ranking maszyna do szycia
Strona główna Dom i AGD Maszyna do szycia : rankingi najlepszych modeli

Maszyna do szycia : rankingi najlepszych modeli

Maszyna do szycia jest stosunkowo starym narzędziem, które przyciągnęło już wielu użytkowników. Niezależnie od tego, czy chodzi o zabawę, kreatywność czy pracę, jest to wysokowydajne urządzenie, które umożliwia wykonywanie różnych zadań, nawet jeśli dopiero zaczynasz pracę w tej dziedzinie. Tutaj znajduje się kompletny przewodnik, dzięki któremu można łatwo wybrać maszynę do szycia.

Ulubieniec Brother FS40

ulubioneBrother FS 40Maszyna do szycia Brother FS40 jest jedną z najbardziej znanych i cenionych przez projektantów mody. Przystępna cenowo i łatwa w obsłudze, jest wyposażona w ekran LCD do wyboru i regulacji ściegów. Maszyna jest napędzana silnikiem o mocy 40 W i oferuje nie mniej niż 40 dostępnych ściegów, idealnych do urozmaicenia wszystkich Twoich projektów.

Pod względem funkcjonalności dostępnych jest pięć rodzajów ściegów dziurek do guzików, w tym jeden automatyczny, regulacja prędkości z trzema poziomami (przycisk przesuwany na panelu przednim ułatwiający dostęp) oraz podwójna ręka. Maszyna oferuje oczywiście ręczne koło zamachowe, przycisk włączania/wyłączania znajdujący się z tyłu oraz ręczny przecinak do nici. Brother FS40 jest dostarczany z instrukcją i objaśniającym DVD, aby zrozumieć wszystkie subtelności urządzenia. Jest to cicha i przemyślana maszyna do szycia.

Zalety modelu

Brother FS40 oferuje doskonały stosunek ceny do jakości oraz zaawansowane funkcje. Jest to wydajne i łatwe w obsłudze urządzenie, co czyni go idealnym dodatkiem zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych krawców.

Jego słabe punkty

Należy zauważyć, że nie ma zapisu ustawień lub że trudno jest pracować z bardzo grubymi tkaninami.

Najlepsze maszyny do szycia w tej chwili

Brother Innovis 27 SE : Wszechstronna maszyna

PierwszyBrother innovis 27seMaszyna do szycia Brother Innovis 27 jest elektronicznym modelem zaprojektowanym z aluminiową ramą, bardzo wytrzymałą. Wszechstronna, oferuje nie mniej niż 50 ściegów, w tym automatyczne dziurki na guziki i kilka ściegów dekoracyjnych, które najbardziej kreatywni z Państwa docenią. Różnorodne ściegi w zestawie pozwalają na łatwe wykonywanie patchworków i innych zespołów pikowanych tkanin.

Podobnie jak w przypadku modelu Brother FS40, model ten posiada podświetlany ekran LCD ułatwiający regulację i wybór parametrów ściegów. Automatyczne pozycjonowanie igły jest również zaletą pozwalającą zaoszczędzić czas. Regulowane wolne ramię (wysokie lub niskie) pozwala intuicyjnie pracować na każdym rodzaju tkaniny. Maszyna do szycia może być obsługiwana z pedałem lub bez pedału.

Szybko i wydajnie, Brother Innovis 27 SE jest w stanie szyć do 850 ściegów na minutę. Aby jeszcze bardziej dostosować pracę, urządzenie to pozwala na regulację długości i szerokości ściegu. W pakiecie, który otrzymasz, znajdziesz między innymi sześć stopek, w tym stopkę do ściegu krytego i do ściegu owerlokowego, sztywną osłonę ochronną oraz różne akcesoria, takie jak ogranicznik cewki.

Zalety Innovis 27 SE

Prosta w obsłudze, niedroga i bardzo wszechstronna, ta elektroniczna maszyna do szycia ma wszystko. Duża powierzchnia robocza (160 x 100 mm) pozwala na łatwe szycie.

Wady maszyny

Po prostu żałujemy jej wysokiej wagi (prawie 9 kg), co nie czyni tej maszyny najlżejszą w tej kategorii. Brak uchwytu do przenoszenia nie ułatwia tego.

Singer Simple 3229 : Prosta maszyna do szycia

drugi

Singer simple 3229Jeśli szukasz na początek maszyny do szycia, prawdopodobnie właśnie znalazłeś idealny model. Rzeczywiście, Singer Simple 3229 łączy w sobie wszystkie podstawowe funkcje, abyś mógł z powodzeniem zrealizować swoje projekty. Wyposażona w 29 ściegów, w tym automatyczny do wyszywania dziurek na guziki, istnieje możliwość regulacji szerokości i długości ściegów.

Włączenie urządzenia jest naprawdę proste, a dołączone akcesoria są liczne. Krótko mówiąc, jest to produkt wysokiej jakości, który sprawdził się już na rynku. Dostępny jest w kolorze białym i zielonym.

Zalety tej maszyny

Jest to urządzenie wykonane z wysokiej jakości materiałów i dlatego jest wytrzymałe. Szczególnie doceniliśmy łatwość obsługi i niską wagę wynoszącą zaledwie 6,5 kg.

Wada Singera Simple 3229

Jedyną słabością, którą znaleźliśmy na Simple 3229, była cena, którą uważamy za nieco wygórowaną . Pozostałe modele z tej serii są bardziej dostępne i mają podobne funkcje.

Brother KD144s : Dla najmłodszych i początkujących

trzeciBrother KD144sMaszyna do szycia dla dzieci, młodzieży lub początkujących. Nie należy jej jednak postrzegać jako urządzenia o słabej jakości lub z niewielkimi możliwościami, wręcz przeciwnie. Pozwala ona na wybór pomiędzy 14 różnymi programami ściegowymi, a także umożliwia wykonywanie dziurek w 4 krokach. Oświetlenie LED oferuje możliwość pracy nawet bez większego oświetlenia. Lekka, łatwa w transporcie, waży zaledwie 5 kilogramów.

Ale jak możemy powiedzieć, że jest przeznaczona do używania przez małe dłonie? Ponieważ Brother KD144s posiada system zabezpieczający, który zapobiega ukłuciu palców igłą dzięki specjalnej osłonie zakładanej na igielnicę. Maszyna ta pozwala również dorosłym początkującym nauczyć się jak naprawiać, szyć i delikatnie obrzucać. W tym modelu szpulka jest umieszczona poziomo. Maszyna, oprócz tego, że oferuje dobre osiągi i jest sprzedawana po bardziej przystępnej cenie, jest również dostarczana z dużym zestawem akcesoriów. Zawiera zestaw igieł, stopę zygzakowatą i stopę do dziurek od guzików oraz pedału.

Aby zrozumieć, jak działa urządzenie, płyta DVD jest dostarczana z instrukcją napisaną w języku polskim. Ta maszyna do szycia Brother KD144s jest objęta 3-letnią gwarancją. Obejmuje to części, robociznę, koszty transportu, ale także pomoc telefoniczną.

Zalety modelu KD144s

Uwielbiamy jej łatwość obsługi, która pozwala dzieciom i młodzieży na zapoznanie się ze światem szycia bez ograniczeń. Możliwość dostosowania wyglądu Brother KD144, dzięki trzem naklejkom, jest prawdziwym plusem w stosunku do konkurencji.

Czego żałujemy

Oczywiście, po nabyciu pierwszych umiejętności, ta maszyna stanie się trochę ograniczona. Użytkownicy mogą być zmuszeni do przejścia na wyższy model. Ale po cenie, po której ta maszyna do szycia jest sprzedawana, jest tego warta.

Brother Innovis A150 : Solidna maszyna elektroniczna

czwartyBrother innovis a150Na tej maszynie do szycia dostępne są nie mniej niż 4 czcionki i 150 ściegów ozdobnych. To wystarczy, najbardziej wymagającym! Brother Innovis A150 może zatem spełnić wiele oczekiwań! Podwójne ściegi, łączenie lub powielanie ściegów pozwala na wysoki stopień dostosowania projektów i eksperymentowania z tkaninami. W modelu tym znajduje się również 10 sposobów automatycznego obszywania dziurek i wszystkie wykonywane są w jednym kroku.

Dzięki obecności dużego ekranu LCD (ponad 9 centymetrów) łatwo jest wybrać odpowiednie parametry. Brother dopracował swój system pozycjonowania igieł, aby nie tracić więcej czasu na długie manipulacje. Znacząca poprawa w stosunku do innych modeli marki: stopki zostały przeprojektowane, aby wydłużyć ich żywotność. Tkanina łatwo się przesuwa, zapewniając wygodne szycie. Ściegu wzmacniającego można użyć, naciskając tylko jeden dedykowany przycisk. Szpulka instalowana poziomo w tej maszynie do szycia jest bardzo szybko zakładana.

Podczas szycia można regulować szerokość, ale także długość ściegów w Innovis A150, igła może być zatrzymana w wysokiej lub niskiej pozycji, w zależności od preferencji użytkownika. Znajdziesz tu również poręczny przycisk automatycznego obcinania nici i przycisk zapobiegający przewróceniu na stopce. Urządzenie to posiada napęd o zmiennej prędkości obrotowej. Przy tak dużej ilości wbudowanej technologii, można się obawiać, że maszyna jest trudna w obsłudze, ale tak nie jest. Intuicyjny ekran jest idealny do przeglądania i potwierdzania pożądanych funkcji. Dzięki temu Innovis A150 jest maszyną, która spodoba się zarówno ludziom, którzy nie wiedzą nic o szyciu, ale chcą się uczyć, jak i bardziej doświadczonym użytkownikom.

Zalety tej maszyny do szycia

Brother Innovis A150 zachwyca dobrymi właściwościami. Szczególnie doceniamy precyzję ściegów do wykonania otworów na guziki, ale także automatyczne nawlekanie igły, między innymi. Oświetlenie LED jest skuteczne w wizualizacji powierzchni roboczej i nie uszkadza oczu, co jest bardzo przyjemne. Kolejną mocną stroną jest to, że te cechy są dostępne w niskiej cenie. Oczywiście stanowi to pewną inwestycję dla początkujących, ale stosunek jakości do ceny jest doskonały w tym modelu maszyny do szycia.

Słabe strony

Można ją winić za nieciekawy wygląd, który na pierwszy rzut oka może sprawiać wrażenie prostoty. Trochę szkoda, dlatego, że ludzie mniej doświadczeni w szyciu mogą z niej zrezygnować, a maszyna ta nie boi się żadnych wyzwań krawieckich.

Dlaczego warto kupić maszynę do szycia Brother ?

Maszyna do szycia

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz szycie, czy też chcesz pójść dalej, szeroka gama maszyn do szycia firmy Brother spełnia oczekiwania wszystkich konsumentów. Dla początkujących, seria łatwych w obsłudze maszyn wprowadza ich w podstawy szycia. Dla najbardziej doświadczonych krawców, wiele maszyn elektronicznych i zaawansowanych pozwala im cieszyć się zaawansowanymi funkcjami, dla użytkowników poszukujących jakości i profesjonalnego wykończenia.

Dlaczego warto kupić maszynę do szycia Singer ?

Polecamy zakup maszyny do szycia Singer, ponieważ jest to marka, która sprawdziła się na rynku krawieckim zarówno wśród amatorów jak i profesjonalistów. Firma założona przez Isaaca Merritta istnieje od ponad 160 lat. Dzięki temu jej wiedza fachowa jest już sprawdzona, a modele proponowane przez markę są z roku na rok coraz bardziej wydajne. Ufając tej renomowanej marce, masz pewność, że kupisz produkt wysokiej jakości i wydajny. Zauważ, że ich obsługa klienta jest bardzo szybka i kompetentna, aby pomóc Ci w razie jakichkolwiek pytań lub problemów. Produkty posiadają gwarancję średnio na 3 lata.

Pięć najlepiej sprzedających się maszyn do szycia

# Obrazek Nazwa Ocena klientów Koszt
1 Maszyna do szycia SINGER 7640 Maszyna do szycia SINGER 7640
9 Opinie
1390,00 zł
2 SINGER Wzmocniona 4432
4 Opinie
879,00 zł
3 Maszyna do szycia HUSQVARNA E20 Maszyna do szycia HUSQVARNA E20
10 Opinie
660,99 zł
4 Maszyna do szycia Brother FS20 Maszyna do szycia Brother FS20
2 Opinie
699,00 zł
5 Brother KE14S Brother KE14S
7 Opinie
459,00 zł

Jak wybrać maszynę do szycia ?

Aby pomóc Ci nabyć maszynę do szycia, która spełni Twoje oczekiwania, oto kilka kryteriów, które należy rozważyć. Są one ważne, abyś mógł cieszyć się tą czynnością w jak największym stopniu.

Rodzaj zastosowania

Kiedy zaczynasz kupować ten typ produktu, ważne jest, aby zdefiniować rodzaj zastosowania. Oczywiście, jeśli jesteś nowy na polu, nie będziesz używał maszyny w taki sam sposób, jak gdybyś był profesjonalistą. Tak więc, jeśli jesteś początkujący, lepiej jest zwrócić się do odpowiedniego produktu, który pozwoli Ci uzyskać oczekiwane rezultaty.

Programy

Należy zauważyć, że im więcej chcesz wykonać różnych ściegów, tym więcej potrzebujesz programów. Dzięki temu, po zdefiniowaniu typu użytkowania, będziesz w stanie zidentyfikować liczbę potrzebnych programów. Zalecamy, abyś wybrał maszynę, która posiada co najmniej 10 programów, aby uniknąć blokady w twoich projektach.

Moc

Brother i SingerMoc jest również istotnym punktem, ponieważ oczywiście im silniejsza jest maszyna do szycia, tym bardziej jest ona interesująca. Należy zatem zwrócić szczególną uwagę na to kryterium i nie wahać się przed przyjęciem nieco droższego produktu.

Rodzaje ściegów

Jak już mówiliśmy, ważnym kryterium jest liczba różnych funkcji oferowanych przez urządzenie. Rzeczywiście, kiedy zaczynasz raczkować w szyciu, potrzebujesz tylko dwóch rodzajów ściegów, ale kiedy zaczynasz się doskonalić, musisz szybko użyć więcej. Zalecamy również sprawdzenie, czy można je wstępnie ustawić.

Waga, wielkość i budżet

Ostatnim elementem branym pod uwagę jest waga maszyny, która może wahać się od 5 do 10 kg oraz oczywiście cena urządzenia. Rzeczywiście, jeśli chcesz mieć możliwość łatwego przemieszczania maszyny, lepiej jest wybrać lekki produkt mechaniczny. Jeśli chodzi o ceny, znajdziesz maszyny po wszystkich cenach. Zaczyna się od mniej niż 400 zlotys w przypadku modelu podstawowego do ponad 500 EUR w przypadku modeli wysokiej klasy dla osób prywatnych. Jeśli szukasz maszyny Singer, zapoznaj się z naszym porównaniem najlepszych maszyn do szycia Singer, na pewno znajdziesz model, który Ci odpowiada.

Owerlok czy maszyna do szycia ?

Owerlok i maszyna do szycia to dwa zupełnie różne produkty. Rzeczywiście, nie robią tego samego. Owerlok nie jest łatwy w obsłudze, dlatego lepiej jest kupić maszynę do szycia, jeśli jesteś nowy w tej dziedzinie. Owerlok to maszyna, która tnie tkaniny, nakłuwa je, a jednocześnie obraca je w jednym przejściu. Najpopularniejsze owerloki wyposażone są w 4 szpulki na nici, dwie pętle i dwie igły. Pozwalają one na realizację ściegów płaskich z wykorzystaniem 3 nitek, 2 pętli i 1 igły. Jeśli chcesz zabezpieczać brzegi materiału przed pruciem, to jest to właściwa maszyna dla Ciebie.