Strona główna Kuchnia Krajalnica : przewodnik po zakupach i najlepsze modele

Krajalnica : przewodnik po zakupach i najlepsze modele

Masz to szczęście, że masz dużą kuchnię i chciałbyś mieć możliwość krojenia własnej szynki ? Wtedy krajalnica elektryczna jest zdecydowanie odpowiednim urządzeniem kuchennym dla Ciebie. Ale nabycie tego typu produktu nie jest tak łatwe, jak można by sądzić, biorąc pod uwagę szeroki asortyment dostępnych urządzeń. Najlepiej przed zakupem należy poświęcić czas na przestudiowanie i porównanie pewnych kryteriów. Odkryj nasz przewodnik po zakupach i porównaj najlepsze modele krajalnic w danej chwili.

Co to jest krajalnica ?

Krajalnica elektryczna należy do urządzeń kuchennych, które oferują użytkownikowi możliwość krojenia wielu potraw, takich jak wędliny, sery, owoce, warzywa lub chleb. Jest to dodatek, który jest bardzo ceniony przez Polaków i uwiódł już wiele gospodarstw domowych. Maszyna jest wyposażona w obrotowe ostrze o średnicy zazwyczaj od 15 do 25 centymetrów. Grubość uzyskanych plastrów jest regulowana w zależności od modelu od 1 milimetra do ponad 2 centymetrów. Przesuwna płyta umożliwia przesuwanie krojonego produktu w kierunku ostrza. Plastry są następnie odbierane bezpośrednio z tacy.

Trzy najlepsze krajalnice w chwili obecnej

Riviera & Bar PT194A : Najlepszy wybór

PierwszyRivieraBar PT194A

Pierwszą krajalnicą, którą Państwu proponujemy jest Riviera & Bar PT194A. Jest to jeden z najlepszych modeli na rynku. Oferuje on po prostu niezwykły stosunek jakości do ceny. W tym modelu użytkownik może skorzystać z 19-centymetrowego ostrza ze stali nierdzewnej, a grubość cięcia można regulować w zakresie od 0,1 do 24 mm.

Ponadto, ząbkowane ostrze idealne do wszechstronnego zastosowania w krojeniu wszelkiego rodzaju żywności. Jest ona zaopatrzona w tacę do zbierania pokrojonych plastrów i wyjmowaną prowadnicę. Tak więc jest to krajalnica kompletna i wydajna dzięki mocy 130 W, która uwiodła już wielu konsumentów.

Zalety modelu Riviera & Bar

Jest to kompletna i łatwa w obsłudze krajalnica, która pozwala na łatwe krojenie wielu potraw. Wybrane materiały są wysokiej jakości, są bardzo trwałe i oferują nowoczesny design, który będzie pasował do większości kuchni.

Słaba strona

Według niektórych użytkowników, urządzenie jest skomplikowane do czyszczenia. Rzeczywiście, niektóre części muszą zostać zdemontowane w celu całkowitego oczyszczenia. Mimo to, nie jest to bardzo skomplikowane.

Krajalnica Ritter E16 : Model uniwersalny

drugiRitter E16

Drugim produktem w naszym rankingu jest krajalnica uniwersalna Ritter E16. Jest to urządzenie wykonane głównie z metalu, które ma doskonałą stabilność i jest łatwe w obsłudze.

Krajalnica do szynki nadaje się również do krojenia chleba, warzyw, owoców, sera itp. Oferuje możliwość łatwego krojenia wszystkich rodzajów potraw, dostępny jest również wyjmowany wózek. Taca zbiorcza jest wykonana z tworzywa sztucznego, dzięki czemu jest łatwa w utrzymaniu i użytkowaniu.

Należy pamiętać, że grubość cięcia może być regulowana do 20 mm i że silnik o mocy 65 W jest bardzo ekonomiczny.

Zalety krajalnicy Rittera E16

Jest to bardzo dobre urządzenie, które jest kompaktowe i łatwe w utrzymaniu. Materiały do produkcji są wysokiej jakości, a poziom hałasu jest stosunkowo niski.

Jej wada

Według niektórych konsumentów, akcesoria są nieco delikatne.

SEB FS520E00 : Tania krajalnica

trzeciSeb FS520E00

Zakończmy nasz ranking modelem sprzedawanym w niskiej cenie: krajalnicą SEB FS520E00. Jest to krajalnica z ostrzem ze stali nierdzewnej o średnicy 17 centymetrów, która pozwala na krojenie wielu produktów spożywczych jak prawdziwy profesjonalista.

Większość elementów jest wykonana z wytrzymałych materiałów, takich jak aluminium, i wszystkie są wyjmowane, co pozwala na łatwą konserwację. Posiada ona przycisk bezpieczeństwa, który w razie problemów natychmiast zatrzymuje urządzenie, a także plastikową osłonę chroniącą palce użytkownika.

Maszyna pozwala na regulację grubości plastrów w zakresie od 1 do 22 mm. Jej antypoślizgowe stopy, wyposażone w przyssawki, zapewniają doskonałą stabilność podczas pracy krajalnicą Seb. Jej tacka ze stali nierdzewnej pozwala na bezpośrednie odzyskanie pociętych plastrów.

Mocne strony krajalnicy

Jest to urządzenie przystępne cenowo i łatwe do przenoszenia dzięki niewielkiej wadze 3,7 kg. Krajalnica ma bardzo dobrą jakość i może kroić wszystkie rodzaje żywności.

Wady urządzenia SEB FS520E00

Niestety, ostrze nie jest zbyt sztywne, a tarcza ma tendencję do drżenia podczas krojenia lekko twardszej żywności. Jej wózek czasami nie ślizga się łatwo.

H.Koenig MSX250 : Nasz ulubiony

ulubioneH.Koenig MSX250

Zakończmy ten przewodnik naszym ulubionym produktem: krajalnicą H.Koenig MSX250, profesjonalnym modelem należącym do najwyższej klasy produktów. Wykonany jest ze stali nierdzewnej i posiada włoskie ostrze o średnicy 25 centymetrów.

Na maszynie zainstalowany jest silnik asynchroniczny, który umożliwia 282 obroty ostrza na minutę. Plastry są cięte z precyzją. Grubość cięcia może być regulowana w zakresie od 0 do 12 milimetrów, a szeroka taca umożliwia podawanie dużych ilości żywności. Należy pamiętać, że antypoślizgowe nóżki są zainstalowane w celu zapewnienia idealnej stabilności.

Model H.Koenig MSX250 posiada mocny 240-watowy silnik, dzięki czemu może bez trudu kroić nawet najtwardsze potrawy.

Zalety krajalnicy H.Koenig MSX250

Krajalnica ta jest bardzo wydajna, kompletna i łatwa w obsłudze. Ma najmocniejszy silnik, jaki kiedykolwiek próbowaliśmy (240W) i to naprawdę robi różnicę. Jeśli masz budżet, polecamy ten model.

Jakieś wady?

Stwierdziliśmy, że ta maszyna jest stosunkowo ciężka. Rzeczywiście, jedyna wada to jej waga, która zbliża się do 15 kg i sprawia, że maszyna jest trudna do przenoszenia.

Jaka jest cena krajalnicy ?

Krajalnica

Cena krajalnicy do szynek może wahać się od 120 złotys dla maszyn podstawowych, do ponad 200 € dla bardziej zaawansowanych. Wszystko zależy od materiałów z jakich została wykonana, wytrzymałości produktu, marki i oferowanych funkcji. Zanim zdecydujesz się na konkretny model, zastanów się, jak będziesz go używać. Jeśli jest to urządzenie, którego będziesz używać sporadycznie przez cały rok, model podstawowy może być więcej niż wystarczający. Jeśli planujesz używać krajalnicę na co dzień, rozważ model z wyższej półki.

Jak korzystać z krajalnicy elektrycznej ?

Oczywiście, tak jak w przypadku wszystkich tego typu produktów, ważne jest, aby przeczytać instrukcję przed użyciem i poświęcić czas na zapoznanie się z funkcjami urządzenia. Przeanalizuj regulację stopnia rozdrobnienia, grubości ostrza, grubości cięcia, itp. Jeśli masz urządzenie ręczne, będziesz musiał zrobić kilka prób, zanim zrobisz ładne plastry, ale generalnie dość szybko się zorientujesz. Z elektryczną krajalnicą, oczywiście nie napotkasz tego problemu.

Po co kupować krajalnicę ?

Krajalnica elektryczna jest akcesorium do przygotowywania potraw kulinarnych, które pierwotnie miało uprościć pracę profesjonalistów. Dzisiaj produkt ten stał się popularny i jest obecnie stosowany w prywatnych kuchniach. Oszczędza energię, czas i wysiłek przy krojeniu wielu potraw.

Ta maszyna jest przydatna w wielu sytuacjach. Powiedzmy, że chcesz zrobić pyszny domowy chleb za pomocą swojego automatu do pieczenia chleba. Krajalnica pozwoli ci go pokroić na żądaną grubość. Wędziliście własną szynkę w waszej wspaniałej wędzarni mięsa? Będziesz potrzebował maszyny do cienkiego krojenia szynki. To jest maszyna, z której możesz korzystać na co dzień.

10 najlepiej sprzedających się krajalnic elektrycznych

# Obrazek Nazwa Ocena klientów Koszt
1 Krajalnica GRAEF S11003 Czerwony Krajalnica GRAEF S11003 Czerwony 649,00 zł
2 Krajalnica GORENJE R 506 E Krajalnica GORENJE R 506 E 319,00 zł
3 Krajalnica GÖTZE & JENSEN MS700X Krajalnica GÖTZE & JENSEN MS700X 299,00 zł
4 Unold 78826 Unold 78826 269,00 zł
5 Sencor SFS 4050SS Sencor SFS 4050SS 83,99 zł
6 Graef MASTER M90 Krajalnica Graef MASTER M90 269,00 zł
7 RAVEN EKR001N RAVEN EKR001N 249,99 zł
8 Krajalnica SENCOR SFS 1001GR Krajalnica Krajalnica SENCOR SFS 1001GR 159,00 zł
9 Krajalnica CLATRONIC AS 2958 Krajalnica Krajalnica CLATRONIC AS 2958 149,00 zł
10 Triomph ETF1808 150W Triomph ETF1808 150W 139,00 zł

Jak wybrać krajalnicę ?

krajalnicy elektrycznej

Ręczne lub elektryczne

Obecnie na rynku znajdują się ręczne i elektryczne krajalnice. Te ostatnie modele są jednak nadal urządzeniami ręcznymi, ponieważ trzeba będzie wspomagać maszynę w krojeniu plastrów. Mimo to są one cichsze i bardziej kompaktowe.

Ostrze i ergonomia

W zależności od wybranego modelu, ostrze może być gładkie lub ząbkowane. Należy pamiętać, że ważne jest również, aby polegać na średnicy ostrza, ponieważ określi ona maksymalną wielkość żywności, która może być krojona w plasterki. Następnie należy wziąć pod uwagę stabilność i ergonomię urządzenia. Istotnie, waga decyduje o stabilności produktu, dlatego ważne jest, aby zbadać ten parametr, jak również obecność lub brak przyssawek, które stabilizują maszynę podczas cięcia.jak wybrac krajalnica

Konserwacja i bezpieczeństwo

Łatwość konserwacji jest niezbędna, ponieważ po każdym użyciu należy oczyścić urządzenie, aby zapewnić jego długą żywotność. Dlatego ważne jest, aby rozważyć, czy części można zdemontować i czy można je umieścić w zmywarce. Krajalnica to urządzenie, które może być niebezpieczne, dlatego należy poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z systemami bezpieczeństwa zainstalowanymi przez daną markę.

Konstrukcja i wymiary

Następnie należy wziąć pod uwagę konstrukcję i wymiary urządzenia. Większość modeli krajalnic wygląda podobnie, ale dostępne są jeszcze bardziej nowoczesne i eleganckie. To wszystko zależy od twojego gustu. Jeśli chodzi o rozmiar, nie wahaj się spojrzeć na wymiary, aby upewnić się, że nie zajmie on zbyt dużo miejsca w kuchni.