ranking strugarka elektryczna
Strona główna Narzędzia i ogród Strug elektryczny : porównanie najlepszych modeli

Strug elektryczny : porównanie najlepszych modeli

Strug elektryczny to narzędzie, które może być użyteczne przy wielu pracach typu „zrób to sam” w domu. Strug jest niezastąpioną maszyną przy produkcji mebli, półek lub innych domowych akcesoriów drewnianych. Rzeczywiście, do wyrównania i uzyskania jak najbardziej płaskiej powierzchni deski z surowego drewna, jest to idealne narzędzie.

Niemniej jednak, na rynku istnieje obecnie szeroka gama modeli i nie zawsze łatwo jest dokonać wyboru. Aby Ci pomóc, oferujemy Ci odkrycie kompletnego przewodnika po strugarkach elektrycznych. Nasze porady i porównania najlepszych maszyn pomogą Państwu w łatwym wyborze idealnego modelu.

Co to jest strug elektryczny i jak to działa ?

Strugarka elektryczna (strug elektryczny) jest narzędziem, które ściśle przypomina szlifierkę taśmową. Przeznaczona jest do wykonywania operacji cięcia i wykańczania drewna przy użyciu obrotowych stalowych ostrzy. Użytkownik może regulować głębokość roboczą w zależności od wykonywanego zadania, a regulacja odbywa się za pomocą uchwytu. Możliwe jest również nacięcie deski na całej jej długości, złamanie krawędzi lub uzyskanie równej powierzchni drewna i zredukowanie późniejszych operacji szlifowania.

Jak działa strug? Pierwszym krokiem jest umieszczenie kawałka drewna i ustabilizowanie go tak, aby nie poruszał się podczas strugania. Następnie zaleca się zrobić miejsce wokół miejsca pracy, aby nic nie przeszkadzało podczas wykonywania zadania. Trzecim krokiem jest dostosowanie głębokości cięcia w zależności od pożądanego rezultatu i podłączenie odkurzacza do gniazda (jeśli nie posiadasz worka do odzysku). Na koniec, trzymaj mocno kawałek drewna i uruchom urządzenie. Przemieszczać strugarkę ze stałą prędkością, bez zatrzymywania się, od początku do końca elementu. Za kilka sekund uzyskasz gładki i równy kawałek!

Wybór najlepszych strugarek elektrycznych w danym momencie

Strug Bosch PHO 2000 : Najlepsza

PierwszyStrugarka bosch PHO2000

Pierwsza strugarka w naszym wyborze jest obecnie najlepiej sprzedającym się modelem: Bosch PHO 2000. Jest to kompaktowa maszyna o mocy 680 W, która może strugać do 2 mm grubości. Model ten jest wyposażony w szybkoobrotowy nóż z węglika wolframu, który zapewnia łatwe i bezproblemowe struganie. Bardzo precyzyjna regulacja grubości wióra pomaga zapewnić wysoką precyzję wykonywanej pracy i bezpieczne prowadzenie struga. Za pomocą tej strugarki elektrycznej Bosch można wykonywać rowki o głębokości do 2 mm.

Ponadto użytkownik może skorzystać z systemu dmuchawy, który pozwala na usunięcie wiórów, eliminując tym samym ryzyko ich zablokowania. Maszyna jest wyposażona w gniazdo do podłączenia odkurzacza lub worka na kurz. Głębokość wręgowania strugi Bosch może wynosić do 8 mm. Wreszcie, 82 mm szerokości roboczej tego przenośnego narzędzia oferuje dobrą szerokość roboczą. Rękojeść Soft Grip zapewnia doskonały chwyt, a pokrętła są optymalnie rozmieszczone, aby zapewnić doskonałe warunki pracy.

Zalety PHO 2000 firmy Bosch

Jest to wysokowydajna strugarka, która pozwala na szybką i czystą pracę. Szczególnie cenimy sobie jej niski poziom hałasu i wzorową jakość wykonania. Jej 680 W mocy pozwala na pracę na wszystkich rodzajach drewna, nawet tych najtwardszych.

Jakieś wady ?

Niestety, w opakowaniu nie ma pudełka do przechowywania maszyny i akcesoriów.

Strug akumulatorowy Makita DKP180Z : Profesjonalna jakość

drugiMakita DKP180Z

Drugim urządzeniem w naszym rankingu jest strug akumulatorowy Makita DKP180Z. Jest to urządzenie wykorzystujące 18-woltową baterię litowo-jonową. Jest to przede wszystkim bezpieczna maszyna dzięki elektrycznemu hamulcowi, który zatrzymuje maszynę natychmiast po zwolnieniu spustu, co stanowi prawdziwy plus. Strugarka ta posiada podstawę z rowkiem w kształcie litery V, który ułatwia fazowanie kawałków drewna.

Pod względem wydajności jest to narzędzie, które obraca się z prędkością ponad 15.000 obr/min i oferuje szerokość strugania 82 mm. Jeśli chodzi o głębokość, można ją precyzyjnie regulować w krokach co 0,1 mm do maksymalnie 2 mm. Ergonomiczny uchwyt z gumy Soft Grip zapewnia wysoki komfort użytkowania.

Wróćmy do akumulatora, który potrzebuje tylko 22 minuty na naładowanie, aby uzyskać 100% mocy swojego silnika węglowego. Akumulatory Makita DKP180Z są kompatybilne z innymi narzędziami tej marki: szlifierką, wiertarką, piłą łańcuchową, wyrzynarką, itp. Urządzenie to jest stosunkowo lekkie, waży tylko 3,40 kg.

Mocne strony strug Makita

Doceniamy to urządzenie, przede wszystkim dlatego, że jest bezprzewodowe i oferuje dużą swobodę ruchu. Doceniamy również jego lekkość, która jest istotna przy wykonywaniu długotrwałej pracy. Jest to bezpieczne narzędzie, które będzie idealne dla wszystkich majsterkowiczów, zarówno tych doświadczonych, jak i początkujących.

Jej słaby punkt

Niestety, maszyna jest dostarczana bez skrzynki magazynowej. Pudełko Makpac do przechowywania tej strugarki jest sprzedawane niezależnie. Uważajcie na jej pobór mocy, który dość szybko rozładowuje akumulator 4Ah. Do poważnej pracy potrzebny będzie zestaw dwóch baterii.

Strug Black & Decker KW750K-QS : Najlepszy stosunek jakości do ceny

trzeciBlack & Decker KW750K-QS

Oto trzecie miejsce na podium, strug elektryczny Black & Decker KW750K-QS. Oferując najlepszy w danym momencie stosunek jakości do ceny, jest to narzędzie idealne do strugania wszystkich rodzajów elementów drewnianych. Silnik jest stosunkowo mocny, oferuje 750 watów mocy. Model ten może strugać kawałki drewna o głębokości do 2 mm, z możliwością regulacji w 12 wstępnie zdefiniowanych pozycjach nacięcia na dużym górnym kole.

Dodatkowo, dostępne są trzy rozmiary skosów V. Zauważ, że głębokość wręgowania na tej strugarce Black&Decker może sięgać nawet 12 mm, co jest najlepszym osiągnięciem w tej klasie. Pokryta gumą rękojeść zapewnia wygodny chwyt, worek na kurz, aluminiowa podstawa, wybór kierunku wyrzucania wiórów, nie brakuje opcji w modelu Black & Decker KW750K-QS.

Zalety strug Black & Decker

Jest to solidna i wydajna maszyna, która jest precyzyjna i może wykonać prace strugania w krótkim czasie. Stosunek ceny do wydajności jest bezkonkurencyjny, doceniamy również wysoką moc maszyny.

Wady ?

W tym modelu znaleziono kilka słabych punktów. Warto zwrócić uwagę na nieco wysoki poziom hałasu i dużą wagę, która wynosi prawie 6 kg.

Ryobi EPN6082CHG strug elektryczny : Tani model

czwartyRyobi EPN6082CHG

Na koniec, zakończmy nasz wybór strugarką elektryczną Ryobi EPN6082CHG. Jest to model sprzedawany w niskiej cenie, który składa się z odlewanej aluminiowej podstawy przedniej. Ryobi wyposażyła swoją maszynę w technologię DustTech, która oferuje optymalne zbieranie wiórów i pozostałości w worku na pył. Uchwyt tej strugarki jest idealny. Rzeczywiście, jej doskonały ergonomiczny, mikro-komórkowy uchwyt GripZone posiada dwa przyciski, w tym szeroki spust do uruchamiania i zatrzymywania maszyny.

Dzięki mocy 600 W i niewielkiej masie 3,12 kg, urządzenie oferuje więcej niż wystarczającą wydajność do sporadycznego strugania lub fazowania. Jej podstawa pozwala na pracę na szerokości 82 mm. Jej automatyczna podpórka żelazna zapewnia, że obrabiany przedmiot nie zostanie uszkodzony podczas odkładania maszyny.

Co nam się podoba w strugarce Ryobi

Jest to doskonałe urządzenie do okazjonalnej pracy. Jego moc jest wystarczająca do strugania większości materiałów drewnianych. Szczególnie cenimy sobie lekkość tej strugi elektrycznej (najlepszy ciężar w swojej klasie), która pozwala na pracę bez zbytniego wysiłku.

Jej słabe punkty

Jakość materiałów i montażu jest nieco niższa od innych modeli. Należy spojrzeć perspektywicznie, biorąc pod uwagę oferowaną przystępną cenę.

Ulubiony Bosch Professional GHO 40-82 C

ulubione

Oto elektryczna struga, która podbiła nasze serca : Bosch Professional GHO 40-82 C. Oferowana przez wiodącą markę w świecie majsterkowania, jest to wysokiej jakości maszyna o mocy 850 W i silniku pracującym z prędkością do 14.000 obr/min.

Szerokość strugania w kategorii średnio 82 milimetry zapewnia stałą moc niezależnie od twardości materiału. Grubość wiórów może być regulowana w zakresie od 0 do maksymalnie 4 mm, dzięki pokrętłu i jego stopniowanej skali. W przypadku wręgowania, grubość jest regulowana ręcznie do 24 mm, co stanowi rekord dla tego typu narzędzi.

Należąca do programu Bosch Professional maszyna ta, dzięki aluminiowym łożyskom i ochronie termodynamicznego silnika, oferuje wysoką wydajność. Jej drobnoziarniste noże węglikowe, które są wyjątkowo dobrze naostrzone, zapewniają doskonałą jakość powierzchni i płaskość.

Jej cechą charakterystyczną jest uchwyt prowadzący Softgrip, możliwość wyboru wyrzutu wiórów z prawej lub lewej strony, trzy różne rowki do fazowania detali oraz podkładka ochronna. Do tej strugarki dołączona jest walizka transportowa, która jest bardzo praktyczna dla majsterkowiczów, którzy muszą regularnie przemieszczać maszynę.

Zalety strugarki Bosch Professional

Po wypróbowaniu tej strugarki Bosch, zostaliśmy całkowicie uwiedzeni. Jest to maszyna wysokiej jakości, zaprojektowana z wytrzymałych materiałów, o doskonałym wykończeniu i doskonałej ergonomii. Dzięki masie zaledwie 3,2 kg, narzędzie to jest łatwe w obsłudze i pozwala na pracę bez zmęczenia, nawet podczas długich sesji. Jego bardzo duża głębokość robocza pozwala na oszczędność czasu i uniknięcie wielokrotnych ruchów.

Jej wady

Na tym modelu nie stwierdzono żadnych wad. Jej wysoka cena niestety nie jest dla niej korzystna.

Jak wybrać swoją strugarkę elektryczną ?

Moc i głębokość strugania

Moc strugarki elektrycznej jest pierwszą rzeczą, którą należy rozważyć. Aby urządzenie miało wystarczającą moc, a użytkownik mógł korzystać ze wszystkich funkcji, musi mieć od 600 do 1000 watów. Im większa jest szerokość obrabianego przedmiotu, tym większa jest wymagana moc.

Po drugie, istotnym kryterium jest głębokość strugania. Z reguły jest on regulowany w krokach co najwyżej od 0,2 do 3,5 mm. Ważne jest, aby sprawdzić tę funkcję. Upewnij się, że głębokość oferowana przez maszynę będzie wystarczająca do wykonania pracy, którą chcesz wykonać.

Ergonomia maszyny

Jak wybrac

Strugi elektryczne bezprzewodowe są znacznie wygodniejsze niż strugarki przewodowe do małych prac. Oferując większą swobodę ruchu, są one łatwiejsze w obsłudze, ale muszą być regularnie ładowane. Wyposażone w wysokowydajne akumulatory litowo-jonowe, strugarki bezprzewodowe oferują dziś wydajność zbliżoną do modeli przewodowych.

Kolejnym istotnym kryterium wyboru jest waga maszyny (zalecana maksymalna masa 4 kg). Jest to ważne, ponieważ im lżejsza jest maszyna, tym bardziej będzie ona zwrotna i tym mniej będzie męcząca. Zdecydowanie zaleca się zbadanie położenia uchwytów, długości przewodu zasilającego, położenia regulacji strugarki elektrycznej, itp.

Odzyskiwanie wiórów i akcesoria

Odzyskiwanie wiórów jest również kwestią, którą należy się zająć, ponieważ jest to bardzo praktyczne akcesorium. Rzeczywiście, jak sama nazwa wskazuje, może on być wykorzystywany do zbierania kurzu i wiórów drzewnych, które spadły podczas pracy. Będziesz więc miał pewność, że zawsze będziesz pracował w czystym i uporządkowanym miejscu.

Niektóre strugarki są oferowane w kompletnym pakiecie, z różnymi akcesoriami w zestawie. Dlatego radzimy sprawdzić obecne akcesoria. Rzeczywiście, niektóre z nich mogą okazać się praktyczne: worek do odzysku, obecność dyszy, walizka do przechowywania, obecność równoległego przewodnika, itp.

Budżet i marka

Na koniec, przy wyborze strugarki elektrycznej, trzeba będzie wziąć pod uwagę cenę maszyn i marki. W tym celu prosimy o zapoznanie się z komentarzami i opiniami klientów pozostawionymi w sieci. Jeśli chodzi o markę strugarki elektrycznej, preferuje się sprzęt sprzedawany przez uznaną markę w świecie majsterkowiczów. Będziesz korzystać z doświadczenia i niezawodności ich produktów.

Ranking pięciu najlepiej sprzedających się tanich strugarek

# Obrazek Nazwa Ocena klientów Koszt
1 Strug BOSCH GHO 40-82 C Strug Bosch Professional GHO 40-82 C
10 Opinie
1199,89 zł
2 Strug elektryczny Bosch 18 V LI Strug elektryczny Bosch 18 V LI
8 Opinie
828,90 zł
3 Strug Bosch PHO 2000 Strugarka Bosch PHO 2000
2 Opinie
391,99 zł
4 Przewodowa strugarka elektryczna 1300 W 59G680 110 mm GRAPHITE Strugarka elektryczna 1300 W 59G680 110 mm GRAPHITE
1 Opinie
349,00 zł
5 Strug EINHELL TE-PL 850 Strug EINHELL TE-PL 850
18 Opinie
301,75 zł

Jakie są niezbędne akcesoria do strugania ?

akcesoria do strugania

Strugi elektryczne są sprzedawane z pewnymi akcesoriami, które mogą być bardzo praktyczne przy niektórych rodzajach pracy. Zacznijmy od oczyszczenia z kurzu. Niektóre modele są wyposażone w worek na pył do zbierania wiórów po szlifowaniu i/lub wylot próżniowy. W tym ostatnim przypadku pył jest kierowany bezpośrednio do zbiornika odkurzacza, co pomaga utrzymać strugarkę w czystości.

Drugim akcesorium, które znajduje się w opakowaniu niektórych strugów, jest uchwyt stacjonarny. Jest to akcesorium, które zmienia strugarkę elektryczną w małą strugarkę. Dzięki temu użytkownik może z łatwością pracować na małych elementach. Dzięki tej funkcji, kawałek szorstkiego drewna może być obrabiany tak, aby jego powierzchnia była całkowicie płaska. Ten kawałek drewna może być następnie wykorzystany jako podstawa do wykonania innych części.

Walizka lub torba transportowa jest również bardzo ciekawym akcesorium, dzięki któremu narzędzie jest dobrze chronione i zwiększa się jego żywotność. Jeśli musisz przenosić strugarkę na mobilnych stanowiskach pracy lub dość często z jednej części na drugą, torba do przenoszenia ułatwi Ci to, bez obawy przed ewentualnymi upadkami.