Strona główna RTV i Komputery Dron z kamerą : rankingi najlepszych modeli

Dron z kamerą : rankingi najlepszych modeli

Drony wiedzą, jak sprawić, by ludzie o nich mówili; atakują media i można je znaleźć wszędzie w sklepach. Te małe latające urządzenia, dzięki najnowocześniejszej technologii, pozwalają zmienić punkt widzenia na swoje miasto, na otaczające je krajobrazy, nad którymi przelatują pod naszym kierownictwem. Niektóre modele posiadają wbudowane aparaty fotograficzne i mogą być używane do filmowania i wykonywania zdjęć lotniczych.

Te małe kamery high-tech stały się popularnymi obiektami dla amatorów i entuzjastów wideo. Jednak te nowe obiekty pożądania mają swoją cenę . A jeśli chcesz mieć dobrą jakość, często musisz zapłacić wysoką cenę. Ale jak można być pewnym, że dokonało się właściwego wyboru, gdy drony pojawiają się w wielu modelach? Przygotowaliśmy ten przewodnik dotyczący zakupów, aby odpowiedzieć na Twoje pytania i poprowadzić Cię w kierunku modelu najlepiej dostosowanego do Twoich potrzeb.

Co to jest dron z kamerą ?

Wyposażony w plan lotu i kontroler, dron z kamerą pozwala zobaczyć duży obszar z góry, nawet jeśli obiekt nie jest już widoczny. Sterowanie odbywa się na dwa sposoby, w zależności od modelu. Niektóre są wyposażone w joystick, który służy jako pilot zdalnego sterowania, inne są sterowane ruchami ciała (ruchy dłoni). Ten drugi jest teraz popularny wśród dużej liczby użytkowników.

Inne modele mogą być sterowane za pomocą smartfonu lub tabletu, ponieważ można je podłączyć . Dzięki temu obsługa jest intuicyjna. Podstawowym celem dronów jest przechwytywanie obrazu lub obrazu wideo o wysokiej rozdzielczości. Drony są szczególnie popularne wśród entuzjastów wszelkiego rodzaju obrazów. Jeśli tak, to dron jest świetnym sprzymierzeńcem dla zapierającego dech w piersiach montażu wideo lub zdjęć! Są one dostępne i łatwe w obsłudze, nie wymagają specjalnej wiedzy do ich obsługi.

Dron Karma GoPro Hero 6 : nasz ulubiony model

ulubioneGopro karma hero6

GoPro Karma pozwala na robienie ostrych zdjęć i nagrywanie filmów wideo za pomocą kamery Hero 6 dostarczonej w zestawie. Jeśli to jest to, czego szukasz, kiedy kupujesz drona, znalazłeś rzadką perłę tutaj.

Ten mały, kompaktowy i składany model (365 x 224 x 90 mm) pozwala na to, aby towarzyszył ci w każdym wyjeździe mającym na celu nakręcenie filmu i sfotografowanie nieba. Drony GoPro są niezwykle łatwe w obsłudze dzięki pilotowi zdalnego sterowania w kształcie joysticków i cieszą się dużą popularnością.

Wysoka wydajność

Lądowanie i starty są automatyczne. Ich prędkość 55 km/h pozwala im rozdzielać powietrze bez utraty jakości pobranego obrazu. Taka wydajność jest możliwa dzięki baterii LiPo 14,8 V (5 100 mAh) i 4 bardzo wydajnym silnikom bezszczotkowym. Należy pamiętać, że na pokładzie aparatu znajduje się stabilizator, który zapewnia absolutnie ostry obraz.

Autonomia tego urządzenia to średnio 20 minut lotu. Ten dron ma GPS, który pozwala mu zlokalizować się w swoim otoczeniu. Jest on dostarczany w etui transportowym dla dodatkowego zabezpieczenia. Bateria ładuje się w ciągu godziny. Waży tylko 1,94 kg, co ułatwia transport. Jego 5-calowy (12,7 cm) ekran dotykowy jest bardzo jasny. Dostarczony sterownik Karma posiada dwa zintegrowane joysticki, które są płynne i łatwe w obsłudze. Wykonany jest z bardzo przyjemnej powłoki i ma doskonały chwyt. Zasięg tego pilota wynosi około 1 km według producenta.

Co nam się podoba w dron Karma ?

Jego łatwość obsługi jest niesamowita. Doceniamy jakość obrazu z kamery akcji GoPro 4K i doskonałą stabilizację gondoli. Oferowane oprogramowanie do edycji wideo jest łatwe do zrozumienia. Zaproponowane automatyczne trajektorie pozwalają na wykonywanie profesjonalnych zdjęć bez konieczności bycia pilotem.

To, co lubimy mniej

Jego bardzo ograniczona autonomia 18 minut w rzeczywistych warunkach użytkowania jest trochę rozczarowująca. GoPro Karma nie integruje funkcji śledzenia 3D, Follow Me lub Tap Fly, a szkoda.

Najlepsze drony z kamerami w danej chwili

DJI Mavic Air : zapierające dech w piersiach panoramy

PierwszyDJI Mavic Air

DJI nie jest już marką, która musi być prezentowana miłośnikom dronów. Również tutaj oferuje ona produkt o wysokiej wydajności. Kamera panoramiczna 4K firmy Mavic Air (32 megapiksele) oraz różne tryby lotu sprawiają, że jest to obiekt zbliżony do profesjonalnych standardów.

Prędkość nie ma wpływu na jakość zdjęć, zarówno w przypadku filmów, jak i zdjęć. Rzeczywiście, posiada mechaniczną gondolę z 3 osiami stabilizacyjnymi, która kompensuje ruchy i otrzymuje obraz, który jest zawsze ostry. Dzięki kamerze sferycznej o rozdzielczości 32 milionów pikseli i rejestracji do 32 klatek/sekundę jest w stanie wyświetlać panoramy poziome, pionowe i 180°. Jednym z atutów marki DJI jest oferowanie drona z kamerą, który po złożeniu nie mierzy więcej niż nowoczesny smartfon. Projektanci pracowali również nad pilotem zdalnego sterowania. Jest składany, ergonomiczny i może pomieścić Twój smartfon jako ekran kontrolny. Joysticki są odłączane i mogą być przechowywane wewnątrz sterownika.

Ten dron z kamerą posiada najnowszą technologię ActiveTrack, która umożliwia śledzenie do 16 osób. Możliwe jest śledzenie osób na piechotę, a nawet na rowerze. Jego czas lotu wynosi 21 minut w rzeczywistych warunkach eksploatacyjnych. Niewielkie rozmiary oraz fakt, że jest składany sprawiają, że jest to towarzysz podróży, który będzie dyskretny i łatwo zmieści się w małej torbie. Pakiet DJI Mavic Air zawiera pilot zdalnego sterowania, baterię i ładowarkę, parę dodatkowych śmigieł oraz kable niezbędne do jego prawidłowego działania. Jest kompatybilny z DJI Goggles, okularami kontrolnymi, oferując całkowite zanurzenie.

Co przemawia do ciebie w Mavic Air ?

Uwielbiamy prostotę obsługi i niemalże profesjonalną jakość dzięki obrazom o bardzo wysokiej rozdzielczości. Lubimy jego maksymalną prędkość 68,4 km/h w trybie Sport, co czyni go jednym z najszybszych dronów w swojej klasie! Co z jego wymiarami, ten dron zmieści się w twojej kieszeni po złożeniu.

Co może sprawić, że się zawahasz

Brak karty micro-SD w tym urządzeniu. Obrazy są transmitowane w sieci Wifi, jednak ich zasięg może sięgać 4 km.

Drone Parrot Anafi : składany model z kamerą 4K

drugiParrot anafi

Ten ostatnio wyprodukowany może być używany zarówno przez nowicjuszy, jak i osoby bardziej doświadczone. Dron Parrot Anafi oferuje różne tryby lotu i łatwą obsługę.

Dron osiąga prędkość 55 kilometrów na godzinę i oferuje odporność na wiatry o prędkości 50 km/h. System rozpoznawania ziemi gwarantuje jego optyczne pozycjonowanie. Zdjęcia, które można wykonać tym modelem są doskonałej jakości (21 megapikselowy sensor Sony i 4K HD).

Kamera może być obracana o 180° w pionie. Dzięki temu można uzyskać wspaniałe obrazy podczas nurkowania lub pod wodą, w powietrzu lub na powierzchni ziemi. Model Parrot Anafi wyposażony jest w 3-osiowy mechaniczny stabilizator cyfrowy, zapewniającą ultrapłynne odtwarzanie filmowanych obrazów.

Kompaktowy i ważący zaledwie 320 gramów, Anafi posiada strukturę wykonaną z włókna węglowego, która czyni go bardzo odpornym na uderzenia. Bateria Li-Po najnowszej generacji zapewnia do 25 minut czasu lotu i do 4 kilometrów dystansu lotu. Dron jest pilotowany przez Skycontroller 3, który może być używany z nowym interfejsem lotu FreeFlight 6. W zestawie: bateria, futerał, karta SD 16GB, kabel USB-A do USB-C i 8 dodatkowych łopat śmigła.

Najważniejsze zalety Anafiego Parrot

Doceniamy jego 25-minutowy zasięg i 4-kilometrowy zasięg . Możliwość obracania kamery o 90° w górę i w dół pozwala na robienie spektakularnych zdjęć.

Negatywne punkty tego drona

Obiektyw nie jest chroniony. W związku z tym należy zachować szczególną ostrożność w odniesieniu do tego modelu. Dla drona rekreacyjnego jego cena jest wysoka i nie każdy może sobie na niego pozwolić.

PowerVision PowerEgg : unikalny model

trzeciPowervision poweregg

Pierwszą rzeczą, która wyróżnia PowerEgg jest jego kształt jajka. UFO w dronach, ale to czyni go naprawdę pięknym. Ten owalny kształt pozwala na dzielenie powietrza i reagowanie na poziom wydajności.

Zintegrowany aparat 4K UHD pozwala na robienie pięknych zdjęć. Oferuje widok z lotu ptaka w zakresie 360° dzięki elektrycznej gondoli zamontowanej na 3 osiach. Jego zasięg wynoszący 3 kilometry pozwala mu odkrywać najbardziej odległe regiony, bez konieczności ciągłego przemieszczania się .

Co więcej PowerEgg, reaguje na ruchy dłoni dzięki pilotowi zdalnego sterowania z rozpoznawaniem gestów. Jest wyposażony w kamerę 4K, która może filmować do 30 klatek/sekundę lub w 1080p z prędkością 120 klatek/sekundę! Marka zapowiada 23 minuty autonomii z baterią litowo-jonową. Start i lądowanie są tak proste jak naciśnięcie przycisku.

Zalety drona z kamerą PowerEgg

Łączy w sobie piękno, oryginalność i funkcjonalność. Jego prędkość jest niewiarygodna, a filmy nakręcone w 120 klatkach na sekundę pozwalają na bardzo płynne poruszanie się w zwolnionym tempie. Doceniamy fakt, że aplikacja mobilna (iOS lub Android) integruje tryby automatyczne, takie jak Follow me, Way Point lub Selfie.

Minusy produktu

Testowana w rzeczywistych warunkach, autonomia spada do mniej niż 20 minut. Wątpimy w stabilność tego drona na dużych wysokościach i w trudnych warunkach pogodowych.

Parrot Bebop 2 : podbój nieba za niską cenę

czwartyParrot bebop 2

25 minut autonomii, to jest to, co marka obiecuje dzięki dronowi Bebop 2 i jego lekkiej wadze (500 gramów), aby zabrać go wszędzie.

Jego niska waga nie powinna być uważana za słabość, ponieważ jest bardzo wytrzymały. Ten dron jest wyposażony w 4 potężne silniki i 4 elastyczne śmigła o średnicy 6 cali. Urządzenie to pozwala na osiąganie do 60 km/h w poziomie i 21 km/h w pionie. Oferuje również imponujący czas hamowania, od maksymalnej prędkości do całkowitego zatrzymania w 4 sekundy.

Nic nie może się równać z jakością tego bardzo dobrego produktu, który oferuje obrazy w wysokiej rozdzielczości, dzięki przetwornikowi Full HD i 14 Megapikseli. Wykorzystuje najnowsze technologie rozpoznawania wizualnego w połączeniu z danymi GPS do filmowania wszystkich rodzajów działalności. Opcja Follow Me pozwoli Ci poprosić Bebop 2 o śledzenie Cię w czasie rzeczywistym we wszystkich sytuacjach: chodzenie, bieganie, wspinaczka, jazda na rowerze, itp.

Ten model kamery wyposażony jest w niezwykły stabilizator lotu, który utrzyma kurs lotu nawet przy wietrze o prędkości 60 km/h. Ten model jest sprzedawany z pilotem zdalnego sterowania Parrot Skycontroller 2 lub okularami Cockpitglasses dla całkowitego zanurzenia podczas lotu. Jest kompatybilny z wszystkimi smartfonami i tabletami (Android lub iOS). Ma wymiary po rozłożeniu 38 centymetrów na 32 centymetry na około 9 centymetrów wysokości.

Co nam się podoba w Bebop 2

Wyjątkowa jakość obrazu dzięki stabilności lotu, niesamowitej prędkości wspinaczkowej ułatwionej przez 500 gramów i niską cenę, możesz poprosić o więcej! Jest to niedrogie i idealne urządzenie do rozpoczęcia nauki latania z dronem.

Negatywny punkt drona Parrot

Podczas gdy marka obiecuje 25-minutową autonomię, w użyciu zauważamy czas lotu krótszy niż 20 minut. Jego funkcje są bardziej ograniczone niż w przypadku urządzeń o większym zasięgu.

Dron z kamerą : modele, które mają zostać wprowadzone

15% zniżki
GoPro Drone Karma HERO6

GoPro Drone Karma HERO 6

(24)
10% zniżki
DJI Mavic Air Fly More Combo

DJI Mavic Air 2 Fly More Combo

(11)
40% zniżki
Dron YUNEEC Mantis Q

Dron YUNEEC Mantis Q

(37)
25% zniżki
Dron SYMA W1 Pro

Dron SYMA W1 Pro

(31)

Regulamin użytkowania dronóws

Dron z kamerą

Ponieważ dron z kamerą pozwala na robienie zdjęć lub filmów wideo, należy zrozumieć, że korzystanie z tych urządzeń podlega przepisom prawa. Rzeczywiście, aby z nich korzystać bez naruszania prawa, prawdopodobnie trzeba będzie przejechać kilka kilometrów: zabronione jest korzystanie z nich w obszarach miejskich. Przepisy te nie są takie same w różnych krajach, ale także w różnych regionach. Nie wahaj się wcześniej skontaktować z gminą lub starostwem.

Jeśli mieszkasz na wsi, prawdopodobnie będziesz mniej ograniczany, ale lepiej jest być pewnym, że możesz cieszyć się zakupem legalnie. Ponadto, od lipca 2019 roku, nowe przepisy wymagają zgłoszenia każdego drona przekraczającego 800 gramów. Ponadto urządzenia te muszą być wyposażone w sygnał dźwiękowy i świetlny, tak aby można je było łatwo zlokalizować i zidentyfikować na niebie.

10 zasad których należy przestrzegać podczas lotu dronem

Oto 10 przykazań, które mają być przestrzegane przez każdego właściciela drona, który chce legalnie używać swoje urządzenie.

  1. Zabronione jest puszczanie drona w obszarach miejskich, niezależnie od jego wielkości.
  2. Pilotowanie drona w pobliżu portów lotniczych lub jakiegokolwiek obszaru zarezerwowanego dla lotnictwa jest zabronione.
  3. Nigdy nie przelatuj dronem nad głowami ludzi . Jego śmigła mogą być bardzo niebezpieczne.
  4. Przelot nad obszarami wrażliwymi lub wojskowymi, takimi jak elektrownie jądrowe, bazy wojskowe lub koleje, jest zabroniony.
  5. Legalna wysokość lotu samolotów bezzałogowych wynosi maksymalnie 150 metrów. Zabronione jest latanie dronem powyżej tej wysokości.
  6. Musisz mieć zawsze w zasięgu wzroku swojego drona, nawet jeśli masz ekran kontrolny.
  7. Obowiązkowe jest poszanowanie prywatności obywateli i nie kierowanie kamery na własność prywatną.
  8. Publiczne rozpowszechnianie zdjęć zarejestrowanych przez drona bez zgody obywateli jest zabronione.
  9. Wykup ubezpieczenie, które będzie przydatne w przypadku uszkodzenia urządzenia przez osobę trzecią.
  10. Na bieżąco informujemy o obowiązujących przepisach prawnych, zwracając się do Ministerstwa Ekologii i Zrównoważonego Rozwoju.

Drony : jak wybierać ?

dron jak wybierać

Zakres drona

Jak wyjaśniono powyżej, niektóre modele mają możliwość przemierzenia kilku kilometrów. Są to maszyny średniego i wysokiego zasięgu. W przypadku modeli podstawowych zasięg jest często ograniczony do 150 lub 200 metrów. Jakie będzie przeznaczenie twojego drona? Zgodnie z odpowiedzią, której udzielisz na to pytanie, wybierzesz drona z większą lub mniejszą możliwości pokonywania dużych odległości.

Autonomia drona

W zależności od marki i modelu, wyświetlana autonomia różni się czasem. Zakup konkretnego modelu zależy od tego, jak zamierzasz go używać. Jeśli chcesz za jego pomocą badać duży obszar ziemi, bateria musi być wystarczająco mocna, aby to zrobić. Z drugiej strony, jeśli chcesz przelecieć nad swoją dzielnicą lub domem, aby zrobić nietypowe zdjęcia lotnicze, wystarczy dron z kamerą o ograniczonej autonomii . Średnia autonomia drona wynosi od 20 do 30 minut.

Autonomia drona

Jakość kamery

Jeśli celem dronów jest eksploracja środowiska, to dron pozwala użytkownikowi zobaczyć, nad czym przelatuje. Dlatego też jakość obrazu jest nieodzownie ważna, zwłaszcza podczas wykonywania zdjęć. Na rynku dostępne są trzy rodzaje kamer. Podstawowy dron ma podstawową rozdzielczość 480p, znaną również jako jakość SD.

Środkowy zakres wyświetla rozdzielczość 4K HD z szybkością zapisu do 30 klatek na sekundę. Wysokiej klasy model jest rozpoznawalny dzięki wysokiej rozdzielczości tych obrazów, 4K filmów wideo i nagrań do 60 klatek/sekundę.

Jeśli chcesz robić dobrej jakości filmy lotnicze, lepiej wybrać model z najwyższej półki, nawet jeśli oznacza to płacenie wyższej ceny. Natomiast, jeśli jest to po prostu kwestia robienia zdjęć i robienia małych filmów w ogrodzie lub w ramach działalności rekreacyjnej, model low-end będzie więcej niż wystarczający.

Opcje urządzeń

Podobnie jak w przypadku wielu zaawansowanych technologicznie obiektów, funkcje różnią się w zależności od modelu. Niektóre z nich mogą być interesujące, szczególnie w kontekście sportowym. Opcja „Follow Me”, zainstalowana na niektórych dronach, oznacza, że urządzenie może podążać za Tobą we wszystkich Twoich ruchach. Jest to zatem interesująca funkcja dla osoby uprawiającej jogging, na przykład lub podczas imprezy sportowej, do rozszyfrowania akcji, do podkreślenia wad lub mocnych punktów do opracowania. Inne aparaty fotograficzne mogą oferować fotografowanie w trybie seryjnym. Plus dla artysty, który będzie w stanie wybrać najbardziej udane ujęcia lub filmy do projektu.