Strona główna RTV i Komputery Głośniki komputerowe : przewodnik i najlepsze modele

Głośniki komputerowe : przewodnik i najlepsze modele

Komputery są częścią naszego codziennego życia. Nie używamy ich tylko do pracy. Używamy ich do oglądania filmów, słuchania piosenek lub grania w gry. Ale niektóre media nie odtwarzają optymalnie dźwięku. Trudno jest usłyszeć dialog w filmie lub melodii w najlepiej możliwy sposób.

Dlaczego warto wybrać specjalne głośniki komputerowe ?

Głośniki komputerowe pozwolą Ci spotęgować dźwięk tego, co chcesz usłyszeć, podłączając je do komputera stacjonarnego lub laptopa. Umieszczone po obu stronach komputera lub oferujące wielokierunkowy dźwięk, są dobrą alternatywą dla słuchawek. Te ostatnie mogą mieć wpływ na słuch, jeśli są używane zbyt często. Specjalne głośniki PC pozwalają cieszyć się wszystkimi mediami, kiedy tylko chcesz.

Najlepsze dziś głośniki komputerowe

Bose Companion 20 : najlepsze

Pierwszybose companion 20

Znamy firmę Bose z tego, że oferuje doskonałe produkty. Po raz kolejny, marka nas nie zawiedzie. Tutaj znajduje się para głośników i pad sterujący. Ten ostatni pozwala na dostosowanie głośności do nośnika, ale także wycisza dźwięk. Praktyczne, kiedy chcesz odebrać telefon.

Nie chcesz nikomu przeszkadzać i chcesz podłączyć zestaw słuchawkowy? Te głośniki Bose Companion 20 również mogą to zrobić dzięki wbudowanemu gniazdu. Można je umieścić po obu stronach komputera, ale można je odłączyć, aby słyszeć muzykę z dowolnego miejsca w pomieszczeniu.

Wizualnie, tak jak wiele produktów tej marki, są one klasyczne i stylowo szare, więc nie będą się wyróżniać obok Twojego sprzętu komputerowego. Głośniki te są dostarczane z zasilaczem kablowym. Posiadają one funkcję Plug&Play ułatwiającą instalację. Głośniki te można również podłączyć do komputera Mac.

Zalety głośników Bose

Głośniki te posiadają tryb czuwania, który rozpocznie się po 2 godzinach bezczynności. To plus pod względem zużycia energii. Jakość dźwięku jest bardzo dobra, z pełnym basem, jak w przypadku wszystkich produktów firmy Bose.

Wady

Brak łączności w tym produkcie firmy Bose, głośniki te pracują na zasilaniu prądem zmiennym. Cena jest trochę wysoka, ale jakość wykonania i słuchania uzasadnia cenę.

Edifier Luna Eclipse : Alternatywa

drugiEdifier Luna Eclipse

Producent Edifier znalazł swoje miejsce wśród wielkich marek dźwiękowych. Wprowadza na rynek bardzo oryginalne czarne i owalne głośniki komputerowe które zmieniają tradycyjne kształty. Jest pewne, że ich wygląd wyróżnia się na tle wielu konkurentów. Nie chcesz zawracać sobie głowy systemem przewodowym? W takim razie te urządzenia są dla ciebie, bo działają w technologii Bluetooth.

Głośniki Edifier Luna Eclipse mogą być używane do komputera, ale także do telewizora lub innych mediów. Doceniamy 10-metrowy zasięg tego urządzenia. Edifier dostarcza ze swoim zestawem głośników pilota zdalnego sterowania, dzięki czemu można nimi sterować. Nawet z pewnej odległości można regulować dźwięk. Chcesz je wyłączyć? Naciśnij jeden z przycisków.

Te głośniki do PC to zestaw 2.0, ale ponieważ subwoofery są wstawiane w satelitach, możemy wyraźnie mówić o 2.2. Ich moc całkowita to 74 waty RMS. Zestaw akustyczny posiada wtyczkę jack 3,5 mm.

Co nam się podoba

Wysokiej jakości głośniki komputerowe, o estetyce nieco odmiennej od zwykłej, oczywiście jesteśmy za. Łączność bezprzewodowa to plus. Ogólna moc jest więcej niż wystarczająca do użytku domowego. Dostępna wtyczka jack pozwala na łatwe podłączenie słuchawek.

Jakieś wady ?

Ten zestaw głośników komputerowych waży więcej niż 3,5 kg. Szczególny wygląd modelu może odstraszać tradycjonalistów.

Logitech Z607 : Zestaw 5.1 w przystępnej cenie

trzecilogitech z607

Czy twój komputer służy jako szafa grająca dla twojej muzyki, gdy zabawiasz przyjaciół? Uwielbiasz grać w playlisty do tańca w nocy? Wtedy potrzebujesz odpowiedniego sprzętu, aby cieszyć się muzyką, którą kochasz. Logitech ma tu dla Ciebie rozwiązanie. Z tymi głośnikami 5.1 otrzymasz zestaw 5 głośników.

Możesz umieścić je we wszystkich czterech rogach pokoju dla uzyskania dźwięku, który wydaje się wychodzić ze ścian! Dzięki mocy 160 W na głośnikach i subwooferze, będziesz mógł cieszyć się muzyką, filmami i grami. Jego 6,2 metra kabli pomoże Ci umieścić je w dowolnym miejscu w pomieszczeniu, ale są one również kompatybilne z Bluetooth (4.2).

Te głośniki komputerowe Logitech Z607 pozwalają nawet spokojnie słuchać radia FM, korzystać z pamięci USB lub używać karty SD. Są one wyposażone w pilota zdalnego sterowania, który jeszcze bardziej ułatwia ich obsługę. Zatrzymać, wyłączyć, zmienić piosenkę – możesz go poprosić, żeby zrobił to wszystko. Głośniki są objęte dwuletnią gwarancją firmy Logitech.

Zalety głośników firmy Logitech

Obsługiwane formaty audio są stosunkowo liczne, co stanowi plus dla użytkownika, w zależności od nośnika.

Czego żałujemy

Te głośniki lepiej odtwarzają muzykę niż dialogi w intymnych filmach. Jednak w przypadku filmów akcji są one idealne.

Ulubione głośniki Bose Companion 50

ulubionebose companion 50

Bose wraca tu z zestawem głośników multimedialnych, które wyglądają jak zabytkowe mikrofony. Entuzjaści dekoracji nie mogą się powstrzymać od docenienia tego. Ich antracytowy kolor sprawia, że są pięknymi przedmiotami. Są wykończone w aluminium, co czyni je lżejszymi. Są one montowane na eleganckich cokołach dla lepszej wydajności.

Brak przycisków do niezależnego włączania głośników. Tutaj wszystko jest scentralizowane na okrągłym padzie sterującym. Można też podłączyć słuchawki. Oprócz głośników i pilota zdalnego sterowania, znajdziesz tu również moduł Acoustimass. Można go położyć na biurku, ale można go również ukryć, nie naruszając jego funkcji. Karta dźwiękowa nie wymaga żadnych aktualizacji ani uaktualnień oprogramowania.

Trzydzieści minut bez żadnej aktywności? Głośniki komputerowe Bose Companion 50 przechodzą w tryb czuwania. Nieświadomie oszczędzasz energię! Wydajność dźwięku jest doskonała w tym produkcie, który wykorzystuje cyfrowe przetwarzanie TrueSpace. Wynik? Duży obszar do słuchania, idealny do zanurzenia się w melodii, filmie lub grze.

Mocne strony Companion 50

Jakość dźwięku w tych głośnikach firmy Bose jest bardzo wysoka. Projekt jest dobrze przemyślany i zajmuje minimalną powierzchnię użytkową . Jakość wykonania jest niezwykła. System multimedialny Bose Companion 50 przenosi Cię w wyjątkowe doznania akustyczne, które rywalizują z najlepszymi rozwiązaniami 5.1.

Wady

Trudno przeoczyć ich cenę sprzedaży, która jest dość wysoka. Ale te głośniki są tego warte, dla miłośników muzyki. Chcielibyśmy znaleźć połączenie Bluetooth, którego tu brakuje…

Rodzaje głośników

Głośniki komputerowe

Enceintes 2.0

Są to najbardziej podstawowe modele. Jeden głośnik, do umieszczenia po każdej stronie komputera. Do okazjonalnego słuchania muzyki, to wystarczy. Z drugiej strony, jeśli jesteś miłośnikiem muzyki, niezależnie od tego, czy używasz swojego komputera do oglądania filmów czy grania w gry, nie są to najbardziej odpowiednie głośniki. Jednak niektóre wysokiej klasy (a więc stosunkowo drogie) modele są niesamowite, nawet jak na 2.0.

Głośniki 2.1

Głośniki 2.1Do dwóch głośników (zwanych również satelitarnymi) dodawany jest subwoofer. Zajmuje on trochę miejsca, co jest wadą. Niemniej jednak, coraz więcej producentów pracuje nad projektem, aby stworzyć moduł, który będzie dobrze wyglądał. Ten rodzaj głośnika może być doceniony przez graczy lub osoby, które od czasu do czasu oglądają film na swoim komputerze.

Głośniki 5.1

Mówimy bardziej o zestawie, składającym się z głośnika centralnego, 4 satelitów, które można umieścić w dowolnym miejscu oraz subwoofera. Ten typ zestawu jest przeznaczony dla osób, które chcą mieć alternatywę dla soundbaru lub kina domowego. Można teraz znaleźć zestawy 7.1, ale wciąż jest to niepotwierdzone. Ich cena zakupu jest również w wielu przypadkach bardzo wysoka. Uwaga, często konieczne jest podłączenie zestawu, a to wymaga kilku długich kabli, nawet jeśli istnieje również obsługa Bluetooth. Miłośnicy czystej muzyki prawdopodobnie tego nie rozpoznają, ale do zabawy z muzyką w tle jest to bardzo dobry produkt. Z drugiej strony, fani filmów akcji będą zachwyceni posiadaniem takiego zestawu, ponieważ zanurzenie w akcji jest bardzo skuteczne.

Głośnik bluetooth

Nomadyczne głośniki lub głośniki wielopokojowe niekoniecznie potrzebują komputera do pracy. Wiele osób posiada jeden, który można sparować lub podłączyć do swojego smartfona. Często niedroga, jest to tania odpowiedź na zmaksymalizowanie możliwości słuchania muzyki, gdy używasz komputera i chcesz mieć możliwość słuchania jej gdziekolwiek. Niektóre modele są bardzo dobre jakościowo pod względem brzmienia. Ich nietypowy wygląd i ergonomia czynią z nich towarzysza wakacyjnego, nawet na plaży.

Dziesięć najlepiej sprzedających się tanich głośników komputerowych

# Obrazek Nazwa Ocena klientów Koszt
1 Głośniki BOSE Companion 50 Czarno-srebrny Głośniki BOSE Companion 50 Czarno-srebrny 1699,00 zł
2 Głośniki LOGITECH Z607 5.1 Głośniki LOGITECH Z607 5.1 499,00 zł
3 Głośniki komputerowe TRUST GXT 629 Tytan Głośniki komputerowe TRUST GXT 629 Tytan 349,00 zł
4 Głośniki LOGITECH Z337 Głośniki LOGITECH Z337 279,00 zł
5 Głośniki LOGITECH Z213 Głośniki LOGITECH Z213 159,00 zł
6 Głośniki 2.1 Mixcder MSH169 Surround Głośniki 2.1 Mixcder MSH169 Surround 139,00 zł
7 Trust Arys Enceinte PC Barre de Son pour Ordinateur et TV... Trust Arys Enceinte PC Barre de Son pour Ordinateur et TV… 129,00 zł
8 Głośniki komputerowe ELEGIANT 2.0 2 * 5W Głośniki komputerowe ELEGIANT 2.0 2 * 5W 129,99 zł
9 Głośniki Creative A100 Głośniki Creative A100 119,00 zł
10 Głośniki Trust Almo 2.0 10W Głośniki Trust Almo 2.0 10W 99,00 zł

Jak dobrać głośniki do komputera ?

Jak Wybrac Głośniki

Moc i pasmo przenoszenia

Moc wyrażana jest w watach, na tego typu akcesoriach dźwiękowych. Im wyższa liczba, tym mocniejszy jest sprzęt, a więc tym głośniejszy dźwięk. Bądź jednak ostrożny, głośność dźwięku i jakość restytucji nie muszą być takie same! Z niskiej klasy głośnika może wydobywać się bardzo głośny dźwięk, ale nadal występują niepożądane odgłosy trzasków. Pozostań na wtyczkach znajdujących się w komputerze, aby szukać mocy w watach RMS.

Głośniki komputerowe o mocy 50 W RMS, na przykład, będą idealne do podłączenia do komputera gracza, lub do oglądania filmów z dobrą jakością dźwięku. Dla uzyskania pewnej atmosfery, w środku zatłoczonego pomieszczenia, trzeba będzie bardziej polegać na 90 lub nawet 100 watach RMS. Dla jakości dźwięku, lepiej przyjrzeć się recenzjom pozostawionym przez użytkowników. Ale można też, jeśli producent na to wskaże (nie zawsze tak jest), uzyskać opinię na temat jakości dźwięku, patrząc na pasmo przenoszenia, proponowane przez zestaw głośników. Im wyższa wartość (od 10 do 30.000 Hz), tym większe prawdopodobieństwo uzyskania dobrej jakości dźwięku.

Projektowanie i przyłącza

głośniki do komputera

Producenci chętnie prezentują coraz bardziej atrakcyjne modele. Głośniki komputerowe mogą być używane w ustawieniach profesjonalnych, ale nie tylko. We wnętrzu, czasami dba się o to, aby żaden przedmiot nie pasował do reszty wystroju. Niektóre głośniki są futurystyczne, podczas gdy inne mają niewyszukany, nawet retro wygląd. Można powiedzieć, że każda osoba może znaleźć zestaw głośników na swój gust, jeśli to kryterium jest ważne.

Gdy szukasz głośników, spójrz, co one mają pod względem łączności i połączeń. Niektóre będą działały tylko na zasilaniu sieciowym, inne mogą działać na Bluetooth. Może to być interesujące, jeśli chcesz, aby głośniki obsługiwały wiele mediów komputerowych lub audiowizualnych (telewizor, tablet, smartfon). W tym przypadku należy sparować głośniki. Łączność oznacza to, co można podłączyć do głośników, modułu basowego lub pilota zdalnego sterowania. Niektóre marki oferują specjalną funkcję, jaką jest możliwość podłączenia klucza USB, zestawu słuchawkowego lub odczytania karty SD.

Marka i budżet

Marka może mieć wpływ na cenę sprzedaży głośników. Rzeczywiście, uznana marka w dziedzinie dźwięku może być często gwarancją jakości. Sięgnięcie po znaną markę ma tę drugą zaletę, że produkty mają mniej lub bardziej rozszerzoną gwarancję. Bose, Logitech, Edifer, Razer i wielu innych producentów oferuje teraz głośniki komputerowe o doskonałej jakości.

Cena głośników komputerowych będzie również zależała od innych czynników. Rodzaj głośników i ich zastosowanie (patrz następny akapit), ale także moc, jakość dźwięku, ilość połączeń. Łączność, ale również konstrukcja może mieć wpływ na cenę. Bardzo podstawowe głośniki komputerowe można znaleźć za około 100 złotys. Jest rzeczą oczywistą, że za tę cenę nie należy oczekiwać bardzo wysokiej jakości sprzętu. Średnia cena głośników wysokiej jakości wynosi około 1000 złotys, ale można wtedy znaleźć głośniki wysokiej klasy za 2500 złotys lub nawet więcej.