ranking toster
Strona główna Kuchnia Toster : rankingi najlepszych modeli

Toster : rankingi najlepszych modeli

Toster jest niewątpliwie niezbędnym akcesorium w kuchni do przygotowania domowych grzanek na śniadanie. Co może być lepsze od dobrego świeżego chleba do smarowania rano? Niezależnie od tego, czy jest to chleb, czy bagietka, jest to ulubione jedzenie zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych na poranne śniadanie. Zapewnia on ilość błonnika i węglowodanów potrzebnych aby dobrze zacząć dzień.

Dziś na półkach supermarketów i w Internecie istnieje bardzo szeroki wybór tosterów, a dokonanie wyboru nie zawsze jest łatwe. Aby pomóc Ci w Twoich poszukiwaniach, napisaliśmy ten kompletny przewodnik zakupu i porównanie najlepszych modeli tosterów w danym momencie.

Co to jest toster ?

Toster jest niezbędnym urządzeniem dla wszystkich konsumentów tostów: chleba kanapkowego, świeżego chleba, sucharów, bagietki lub innych. Jest to proste w użyciu akcesorium, które pozwala w mgnieniu oka podgrzać i zrumienić tost. Dzięki swoim kompaktowym rozmiarom jest to teraz zarówno urządzenie funkcjonalne, jak i sam w sobie przedmiot dekoracyjny.

Trzy najlepsze obecnie tostery

Philips HD2637/90 : najlepiej sprzedający się toster

PierwszyPhilips HD2637/90

Pierwszym tosterem, który wybraliśmy, jest model Philips HD2637/90. Jest toster, który dziś jest najpopularniejszym tosterem kupowanym do domu. Ma moc 950 W, bardzo szerokie szczeliny i termostat, który można regulować w 7 różnych pozycjach.

Bardzo praktyczna i wyjmowana taca na okruchy jest dostępna w celu ułatwienia konserwacji i usuwania okruchów chleba. Urządzenie posiada również przycisk wysuwania, który zatrzymuje opiekanie tostów w dowolnym momencie i o dowolnej porze. Należy zauważyć, że ściany zawsze pozostają zimne, co jest bardzo uspokajające, jeśli masz dzieci w domu. To urządzenie firmy Philips oferuje nawet możliwość rozmrażania żywności.

W przypadku najmniejszych kromek, podnośnik pieczywa pozwala bezpiecznie wyjmować małe kromki. Zintegrowany podgrzewacz do ciast pozwala w prosty sposób ogrzać ciastka, bułeczki, rogaliki i chleb. Wreszcie, dla większego bezpieczeństwa, funkcja automatycznego wyłączania jest aktywowana w przypadku wykrycia zwarć, co jest prawdziwym plusem.

Najważniejsze mocne strony tostera Philips HD2637/90

Jest to kompaktowy toster o nowoczesnym i eleganckim wzornictwie. Jakość wykonania jest doskonała, a moc pozwala na bardzo szybkie grillowanie chleba.

Jakieś słabe strony ?

Niektórzy użytkownicy wskazali kilka niepowodzeń przy wyrzucaniu kanapek, ale nie stwierdzono większych wad tego produktu.

Toster Tefal Express : najlepszy stosunek jakości do ceny

drugiToster Tefal

Drugim urządzeniem w naszym rankingu jest toster oferowany przez słynną markę Tefal. Chodzi o model Express. Jest to ładny toster z obudową ze szczotkowanej stali nierdzewnej i czarnej matowej, części plastikowej .

Toster Tefal Express posiada dwa gniazda na kanapki i oferuje 7 różnych poziomów przypiekania. Użytkownik może znaleźć funkcję odmrażania i ogrzewania oraz funkcję zatrzymania awaryjnego. Dzięki mocy 850 W chleb jest opiekany bardzo szybko i zgodnie z życzeniami wszystkich. Należy zauważyć, że posiada funkcję bardzo wysokiego podnoszenia, aby chwycić małe grzanki i wyciągać je bez ryzyka poparzeń.

Podobnie jak większość dzisiejszych modeli, jest on dostarczany z praktyczną tacą na okruchy, która ułatwia czyszczenie maszyny. Kromki bagietek, tosty, ciasta, wszystkie Twoje chleby będą przyrumienione stosownie do Twoich upodobań w mgnieniu oka, w tym prostym, ale wydajnym modelu tostera.

Mocne strony modelu

Jest to stosunkowo małe, łatwe w obsłudze urządzenie, które pozwala opiekać pieczywo w mgnieniu oka. Doceniamy funkcję rozmrażania, która równomiernie podgrzewa zamrożony chleb.

Wada Tefal Express

Zauważyliśmy, że ściany urządzenia mają tendencję do nagrzewania się nieco bardziej niż inne modele w tej samej klasie.

H. Koenig TOS7 : toster po niskiej cenie

trzeciH.Koenig TOS7

Najnowszym urządzeniem w naszej ofercie jest toster H.Koenig TOS7. Jest to produkt wykonany w całości ze szczotkowanej stali nierdzewnej i pomieści dwie kromki chleba . Będzie idealnym towarzyszem wszystkich rodzinnych śniadań.

Dzięki mocy 850 W użytkownik może wybierać spośród sześciu poziomów wypieku i perfekcyjnie przyrumieniać kromki chleba. Zintegrowana taca na okruchy umożliwia zbieranie małych kawałków chleba i ułatwia konserwację. Ten model H. Koenig oferuje również funkcję odmrażania, anulowania i ponownego podgrzewania.

Urządzenie ma stosunkowo niewielkie wymiary. Szerokość 27 centymetrów pozwala na łatwe umieszczenie go na każdym blacie kuchennym. Zintegrowany schowek na kabel umożliwia przechowywanie tostera w małej przestrzeni lub pozostawienie go na blacie kuchennym.

Zalety tostera H.Koenig TOS7

Jest to bardzo dobre urządzenie, które pozwala podpiec tost w kilka sekund. Byliśmy zadowoleni z tego modelu, jego cech i wyglądu w stylu retro. Będzie elegancko wyglądać w każdej kuchni.

Jego słaby punkt

Zauważyliśmy, że jakość produkcji jest niższa niż w przypadku modeli tosterów przedstawionych powyżej w tym porównaniu.

Wyróżnienie dla tostera Cuisinart CPT180E

ulubioneCuisinart CPT180E

Zakończmy wybór naszym ulubionym tosterem : Cuisinart CPT180E. Jest to wysokiej klasy urządzenie, które składa się z czterech szerokich gniazd i imponującej mocy 1800 W! Jego cała konstrukcja ze szczotkowanej stali nierdzewnej jest zarówno elegancka, jak i nowoczesna.

Rzeczywiście, jest on wykonany w całości ze szczotkowanej stali nierdzewnej i użytkownik może cieszyć się sześcioma różnymi poziomami przyrumieniania. Każda para szczelin wyposażona jest w niezależną regulację i dostępne jest automatyczne wyłączanie, aby zmaksymalizować bezpieczeństwo. Dostępne są trzy różne funkcje grillowania, rozmrażania i podgrzewania chleba lub bagietki.

Jak w przypadku większości modeli, dostępna jest taca na okruchy dla łatwiejszej konserwacji. Opcjonalnie można zakupić dodatkowe akcesoria do ogrzewania ciast i kanapek. Przycisk Stop pozwala w każdej chwili przerwać pieczenie chleba i natychmiast je wysunąć.

Najważniejsze cechy modelu Cuisinart CPT180E

Jest to bardzo kompletny toster, który oferuje niezwykłą jakość wykończenia. Jest to idealne akcesorium dla dużej rodziny. Znajdzie swoje miejsce w każdej kuchni dzięki eleganckiemu i retro designowi.

Jakieś wady ?

Nie znaleźliśmy w tym urządzeniu żadnych realnych wad, z wyjątkiem być może jego ceny, która jest prawie dwukrotnie wyższa od średniej. Należy jednak zauważyć, że moc tego tostera jest również dwukrotnie większa niż moc konkurencyjnych modeli.

Jakie są różne rodzaje tosterów ?

toster

Pionowy toster

Pionowy toster jest najbardziej rozpowszechniony w Polsce . Jest to małe urządzenie kuchenne, z którego wyskakują tosty, gdy są gotowe. Zawiera termostat do regulacji poziomu temperatury. W ten sposób każdy może zrumienić swój chleb na żądany poziom zarumienienia. Pierwsze modele są dostępne w przystępnej cenie.

Toster poziomy

To urządzenie jest mniej popularnym modelem i wygląda jak mini piec. Jest to maszyna, która pozwala nie tylko na wykonanie tostów, ale także na przygotowanie kanapek lub innych domowych receptur z pieczywa tostowego.

Pięć najlepiej sprzedających się tosterów

# Obrazek Nazwa Ocena klientów Koszt
1 Russell Hobbs Clarity 21310-56 Russell Hobbs Elegance 309,99 zł
2 Tefal Express TT3561 Tefal Express TT420 149,99 zł
3 Philips Daily Collection HD2516/90 Philips Daily Collection HD2516/90 189,99 zł
4 Siemens TT3A0103 Siemens TT3A0103 279,99 zł
5 TAT6A803 Bosch TAT6A803 209,90 zł

Jakie są kryteria zakupu tostera ?

jakie są kryteria

Zużycie energii

Pierwszym kryterium, które należy wziąć pod uwagę, jest moc tostera. Moc tego urządzenia jest wyrażona w watach i może wahać się od 700 do 1800 watów w zależności od modelu. Niemniej jednak, lepiej jest używać urządzenia o większej liczbie funkcji, ale być może nieco mniejszego zasilania. Wybierając mocniejsze urządzenie, oszczędzasz czas na pieczeniu tostów i chleba na śniadanie.

Wymiary i liczba otworów na pieczywo

Klasyczny toster ma zazwyczaj dwa gniazda. Inne modele z jednym, trzema lub czterema szczelinami można znaleźć na rynku. Należy zauważyć, że wymiary urządzenia są również ważnym kryterium, które należy wziąć pod uwagę, w szczególności w celu określenia miejsca, które zajmie ono w Twojej kuchni.

Ustawienia i opcje

zakup toster

Należy koniecznie przyjrzeć się ustawieniom proponowanym przez toster. Rzeczywiście, termostat musi być regulowany, aby użytkownik mógł zrumienić swoje kanapki według własnego uznania. Wiele innych ustawień jest czasami dostępnych w niektórych modelach, takich jak zegar lub programator.

Niektóre opcje mogą być bardzo interesujące, takie jak przycisk „stop”, który zatrzymuje urządzenie w jednej chwili lub bardzo wysoki podnośnik, aby uniknąć ryzyka poparzenia podczas przypiekania kanapek.

Wygład tostera

Po drugie, wygląd produktu jest ważnym elementem, który należy wziąć pod uwagę, ponieważ jest to urządzenie, które pozostanie widoczne w kuchni. Obecnie dostępnych jest wiele kształtów, materiałów i kolorów. Jest to akcesorium, które można dopasować do dekoracji kuchni i które można umieścić np. obok ekspresu do kawy Nespresso. Od nowoczesnego i wyrafinowanego modelu do wersji retro, z pewnością znajdziesz toster, którego szukasz.

Marka i budżet

Wreszcie, ostatnimi kryteriami, które należy wziąć pod uwagę są marka i cena. Lepiej jest zaufać uznanej marce w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa i gwarancji na produkt. Cena jest również ważnym punktem, kiedy chcesz kupić toster. Może się ona wahać w zależności od modelu od 50 zł do ponad 450 zł, w zależności od cech, materiałów i marki.