Strona główna Kuchnia Frytkownica : porównanie najlepszych urządzeń

Frytkownica : porównanie najlepszych urządzeń

Ogólnie rzecz biorąc, wszyscy uwielbiamy frytki! Producenci urządzeń gospodarstwa domowego to zrozumieli i dlatego na rynku pojawia się coraz więcej frytkownic elektrycznych. Zapachy oleju do smażenia nie są zbyt przyjemne, a aby sprostać oczekiwaniom konsumentów, wprowadzane są ciągle różne innowacje, aby zaoferować coraz bardziej wydajne i zdrowe maszyny. Filtr antyzapachowy, filtr oleju, smażenie bezolejowe, nie brakuje technologii. Aby pomóc Ci odnaleźć się w wielu modelach, napisaliśmy ten obszerny przewodnik po zakupach, który pomoże Ci lepiej widzieć.

Najlepsze frytkownice w chwili obecnej

Tefal Filtra Pro FR510170 : najlepiej sprzedająca się frytownica

PierwszySeb Filtra Pro

Pierwszą frytkownicą elektryczną, która zostanie włączona do naszej oferty, jest oferowana przez francuską markę Tefal, która jest punktem odniesienia w tej dziedzinie. Filtra Pro Inox & Design to półprofesjonalny model o pojemności 4 litrów i idealnej mocy, umożliwiający jednoczesne smażenie do 1,3 kg świeżych lub mrożonych frytek.

Tefal Filtra Pro zawiera system filtracji, składający się z metalowego sita filtracyjnego i zewnętrznego uchwytu do obsługi. Łatwy w utrzymaniu, model Filtra Pro może być myty w zmywarce. Gniazdo kontrolne zainstalowane na pokrywie pozwala na śledzenie procesu gotowania.

Dzięki mocy 2300 W, smażenie frytek jest idealne. Regulowany termostat umożliwia regulację temperatury oleju w zakresie od 150 do 190 stopni. Obsługa urządzenia jest bardzo prosta. Ustawić żądaną temperaturę, podgrzać frytkownicę, a następnie zanurzyć w niej frytki. Ustawić zegar i poczekać. Sygnał dźwiękowy ostrzega o zakończeniu procesu smażenia.

Zalety modelu Filtra Pro

Jest to urządzenie do smażenia, które oferuje znaczną moc i idealną pojemność dla dużych rodzin. Podoba nam się jego konstrukcja ze szczotkowanej stali nierdzewnej i jego nienaganne wykończenie. Ta frytownica znajdzie swoje miejsce w każdej kuchni.

Jego wady

Jego ciężar własny wynoszący 6 kg nie ułatwia przenoszenia.

Moulinex Super Uno : najlepszy stosunek jakości do ceny

drugimoulinex super uno

Moulinex Super Uno to tradycyjna frytkownica elektryczna, która oferuje elegancki i nowoczesny wygląd pasujący do wszystkich dzisiejszych kuchni. Pozwala na jednoczesne gotowanie do 1,4 kg frytek. Jest to idealna porcja na posiłek dla 6 osób. Dostępne jest górne okno, dzięki któremu można śledzić proces smażenia.

Urządzenie posiada filtr antyzapachowy, dzięki czemu zapachy nie rozchodzą się po całym domu! Wkład filtra można myć w zmywarkach i gwarantuje bezzapachowy efekt do 40 zmywań. Zdejmowana, nieprzywierająca miska z powłoką antyadhezyjną ułatwia czyszczenie i wymianę oleju spożywczego.

Pod względem funkcjonalności frytownica ta ma moc 1800 W i regulowany termostat, dzięki czemu jest bardzo wydajna. Licznik czasu pozwala na otrzymanie powiadomienia o zakończeniu procesu smażenia. Maszyna nie wyłącza się sama. Wreszcie, jako gwarancja bezpieczeństwa dla wszystkich, ściany urządzenia pozostają trwale zimne.

Zalety Moulinex Super Uno

Jest to produkt o wysokiej wydajności, łatwy w użyciu i ładnie zaprojektowany. Uwielbiamy filtr antyzapachowy, który zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych zapachów smażenia oraz bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Jego cyfrowy zegar jest bardzo praktyczny.

Słabość urządzenia

Urządzenie jest trochę ciężkie, gdy zbiornik oleju jest napełniony.

Tefal Actifry FZ710 : frytkownica beztłuszczowa numer jeden

trzeciTefal ActifryTa frytkownica jest pierwszym modelem tego rodzaju, który powstał. Niecałe 10 lat temu marka Tefal wprowadziła na rynek pierwszą na świecie bezolejową frytkownicę. Do przygotowania porcji 1 kg frytek wystarczy tylko jedna łyżka oleju. Jest to średnia pojemność na posiłek dla czterech osób dorosłych.

Do smażenia potrzeba tylko 3% tłuszczu. Ukłon w stronę osób odchudzających się i będących na diecie. Tefal Actifry Original FZ710 zachwyca swoim zaokrąglonym kształtem i białym matowym kolorem. Przy pojemności 1 kg i mocy 1400 W, przygotowuje rodzinną porcję frytek w mniej niż 30 minut. Pokrywa wyposażona w przezroczysty iluminator umożliwia śledzenie procesu smażenia.

Jeśli chodzi o jej wymiary to mierzy ona około 40 centymetrów średnicy i 24 centymetry wysokości. Zdejmowany zbiornik ze stali nierdzewnej umożliwia łatwą konserwację. Ostrze mieszające umożliwia ciągłe mieszanie frytek w celu uzyskania równomiernego przyrumienienia. W przypadku modelu Actifry nie ma potrzeby monitorowania procesu smażenia, ma on wyłącznik czasowy. Jego pulsujące gorące powietrze pozwala również na gotowanie warzyw, mięsa, owoców morza itp.

Zalety frytkownicy Actifry

Jest to frytkownica na gorące powietrze, która może gotować wszystkie potrawy bez oleju. Bezpieczna w zmywarce, jest to bardzo łatwe w obsłudze urządzenie, które zdobyło już ponad tysiące konsumentów na całym świecie. Uwielbiamy jego wielofunkcyjność. Można w niej przygotowywać nie tylko frytki, ale także przystawki, dania główne i desery dzięki swej mocy 1400 W.

Słaby punkt ?

Ta beztłuszczowa frytownica znajduje się w połowie drogi między frytkownicą a robotem kuchennym.

Moulinex Easy Pro : przystępna cenowo frytownica głęboka

czwartyMoulinex easy pro

Ta półprofesjonalna frytkownica elektryczna jest jedną z najtańszych frytkownic na rynku, oferującą dużą wydajność. Zaprojektowana przez firmę Moulinex, frytownica Easy Pro posiada konstrukcję zgodną z najlepszymi profesjonalnymi maszynami. Wyposażona w okienko na pokrywie, możesz w pełni bezpiecznie śledzić proces smażenia frytek. Oferuje pojemność 3 litrów oleju co pozwala przygotować około 1 kg frytek.

Urządzenie posiada moc 2300 W. Regulowany termostat umożliwia regulację temperatury w zakresie od 150 do 190°C. Moulinex Easy Pro 3L gwarantuje szybkie podgrzewanie oleju. Rzeczywiście, potrzeba mniej niż 8 minut, aby olej był gorący, gotowy do zanurzenia frytek. Po stronie konserwacji wszystkie części można bezpiecznie myć w zmywarce (z wyjątkiem części elektrycznej).

Maszyna oferuje strefę zimna, która umożliwia osadzanie się pozostałości na dnie zbiornika. Dzięki temu systemowi pozostałości nie spalają się już w oleju, który zachowuje wszystkie swoje właściwości. Należy pamiętać, że urządzenie to nie jest wyposażone w filtr przeciwzapachowy. W związku z tym należy umieścić go pod okapem wyciągowym w celu usunięcia oparów kuchennych.

Jego zalety

Doceniliśmy jakość użytych materiałów i precyzję wykonania. Niewielki rozmiar jest bardzo praktyczny i umożliwia łatwe przechowywanie frytkownicy w szafce po użyciu. Należy zauważyć, że stosunek jakości do ceny w tym modelu Moulinex jest godny uwagi.

Wady modelu Moulinex

Szkoda, że frytownica nie ma zegara. Poza tym nie ma jej czego zarzucić.

Tefal Oleoclean FR 8040: jakość profesjonalna

piątyTefal FR8040 Oleoclean

Półprofesjonalna frytownica Tefal Oleoclean FR 8040 jest starszą siostrą modelu Filtra Pro Inox & Design i jest bardzo wydajnym urządzeniem o mocy 2300 watów. Maszyna ma pojemność 3,5 litra, co pozwala na smażenie frytek dla wielu osób. Oferuje niezrównaną wytrzymałość dzięki szczotkowanej obudowie ze stali nierdzewnej i niebieskiemu pojemnikowi.

Ta elektryczna frytkownica olejowa oferuje elegancki wygląd, który przypomina profesjonalne urządzenia. Duży zbiornik o dużej pojemności pozwala na ugotowanie do 1,2 kg świeżych lub mrożonych frytek. Frytownica posiada pomysłowy system filtrowania oleju, który zapewnia zdrowe i wolne od pozostałości smażenie. Są one zbierane z dna dolnego zbiornika (strefa zimna) zwanego Skrzynką Olejową, w celu łatwego usuwania.

Maszyna jest wyposażona w regulowany termostat, który precyzyjnie reguluje temperaturę oleju. Jest on wspomagany przez zegar, który zapewni, że frytki będą smażone w dogodnym dla Ciebie czasie. Zdejmowana miska może być myta w zmywarce.

Zalety modelu Tefal Oleoclean

Frytownica Tefal Oleoclean oferuje dużą pojemność, która będzie odpowiednia dla wszystkich rodzin, nawet tych największych. Jest to bardzo odporne urządzenie, które nie wydziela prawie żadnego zapachu i gwarantuje, że olej jest zawsze czysty dzięki opatentowanemu systemowi filtracji.

Jego słaby punkt

Niewielkie rozczarowanie z powodu czasu potrzebnego na uzyskanie bardzo gorącego oleju.

Jakie są rodzaje frytkownic ?

Frytownica

Klasyczna frytkownica

Frytkownice elektryczne do zanurzania w oleju są najtańszymi modelami na rynku. Urządzenia te można znaleźć za mniej niż 120 zł. Frytkownice te składają się z pojemnika na olej, koszyka i pokrywy. Ten model nie wykorzystuje energii elektrycznej. Do podgrzania oleju do odpowiedniej temperatury konieczne będzie zastosowanie płyty kuchennej. Jest to urządzenie odpowiednie dla małych budżetów, ale wymaga użycia płyty kuchennej.

Frytkownica beztłuszczowa

Frytkownice beztłuszczowe są idealne dla osób, które chcą zwrócić uwagę na swoją dietę i uniknąć spożywania zbyt dużej ilości tłuszczu. Wynaleziona przez markę SEB niecałe dziesięć lat temu, marka ta szybko ugruntowała swoją pozycję w tym segmencie dzięki frytkownicom Actifry. Aby zadowolić smakoszy, którzy chcą zwrócić uwagę na swoją linię, marka wymyśliła frytkownicę, która wykorzystuje gorące powietrze krążące na stałe do smażenia frytek. Zaledwie jedna łyżka oleju wystarczy, by zrobić chrupiące frytki. Dietetyczny gest zadowolenia wszystkich smakoszy, nawet na diecie.

Profesjonalna frytownica

Na dnie profesjonalnego zbiornika frytownicy znajduje się strefa zimna tuż poniżej filtra. Ten ostatni jest zanurzony w oleju, a pozostałości są uwięzione w strefie zimna, aby zapobiec ich spalaniu podczas smażenia. Te tzw. profesjonalne lub półprofesjonalne frytownice nie wytwarzają praktycznie żadnego zapachu, co jest ważną cechą dla profesjonalistów, ale także dla osób prywatnych. Urządzenia te zostały zaprojektowane z wytrzymałych materiałów do intensywnego użytkowania.

Najlepsza dziesiątka najlepiej sprzedających się frytkownic

# Obrazek Nazwa Ocena klientów Koszt
1 Frytkownica Tefal Actifry FZ710 Frytkownica Tefal Actifry FZ710Y 87 Opinie 574,00 zł
2 Tefal Uno M plastic FF1231 Tefal Uno M plastic FF1231 57 Opinie 280,00 zł
3 Frytkownica Tefal Filtra Pro FR510170 Frytkownica Tefal Filtra Pro FR510170 787 Opinie 339,00 zł
4 Tefal Uno M inox FF133D Tefal Uno M inox FF133D 30 Opinie 209,00 zł
5 Sencor SFR 5320WH Sencor SFR 5320WH 42 Opinie 477,99 zł
6 Frytkownica germin MAX-1600-W Frytkownica germin MAX-1600-W 1 Opinie 289,99 zł
7 Royal Catering frytownica elektryczna podwójna 2x5L Royal Catering frytownica elektryczna podwójna 2x5L 7 Opinie 681,48 zł
8 Aigostar Ushas 30HEZ 2200W Aigostar Ushas 30HEZ 2200W 217 Opinie 100,85 zł
9 Aigostar Indra 30HEX - Frytownica 1800 W Aigostar Indra 30HEX – Frytownica 1800 W 20 Opinie 110,69 zł
10 Aigostar Fries 30IZD - Kompaktowa frytownica 1,5L Aigostar Fries 30IZD – Kompaktowa frytownica 1,5L 97 Opinie 98,00 zł

Jak wybrać frytownica elektryczną ?

najlepsze frytownice

Pojemność i łatwość konserwacji

Wybór pojemności frytownicy zależy od wielkości rodziny. Jeśli zwykle przygotowujesz frytki dla dwóch osób, pojemność 500 gramów będzie wystarczająca. Jeśli jednak gotujesz dla dużej rodziny, zdecyduj się na model o minimalnej pojemności 1 kg. Wiemy, jak bardzo nasze małe pociechy uwielbiają frytki, więc nie wahaj się zwrócić się do modelu o dużej pojemności.

Kiedy frytki są smażone w tradycyjnej frytownicy, olej jest używany w dużych ilościach. Czyszczenie frytkownicy i pozbycie się zużytego oleju nie jest przyjemnym zadaniem. Po pierwsze, nie można wyrzucać oleju po smażeniu wszędzie: nie wolno wyrzucać do kosza na śmieci, zlewozmywaków czy toalet. Zużyty olej należy przelać i przechowywać w szczelnym pojemniku, a następnie wyrzucić do punktu utylizacji odpadów. Sprawdź, jak łatwe jest korzystanie z frytkownicy, której szukasz, aby uprościć swoje zadanie: wyjmowana miska, wylewka itp.

Zegar i funkcje

Jak wybrać frytownicę

Zegar jest bardzo praktyczną cechą frytkownicy elektrycznej. Pozwala to na rozpoczęcie smażenia frytek w określonym czasie i pozwala na zajęcie się czymś innym w tym czasie. Urządzenie emituje dźwięk po zakończeniu pracy.

Termostat jest niezbędnym elementem regulacji temperatury oleju we frytownicy. Pozwala dostosować temperaturę w zależności od tego, czy chcesz smażyć domowe czy mrożone frytki, ziemniaki, pączki itp.

Ergonomia i bezpieczeństwo

Aby uniknąć przypalenia się lub rozpryskiwania oleju podczas gotowania, ważne jest, aby sprawdzić rodzaj pokrywy maszyny. Obecność odpornych na wysoką temperaturę uchwytów jest zdecydowanie zalecana w celu bezpiecznego obchodzenia się z frytkownicą. Oparzenie lub wypadek z użyciem frytkownicy z rozgrzanym olejem może być dramatyczny. Aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, należy wybrać model, który jest zgodny z przepisami i jest sprzedawany przez uznaną markę sprzętu AGD. Pamiętaj, że nie zaleca się przenoszenia frytownicy, gdy olej jest gorący.

Budżet i gwarancja

W zależności od modelu i typu frytkownicy elektrycznej, ceny mogą wahać się od 120 do 400 zł. Frytownice na najniższym poziomie oferują zazwyczaj małą pojemność, niską moc elektryczną, co oznacza dłuższy czas gotowania. Wybierz swój model w zależności od tego, jak często planujesz przyrządzać frytki, a także od liczby osób w Twoim gospodarstwie domowym. Do użytku domowego doskonale nadaje się frytownica średniej klasy w cenie od 250 do 450 zł.