Strona główna Kuchnia Czajnik elektryczny : ranking najlepszych automatów do herbaty

Czajnik elektryczny : ranking najlepszych automatów do herbaty

Czajniki elektryczne to produkty, które oferują konsumentom wiele korzyści. Są to urządzenia, które służą do robienia dobrej herbaty, zarówno dla rodziny, jak i przyjaciół. Zapraszamy do zapoznania się z naszym pełnym przewodnikiem zakupu i porównania najlepszych urządzeń w danej chwili.

Co to jest czajnik elektryczny ?

Elektryczny czajnik to urządzenie, które jest bardzo łatwe w obsłudze i pozwala na przygotowanie wszelkiego rodzaju herbat. Doskonale kontrolują temperaturę, dzięki czemu napar rozprzestrzenia maksimum smaków. Niektóre produkty są okablowane, inne nie, a czasami mogą być programowalne. Dowiedz się, jakie kryteria należy wziąć pod uwagę wybierając najlepszy model czajnika elektrycznego.

Elektryczny ekspres do herbaty mógłby być w pewnym sensie ulepszoną i bardziej nowoczesną wersją tradycyjnych czajników elektrycznych, które wszyscy znamy. Dla porównania, ekspresy do kawy Senseo z miękkimi kapsułkami byłyby ulepszoną wersją naszego tradycyjnego ekspresu do kawy z filtrem.

Najlepsze czajniki elektryczne w tej chwili

H.Koenig TI700 : najlepiej sprzedający się czajnik elektryczny do herbaty

PierwszyHKoenig TI700

Pierwszą maszyną w naszym rankingu jest H. Koenig TI700, produkt, który oferuje cztery możliwości wyboru temperatury od 70 do 100°C. W ten sposób użytkownik może przygotować swoją herbatę w mgnieniu oka i jak prawdziwy profesjonalista.

Wszystkie herbaty nadają się do tej maszyny: zielona, biała, czarna, itp. Ponadto, urządzenie może być utrzymywane w stanie ciepłym do 30 minut i może być używane jako czajnik lub zaparzacz do herbaty. TI700 oferuje moc 2400 W, pojemność 1,7 litra i obrotową podstawę o 360 stopni.

Zalety modelu H.Koenig TI700

Jest to urządzenie, które doskonale spełnia swoją rolę, szybko się nagrzewa i pozwala przygotować herbatę w zaledwie kilka minut.

Jego słaby punkt

Szkło dzbanka nagrzewa się bardzo mocno. Należy zachować ostrożność, aby obchodzić się z nim tylko za pomocą uchwytu.

Riviera & Bar Jasmin : doskonały stosunek jakości do ceny

drugiRivieraBar Jasmin

Następnie znajdujemy Riviera & Bar Jasmin BTH320, czajniczek, który pozwala cieszyć się wszystkimi rodzajami herbat i oferuje automatyczne utrzymywanie ciepła przez 30 minut.

Temperatura jest regulowana w zakresie od 75 do 100°C, a wszystkie etapy przygotowania są sygnalizowane sygnałem dźwiękowym. Jest prosty w obsłudze, łatwy w utrzymaniu i doskonale spełnia wymagania konsumentów.

Zalety modelu BTH320

Jest to bardzo ładne urządzenie, które nadaje się zarówno do zaparzania ziół, jak i herbaty. Wykończenia są niezwykłe, a jakość jest nieskazitelna. Przystępny cenowo model, aby cieszyć się pierwszym czajnikiem elektrycznym do herbaty.

Jego wadą jest to, że

Czas nagrzewania jest nieco dłuższy niż w przypadku modeli konkurencyjnych, pomimo mocy 2000 W.

Szklany Czajnik Aicok : najpopularniejszy model

trzeciCzajnik aicok

Trzeci testowany model to szklany imbryk Aicok, który posiada regulowany termostat i funkcję zatrzymywania ciepła. Dostępna jest opcja „Keep warm„, pozwalająca na ustawienie temperatury pomiędzy 50 a 95°C.

Po dwóch godzinach urządzenie wyłącza się automatycznie, korpus czajnika jest wykonany z podwójnego szkła, a jego pojemność wynosi 1,7 litra. Moc wynosi 2200 W, a podstawa jest obracana o 360 stopni.

Jest to bezprzewodowy czajnik elektryczny o średnicy 22 cm, idealny dla rodziny. Wreszcie, należy zauważyć, że marka Aicok daje gwarancję na dwa lata.

Najważniejsze zalety tego elektrycznego czajnika

Jest to bardzo wytrzymały produkt, który pozwala na stworzenie kilku filiżanek herbaty w mgnieniu oka. Stosunek jakości do ceny jest naprawdę dobry. Wykończenia są staranie wykonane, a materiały wysokiej jakości z mieszaniną czarnego tworzywa sztucznego dobrej jakości i stali nierdzewnej.

Wady czajnika do herbaty Aicok

Niektórzy użytkownicy napotkali pewne trudności związane z pokrywką, która nie zawsze równo się domyka.

Tefal Magic Tea BJ1100FR : Tani czajnik elektryczny do herbaty

czwartytefal magic tea

Następny model to bezprzewodowy szklany czajnik z Tefalu. Jest to czajnik o pojemności jednego litra, który umożliwia ustawienie temperatury pomiędzy 50 a 95°C.

Panel sterowania wykonany jest z białego tworzywa sztucznego, na panelu kontrolnym znajduje się lampka kontrolna ostrzegająca użytkownika o włączeniu urządzenia. Podstawa może być obracana o 360 stopni i w przypadku przegrzania produkt zatrzymuje się automatycznie.

Ten czajnik elektryczny do herbaty jest dostępny w kolorze białym z nutą fioletu. Wreszcie, jego moc wynosi 600 W, zapewniając dość szybki czas nagrzewania.

Zalety czajnika do herbaty Tefal Magic Tea

Jest to bardzo proste w obsłudze urządzenie, które pozwala na regulację temperatury zgodnie z życzeniem i doskonale spełnia swoją rolę zaparzacza do herbaty. Stosunek ceny do jakości jest również atutem, ponieważ jest sprzedawany za mniej niż 40 €..

Słabe strony

Zauważamy dosyć niską moc. Jest to produkt, który będzie częściej używany do okazjonalnego użytku.

Riviera & Bar QD870A Klasa 800 : model najwyższej klasy

piątyRiviera Bar QD870A

Ostatnim czajnikiem w naszym rankingu jest Riviera & Bar QD870A. Jest to wysokiej jakości urządzenie z automatycznym cyklem parzenia i konfigurowalną temperaturą od 50 do 100°C.

Dostępna jest funkcja jednogodzinnego nagrzewania, a czas parzenia można ustawić od 30 sekund do maksymalnie 10 minut. Jest to bardzo wydajna maszyna, która umożliwia błyskawiczne przygotowanie kilka filiżanek herbaty.

Zalety elektrycznego czajnika QD870A

Jest to automat do parzenia herbaty oferowany przez znaną markę w branży i pozwala na zrobienie herbaty w zaledwie kilka minut. Szczególnie doceniamy regulowaną temperaturę parzenia, wyjątkową jakość wykonania i wiele funkcji.

Wady tego czajnika do herbaty ?

Według niektórych użytkowników, produkt jest trochę kruchy. Nie zidentyfikowaliśmy żadnych szczególnych problemów z tym modelem podczas naszego testu.

Ulubiony ekspres do herbaty Nestlé’s Special.T

ulubioneekspres do herbaty SpecialT

Czajnik na kapsułki Special.T jest prezentowany przez słynną markę Nestlé. Jest to sprawdzone na rynku urządzenie o pojemności 1,5 litra. Moc przekracza 1400 W, co zapewnia szybkie przygotowanie herbaty i wiele akcesoriów znajduje się w zestawie.

Ekspres ten posiada niewielkie wymiary i wagę tylko 2,9 kg. Dostępny jest w różnych kolorach: czarnym, białym, szklanym, czerwonym, w skrócie jest coś dla każdego. Jest to nowoczesne urządzenie, które zostanie zainstalowane bez obaw we wszystkich kuchniach.

Opinie dotyczące Special.T

Jest to produkt wysokiej jakości, który pozwala na szybkie przygotowanie kilku filiżanek herbaty. Stosunek ceny do jakości jest dobry, a wzornictwo nowoczesne. Obsługa jest stosunkowo prosta, ustawiany jest jeden przycisk włączania/wyłączania, a przycisk T zmienia kolor zgodnie z krokami parzenia. Należy również zauważyć, że Nestlé oferuje szeroki wybór herbat, jest coś dla każdego i maszyna jest bardzo łatwa w utrzymaniu.

Jakieś wady ?

Niestety, ten automat do herbaty działa tylko na kapsułki, co może zniechęcić niektórych miłośników herbaty.

Jak wybrać czajnik elektryczny ?

Czajnik elektryczny

Moc i tempo ogrzewania

Moc może wahać się od 1000 do 2500 W, co odpowiada czasowi nagrzewania od 10 sekund do 1 minuty, w zależności od modelu wybranego przez użytkownika. Im większa jest moc, tym krótszy jest czas nagrzewania.

Ergonomia

Przed zakupem ekspresu do herbaty należy zainteresować się jego ergonomią. Rzeczywiście, musi być wygodny i łatwy w użyciu. Niektóre z nich umożliwiają łatwe przechowywanie i prostą obsługę.

Charakter herbaty

jak wybrac czajnik

Na rynku dostępne są różne rodzaje czajników elektrycznych. Niektóre z nich nadają się do specyficznych odmian herbat, tak więc czajniki ze stali nierdzewnej przeznaczone do herbaty czarnej lub czerwonej. Szklane czajniki nadają się bardziej do herbat żółtych, białych i zielonych.

Pojemność zbiornika wody

W zależności od liczby osób, którym będziesz przyrządzać herbatę , będziesz potrzebować większego lub mniejszego czajnika. Ogólnie rzecz biorąc, urządzenia mają pojemność od 1 do 2 litrów. W celu zachowania połysku szkła w ekspresie do herbaty zaleca się stosowanie dzbanka filtracyjnego do uzdatniania wody.

Marka, wzornictwo i cena

Producent jest ważnym elementem, ponieważ niektórzy z nich specjalizują się w tej dziedzinie i oferują prawdziwe know-how. Projektowanie może być również ważne dla niektórych konsumentów, którzy postawią swój czajnik elektryczny na widoku w swojej kuchni.

Wreszcie, cena może się różnić w zależności od modelu, w zależności od Twojego budżetu i Twoich pragnień. Cena czajnika elektrycznego zaczyna się od około 120  i wzrasta do ponad 1000  za modele luksusowe.

Wybór pięciu najlepiej sprzedających się czajników elektrycznych do herbaty

# Obrazek Nazwa Ocena klientów Koszt
1 Czajnik SAGE BTM800 Czajnik wyposażony SAGE BTM800
20 Opinie
639,00 zł
2 Czajnik CATLER SP 8010 Czajnik CATLER SP 8010
13 Opinie
549,00 zł
3 Czajnik SMEG KLF03WHEU Czajnik SMEG KLF03WHEU
59 Opinie
679,00 zł
4 Czajnik BOSCH TWK7090B Srebrny Czajnik BOSCH TWK7090B Srebrny
35 Opinie
289,00 zł
5 Czajnik BOSCH TWK6A013 Czajnik BOSCH TWK6A013
33 Opinie
139,99 zł

Jakie rodzaje czajników są dostępne na rynku ?

Jakie rodzaje czajników

Klasyczny dzbanek do herbaty

Jest to model, który jest ogólnie dedykowany do dekoracji, ponieważ użyte materiały są bardzo cenione: żeliwo, porcelana itp. Aby z niego skorzystać, należy najpierw podgrzać wodę, a następnie wsypać herbatę.

Elektryczny szklany czajnik

Jest to niewątpliwie najnowocześniejszy model dostępny na rynku i może być stosowany do zaparzania wszelkiego rodzaju herbat. Za pomocą czajnika elektrycznego użytkownik może wybrać temperaturę wody, a niektóre modele posiadają termostat.

Czajnik z zaparzaczem

Trzeci typ ekspresu do herbaty to ten z zaparzaczem. Pozwala to na przygotowanie herbaty bez wielkiego wydatku, a na rynku dostępnych jest wiele kształtów. Ogólnie rzecz biorąc, są one wykonane z silikonu lub stali nierdzewnej.

Czajnik tłokowy

Wreszcie, najnowszy model to tłokowy czajnik. Oferuje on możliwość zrobienia dobrej filiżanki herbaty w kilka minut. Wystarczy włożyć herbatę, dodać wrzącą wodę, następnie wyciągnąć tłoczek i herbata będzie macerowana. Zaletą jest to, że wszystkie smaki herbaty są zachowane.