ranking myjka ciśnieniowa
Strona główna Narzędzia i ogród Myjka ciśnieniowa : ranking najlepszych modeli

Myjka ciśnieniowa : ranking najlepszych modeli

Czy twój taras jest pokryty błotem i zarośnięty mchem? Chcesz umyć samochód bez konieczności wykonywania automatycznej usługi czyszczenia lub nawet usunąć kurz ze ścian zewnętrznych? Wszystko to wymaga pracy i wysiłku….jeśli nie masz myjki ciśnieniowej. Jak działa myjka ciśnieniowa ? Jakie są kryteria zakupu? Niezależnie od tego, jakie masz pytania na temat tego produktu, postaramy się na nie odpowiedzieć. Krótka wycieczka z przewodnikiem po głównych produktach w tej dziedzinie.

Kärcher K7 Full Control : Ulubione rozwiązanie dla myjki ciśnieniowej nr 1.

ulubionekarcher k7

Model K7 zaproponowany przez firmę Kärcher jest jedną z referencji w wyścigu o osiągi. Ma 180 barów ciśnienia, 600 litrów wody na godzinę i 3000 watów mocy. Należy pamiętać, że jej silnik jest chłodzony wodą.

Ten model, w przeciwieństwie do modelu Kärcher K4, jest sprzedawany w stanie gotowym do użycia, a nie do zmontowania! Przewód owija się wokół tylnej części urządzenia w celu zapewnienia optymalnego przechowywania. Jego cena została podwyższona, ale w świetle tego, co proponuje, można to wyjaśnić.

Ta myjka ciśnieniowa może być stosowana do czyszczenia dużych powierzchni. Jest ona przydatna, gdy masz duży taras lub duży dom do utrzymania. Jej elastyczny wąż ma 10 metrów długości, a wymiary tego Kärchera są zawarte w przedziale 29 na 33 na 55 centymetrów.

Mówimy „tak” dla tej myjki ciśnieniowej

Jej moc i ciśnienie łatwo czyści i usuwa brud z naszych zewnętrznych powierzchni. Jej kompaktowy wygląd pozwala jej się wcisnąć w narożnik garażu bez zauważenia, aż do następnego użycia.

Co nam przeszkadza w Kärcher K7

Waga 18 kg sprawia, że jest ona trudniejsza do transportu niż jej konkurenci, a nawet inne modele tej marki. Fakt, że akcesoria muszą być zamawiane oddzielnie, jest również punktem ujemnym, który dodaje koszt do początkowej ceny zakupu urządzenia.

Najlepsze myjki ciśnieniowe w danej chwili

Bosch Universal Aquatak 130 : Najlepsza myjka ciśnienowa w niskiej cenie

Pierwszybosch Universal Aquatak 130

Firma Bosch oferuje tutaj kompaktowe urządzenie, zaprojektowane tak, aby służyło jak najdłużej. Urządzenie Bosch Universal Aquatak 130 oferuje ogromne ciśnienie 130 barów przy mocy 1700 W, co czyni je czymś więcej niż tylko wydajnym urządzeniem czyszczącym.

Dostarczana jest wraz z akcesoriami ułatwiającymi czyszczenie niektórych powierzchni: lancy, zbiornika z detergentem, filtra wody oraz dwóch dysz (jednej obrotowej i drugiej płaskiej). Długość węża wynosi 6 metrów, a waga urządzenia 6,5 kg.

Należy zauważyć, że wymiary produktu mieszczą się w średnim zakresie i wynoszą nieco ponad 44 x 37 x 36 centymetrów. Tak więc to nie jest myjka ciśnieniowa, która sprawi, że stracisz wiele użytecznej przestrzeni w garażu lub sklepie dla majsterkowiczów.

Co jest tak interesującego w Bosch Universal Aquatak 130 ?

Różne dysze pozwalają na dokładne oczyszczenie zarówno tarasu, jak i felg samochodu. Jest to doskonały kompromis w zakresie konserwacji zewnętrznej lub mycia samochodu.

Za co możemy go winić

Jego zasięg jest trochę krótki, trzeba będzie trochę więcej czasu, aby wyczyścić duże powierzchnie. Plastikowe końcówki wydają się trochę kruche.

Kärcher K2 : Gdy niskie ceny idą w parze z efektywnością

drugiKarcher K2

Nie musimy już polecać marki Karcher, która stała się liderem w sprzedaży tego typu urządzeń. Model Kärcher K2, choć niedrogi, oferuje niezaprzeczalne walory użytkowe. Przy przepływie 360 litrów na godzinę, ciśnienie 100 bar sprawia, że jest to wydajne urządzenie, które jest w stanie oczyścić wszystkie zabrudzone powierzchnie.

Dzięki długiemu wężowi (4 metry) dostosowuje się do każdej pracy. Stosunkowo lekka, z niewielkim ciężarem 4 kg, nie wymaga wysiłku, a silnik o mocy 1400 W wykonuje swoje zadanie z niesamowitą wydajnością i to na powierzchni 20 m² na godzinę.

Posiada ona adapter do podłączenia węża ogrodowego G3/4. Marka daje gwarancję na 3 lata. Wymiary 17,6 x 28 x 44,3 centymetrów czynią z niej narzędzie czyszczące, które zajmuje mało miejsca. Podobnie jak wszystkie modele marki Kärcher, jest ona dostępna w kolorze żółtym i czarnym.

Zalety tego modelu myjki ciśnieniowej

Cena, która jest bardzo rozsądna, bez uszczerbku dla jakości usług, jest jednym z jej najlepszych atutów. Siła i przepływ sprawiają, że jest to wróg kurzu i brudu wszelkiego rodzaju. Kompaktowa i stosunkowo mała, łatwo znaleźć na nią miejsce w garażu lub szopie ogrodowej.

Wady Karchera K2

W cenie, oferuje podstawową funkcję czyszczenia, bez niektórych akcesoriów, które mogą być przydatne. Można je jednak zamówić, ale nie są one dołączone do urządzenia.

Nilfisk C 110 : Wysoka wydajność mimo niewielkich rozmiarów

trzecinilfisk c110

Pod względem mocy, Nilfisk jest konkurencyjny z ciśnieniem 110 bar i mocą 1400 watów. Jego 5-metrowy wąż pozwala na pracę na dużej powierzchni bez konieczności ciągłego przemieszczania, wiedząc, że waży 5,5 kg.

Aluminium, z którego jest zbudowana i jej tłoki ze stali nierdzewnej, chronią ją przez długi czas przed wilgocią, co jest dodatkowym plusem dla tego sprzętu przy zastosowaniu zewnętrznym. Posiada praktyczne uchwyty do przechowywania dysz (jedna z dyszami obrotowymi i jedna z dyszami płaskimi), lancy i pistoletu.

Posiada specjalny rozpylacz do czyszczenia pianek. Ta myjka ciśnieniowa mierzy około 24 X 19 x 54 centymetry, co sprawia, że jest to produkt raczej kompaktowy. Jest ona nieco wyższa niż modele o tym samym zasięgu, ale nie zajmuje dużo miejsca na podłodze.

Zalety Nifisku C110

Jej niewielki rozmiar jest niezaprzeczalnym atutem. Możliwe jest umieszczenie detergentu w zbiorniku zamocowanym pod lancą. Doskonały dodatek do czyszczenia samochodu lub roweru, na przykład.

Wady tej myjki ciśnieniowej

Prawie osiąga bezbłędne rezultaty. Bądź ostrożny, jej zaleta może się zmienić w wadę: nie nadużywaj długości rury ciągnąc ją za sobą: może pęknąć i spowodować wycieki wody!

Kärcher K4 Full Control : Dobra jakość w przystępnej cenie

czwartykarcher k4

Kärcher chciał odkupić błędy swojego modelu K2. K4 Full Control oferuje równie efektywny produkt z ciśnieniem 130 bar, przepływem 420 litrów na godzinę i wężem o długości 5 metrów.

Wisienką na torcie jest to że tam, gdzie Kärcher K2 tłumaczył niską cenę brakiem akcesoriów, ten oferuje miłą niespodziankę. Oferuje dobre osiągi w niskiej cenie, a jednocześnie jest dostarczany z bardzo praktycznymi akcesoriami (lanca, dysza turboodrzutowa, kołowrotek…).

Funkcja Plug’n’Clean umożliwia używanie detergentu do gruntownego czyszczenia samochodu, narzędzi lub mebli ogrodowych, a także rowerów. Urządzenie objęte jest 3-letnią gwarancją. Myjka ciśnieniowa o wysokości 58,4 cm, długości i szerokości 30,5 x 41,1 cm.

Zalety tego modelu myjki ciśnieniowej

Dobry stosunek jakości do ceny i wszechstronność to jej dwie mocne strony. Doceniamy również miłą niespodziankę, jaką jest odkrycie dostarczonych w opakowaniu akcesoriów do rozpylania pyłu i pozostałości w krótkim czasie. Znaleźliśmy również wybór pomiędzy trzema trybami ciśnienia i trybem mieszania, aby rozproszyć detergent.

Słabe strony Kärchera K4

To wysokociśnieniowe urządzenie czyszczące jest dostarczane….w formie zestawu. Nie panikuj, jednak instrukcja jest bardzo dobrze zaprojektowana, aby zamontować urządzenie samodzielnie bez żadnego problemu.

Jaki jest cel myjki ciśnieniowej ?

Myjka ciśnieniowa

Po jesieni i zimie, deszcz i wilgoć pozwoliły na namnażanie się mchu i resztek liści na tarasach. Aby to dokładnie oczyścić, należy być w stanie usunąć wszystkie cząsteczki kurzu i brudu. Ręczne wykonanie tego wymaga dużo czasu i energii. Tutaj przyda się myjka ciśnieniowa.

Moc strumienia wody wypływającego z lancy przez dyszę o małej średnicy szybko oczyści pył. Myjka ciśnieniowa może być również używana do czyszczenia elewacji domów. Jeśli trzeba je przemalować, konieczne jest dokładne oczyszczenie powierzchni. Umożliwia to myjka ciśnieniowa. Dysze zazwyczaj zapewniają pomoc w dotarciu na szczyt ścian. Wystarczy małe rusztowanie lub drabina, aby upewnić się, że nie przegapisz żadnego miejsca.

Idealne urządzenie dla właściciela domu, które pozwala go utrzymać w czystości. Urządzenie to może być również wykorzystywane do mycia samochodów i innych pojazdów oraz narzędzi ogrodniczych. Po wykonaniu prac ogrodniczych, gleba otacza uchwyty narzędzi i wślizguje się w małe szczeliny, trudne do usunięcia za pomocą prostej gąbki lub nawet węża ogrodowego. Z myjką ciśnieniową nie ma problemu: ciśnienie usunie nawet najmniejszy ślad błota. Wystarczy przetrzeć i nasmarować metal, aby zapobiec korozji przed przechowywaniem narzędzi.

Dziesięć najlepiej sprzedających się myjek ciśnieniowych

# Obrazek Nazwa Ocena klientów Koszt
1 Myjka wysokociśnieniowa KARCHER K7 Compact Myjka wysokociśnieniowa Karcher K7 Compact
42 Opinie
1489,00 zł
2 NILFISK D-PG 140.4-9 X-TRA EU Nilfisk D-PG 140.4-9 X-TRA EU
12 Opinie
1339,00 zł
3 Kärcher K5 Home Kärcher K5 Home
10 Opinie
1239,00 zł
4 Myjka ciśnieniowa KARCHER K4 Compact Myjka ciśnieniowa Karcher K4 Compact .
76 Opinie
789,00 zł
5 Kärcher K3 Full Control Home Kärcher K3 Full Control Home
116 Opinie
809,00 zł
6 BLACK & DECKER BXPW1600PE Myjka ciśnieniowa Black & Decker BXPW1600PE
15 Opinie
629,00 zł
7 EINHELL TC-HP 1538 PC EINHELL TC-HP 1538 PC
16 Opinie
539,99 zł
8 Myjka wysokociśnieniowa NILFISK C125.7-6 X-TRA Myjka ciśnieniowa NILFISK C125.7-6 X-TRA
6 Opinie
529,00 zł
9 Kärcher K3 Full Control Kärcher K3 Full Control
70 Opinie
510,99 zł
10 Kärcher K2 Basic Myjka ciśnieniowa Kärcher K2 Basic Myjka ciśnieniowa
597 Opinie
279,99 zł

Czym się kierować przy wyborze myjki ciśnieniowej ?

Czym się kierować

Moc i ciśnienie urządzenia

Jeśli myjka ciśnieniowa, którą planujesz zakupić, będzie używana sporadycznie, nie jest konieczne, aby miała więcej niż 1500 W mocy. Z drugiej strony, częste i długotrwałe użytkowanie wymaga mocy od 2000 do 3000 watów. Jest to bardzo ważne kryterium wyboru. Ciśnienie wyrażone w barach reprezentuje moc strumienia urządzenia. Jeśli liczba jest duża, możesz być pewny, że zrobisz dobry zakup, jeśli chcesz oczyścić bardzo brudne powierzchnie. W zależności od przyszłego zastosowania i częstotliwości użytkowania należy odpowiednio dobrać myjkę ciśnieniową.

Przepływ wody

Karcher

Natężenie przepływu wody podawane jest w liczbie litrów na godzinę. Jeśli natężenie przepływu jest wysokie, czyszczenie jest łatwiejsze. W przypadku mycia mebli ogrodowych po zimie prawidłowy jest przepływ 350 litrów na godzinę. W przypadku większej ilości zabrudzonych obiektów lub obszarów, takich jak kamienne lub granitowe tarasy, narażonych na zalanie pianą, lepiej jest dążyć do wyższego natężenia przepływu.

Poziom hałasu

Wskazany, jak w przypadku wszystkich urządzeń w decybelach, poziom hałasu określa, czy myjka wysokociśnieniowa jest mniej czy bardziej hałaśliwa. Jednocześnie ciśnienie wody na czyszczonej powierzchni będzie nieuchronnie generować hałas. Należy się tego spodziewać, nawet jeśli niektóre modele są cichsze od innych.

W zestawie akcesoria

W zależności od modelu i marki, środki czyszczące sprzedawane są z akcesoriami lub bez akcesoriów. Możliwe jest wtedy uzupełnienie lub zakup tych, których brakuje, osobno, zależnie od Twoich potrzeb. Akcesoria przeznaczone do delikatnego czyszczenia samochodów, pianek, węży, szczotek itp. Określ, jakie będą Twoje potrzeby przed zakupem urządzenia, aby upewnić się, że dokonasz właściwego wyboru.

Kiedy należy konserwować myjkę ciśnieniową ?

Kiedy należy konserwować

Po każdym użyciu zaleca się czyszczenie i suszenie urządzenia w celu zwiększenia jego żywotności. Podobnie, powinien być przechowywany aż do następnego użycia. W ten sposób nie będziesz musiał korzystać z gwarancji na urządzenie czyszczące do użytku zewnętrznego. Należy pamiętać, że w zależności od marki, gwarancja waha się średnio od jednego do trzech lat.

Jaka jest cena myjki ciśnieniowej ?

Cena różni się w zależności od marki, ale także w zależności od modelu i oferowanych funkcji. Możesz znaleźć myjki wysokociśnieniowe o wartości około 400 zł na poziomie podstawowym lub zobaczyć wzrost cen, jeśli szukasz bardziej wydajnych modeli i do regularnego użytku. W tym przypadku, należy spróbować sobie wyobrazić, jak Twój produkt zostanie wykorzystany aby znaleźć model, który najlepiej odpowiada Twoim oczekiwaniom i budżetowi. Korzystanie z modelu z najwyższej półki generalnie oferuje korzyść w postaci bardziej wytrzymałego i wydajnego urządzenia, z mniej lub bardziej rozbudowaną gwarancją. Ale jeśli użycie jest naprawdę sporadyczne, prawdopodobnie nie warto inwestować zbyt wiele.