Jogurtownica ranking
Strona główna Kuchnia Jogurtownica : rankingi najlepszych modeli

Jogurtownica : rankingi najlepszych modeli

Po wielu skandalach związanych z niezdrową żywnością, coraz częściej poszukujemy zdrowych i naturalnych produktów żywnościowych i coraz chętniej przygotowujemy je sami. Aby móc przygotować smaczne i zdrowe przepisy, niezbędne jest posiadanie odpowiednich urządzeń. Jogurtownica istnieje od setek lat, ale dzisiaj stała się wydajniejsza, łatwiejsza w obsłudze i czyszczeniu. Dzięki niej możesz sporządzić za jednym zamachem cała serie własnoręcznie wyprodukowanych jogurtów. Na rynku istnieje dużo modeli jogurtownic ale nie wszystkie maja takie same funkcje, wiec warto jest je porównać przed dokonaniem zakupu. Dzięki naszemu rankingu najpopularniejszych jogurtownic i naszemu przewodnikowi po zakupach pomożemy C znaleźć najlepszy model jogurtownicy.

Co to jest jogurtownica ?

Jogurtownica jest urządzeniem, które ułatwia produkcję jogurtów. Dzięki połączonemu działaniu dwóch bakterii, które rosną w określonej temperaturze, mleko nabiera jędrności i kwasowości. Rolą jogurtownicy jest umożliwienie tego wzrostu temperatury (między 40 a 45°C).

Zakwaszenie jest kluczowym czynnikiem, ponieważ umożliwia dłuższe przechowywanie jogurtów bez uszczerbku dla zdrowia. W celu wyprodukowania własnych jogurtów domowej roboty, możemy skorzystać z kupionej wcześniej bazy jogurtowej lub zakupionych fermentów mlekowych. To od ciebie zależy, czy chcesz zrobić domowe jogurty, od A do Z. Podczas przygotowywania jogurtów, nie powinny być one mieszane ani przykrywane pokrywkami, aby jogurty mogły oddychać.

Ranking najlepszych jogurtownic w tej chwili

Jogurtownica Lagrange : najbardziej popularna

Pierwszylagrange jogurtownicaDlaczego model Lagrange 459002 jest tak doceniany? Za łatwą obsługę i szybkość, z jaką produkuje jogurty. Dzięki temu jest to najbardziej popularna jogurtownica na rynku.

Nie ma potrzeby monitorowania wzrostu temperatury : ostrzega użytkownika po zakończeniu zadania sygnałem dźwiękowym i wyłącza się automatycznie. Dodatkowo, ekran świetlny na panelu przednim pokazuje różne etapy procesu produkcji jogurtu.

Ma dobrą pojemność, ponieważ zawiera 7 185-gramowych szklanych słoików z pokrywką. Jogurtownica jest dostarczany książką z przepisami i instrukcją obsługi.

Pod względem mocy oferuje 13 watów, co sprawia, że jogurtownica Lagrange jest modelem energooszczędnym i specjalistą w przygotowywaniu dobrych domowych jogurtów lub deserów mlecznych dla całej rodziny.

Najważniejsze cechy jogurtownicy Lagrange

Jej zdecydowanie nowoczesne wzornictwo ze stali nierdzewnej i szkła robi wrażenie. Obsługa urządzenia jest łatwa, a proces produkcji szybki, co jest istotnym atutem dla osób, które chcą szybko cieszyć się domowej produkcji jogurtami. W tym kontekście doskonale spełnia swoją rolę i umożliwia przygotowanie bardzo dobrej jakości jogurtów dla całej rodziny.

Wady tego modelu ?

W zależności od wybranego mleka, możliwe są trudności ze znalezieniem idealnej konsystencji jogurtów. Podczas naszych testów nie było żadnych problemów. Podobnie jak w przypadku wszystkich jogurtów domowej roboty, zalecamy stosowanie pełnotłustego mleka, z którym łatwiej jest pracować, aby uzyskać pożądaną twardość.

Aicok Inox 8 garnków : najbardziej przystępny cenowo

drugiaicok JogurtownicaDrugi miejsce na naszym rankingu zajmuje model Aicok. To urządzenie do produkcji jogurtów pozwala na sporządzenie 8 jogurtów domowej roboty w ciągu sześciu godzin. Jego szklane słoiki wyposażone w pokrywki mają średnią pojemność 180 ml.

Jogurtownica w całości jest zrobiona z nierdzewnej konstrukcji stalowej. Posiada pięć przycisków sterujących na panelu przednim, które pozwalają na łatwe ustawienie temperatury urządzenia i zegara.

Urządzenie wyłącza się automatycznie po zakończeniu pracy, dzięki czemu nie musisz być zawsze w pobliżu. Ta 2,7-kilogramowy jogurtownica o mocy 30W ułatwi Ci przygotowywanie przetworów mlecznych i jest objęta 2-letnią gwarancją.

Czyszczenie Aicok jest uproszczone dzięki szklanym słoikom, które można myć w zmywarce, oraz wyjmowanej plastikowej tacy.

Co nam się podoba w jogurtownicy Aicok

Łatwość użycia, w połączeniu z wydajnością i doskonałym stosunkiem jakości do ceny sprawiają, że jest to bardzo dobry model dla osób, które chcą produkować domowej roboty jogurty. Doceniana jest również elegancka i nowoczesna konstrukcja ze stali nierdzewnej.

Co może cię nie zadowolić

Jego prostokątna forma nie robi z niej najbardziej stylowych jogurtownic, ale ze względu na jej wydajność i cenę, ta wada wydaje się niewielka.

Severin 3519 : jogurtownica dla wszystkich

trzeciseverinJogurtownica Severin 3519 to potężny model, który umożliwia przygotowanie 7 jogurtów za jednym razem. Posiada jedno pokrętło na panelu przednim, zdecydowanie ułatwiające obsługę urządzenia.

To urządzenie do produkcji jogurtów pozwala na zaprogramowanie na 15 godzin. Po zakończeniu gotowania jogurtownica zatrzymuje się i wydaje sygnał dźwiękowy wskazujący, że jogurty są gotowe do schłodzenia.

Doceniamy również fakt, że jest on dostarczany z siedmioma dodatkowymi pojemnikami, co pozwala przygotować więcej niż 2 litry jogurtu bez konieczności mycia pierwszych siedmiu słoiczków.

Cechy jogurtownicy Severin

Zaokrąglony kształt sprawia, że wygląda estetycznie, co sprawia, jest przyjemny dla oka i daje ochotę korzystania z urządzenia. Jego funkcje i automatyczne zatrzymywanie są jego głównymi zaletami.

Słabsze cechy modelu

Pojemność słoiczków często uważana jest za zbyt dużą. Model ten będzie preferowany przez wielkich smakoszy, innym pozostaje możliwość nie napełniania pojemników do samej góry.

Jogurtownica Seb MultiDelices Express : nasz ulubiony model

ulubione

seb multidelicesSeb’s MultiDelices Express zdobył wszystkie głosy, ponieważ nie ogranicza się do produkcji jogurtów. Umożliwia również przygotowanie puddingów, serników, i innych deserów… To idealny sprzymierzeniec dla smakoszy i całej rodziny. Istotna jest też duża pojemność Severin 3519, dzięki czemu produkuje 6 jogurtów na raz.

To łatwe w użyciu urządzenie przyrządza szybkie desery w około 20 minut, dzięki trzem różnym, automatycznym programom.

Przy zakupie dołączona jest książeczką z przepisami, która pozwala ćwiczyć umiejętności przed wejściem na ścieżkę kulinarnej kreacji. Jego wygląd jest dość ładny i pasuje do wszystkich powierzchni.

To, co nam się podobało w tej jogurtownicy

Jej wyjątkowa łatwość obsługi sprawia, że jest wyjątkowo szybko funkcjonalna, bez konieczności poświęcania wielu godzin na zrozumienie instrukcji obsługi. Garnek i pojemniki używane do produkcji jogurtów są dobrej jakości i zapewniają wytrzymałość w czasie.

Niewielkie wady Seb Multi Délices

Jak każda jogurtownica zasilana energią elektryczną, może wydzielać pewien zapach, co jednak nie zmienia smaku jogurtów.

Jak dobrać jogurtownicę ?

jogurtownica

Liczba pojemnikow na jogurty

Nie wybierzesz tej samej jogurtownicy, jeśli jesteś sam lub jeśli masz dużą rodzinę: możesz znaleźć od 6 do 12 pojemników na jogurty w zależności od modelu, pojemniki mogą zawierać od 70 do 200 ml. Musisz wziąć ten czynnik pod uwagę w zależności od wielkości Twoich potrzeb.

Wzrost temperatura

Wzrost temperatury powinien być stopniowy i nie powinien przekraczać pewnego poziomu. O ile nie możesz zawsze przebywać obok jogurtownicy przez cały czas trwania procesu, lepiej jest upewnić się, że model, który wybierzesz, reguluje temperaturę automatycznie.

jak dobrac jogurtowniceWymiary urządzenia

W zależności od wielkości kuchni i częstotliwości użytkowania urządzenia do produkcji jogurtów, zaleca się przyjrzeć jej wielkości. Jeśli ma pozostać na powierzchni roboczej, niektóre modele zajmują więcej miejsca niż inne.

Budżet i marka

Cena będzie się różnić pomiędzy niższym i wyższym segmentem rynku; ten ostatni może być czasem dość drogi. W zależności od częstotliwości użytkowania, konieczne może być wybranie rozpoznawalnej marki dla tego typu urządzeń. Gwarancja i serwis posprzedażowy będą wtedy lepszej jakości.

5 najlepiej sprzedających się jogurtownic w 2019 r.

Obrazek Nazwa Ocena klientów Koszt
1 Seb Family Multidélices Seb Family Multidelices Jogurtownica 170 Opinie 199 zł
2 Moulinex YG231E32 Moulinex YG231E32 Jogurtownica Yogurteo 52 Opinie 78,99 zł
3 Leogreen - Yaourtière Leogreen Jogurtownica 32 Opinie 99,99 zł
4 Jogurtownica Ariete 85 Jogurtownica Ariete 85 51 Opinie 179,99 zł
5 Elektryczny producent jogurtów z oświetleniem LED Aicok Urządzenia do jogurtów z oświetleniem LED Aicok 31 Opinie 129,99 zł

Dlaczego warto produkować własny jogurt?

Jogurt Domowy

By zaoszczędzić

Łatwa w użyciu, w zależności od wybranego model, jogurtownica pozwala na szybkie i tanie wykonanie jogurtów i innych deserów mlecznych. Jeśli weźmie się pod uwagę stosunek kosztów produktów mlecznych z supermarketu do liczby osób mieszkających w domu, zakup jogurtownicy może szybko stać się mądrym wyborem, zwłaszcza, że surowce do produkowania jogurtów są niedrogie. Konieczne jest zatem uwzględnienie wszystkich elementów w celu wyboru najbardziej odpowiedniego modelu.

Pozytywny wpływ na nasze zdrowie

Konserwanty i inne dodatki, kto wie co kryje się w sklepowych produktach mlecznych? Robiąc własne jogurty, jesteś pewien tego, co jest w środku. Jakość i pochodzenie składników, data produkcji… Od początku do końca, decydujesz co jesz!

Dobrze wiedzieć, że domowe jogurty można przechowywać w lodówce przez tydzień, a fermenty mlekowe pomagają w utrzymaniu silnych kości i regeneracji flory jelitowej. Dobre powody aby przygotowywać samemu domowe jogurty.

Smaki

Będziesz mógł przetestować wszystkie swoje pomysły, wyrabiać jogurty owocowe, czekoladowe lub też o innych smakach, dać wolną rękę swojej wyobraźni. Zwłaszcza, że niektóre modele jogurtownic umożliwiają poszerzenie asortymentu o produkcję serków i twarogu. Niezależnie od tego, czy robisz bazę jogurtową, a następnie mieszasz ją z pociętymi kawałkami owoców lub okruchami ciasteczek, masz nieskończoną ilość możliwości. Marzysz o jogurcie czy deserze, który nie istnieje na rynku, będziesz mógł zrobić go sam!

Łatwa w użyciu urządzenie

Modele jogurtownic, które znajdziesz na rynku są na ogół łatwe w użyciu i pozwalają, w zależności od marki i modelu, szybko wyprodukować jogurty w małych lub dużych ilościach. Co więcej, książki z przepisami dają nam ochotę do rozpoczęcia tej nowej przygody! Urządzenia do domowej produkcji jogurtów są często wyposażone w ekrany, które służą nam za przewodnika w procesie produkcyjnym.

Najczęstsze wady jogurtownic ?

wady jogurtownic

A 2.0 technologia

Niektórzy kupujący mogą mieć na początku trudności z używaniem jogurtownic, ponieważ wiele modeli jest programowalnych i posiada funkcje, które mogą być skomplikowane do zrozumienia. To, co można uznać za wadę, powinno być raczej postrzegane jako zaletę: maszyna zatrzymuje się automatycznie, gdy jogurty osiągną odpowiedni poziom zagotowania. Jak w przypadku każdego urządzenia, potrzeba czasu, aby opanować produkcje pierwszych jogurtów. Kiedy już załapiesz proces, będziesz zaskoczony swoją pomysłowością!

Koszt niektórych modeli

W zależności od ich funkcji, niektóre jogurtownice są dostępne w wysokich cenach. Dlatego też przed dokonaniem zakupu, należy się zastanowić nad częstotliwością i sposobem użytkowania. Najbardziej wyszukane modele pozwalają urozmaicić desery oferując możliwość sporządzenia puddingu, serników i innych deserów….

Badania niekoniecznie rozstrzygające

Pierwsza próba nie powiodła się? W rzeczywistości, jogurtownica, jak wiele nowy testowany produktów, nie gwarantuje super efektów przy pierwszych próbach. Nie należy się poddawać i nie jest to koniecznie twoja wina. W zależności od użytego mleka (półtłustego, pełnego mleka…), konsystencja może być różna i nie odpowiadać każdemu. Dlatego konieczne jest przeprowadzenie kilku testów przed ich pomyślnym zakończeniem. Jeśli dostarczona książka kucharska nie spełnia Twoich oczekiwań lub nie wydaje się wystarczająco szczegółowa, nie wahaj się przetestować inne źródła. Ważne jest, aby znaleźć przyjemność w tworzeniu własnej i domowej roboty jogurtów.

Kupno jogurtownicy: gdzie ją kupić?

przepis na jogurtBez problemu można znaleźć rożnego rodzaju jogurtownice na Internecie w rozmaitych sklepach internetowych. Możesz zamówić je w Media Markt, Euro.pl, itp… Jeśli potrzebujesz wcześniej skonsultować się ze sprzedawcą i móc przyjrzeć się wybranej jogurtownicy, lub ocenić, czy rozmiar pojemników na jogurty jest wystarczający, lepiej wybrać się osobiście do supermarketu lub sklepu sprzedającego artykuły gospodarstwa domowego, Auchan czy Carrefour…

Ile kosztuje jogurtownica ?

Cena różni się w zależności od marki, pojemności pojemników i funkcjonalności urządzenia. Niektóre modele z najwyższej półki są dostępne za około 500 PLN. W tej cenie można liczyć na gwarancję i serwis posprzedażowy. Te punkty mogą uspokoić przyszłych nabywców jogurtownic. Bez obaw: można również znaleźć urządzenie za 80 – 200 PLN, jednak urządzenie będzie miało ograniczone funkcje.