Strona główna Kuchnia Maszyna próżniowa : które modele są najlepsze ?

Maszyna próżniowa : które modele są najlepsze ?

Lubisz gotować, ale żałujesz krótkiego okresu przydatności do spożycia świeżych produktów? Fermentacja i niszczenie żywności przez powietrze. Zapobiega to ich konsumpcji. Odpady, których nie można tolerować, zwłaszcza ze względu na cenę żywności. Co by się stało, gdyby udało się utrzymać jedzenie dłużej ? Jeśli jesteś zainteresowany tym procesem, znajdziesz idealne rozwiązanie w maszynie próżniowej.

Jak działa maszyna próżniowa ?

Korzystanie z maszyny próżniowej jest łatwe. Wystarczy włożyć jedzenie do odpowiedniej torby i umieścić ją przy wejściu do maszyny. Włączając ją, urządzenie zasysa cały tlen z worka. Bez powietrza, żywność jest mniej podatna na psucie. Worki są następnie zamykane. W związku z tym możliwe jest przechowywanie sałatki dłużej niż 8 dni, jeśli włożysz torbę do lodówki. Maszyna próżniowa, usuwając powietrze, oszczędza również miejsce i zachowuje małe porcje żywności, aby uniknąć lub ograniczyć marnotrawstwo żywności. Worki można zamrozić.

Trzy najlepsze maszyny próżniowe w tej chwili

Jesteś zainteresowany zwiększeniem okresu przydatności do spożycia swojej żywności? Zakup maszyny próżniowej pozwoli Ci to zrobić. Ale modeli jest wiele i to w różnych cenach. Skąd masz wiedzieć, którą maszynę wybrać? Wśród coraz bardziej atrakcyjnej oferty wymieniliśmy najlepsze maszyny próżniowe. Zwróciliśmy również uwagę na pewne kryteria, które należy rozważyć przed zakupem takiej maszyny.

Crenova V60 Plus 3 w 1 maszynie próżniowej : najlepiej sprzedająca się maszyna

PierwszyMaszyna Crenova

Crenova wprowadza na rynek bardzo dobrą maszynę próżniową o mocy 110 W. Jej przystępna cena oznacza, że można sobie pozwolić na ten zakup . To urządzenie konserwujące pozwala pomnożyć przez 7 czas utrzymywania żywności w świeżości . W ofercie znajduje się 10 torebek, oprócz maszyny. Mogą one pomieścić żywność do 30 cm grubości .

Może to być interesujące w przypadku przechowywania dużej ilości pieczeni lub drobiu. Ale możliwe jest uszczelnienie otwartych torebek lambda. Trzy milimetry paska uszczelniającego zapewniają szczelność. W ten sposób znajdziesz swoje ulubione ciasta lub przystawki, które są zawsze świeże i chrupiące. Niezależnie od tego, czy Twoja żywność jest sucha czy mokra, specjalna funkcja umożliwia przechowywanie żywności zgodnie z jej naturą za pomocą Crenova V60 Plus.

Za pomocą dostarczonego węża można usuwać powietrze ze słoików lub butelek. Wystarczy przymocować jeden koniec do maszyny próżniowej, a drugi do słoika. Maszyna jest wszechstronna, pozwalając na gotowanie próżniowe. Zachowanie smaków jest wtedy nienaruszone. Możliwe jest również doprawienie mięsa przed gotowaniem. Maszyna jest objęta gwarancją na okres jednego roku. Obsługa klienta czuwa przez cały okres użytkowania tego produktu!

Zalety maszyny Crenova V60

Łatwa w użyciu, maszyna zapobiega pojawianiu się kryształów podczas zamrażania. Jej przystępna cena nie wpływa na funkcjonalność tej maszyny.

Jakieś negatywne aspekty ?

Niewiele można zarzucić tej maszynie, z wyjątkiem jej poziomu dźwięku, który przeszkadza niektórym osobom. Ale pakowanie trwa tylko 15 sekund…..

Maszyna do zgrzewania Geryon E2800-C : niska cena

drugiMaszyna próżniowa geryon

Dlaczego uważasz, że niskie ceny oznaczają niską jakość produktu ? Dzięki tej bardzo dobrej zgrzewarce próżniowej marki Geryon zmienisz zdanie. Ta niewielka i lekka, 110-watowa maszyna próżniowa ułatwia przechowywanie żywności bez zajmowania dużo miejsca.

Chcesz wiedzieć, czy uszczelnienie jest wykonane w najlepszy sposób ? Wskaźniki świetlne sygnalizują to bez ręcznej interwencji. Urządzenie to pozwala na gotowanie próżniowe, ale nie tylko. Pozwala to na wiele zastosowań domowych: możliwe jest usunięcie powietrza w kopertach w celu zaoszczędzenia znaczków, zminimalizowania składowania bielizny domowej itp…

W opakowaniu, poza maszyną próżniową, znajduje się 5 zgrzewanych na gorąco worków, rolka i instrukcja obsługi. Nie przegap tej bardzo przystępnej cenowo próżniowej maszyny pakującej Geryon E2800-C, która nie tylko ochroni Twoją żywność przed zepsuciem, ale także zaoszczędzi Ci dodatkowej przestrzeni w lodówce.

Co nam się podoba w maszynie próżniowej Geryon

Maszyna wykonuje swoją pracę bardzo dobrze i może pozostać na powierzchni roboczej, nawet w małych kuchniach. Podoba nam się jej niska cena i wszechstronność, co pozwala również na pakowanie produktów nieżywnościowych, takich jak książki, pościel, kosztowności itp.

Wady tego urządzenia uszczelniającego

Maszyna jest wykonana z tworzywa sztucznego. Można mieć tylko wątpliwości co do długowieczności tego produktu…Jest on również trochę hałaśliwy.

FoodSaver FFS017X : maszyna najwyższej klasy

trzeciFoodSaver FFS017X

To, co najpierw zauważamy w tej 120-watowej maszynie, to jej piękna estetyka. W przeciwieństwie do innych maszyn próżniowych, jest ona wykonana ze stali nierdzewnej. Ten produkt marki FoodSaver FFS017X posiada wąż, który umożliwia szybsze odprowadzanie powietrza.

Odessanie powietrza i uszczelnianie odbywają się automatycznie. Suche lub mokre jedzenie, wszystko może być zapakowane za pomocą tego urządzenia konserwującego. Chcesz zrobić bardzo dobre przetwory ? Ta maszyna pomaga ci w kuchni. Dostarczona rolka i nóż tnący pomogą Ci zachować Twoje pożywienie w świeżości.

Będziesz wiedział, czy wszystkie kroki działają zgodnie obserwując wskaźniki postępu LED. Urządzenie dostarczane jest z 8 torebkami, w trzech różnych rozmiarach, w tym 3 z zamkami błyskawicznymi. Na ten produkt udzielana jest dwuletnia gwarancja.

Jakie są jego mocne strony ?

Doceniamy funkcjonalność tego urządzenia i jego bardziej wyszukane wzornictwo. Jego obsługa jest łatwa dla użytkownika.

Wady modelu

Stal tej maszyny powoduje, że jej cena wzrasta. Podobnie, jest większa od innych. Możliwe jest jednak przechowywanie jej w pozycji pionowej.

Wyróżnienie dla maszyny pakującej FoodSaver FFS006X-01 do pakowania próżniowego

ulubionefoodSaver FFS006X-01

FoodSaver powraca tutaj z bardziej zaawansowanym technologicznie i profesjonalnie wyglądającym modelem. Dzięki mocy 125 W ta maszyna do zgrzewania przechowuje żywność 5 razy dłużej. W zależności od żywności (suchej lub mokrej), dostępne są dwa tryby pakowania. Nie musisz używać rąk, aby to urządzenie działało.

Urządzenie FoodSaver FFS006X-01 automatycznie usuwa powietrze i uszczelnia worki. Z drugiej strony, jeśli jedzenie jest delikatne, można wykonać wloty powietrza ręcznie. Wąż i adapter są dostarczane wraz z maszyną. Posiada ona specjalne miejsce do ich przechowywania . Lampki kontrolne wskazują różne fazy przygotowania.

Jeśli jakiekolwiek płyny wydostają się na zewnątrz podczas pakowania, są one zbierane w specjalnej tacce. Może ona być myta w zmywarce, co jest bardzo wygodne. Możliwe jest wykonanie przetworów domowej roboty w kilka minut. Oszczędność czasu, wiedząc, że ta czynność trwa kilka godzin w zwykłych warunkach! Do tej maszyny próżniowej dołączono wiele worków do przechowywania, jak również rolkę.

Najważniejsze cechy modelu FoodSaver FFS006X-01

Jest to piękne urządzenie, które szybko zamyka próżniowo wszystkie rodzaje żywności. Ponieważ jest dosyć duża, doceniamy możliwość przechowywania w pozycji pionowej tej maszyny próżniowej oferowanej przez światowego lidera na rynku: FoodSaver.

Słabe punkty tej zgrzewarki próżniowej

Cena może odstraszyć niektórych nabywców. Jak wiele maszyn próżniowych, urządzenie jest trochę hałaśliwe.

Jak wybrać maszynę pakującą próżniowo ?

Maszyna próżniowa

Podczas gdy wszystkie maszyny próżniowe pracują w ten sam sposób, niektóre z nich umożliwiają inne funkcje. Niektóre z nich mogą cię zainteresować. Lepiej się tego dowiedzieć przed zakupem!

Typ maszyny

Najczęściej spotykanymi modelami są maszyny z odsysaniem zewnętrznym. Pracują one z wytłoczonymi woreczkami, które pozwalają w rekordowo krótkim czasie usunąć powietrze z worka i uszczelnić go w całkowicie hermetyczny sposób. Urządzenia te są stosunkowo małe i łatwe w obsłudze. Jedynym ograniczeniem, jeśli urządzenie nie jest wyposażone w wąż, jest to, że nie może ono być stosowane do płynnych produktów spożywczych, takich jak sosy, zupy lub wina.

Komorowe maszyny próżniowe, w odróżnieniu od innych, mogą usuwać powietrze w workach zawierających płyny. Torby są inne i tańsze w zakupie, ale maszyna jest podobna do profesjonalnego sprzętu. Jego cena może wówczas wynosić około 1000 euro. Luksus, na który niewielu ludzi będzie mogło sobie pozwolić.

Wymiary opakowań

Jak działa

Worki używane do pakowania żywności muszą być wystarczająco duże, aby pomieścić większość żywności. Na przykład, niektóre z nich mogą zachować żywność o grubości 30 cm. Na szczęście zasysanie tlenu oszczędza miejsce. Możliwe jest wtedy przechowywanie małych ilości, aby uniknąć marnotrawstwa i zamrażania ich, ale także większych kawałków, na przykład, aby je później zjeść.

Szybkość i łatwość obsługi

Piętnaście sekund wystarcza zazwyczaj do usunięcia powietrza i uszczelnienia worka. Użytkownicy często pochwalają szybką obsługę maszyn. Z instrukcją obsługi lub bez niej łatwo jest zrozumieć, jak się nimi posługiwać. Te urządzenia mają tylko kilka elementów sterujących. Niektóre maszyny są bardziej intuicyjne niż inne. Czasami oferują pracę automatyczną, a czasami obsługę ręczną. Należy pamiętać, że urządzenia oferujące kulinarne przygotowanie przetworów zrobią to w kilka minut. Wtedy łatwiej będzie Ci zorganizować na przykład improwizowane grille.

Budżet i marka

Można znaleźć maszynę próżniową od około trzydziestu euro, potem sięgnąć do prawie 600 zł, a nawet więcej w przypadku modeli profesjonalnych. Różnica w cenie może być wyjaśniona przez bardziej rozpoznawalną markę, bardziej szlachetny materiał, z którego urządzenie jest wykonane lub wiele funkcji. W zależności od częstotliwości użytkowania, można wybrać urządzenie średniej klasy za około 200 zł.

Porównanie pięciu najlepiej sprzedających się maszyn podciśnieniowych

# Obrazek Nazwa Ocena klientów Koszt
1 Zgrzewarka próżniowa FOODSAVER FFS017X Zgrzewarka próżniowa FOODSAVER FFS017X
46 Opinie
719,00 zł
2 Zgrzewarka próżniowa FOODSAVER FFS0014X Zgrzewarka próżniowa FOODSAVER FFS0014X
23 Opinie
359,99 zł
3 Zgrzewarka próżniowa SENCOR SVS 2010WH Zgrzewarka próżniowa SENCOR SVS 2010WH
13 Opinie
268,99 zł
4 ADLER AD 4484 ADLER AD 4484
14 Opinie
169,99 zł
5 Zgrzewarka próżniowa SEVERIN FS 3604 Zgrzewarka próżniowa SEVERIN FS 3604
3 Opinie
129,99 zł

Czy wszystkie rodzaje żywności mogą być przechowywane próżniowo ?

Mięso, ryby, ser, owoce, suszone owoce, chipsy, warzywa, zupy, wina, lista nie ma końca wszystkiego, co można przechowywać próżniowo. Żywność sucha lub mokra ma inne tryby pakowania. Nie zaleca się jednak pakowania gorących potraw. Wilgoć może uszkodzić pompę maszyny.

Jakie są zalety maszyny pakującej próżniowo ?

Zakup maszyny pakującej próżniowo to wydatek, który niekoniecznie został uwzględniony w budżecie. Jednak ten zakup oferuje wiele istotnych korzyści, które pozwolą Ci zaoszczędzić pieniądze w przyszłości. Przede wszystkim, będziesz w stanie znacznie wydłużyć okres przydatności do spożycia twojej żywności. Rzeczywiście, usuwając cały tlen w worku, który zawiera jedzenie, pomnożymy przez 2, 3 lub nawet 5, okres przydatności produktów do spożycia w lodówce.

Drugą zaletą tego urządzenia próżniowego jest zachowanie witamin zawartych w żywności. Konwencjonalna konserwacja stopniowo zmieni Twoje pożywienie, ale nie przechowywanie próżniowe. Oszczędzisz również miejsce w lodówce lub zamrażarce. Worki, z których całkowicie usunięto tlen, pozwalają na uzyskanie cennych centymetrów. Wreszcie należy zauważyć, że prostota użytkowania i niski koszt toreb sprawiają, że to narzędzie jest wspaniałym sprzymierzeńcem w kuchni.