciwnikami w grach wideo lub do opracowania strategii z kolegami z drużyny. W dziedzinie zawodowej kamera internetowa HD, czyli o dobrej rozdzielczości obrazu, może być wykorzystywana do kilku celów. Można go używać do „sprzedawania” siebie podczas rozmowy kwalifikacyjnej, na odległość. Kamera internetowa może być następnie wykorzystana do rozmów z partnerami, pracownikami, podczas wideokonferencji. Jest to narzędzie pracy, które coraz częściej znajduje swoje miejsce, zwłaszcza wraz z rozwojem telepracy.

Najlepsze kamery HD w tej chwili

Logitech C920 HD Pro: Najczęściej sprzedawana

Logitech Webcam C920 HDPierwszy

Firma Logitech prezentuje kamerę internetową, która zdobyła już szeroką publiczność. Jeśli szukasz kamery o bardzo dobrej rozdzielczości, pokochasz ten model. Na Skype’ie można oczekiwać rozdzielczości 1080p. Jeśli przejdziesz przez TV Switch do gier, to spada trochę, z 720p, co jest jeszcze bardzo rozsądne.

Idealnie nadaje się do nagrywania filmów, które będziesz umieszczać na różnych nośnikach. Kamera ta jest wyposażona w 5-częściowy szklany obiektyw Full HD. Automatyczne ustawianie ostrości pozwoli Ci na tworzenie wysokiej jakości filmów. Duży plus w dziedzinie zawodowej. Ma dwa mikrofony do dźwięku stereo.

Dzięki uniwersalnemu klipsowi można ją łatwo umieścić na laptopie lub monitorze. Jest kompatybilna z systemami Windows 7, 8 i 10 oraz Mac. Jej kabel USB 2.0 ma tutaj 1,5 metra długości. Wizualnie, jej dyskretny wygląd sprawia, że łatwo zapomnieć o jej obecności , gdy jest zainstalowana na ekranie komputera lub umieszczona na biurku.

Zalety modelu

Jakość obrazu, automatyczne ustawianie ostrości; ta kamera internetowa ma poważne zalety. Może znaleźć swoje miejsce zarówno w domach prywatnych, jak i dla profesjonalistów.

Jej wady

Nie obraca się na boki, tylko w górę i w dół. Aby korzystać z niej na komputerze Mac, należy pobrać określone oprogramowanie.

Microsoft LifeCam HD-3000 : niska cena

drugiMicrosoft LifeCam HD 3000

Microsoft prezentuje tu kamerę o zdecydowanie nowoczesnym wyglądzie. Jakość wideo tego produktu jest doskonała, o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Twoi rozmówcy zobaczą cię bez pikselerowania. Możesz nawet powiększyć do 4 razy. W tym modelu wyposażonym w mikrofon z redukcją szumów dźwięk nie może być lepszy. Pod względem płynności, oferuje 30 klatek na sekundę.

Format obrazu tej kamery to 16:9. Dzięki temu możliwe jest wykonywanie filmowych nagrań wideo. Microsoft LifeCam HD-3000 jest wyposażony w mikrofon. Oświetlenie w pobliżu komputera nie jest optymalne? Nie ma problemu z tą kamerą internetową HD, która wie, jak dostosować się do wszystkich warunków. Laptop lub komputer stacjonarny, wszystko pasuje do jej uniwersalnej podstawki.

Zalety LifeCam

Jej niewielka cena jest prawdziwym plusem dla ludzi, którzy chcą jakości bez dużych wydatków.

Jakieś wady?

Osoby używające Windows 7 lub Windows XP będą zachwycone, właściciele komputerów Mac nie będą zachwyceni. Ta kamera nie będzie kompatybilna.

Logitech Brio Ultra HD Pro: wysoka półka

trzeci

To nietypowy wygląd, który powinien spodobać się wielu osobom. Kamera ta oferuje wiele cech: po pierwsze, doskonałą rozdzielczość: 1080 pikseli przy obrazie 4K. Następnie, dobra płynność obrazu (60 klatek na sekundę). Bez problemu można powiększyć do 5 razy. Ta kamera internetowa HD jest kompatybilna z komputerami PC i Mac.

Może pomóc w komunikacji na Skype’ie, ale także na innych rodzajach mediów. Kamera ta dostosowuje się do wszystkich rodzajów oświetlenia, aby zapewnić wysokiej jakości obraz wideo. Twoje rozmowy telefoniczne i wideokonferencje zawsze dadzą bardzo dobry profesjonalny obraz. Ta kamera wysokiej rozdzielczości do komputerów PC posiada czujnik podczerwieni do rozpoznawania twarzy. Wygodne.

Patrząc przez obiektyw, można połączyć się automatycznie, dzięki wizualnemu rozpoznawaniu. Oszczędność czasu, szczególnie dla profesjonalistów. Jeśli nie chcesz pokazywać tego, co dzieje się w tle, możesz rozmyć obraz lub pobrać więcej obrazów do realizacji. Jedyne co musisz zrobić to pobrać oprogramowanie (CameraSettings). Długość kabla wynosi 1,5 metra.

Najważniejsze zalety tej kamery

Jest to bardzo wysokiej jakości kamera, która przemawia zarówno do osób prywatnych, jak i do profesjonalistów. Jej projekt też jest plusem.

Jej słaby punkt

Szkoda, że musimy tyle zapłacić, aby skorzystać z tej całej technologii. Prawdopodobnie zarezerwowana dla tych, którzy będą jej używać na co dzień.

Ulubiona kamera Logitech StreamCam

ulubionelogitech streamcam

Windows lub Mac, to nie ma znaczenia dla tej dyskretnej i skutecznej kamery internetowej Logitech HD. Wiele z tych małych urządzeń wtapia się w wystrój z czarną obudową. Ten produkt nie boi się pokazać swojej różnicy. Występuje w dwóch kolorach – białym lub czarnym, jeśli chcesz zapomnieć, że tam jest.

Można ją łatwo przymocować do górnej części komputera. Jakość obrazu jest bardzo dobra i można zoptymalizować ekspozycję, stabilizację lub kadrowanie. Rozdzielczość tego produktu wynosi 1080P i może ona odtwarzać filmy z prędkością 60 klatek na sekundę. Akcesoria wideo mierzą 5,8 cm szerokości i 4,8 cm wysokości. Przy wadze 220 gramów z mocowaniem i podstawą jest stosunkowo lekka. Kamera Logitech StreamCam może być używana zarówno w trybie poziomym, jak i pionowym.

Musisz się poruszać podczas filmowania? To może być irytujące, że zawsze trzeba pozostać na miejscu. Ta kamera podąża za tobą i robi to za ciebie automatycznie. Portret lub krajobraz, wybierasz tryb pracy swojej kamery. Po prostu wyjmij ją ze stanowiska i obróć. Można ją nawet umieścić na statywie, jeśli wolisz. Ponadto, to akcesorium komputerowe oferuje łączność USB-C.

Zalety tej kamery internetowej HD

Obraz jest bardzo dobrej jakości, a dźwięk jest przekazywany za pomocą dwóch mikrofonów, które znajdują się z przodu kamery. Projekt jest oryginalny, a ogólna jakość jest wysoka.

Czego żałujemy

Aby móc w pełni korzystać z tej kamery, należy dysponować oprogramowaniem Logitech Capture, które umożliwia śledzenie twarzy. Pamiętaj, że kamera internetowa Logitech Capture nie oferuje transmisji na żywo, szkoda.

Dziesięć najlepiej sprzedających się kamer internetowych HD

# Obrazek Nazwa Ocena klientów Koszt
1 Kamera internetowa LOGITECH Brio Stream Kamera internetowa LOGITECH Brio Stream 899,00 zł
2 Logitech C922 Kamera internetowa LOGITECH C922 399,00 zł
3 Kamera internetowa CREATIVE Cam Chat HD Kamera internetowa CREATIVE Cam Chat HD 109,99 zł
4 Kamera Dericam HD 1080P Kamera Dericam HD 1080P 99,99 zł
5 LarmTek 1080P Full HD Kamera internetowa LarmTek 1080P Full HD 89,90 zł
6 Kamera Dericam Streaming Kamera Dericam Streaming 84,89 zł
7 Kamera internetowa BOIFUN Webcam 1080P Kamera BOIFUN Webcam 1080P 79,99 zł
8 Kamera Caméra Full HD 1080p Gaming Kamera Caméra Full HD 1080p Gaming 79,99 zł
9 Kamera internetowa 1080P Call-and-Play,Gaming Stream Kamera internetowa 1080P Call-and-Play,Gaming Stream 79,00 zł
10 Kamera BDLeKing 720p Kamera BDLeKing 720p 70,99 zł

Jak wybrać kamerę internetową ?

Kamera internetowa

Jakość wideo i przepływność bitowa

Jeśli chodzi o jakość obrazu, mówimy o rozdzielczości. Jeśli kamera pracuje w rozdzielczości HD, tzn. High Definition, już teraz masz pewność, że obraz wideo jest dobrej jakości. Lepiej jest wybrać rozdzielczość ponad 800 x 600 pikseli. Obraz nie byłby zbyt ostry, co może być wizualnie męczące dla Twoich rozmówców. Optymalna jakość obrazu na tego typu produktach to 1080p. Na koniec należy uwzględnić jeszcze jedno kryterium: płynność. Uwzględnia to liczba klatek na sekundę, którą kamera jest w stanie sfilmować. Jest to szczególnie ważne dla sektora zawodowego, gdzie wizerunek jest integralną częścią tożsamości firmy. Już 60 klatek na sekundę może zapewnić dobry wynik podczas wideokonferencji, ale modele kamer internetowych HD o wysokiej wydajności często obiecują więcej.

Kąt widzenia

Większość kamer internetowych o wysokiej rozdzielczości jest umieszczona nad ekranem komputera. Wystarczy przypiąć produkt i szybko się nim cieszyć. Możesz wybrać nachylenie i kąt urządzenia, w zależności od tego, czego szukasz. Jeśli chcesz zmienić kąty, musisz wybrać model, który może być umieszczony na statywie. Jest to na przykład opcja, do której chętniej się zwrócą użytkownicy YouTube.

Kompatybilność, mikrofon i opcje

jak wybrac kamera

Zanim kupisz kamerę internetową, upewnij się, że będzie ona zgodna z Twoim komputerem. Niektórzy ludzie mają komputery PC, inni Mac. Wreszcie, można pracować tylko pod Linuksem. Kamery mogą być odpowiednie dla wszystkich systemów lub nie. Na szczęście w karcie produktu zawsze jest o tym mowa.

Wideo byłoby niczym bez dobrej jakości dźwięku. Jest to często punkt, o którym się zapomina. Ma to jednak wpływ na Twoją wymianę z widzami. Zwróć uwagę na ten szczegół przy zakupie. Jeśli produkt posiada wbudowany mikrofon o dobrym wskaźniku kierunkowości kardioidalnej, będzie to prawdziwy plus, jeśli chodzi o jakość. Jeśli kamera internetowa nie ma wbudowanego wysokiej jakości mikrofonu, należy pamiętać, że zawsze można później dodać mikrofon.

Niektóre opcje mogą być interesujące w zależności od zastosowania kamery. Uważamy za plus, aby na przykład wyłączyć kamerę internetową, gdy nie jest używana. W tym celu kamera internetowa HD zawiera migawkę. Ludzie, którzy chcą dobrego kadrowania twarzy, wybiorą modele z autofokusem. Skupienie będzie zatem automatyczne. Inni będą chcieli model, który może obracać się pod danym kątem.

Budżet i marka

Preferowane jest zwracanie się do uznanych marek w dziedzinie audio-wizualnej. Zapewnia to z reguły bardziej jakościowy produkt. Korzystasz z obsługi klienta, który cię słucha i prawdopodobnie ma gwarancję. Może się to wahać od 1 do 2 lat. Jest to duża zaleta, jeśli napotkasz problem podczas użytkowania. Jeśli chodzi o budżet, możliwe jest znalezienie kamer HD we wszystkich cenach. Niektórzy docenią funkcjonalność kamery za 30 euro. Podczas gdy inni będą potrzebować bardziej kompletnego produktu, który jest bliski 400 złotys.