Strona główna Kuchnia Ekspres Nespresso : porównanie najlepszych modeli

Ekspres Nespresso : porównanie najlepszych modeli

Wcześniej, kiedy chciałeś zrobić kawę, musiałeś wsypać zmieloną kawę do specjalnego filtra. Puryści wykrzykiwali, że to świętokradztwo, wspominając czasy, kiedy ludzie poświęcali czas na mielenie ziaren przy pomocy młynka do kawy. Zapach świeżo zmielonej kawy jest rzeczywiście nieporównywalny. Przypomina to kawiarenki, w których pijemy kawę na tarasie. Ale kto jeszcze ma na to dzisiaj czas? W latach 70-tych XX wieku firma Nestlé wyobrażała sobie wpływ, jaki może mieć ekspres do kawy przypominający espresso w kawiarniach… Łącząc nazwę swojej firmy ze słowem espresso, narodził się ekspres do kawy Nespresso.

Co to jest ekspres Nespresso ?

Ekspres na kapsułki Nespresso, pozwala na przygotowanie kawy o dużej zawartości kofeiny, przy użyciu indywidualnej aluminiowej kapsułki. Kapsułka ta jest odpowiednikiem saszetki z kawą, która jest idealną dawką do zadowolenia miłośników kawy. Ekspresy do kawy były pierwotnie wykonane dla świata pracy (firmy, hotele, administracja…), ale nie spotkało się to z sukcesem wyobrażonym przez Nestlé.

To właśnie dzięki zwróceniu się do poszczególnych osób te ekspresy do kawy odniosły fenomenalny sukces na całym świecie. Ekspresy do kawy są specyficzne dla tego systemu i pierwotnie mogły pomieścić jedynie tłoczone kapsułki Nespresso. Po włożeniu kapsułki do ekspresu, ekspres do kawy przebija górną część kapsułki tak, aby mogła do niej wniknąć gorąca woda i zrobić kawę, przygotowaną pod wysokim ciśnieniem.

Trzy najlepsze ekspresy do kawy Nespresso w tej chwili

Wielu producentów współpracuje z marką Nespresso, oferując ekspresy do kawy kompatybilne z jej kapsułkami. Funkcjonalność, kolorystyka, wzornictwo, wielkość, liczba ekspresów do kawy na rynku jest coraz bardziej zróżnicowana. Poniżej przedstawiamy trzy modele, które wyróżniają się w 2020 roku.

Krups Inissia YY1530FD : Najlepiej sprzedający się ekspres

PierwszyKrups YY1530FD Inissia

Tutaj Krups oferuje model ekspresu Nespresso, który można postawić na blacie roboczym, nie zajmując przy tym wiele użytecznej przestrzeni. Wykonany z białego tworzywa sztucznego, ma moc 1200 watów.

Dzięki tej mocy i ciśnieniu 19 barów może zaoferować kawę espresso o pojemności 40 mililitrów lub dużą kawę o pojemności 110 mililitrów. Ten wybór pojemności jest dokonywany za pomocą dwóch dedykowanych przycisków. Aby uzyskać dużą kawę, należy podnieść uchwyt na filiżanki. Jeśli nie możesz się doczekać, aby wypić ten pyszny napój, nie będziesz musiał długo czekać: wystarczy 25 sekund, aby ten ekspres się rozgrzał.

Po wlaniu kawy do filiżanki, ekspres automatycznie się wyłączy i przejdzie w stan czuwania, jeśli nie weźmiesz filiżanki po trzech minutach. Coś cię zatrzymało na dłużej? Po dziewięciu minutach urządzenie wyłącza się. To sprawia, że jest to bardzo dobry produkt, energooszczędny ekspres do kawy.

Zbiornik na wodę ekspresu do kawy Krups Inissa ma pojemność 0,7 litra. Jest zdejmowany i można go łatwo napełnić a także włożyć do zmywarki. Pod miejscem umieszczenia kubka znajduje się pojemnik, do którego zbiera się nadmiar kropli.

Ten ekspres na kapsułki Krups Inissia posiada również komorę, w której można przechowywać od 9 do 11 zużytych kapsułek, zanim będzie można wrzucić je do kosza. Urządzenie jest dostarczane z instrukcją obsługi, ale jest bardzo proste w obsłudze. Ten produkt posiada gwarancję producenta na dwa lata.

Zalety ekspresu Krups Inissia

Doceniamy fakt, że to urządzenie jest stosunkowo niewielkie. Nadaje się do wszystkich kuchni bo jest dostępny w różnych kolorach (biały, niebieski, czarny, czerwony…). Nie potrzeba dużo czasu, żeby zrobić dobrą kawę. Doskonały stosunek jakości do ceny.

Wady urządzenia

Brak wskaźnika pustego zbiornika jest godny ubolewania, a mógłby okazać się praktyczny. Dlatego przed rozpoczęciem przygotowywania filiżanki kawy należy zawsze mieć na uwadze, aby sprawdzić jego poziom.

Ekspres Krups Pixie YY1201FD : Wygląd przemysłowy

drugiKrups Pixie

Na pierwszy rzut oka to, co przemawia do tego ekspresu Nespresso, to jego design. Kolor ten ładnie nazywa się tytan, ale nie ma w tym nic złego, ponieważ jest on metaliczny, natomiast wykonany jest z tworzywa sztucznego. Jest jednak nowoczesny, a jego przemysłowy wygląd sprawia, że jest przyjemnym obiektem do oglądania.

To 19 barów ciśnienia, które przenika przez kapsułę, aby w mniej niż 30 sekund przygotować bardzo dobre 40 ml espresso lub 110 ml dużej kawy, jak sobie życzysz. Jego zbiornik na wodę oferuje pojemnik o pojemności 0,7 litra, jak większość innych modeli. Za mało wody, żeby zrobić kawę? W odróżnieniu od innych ekspresów, ten ekspres na kapsułki ma sygnał świetlny informujący o konieczności uzupełnienia wody.

Zbiornik jest zdejmowany, co ułatwia jego obsługę. Urządzenie jest łatwe do uruchomienia, ponieważ posiada tylko dwa przyciski do wyboru wielkości kawy i przycisk włączania/wyłączania. Jest stosunkowo kompaktowy i może zmieścić się w małej kuchni. Posiada funkcję oszczędzania energii, ponieważ przechodzi w tryb czuwania, jeśli nie jest używany przez więcej niż 9 minut.

Kilka kropli, które wydostają się z kubka, można zbierać w przeznaczonym do tego miejscu. Nie ma czasu na wyrzucanie zużytych kapsułek? Taca zbierająca może pomieścić około dziesięciu z nich, jak tylko ramię zostanie podniesione. Ta taca ma przezroczysty przód, dzięki czemu można zobaczyć, kiedy nadejdzie czas, aby ją opróżnić. Ekspres do kawy Krups Pixie jest modelem z dwuletnią gwarancją i jest wysoko ceniony za swoje wzornictwo przemysłowe.

Dlaczego lubimy Krups Pixie

Doceniamy fakt, że może być dyskretny pod względem wymiarów przy jednoczesnym zachowaniu ładnego wzornictwa. Lampka sygnalizacyjna stanu napełnienia zbiornika jest jego plusem. Ten ekspres do kawy jest funkcjonalny, a jego wykończenie jest nieskazitelne. Znajdzie swoje miejsce w najnowocześniejszych kuchniach, jak również w kuchniach rustykalnych.

Jego słabe punkty

Niektórzy użytkownicy uważają, że jest to urządzenie trochę zbyt głośne. Kawa płynie raczej powoli do filiżanki. Czy to jest cena za dobre, domowe espresso ?

Ekspres DeLonghi Lattissima One : Wszechstronna maszyna

trzeciDelonghi Lattissima

Chcesz urozmaicić sobie przyjemność, a nie tylko ograniczyć się do kawy espresso? Będziesz zachwycony tym ekspresem do kawy Delonghi Lattissima One, działającym pod ciśnieniem 19 barów i mocy 1400 watów.

Ten ekspres do kawy posiada dedykowane miejsce na mleko do przygotowania cappuccino lub latte macchiato. W skrócie, wszystkie kawy, do których można dodać porcję mleka. Może zatem przygotować trzy rodzaje kawy: espresso, kawę dużą i białą kawę z mlekiem. To plus, jeśli chodzi o różnorodność gustów.

Doceniamy jego nieskazitelnie biały kolor, który pasuje do większości dekoracji kuchennych. Ten model jest nieco wyższy i szerszy od innych i jest cięższy. Kilka centymetrów, które mogą stanowić różnicę w małych kuchniach.

Te duże wymiary dotyczą również pojemności zbiornika na wodę (1 litr), który można łatwo wyjąć w celu jego napełnienia. Ten ekspres na kapsułki Nespresso może zebrać do 10 zużytych kapsułek. Ekspres do kawy Lattissima One jest energooszczędny i zatrzymuje się po 9 minutach nieużywania. Wiele części można zdejmować i zmywać w zmywarce. Szczegół, który może być tylko doceniony.

Najważniejsze zalety ekspresu DeLonghi

Uwielbiamy to, że możemy delektować się kawą latte. Jego elegancka konstrukcja sprawia, że jest to piękne urządzenie. Możemy jedynie pochwalić jakość wykończenia i wybranych materiałów, które są bardzo dobrej jakości. Ten ekspres do kawy DeLonghi jest również dostępny w innych kolorach, które pasują do wszystkich wnętrz.

Czego żałujemy

Jest trochę za drogi, chociaż ten ekspres oferuje wspaniałe osiągi.

Dlaczego warto wybrać ekspres Nespresso ?

Ekspres do kawy Nespresso

Za jego praktyczność

Jeśli chcesz na nowo odkryć nieporównywalny smak kaw, które można znaleźć w renomowanych lokalach, możesz niezwłocznie zamówić ekspres Nespresso. Bardzo łatwy w użyciu, na ogół kompaktowy, szybko stanie się niezastąpionym przedmiotem kulinarnym w Twojej kuchni. Przyjemność pierwszej kawy o poranku lub tej, która pozwala na strawienie po obiedzie, nabierze charakteru dobrze spędzonych chwil dzięki temu praktycznemu urządzeniu. Kawy oferowane przez tę markę pochodzą z czterech zakątków świata i pozwalają odkrywać nowe smaki.

Dla swoich kapsułek

Kapsułki Nespresso wykonane są w 100% z aluminium podlegającego recyklingowi. Wnętrze jest pokryte powłoką spożywczą, dzięki czemu smak kawy nie jest zmieniany przez aluminium. Ich konstrukcja oznacza, że zaraz po włożeniu do maszyny, dzięki wysokiemu ciśnieniu wody, uwalniają wszystkie swoje aromaty. Kapsułki te lepiej zatrzymują zapachy niż miękkie saszetki ekspresu do kawy Senseo.

Jak używać i konserwować ekspres do kawy Nespresso ?

Te urządzenia kuchenne są często bardzo łatwe w obsłudze i są wyposażone tylko w kilka przycisków. Przycisk włączania/wyłączania oraz specjalny przycisk dla każdego rodzaju kawy (espresso lub kawa duża). Jeśli chodzi o ich konserwację, radzimy mniej lub bardziej regularnie je odkamieniać, w zależności od tego, czy woda jest miękka czy twarda. Istnieje możliwość zamówienia kapsułek czyszczących do usuwania kamienia z urządzenia oraz do czyszczenia perkolatora ekspresu do kawy.

Niektóre maszyny posiadają części, które można łatwo wyjąć i można je myć w zmywarce. Nie zawsze tak jest, więc sprawdź ten punkt, jeśli jesteś zainteresowany. Pojemnik na zużyte kapsułki i tacki ociekowe należy dokładnie czyścić zwilżoną gąbką z mydłem. Za każdym razem dokładnie wypłukać i osuszyć wszystkie części.

5 najlepiej sprzedających się ekspresów do kawy Nespresso

# Obrazek Nazwa Ocena klientów Koszt
1 Ekspres na kapsułki DE LONGHI-NESPRESSO Lattissima Touch Ekspres na kapsułki DeLonghi Nespresso Lattissima Touch
12 Opinie
899,00 zł
2 Krups Nespresso Essenza Mini & Aeroccino XN1118 Krups Nespresso Essenza Mini & Aeroccino XN1118
20 Opinie
599,00 zł
3 KRUPS XN900 Ekspres do kawy kapsułkowy Vertuo Plus KRUPS XN900 Ekspres do kawy kapsułkowy Vertuo Plus
11 Opinie
359,00 zł
4 Krups Nespresso Essenza Mini XN110B Ekspres Krups Nespresso Essenza Mini XN110B
22 Opinie
359,00 zł
5 Ekspres na kapsułki KRUPS XN1005 Inissia Ekspres na kapsułki KRUPS XN1005 Inissia
45 Opinie
199,00 zł

Jak wybrać ekspres do kawy Nespresso ?

jak wybrac nespresso

Podczas gdy proces pozostaje ten sam: wkładanie kapsułek do ekspresu w celu uzyskania kawy, dozowniki wyposażone przez Nespresso oferują bardzo różne modele. Dokonanie wyboru może być trudne. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci dokonać właściwego wyboru spośród wszystkich modeli dostępnych na rynku.

Wymiary i konstrukcja ekspresu

Ekspres na kapsułki Nespresso Professional są znacznie większe niż te zarezerwowane dla osób prywatnych. Jednak wymiary te różnią się w zależności od dystrybutora. Najlepiej upewnić się, że ekspres do kawy, który chcesz kupić, jest kompatybilny z miejscem, które może być potrzebne na Twoim blacie kuchennym. Są one często dość kompaktowe i nie przekraczają 35 centymetrów wysokości.

Należy zauważyć, że zbiorniki na wodę często znajdują się za urządzeniem i aby je napełnić, trzeba mieć do nich łatwy dostęp. Pod względem wzornictwa, niektóre modele są bardzo eleganckie i występują w różnych kolorach. Materiałem wykorzystywanym do konstrukcji ekspresów jest głównie tworzywo sztuczne pochodzące z recyklingu. Jest to pragnienie marki, z etycznym i odpowiedzialnym ekologicznie podejściem.

Wielkość zbiornika i wysokość filiżanki

Wielkość zbiornika

Rozmiar zbiornika jest ważny, ponieważ decyduje o ilości filiżanek, które będziesz mógł zrobić przed jego ponownym napełnieniem . Na przykład, istnieją zbiorniki 0,7 litra, 1 litr lub 1,7 litra. W zależności od liczebności rodziny lub nawyków żywieniowych, należy wybrać ekspres Nespresso o najbardziej odpowiedniej pojemności.

W ekspresach do kawy można przyrządzać tzw. kawy krótkie, 40 ml kawy typu espresso lub długie 110 ml. W zależności od tego, co wybierzesz, możesz umieścić kubek o odpowiedniej wysokości pod wylewką. W przypadku kubka można czasami podnieść podstawkę na filiżankę ekspresu do kawy Nespresso.

Dostępne opcje i budżet

Wiele modeli ekspresów do kawy Nespresso ma oznaczenie A++. Oznacza to, że są one energooszczędne. Maszyny te są wyposażone w system, który umożliwia im przejście w tryb czuwania po określonym czasie. Kiedy nie są one używane, ekspresy do kawy zazwyczaj wyłączają się automatycznie po 9 minutach. Dobry plus dla osób roztargnionych, lub osób, które nie są w stanie natychmiast wyłączyć ekspresu do kawy.

Jeśli chodzi o zbiornik wody, to czasami konieczne jest częste sprawdzanie poziomu, chyba że maszyna jest wyposażona w lampkę ostrzegawczą. Kiedy zapali się lampka sygnalizacyjna, wiesz, że nadszedł czas, aby napełnić zbiornik na wodę, ponieważ nie ma wystarczającej ilości wody, aby zrobić filiżankę kawy. Wreszcie niektóre automaty pozwalają nie tylko na przygotowanie kawy espresso i długiej lub tak zwanej „latte”, ale także kawy z dodatkiem mleka. W tym przypadku ekspres do kawy posiada dedykowane miejsce, w którym mleko może płynąć do kubka lub zostać przetworzone w mleczną piankę, aby zadowolić smakoszy!

W zależności od marki i modelu, ekspresy Nespresso można znaleźć w przystępnych cenach, poniżej stu euro. Inne, bardziej wyszukane i umożliwiające przygotowanie napojów mlecznych są sprzedawane po wyższych cenach.