Strona główna Kuchnia Raclette : jaki model wybrać ?

Raclette : jaki model wybrać ?

Jeśli myślisz o tym od pierwszych mrozów, to naprawdę nie ma ustalonego sezonu, aby się tym zająć. Ponieważ miłośnicy sera zawsze znajdą dobry powód, aby zrobić dobrą raclette. Zwłaszcza, że niektóre maszyny do raclette pozwalają na znacznie więcej niż to… Jeśli szukasz informacji na temat maszyn raclette, lub nie wiesz, który model wybrać, nie czekaj dłużej, ten przewodnik zakupu pomoże Ci zobaczyć rzeczy bardziej wyraźnie.

Co to jest grill do raclette ?

Urządzenie raclette to mobilne urządzenie do opiekania wyposażone w kabel. Do podgrzewania górnej tacy i patelni używa się grzałki oporowej, w której użytkownik może umieścić plastry sera raclette. Plastry rozpłyną się pod wpływem ciepła. Następnie zależnie od potrzeby smakosza można połączyć je z ziemniakami (które może podgrzać na górnej tacy), różnymi sałatkami i wędlinami. Po skończeniu opiekania urządzenie do raclette jest łatwe w utrzymaniu. Niektóre części (takie jak patelnie i płyta górna) są zdejmowane. W zależności od modelu, elementy te można myć w zmywarce do naczyń, lub tylko ręcznie.

Nawet jeśli są one pokryte powłoką nieprzywierającą, należy o nie dbać. Nie należy używać części szorującej gąbki. Najlepiej pozostawić patelnie na około dziesięć minut w gorącej wodzie z płynem do mycia naczyń. Podstawa urządzenia jest często wykonana z tworzywa sztucznego. Jeśli ser wylał się na niego, należy go oczyścić ledwo wilgotną gąbką i dobrze spłukać. Nie zapomnij wysuszyć wszystkich części. Należy pamiętać, że w niektórych modelach patelnie mogą być przechowywane pod urządzeniem w określonych miejscach, podobnie jak kabel. W ostatnich latach stało się możliwe znalezienie urządzeń wielofunkcyjnych. W zależności od tego, co oferują, produkty te są mniej lub bardziej ciężkie.

Trzy najlepsze obecnie raclette

Raclette Tefal Simply Invents : bestseller

Pierwszyraclette simply invents

Przyjaciele przychodzą na kolację? Nie ma problemu z tą maszyną do raclette z 8 patelenkami. Może być również używany do przygotowania naleśników (w zestawie z dozownikiem ciasta naleśnikowego i łopatką). Może być również używany jako grill mięsny. Ta maszyna kulinarna o mocy 850 W pozwala na przyjmowanie gości bez większego nakładu pracy.

Przyczynia się do tego nieprzywierająca powłoka blachy aluminiowej i miseczek serowych. Wyczyść je krótko po użyciu przed włożeniem do zmywarki. Ich termoplastyczny uchwyt (o doskonałej odporności termicznej) jest dużym plusem, który pozwala uniknąć uszkodzeń podczas użytkowania. Ta maszyna raclette Tefal Simply Invents ma centralne miejsce, które rumieni się, wskazując, że jest gorące. To wskazuje na dwie rzeczy: że czas włożyć ser do opiekania i że należy trzymać palce z dala!

Po skończeniu posiłku z raclette, można umieścić patelenki z powrotem pod urządzeniem: Urządzenie ma wstępnie uformowane odciski, w które szybko wsuwa się je w celu optymalnego przechowywania. Urządzenie to jest przedstawione w kolorze niebiesko-fioletowym. Posiada uchwyty, które pozostają zimne podczas gotowania, jak również podstawę, wykonaną z tworzywa sztucznego. Przewód mierzy 1,20 metra, więc jeśli wtyczka jest daleko, potrzebny będzie przedłużacz. Bardzo prosty w obsłudze, ma przycisk włącz/wyłącz.

Zalety tego urządzenia do raclette

Doceniamy to, że jest wszechstronny. Naleśniki, raclette, grill, możliwe jest wykonanie wielu dań. Jego pokaźna moc pozwala mu szybko się nagrzewać. Cena Tefal Simply Invents jest rozsądna.

Za co możemy go winić

Żałujemy, że nie ma małych drewnianych szpatułek, które pomogłyby wylać gorący ser na talerz. Błąd Tefala, który mógł o tym pomyśleć.

Raclette Severin RG 2341: wszechstronny

drugi

Tutaj Severin proponuje uniwersalne urządzenie kuchenne. Rzeczywiście można zrobić raclette, używać go w trybie pierrade do robienia grilla i używać go jako grilla. Płyta na lewo od powierzchni grzewczej wykonana jest z kamienia naturalnego. Dzięki temu jedzenie jest ciepłe po upieczeniu.

Żeliwna płyta jest nieprzywierająca i odwracalna, podobnie jak patelenki. Te ostatnie nie są przeznaczone do mycia w zmywarce. Należy je czyścić wilgotną, namydloną gąbką. Reszta urządzenia jest wykonana z tworzywa sztucznego odpornego na wysoką temperaturę. Severin RG 2341 ma 1500 watów mocy, co pozwala na szybkie nagrzewanie się.

Dzięki temu urządzeniu do raclette osiem osób może z łatwością cieszyć się wspólnym posiłkiem. Maszyna ta posiada regulowany termostat. Dzięki antypoślizgowym stopkom, urządzenie to pozostanie stabilne na stole, umożliwiając wygodne spożywanie posiłków. Dwie lampki sygnalizacyjne pozwalają na monitorowanie ogrzewania maszyny. Kabel przyłączeniowy ma długość 1,3 metra. Ten niemiecki produkt jest objęty 2-letnią gwarancją Severin.

Mocne strony urządzenia Severin

Wszechstronność jest jego hasłem przewodnim. Jego duża powierzchnia grzewcza pozwala na jednoczesne używanie go do kilku różnych potraw. Jego kamienna płyta i płyta do smażenia pozwalają na korzystanie z zalet tego urządzenia. Jego kształt jest praktyczny do umieszczenia na środku stołu, aby kilka osób mogło swobodnie korzystać. Jakość wykonania jest nienaganna.

Jego małe wady

Żałujemy, że jego cena jest trochę wysoka, jeśli weźmiemy go z patelenkami do raclette. Jego waga jest punktem ujemnym, przekracza 5 kilogramów, ze względu na kamień naturalny. Nie posiada on funkcji automatycznego zatrzymania. Na koniec, nie dołączono też drewnianych szpachelek.

H.Koenig RP418 : maszyna do raclette, ale nie tylko

trzeciH.Koenig RP418

H.Koenig jest marką rozpoznawalną za jakość swojego sprzętu. Ten nie jest wyjątkiem. Wykonany ze stali nierdzewnej, ma szkarłatny kolor. To urządzenie jest wielofunkcyjne: dostarczane są 4 wyjmowane płyty. Umożliwiają one opiekanie na naturalnym kamieniu do grillowania, zrobienie raclette na 8 mini patelniach dla jak największej liczby gości.

Możliwe jest również przygotowanie naleśników o średnicy 9 i 16 centymetrów oraz grillowanie. Zgodnie z twoimi życzeniami, kładziesz dedykowaną płytę i włączasz urządzenie. Czas nagrzewania jest szybki dzięki mocy 1500 W modelu H.Koenig RP418.

Ten bardzo dobry produkt posiada gwarancję producenta na jeden rok. Waży ponad 8 kilogramów w trybie pierrade. Jego płyta z naturalnego kamienia jest przyczyną tego ciężaru. Niestety, nie posiada on funkcji automatycznego zatrzymania po zakończeniu opiekania. Uważajcie, płyty nie nadają się do mycia w zmywarce, więc trzeba je czyścić ręcznie wodą z mydłem.

Co nam się podoba w H.Koenig RP418

Możliwość wykonania kilku dań jest bardzo odczuwalna. Jego design jest dość atrakcyjny. Jest łatwy w użyciu, a materiały są bardzo dobrej jakości. Jego moc 1500 watów pozwala na bardzo szybki wzrost temperatury.

To, co mniej cenimy

Niestety, podobnie jak dwa poprzednie modele, nie ma drewnianej łopatki z tym modelem. Patelnie nie nadają się do mycia w zmywarkach. Wreszcie jest to bardzo ciężkie urządzenie ze względu na swój naturalny kamień.

Bron Coucke BREZ01: nasz ulubiony model

ulubioneBron Coucke BREZ01

Jeśli jesteś miłośnikiem pięknych, nietypowych przedmiotów, pokochasz to tradycyjne urządzenie raclette marki Bron Coucke. Wykonane ze stali nierdzewnej i lakierowanego metalu, pozwala na wykonanie raclette nawet dla 4 osób. Jego bardzo szczególny kształt przyciągnie wszystkie oczy i wzbudzi wiele pytań.

Maszyna do raclette Brezière Bron Coucke BREZ01 ma wystarczającą moc 900 watów. W tym urządzeniu nie należy używać sera w plasterkach, lecz poćwiartowanego. W zależności od wielkości sera, rampy mogą być regulowane na wysokość. Aby spowolnić przepływ sera, można również podnieść rampy. Maszyna posiada dwa stalowe, lakierowane miedzią wsporniki do odbioru płyt.

Jak działa ta maszyna? Boki wystawione na działanie ciepła maszyny powodują, że stopiony ser spływa bezpośrednio na płyty. Płyty znajdują swoje miejsce na podporze maszyny. Ten produkt jest objęty dwuletnią gwarancją. Jest stosunkowo lekki i zajmuje niewiele miejsca na stole. Oznacza to, że maszyna może być łatwo przechowywana pomiędzy kolejnymi użyciami. Należy pamiętać, że jest ona bardzo łatwa w utrzymaniu, ponieważ nie ma patelni, wystarczy oczyścić zdejmowany uchwyt, na którym umieszczona jest porcja sera.

Zalety maszyny do raclette BREZ01

Jest to piękny przedmiot, który na nowo odkrywa koncepcję maszyny do raclette. Materiały użyte do jego produkcji są odporne i dobrej jakości. Jest łatwy w obsłudze i czyszczeniu. Wreszcie, jest to urządzenie, które zaskoczy gości swoją oryginalnością.

Wady produktu

Wzór i oryginalność są tu opłacane w wysokiej cenie. Szkoda również, że urządzenie to nie może obsłużyć więcej niż 4 osoby. Zawsze trzeba postawić pojemnik, aby otrzymać stopiony ser.

Po co kupować urządzenie do raclette ?

Lubisz duże przyjęcia i zastawione stoły ? Więc musisz być miłośnikiem raclette! Ten przepis oparty na serze topionym ma wielu fanów, nawet jeśli spożycie kalorii tego dania pozostawia coś do życzenia! Raclette to łatwe do przygotowania danie. Wystarczy kupić plastry sera raclette lub kawałek sera (w zależności od urządzenia) i dodać sałatki i wędliny. Każdy przygotowuje sobie sam i podgrzewa swój ser na swojej małej, dedykowanej patelni. W francuskim stylu!

Pięć najlepiej sprzedających się raclette

# Obrazek Nazwa Ocena klientów Koszt
1 Princess 162900 Raclette Pure 4 Princess 162900 Raclette Pure 4 299,00 zł
2 Severin RG 2687 Raclette Severin RG 2687 289,00 zł
3 Severin RG 2681 Severin RG 2681 189,00 zł
4 Raclette Tefal RE160811 Raclette Tefal RE160811 129,99 zł
5 Grill CAMRY CR 6606 Raclette Grill CAMRY CR 6606 Raclette 79,90 zł

Jak wybrać maszynę do raclette ?

raclette

Na rynku jest wiele modeli. Pierwsze ceny, które odpowiadają podstawowym modelom, można znaleźć na poziomie około 80 złotys do 600 złotys, a nawet więcej za modele z górnej półki. Dość duża różnica w cenie. Jest to jednak uwarunkowane kilkoma kryteriami: marką, która go wprowadza na rynek, materiałami, które zostały wybrane do jego wykonania, funkcjonalnością, mocą. Jak się w tym rozeznać? Oto lista kryteriów, które należy wziąć pod uwagę przed każdym zakupem, aby upewnić się, że dokonano właściwego wyboru.

Moc

Jak wszystkie elektryczne urządzenia do gotowania, urządzenie raclette ma swoją własną moc, w zależności od modelu. Wyrażona w watach moc określa prędkość grzania urządzenia. Im większa liczba watów, tym większa moc. W tym kontekście wskazane jest wybranie urządzenia o mocy minimum 1000 W. Gdy temperatura jest optymalna, wiele modeli posiada lampkę kontrolną lub centralne oświetlenie. Niewiele urządzeń posiada funkcję automatycznego wyłączania. Na koniec posiłku, nie zapomnij wyłączyć maszyny. Pozostaje gorąca przez około 20 minut. Wystarczająco dużo czasu dla smakoszy, aby wziąć ostatni kawałek sera…

Typ urządzenia

jak wybrac racletteW obliczu mody na ten produkt, producenci starają się sprostać oczekiwaniom konsumentów. Możemy więc znaleźć bardzo dobrej jakości urządzenia znanej marki w bardzo rozsądnych cenach. Tam, gdzie urządzenia różnią się od siebie wyglądem, na początku jest to ich konstrukcja. Ich kształt, okrągły, kwadratowy lub prostokątny, ma być wybrany zgodnie z Państwa oczekiwaniami. Niektórzy doceniają okrągłość urządzenia do przyrządzania raclette, która kojarzy im się z ideą braterstwa i dzielenia się. Inni preferują kształt prostokątny, który uważają za bardziej odpowiedni dla dużych stołów.

W końcu są maszyny do raclette zwane wieżami serowymi. Działając na tej samej zasadzie, te maszyny do podgrzewania serów mają konstrukcję warstwową. Jednak dzięki temu typowi maszyny staramy się teraz zaoferować wszechstronność. Na przykład, nierzadko można znaleźć maszyny do raclette, które dzięki płycie z naturalnego kamienia mogą być również używane do smażenia naleśników oraz do grillowania. Niektóre modele posiadają również funkcję grillowania. Ta wszechstronność jest czasami prezentowana na tej samej powierzchni grzewczej, dzięki wymiennym lub zdejmowanym płytom. W tym ostatnim przypadku nie jest możliwe oferowanie różnych dań jednocześnie.

Liczba gości

Można pomyśleć, że urządzenie do raclette jest przeznaczone tylko do dużych stołów. Ale tak nie jest. Możliwe jest znalezienie urządzeń dla jednej lub dwóch osób. Niektóre, wręcz przeciwnie, mają 8 patelni. Wystarczająco, by nakarmić całą rodzinę. Zgodnie z Państwa oczekiwaniami, będą Państwo preferować jeden lub drugi z proponowanych modeli. Jeśli regularnie przyjmujecie gości, bardziej odpowiedni będzie większy model.

Budżet

Budżet będzie zależał od tego, czego oczekujesz od tego urządzenia. Jeśli chcesz często używać tej maszyny do podpiekania sera, radzimy wybrać znaną markę. Oprócz jakości często stosowanych materiałów, które muszą być odporne na wysoką temperaturę, mają one często dobrą funkcjonalność i dłuższy lub krótszy okres gwarancji. Plus, jeśli napotkasz problem z używaniem urządzenia do raclette. Całkiem możliwe jest znalezienie dobrej i wydajnej maszyny za około 200 złotys lub nawet mniej.