ranking piec do pizzy
Strona główna Kuchnia Piec do pizzy : najlepsze modele zewnętrzne i elektryczne

Piec do pizzy : najlepsze modele zewnętrzne i elektryczne

Pizza to danie, które uwielbia wielu ludzi. Różnorodność przepisów sprawia, że jest to jedno z ulubionych dań Polaków, którzy lubią je przyrządzać sami. Ale każdy wie, że pieczenie ciasta musi być precyzyjne, tak aby pizza wyglądała jak ta, którą jesz w restauracji. Pod tym względem, piec do pizzy to dobra inwestycja!

Co to jest piec do pizzy ?

Piec do pizzy to urządzenie do pieczenia wewnątrz lub na zewnątrz, które piecze pizze domową lub zakupioną w sklepie. Szybkie pieczenie oferuje chrupiące ciasto i miękkie składniki na wierzchu. Specyficzne materiały, z których zostały one zaprojektowane, pozwalają na szybki wzrost temperatury i utrzymanie ciepła.

Najlepsze piece do pizzy w chwili obecnej

Piec do pizzy na wolnym powietrzu Burnhard Nero : najlepiej sprzedający się piec

Pierwszypiec burnhard

Miłośnicy pizzy w słońcu będą cieszyć się tym bardzo dobrym piecem do pizzy z Burnhard. Wykonany ze stali nierdzewnej, wytrzymuje letnie deszcze bez obawy przed rdzą. Wewnątrz piekarnika kamień kordierytowy utrzymuje ciepło. Dlatego też ogrzanie pieca (500°C) nie trwa dłużej niż 10 minut.

Aby go rozpalić, nie ma nic łatwiejszego: brykiety, polana, a nawet pelety drzewne sprawią, że upieczesz domowej roboty pizzę. W ten sposób Twoje ulubione dania kuchni włoskiej będą chrupiące w mniej niż 5 minut. Wystarczy postawić na spontaniczność i stać się gospodarzem improwizowanych wieczorów w ogrodzie. Korpus pieca Nero, wykonany z paneli wełnianych, pozwala utrzymać temperaturę, co gwarantuje znaczną oszczędność energii.

Dzięki termometrowi umieszczonemu na przednich drzwiach zawsze można monitorować pieczenie pizzy. Jego wąski i wysoki komin umożliwia odprowadzanie dymu. Urządzenie jest dostarczane z łopatą do wyjmowania pizzy po jej upieczeniu. Drewniany uchwyt pozwala na zdejmowanie naczynia bez poparzenia się. Chcesz więcej? Burnhard oferuje możliwość przetestowania produktu przez 100 dni i zwrócenia go, jeśli nie jesteś z niego zadowolony.

Najważniejsze cechy pieca Nero

Doceniamy rozstawione nogi tego pieca do pizzy, które zapewniają dobrą stabilność na ziemi. Szybkość ogrzewania i pieczenia jest niewiarygodna. 3-miesięczna gwarancja zwrotu pieniędzy jest idealna dla tych, którzy wciąż się wahają.

Jego słaby punkt

Niektórzy ludzie początkowo mieli trudności z kontrolowaniem temperatury. Nie spodziewają się tak szybkiego czasu pieczenia.

Ferrari Express Delizia G3 piekarnik elektryczny : król pizzy

drugig3 ferrari

G3 Ferrari wyróżnia się tutaj małym i kompaktowym urządzeniem do pieczenia pizzy. Jego olśniewająca czerwień, rozświetli twój stół. Przy mocy 1200 W wystarczy jedno gniazdko aby działał. Jego temperatura może osiągnąć 390°. Płyta, z której został zaprojektowany, pomieści pizzę kupioną i domowej roboty, aby perfekcyjnie ją upiec, w jednorodny sposób.

Istnieje możliwość regulacji termostatu znajdującego się z tyłu urządzenia. Tuż obok znajdziecie zegar. Nie przegapisz żadnego pieczenia z tymi dwoma kontrolerami. Urządzenie do pieczenia wyposażone jest w szpatułkę, która pozwala na wyjmowanie pizzy bez poparzenia się. Bonus, który uwodzi: Piec do pizzy posiada funkcję odmrażania. Zawsze możesz zdecydować w ostatniej chwili, co chcesz zjeść, nie czekając.

To kuchenne urządzenie nie tylko piecze pizze, można też wypiekać ciasta i niektóre ciasteczka, ale także inne wypieki. Dzięki litrowej przestrzeni do gotowania możesz podgrzewać tam swoje indywidualne potrawy. Wszechstronność, która pozwala mu znaleźć swoje miejsce w wielu kuchniach. Jego kamienny materiał zapewnia doskonałą wytrzymałość produktu. Wraz z piecem dostarczane są 2 szpatułki.

To, co lubimy

Wszechstronność przy niskiej cenie jest bardzo atrakcyjna. Jeśli połączysz te cechy z kompaktową konstrukcją i wesołym kolorem, możesz być tylko zachwycony tym urządzeniem. Fakt, że możliwe jest również pieczenie ciasta, jest główną zaletą tego kompaktowego piekarnika elektrycznego.

Jego mała wada

Choć zajmuje niewiele miejsca na stole, nie pozwala na pieczenie pizzy o dużej średnicy. Jedna partia wystarczy dla dwóch osób…..

Piec do pizzy Royal Catering : model profesjonalny

trzeciPiec do pizzy royal-catering

Idziemy w górę w zakresie i cenie z tym profesjonalnym piecem do pizzy Royal Catering. Smakosze docenią możliwość pieczenia dwóch pizzy jednocześnie, dzięki dwóm oddzielnym komorom do pieczenia. Umożliwia to indywidualną regulację temperatury pieczenia każdego dania.

Funkcja timera umożliwia pieczenie przez 2 godziny. Bazy szamotowe i kamienne pozwalają na jednorodne gotowanie potraw, dla zachowania smaku. To urządzenie do pieczenia jest przeznaczone dla profesjonalistów, ale umożliwia przygotowanie wyśmienitych potraw na duże stoły w kilku partiach.

Działa na prąd i ma moc 3000 watów. Powłoka ze stali nierdzewnej ułatwia czyszczenie i jest odporna na korozję. Przyjaciele przybywają niespodziewanie? Nie ma problemu z tym piecem do pizzy, który potrafi rozmrozić i upiec w rekordowo krótkim czasie. 10 minut wystarczy, by przygotować potrawy.

Zalety tego modelu

Możliwość gotowania dwóch dużych pizz jednocześnie jest interesująca, gdy posiadasz dużą rodzinę! Uwielbiamy wzorową jakość wykonania i format, który pasuje zarówno do profesjonalnej kuchni, jak i do domu.

Czego żałujemy

Ten piec do pizzy zajmuje dużo miejsca i waży ponad 27 kg, więc nie wahaj się sprawdzić wymiary przed złożeniem zamówienia, zwłaszcza jeśli masz małą kuchnię! Cena jest trochę wysoka.

Ulubiony piekarnik ogrodowy Uuni Pro do pizzy na wolnym powietrzu

ulubionepiec uuni pro

Dla ciebie świąteczne wieczory z tym piecem do pizzy Uuni. Działający na ogniu z drewna, ten piec z ogniotrwałym kamieniem szybko się nagrzewa i utrzymuje ciepło wewnątrz kominka. Poczujesz się, jakbyś jadł w restauracji, kiedy w mgnieniu oka przygotujesz domową pizzę.

Zbiornik ze stali nierdzewnej może być używany do odbioru peletów drzewnych do spalania. Komin, bardzo wysoko osadzony, może być zdemontowany do przechowywania pomiędzy dwoma zastosowaniami. W tym urządzeniu stołowym można wypiekać pizze o średnicy do 33 centymetrów. Wystarczająco dużo, by zaspokoić największe apetyty.

Uchwyt z przodu urządzenia otwiera piekarnik, aby wyjąć naczynie. Piec do pizzy dostarczany jest z łopatą. Lepiej jest używać pelety z drewna bukowego dla powolnego i optymalnego spalania. Ważący 29 kg piec jest łatwy w transporcie, gdy nie jest już używany na zewnątrz.

Zalety modelu Uuni

Ten piekarnik nie zajmuje dużo miejsca na stole na zewnątrz. Pizze są upieczone do perfekcji w mgnieniu oka. Jego unikalny i oryginalny design sprawi przyjemność przy przygotowywaniu potraw rodzinnych w ogrodzie.

Jego słabe punkty

Musisz przynieść pelety, żeby upiec pizzę. Komin może się przebarwić, jeśli temperatura jest zbyt wysoka, ale jest łatwy do czyszczenia.

Trzy rodzaje pieców do pizzy

Piec do pizzy

Piec do pizzy z drewna

Bardziej uwodzicielski, drewniany piec do pizzy zachwyca lekkim, dymnym smakiem. Kiedy korzystasz z tego typu urządzeń, naprawdę czujesz się, jakbyś jadł pizzę z włoskiej restauracji. Najtrudniej jest kontrolować temperaturę. Ponadto drewno w postaci polan lub peletów musi być zawsze dostępne. Istnieją również zestawy do konwersji, które mogą być dostosowane do grilla na węgiel drzewny, dzięki czemu nie trzeba nosić dwóch oddzielnych urządzeń.

Elektryczny piec do pizzy

Brak dodatkowych urządzeń do obsługi urządzenia. Wystarczy podłączyć elektryczny piec do gniazdka elektrycznego i zaprogramować termostat i wyłącznik czasowy. Jeśli wybierzesz ten typ produktu, lepiej jest użyć mocnego urządzenia. 1000 W będzie zatem minimalnym poziomem dla szybkiego wzrostu temperatury. Jeśli nie posiada uroku drewna, pozwala na bardziej spontaniczne zapraszanie lub przygotowywanie potraw.

Profesjonalny piec do pizzy

Cena wzrasta w przypadku tego typu urządzeń. Ale to może być interesujące dla dużych rodzin lub osób, które często chcą zapraszać gości. Profesjonalne piece do pizzy, które mogą wypiekać kilka pizzy jednocześnie, są często mocniejsze i cechuje je bardziej zaawansowana technologia niż inne.

Pięć najlepiej sprzedających się pieców do pizzy

# Obrazek Nazwa Ocena klientów Koszt
1 Piec ogrodowy opalany drewnem Uuni PRO Piec ogrodowy opalany drewnem Uuni PRO
39 Opinie
1999,00 zł
2 BURNHARD Koda Piec BURNHARD Koda Piec
24 Opinie
1129,00 zł
3 Podstawa do pieca Trays 4 Glass Podstawa do pieca Trays 4 Glass
2 Opinie
912,00 zł
4 VEGA grill węglowy Victoria VEGA grill węglowy Victoria
3 Opinie
829,00 zł
5 Piec do pizzy G3FERRARI G10006 Piec do pizzy G3FERRARI G10006
5 Opinie
499,00 zł

Jak wybrać piec do pizzy ?

Jak wybrac piec

Rodzaj pieczenia

Istnieją dwa rodzaje pieców do pizzy, które działają z dwoma rodzajami pieczenia: elektrycznym lub na drewno. W przypadku pierwszego, wystarczy podłączyć go do gniazdka, aby działał. Drugi z nich wymaga polan lub peletów, aby można było korzystać z piekarnika. Modele elektryczne nie mają uroku i zapachu pieców opalanych drewnem, ale mogą być używane wewnątrz pomieszczeń.

Wymiary i moc

Rodzaj pieczenia

Moc jest ważna tylko w modelach zasilanych elektrycznie. Im więcej watów, tym mocniejsze jest urządzenie do pieczenia. Wyraża się to szybkim wzrostem temperatury dla jednolitego wypieku pizzy. W przypadku modeli opalanych drewnem konieczne jest sprawdzenie materiału, z którego wykonany jest piec. Faworyzowanie modelu z kamieniem ogniotrwałym może być dobrym pomysłem. W tym przypadku chodzi również o to, że urządzenie nie tylko szybko się nagrzewa, ale również utrzymuje ciepło.

Pod względem wielkości, niektóre urządzenia umożliwiają pieczenie tylko jednej małej pizzy, ale są one kompaktowe i mogą być przechowywane w szafie. Inne nadaję się bardziej w kuchniach zewnętrznych. Lepiej jest przyjrzeć się wymiarom i wadze produktów, w zależności od częstotliwości użytkowania urządzenia.

Budżet i marka

Wiele marek wprowadza na rynek piece do pizzy, ponieważ to danie jest jednogłośnie przyjmowane przez rodziny. Robienie domowej pizzy jest modne i często tańsze. Dlatego modele się mnożą. Jeśli możliwe jest znalezienie pieców do pizzy od 35 euro, cena ta może przekroczyć 300 euro. W przypadku tych ostatnich modeli częściej mówimy o profesjonalnych piecach wysokiej jakości. Aby uzyskać produkt o wysokiej jakości i trwałości, wybierz piekarnik z marki znanej z niezawodności w branży kulinarnej.