Strona główna Dom i AGD Odkurzacz bezprzewodowy : jaki model i markę wybrać?

Odkurzacz bezprzewodowy : jaki model i markę wybrać?

Kurz to zaprzysiężony wróg entuzjastów czystych wnętrz. A jednak przedostaje się on wszędzie. Wystarczy, że otworzymy okna czy drzwi. Spód naszych butów niesie ze sobą pozostałości, które brudzą nasze podłogi. Odkurzanie raz lub dwa razy w tygodniu, czasami więcej, jest konieczne. Bo jeśli posiadasz zwierzęta, to masz też do czynienia z sierścią…

Co to jest odkurzacz bezprzewodowy ?

Odkurzacze bezprzewodowe są alternatywą dla tradycyjnych odkurzaczy bezworkowych i przewodowych. Podczas gdy te ostatnie odrodziły się na nowo z modelami bezworkowymi, często są one uzależnione od przewodów. W zależności od wielkości domu lub jeśli masz dwa poziomy, musisz wyjąć wtyczkę i poszukać innego kontaktu, w zależności od tego, gdzie sprzątasz (chyba że masz już robot sprzątający). Koniec z tym jeśli kupisz jeden z odkurzaczy bezprzewodowych. Wyglądają one jak miotły z kolektorem; działają na baterię. Oferując coraz większą autonomię, stały się one również coraz bardziej wydajne. Aby je naładować, należy je z powrotem umieścić na stacji dokującej. Stacja ta często wisi na ścianie, w pralni lub piwnicy. To sprawia, że nie zajmują one miejsca na powierzchni mieszkalnej.

Trzy najlepsze odkurzacze bezprzewodowe w tej chwili

Dyson V11 Absolute : Najlepszy

PierwszyOdkurzacz Dyson v11

Marka Dyson szybko zyskała sławę dzięki swoim bardzo wydajnym urządzeniom. Ich często futurystyczny wygląd pomógł wyrobić sobie renomę produktów. Znajdziesz tu odkurzacz, który nie jest wyjątkiem od reguły. Bezprzewodowy, o mocy 545 W, Dyson V11 Absolute oferuje 60 minut mocy do odkurzania i czyszczenia wszystkich podłóg wewnętrznych. W zależności od stopnia zabrudzenia podłogi można zastosować trzy tryby: boost, auto lub eco.

Jego bateria litowa ładuje się szybko (mniej niż 4,5 godziny). Lekki, ważący niewiele ponad 3 kg, może być zabrany wszędzie, nawet na górę lub do odkurzania sufitów. Nie będziesz miał problemu z przytrzymaniem go na wyciągnięcie ręki, aby usunąć niechciane pajęczyny. Dywany go nie przerażają, dzięki wielocyklonowej technologii, symbolizującej tę markę. Sztywny uchwyt można zdemontować, aby za jednym kliknięciem przekształcić go w bardzo praktyczny odkurzacz stołowy. Wreszcie, szczotka High Torque dokładnie odkurza kurz i pozostałości, nawet z klasycznych dywanów lub dywanów shaggy.

Ten odkurzacz ma pojemnik zbiorczy o pojemności 0,76 litra. Można go łatwo zdemontować i wyczyścić, równie łatwo można go wymienić. Chcesz odkurzyć okruchy ze stołu? Nie można do tego używać konwencjonalnego odkurzacza. Z tym odkurzaczem bezprzewodowym jest to możliwe. W zestawie znajduje się odkurzacz ręczny, który można odłączyć, dzięki czemu blaty robocze są czyste i wolne od zanieczyszczeń. Jest on również wyposażony w ekran LCD, który pozwala zobaczyć m.in. poziom napełnienia pojemnika w urządzeniu.

Zalety Dyson V11

Jeśli chcesz, by kurz szybko zniknął z twoich podłóg, znalazłeś tu prawdziwego sojusznika. Jest bardzo mocny i poręczny. Czas pracy to prawdziwy plus. Jak zwykle w firmie Dyson, materiały są najwyższej jakości, a montaż urządzenia jest bezbłędny. Bardzo piękny produkt, jak również funkcjonalny.

Wady

Za jego zalety płaci się wysoką cenę, jak to często bywa w Dyson, ale opinie klientów są jednomyślne: jest to doskonały produkt.

Philips Speedpro Max FC6822/01 : Alternatywa

drugiPhilips Speedpro Max

Marka Philips przyzwyczaja konsumentów do bardzo dobrych produktów. Wraca tutaj z czarnym odkurzaczem bezprzewodowym, który zapewnia autonomię 65 minut. Urządzenie Philips Speedpro Max współpracuje z akumulatorem litowym. Niezależnie od tego, czy chcesz odkurzyć podłogę, czy nawet pod meblami, możesz to zrobić. Jest łatwy w obsłudze i może być wszędzie wsunięty, co czyni go idealnym towarzyszem dla nieskazitelnie czystego domu.

Dzięki obrotowej szczotce o 360° można łatwo usuwać kurz! Mocny (135 W), dzięki technologii cyklonowej, może czyścić zarówno pozostałości na twardych podłogach, jak i na dywanach i chodnikach. W zależności od pomieszczeń, potrzeby nie są takie same. Salony są najczęściej bardziej zabrudzone od innych. Odkurzacz ten dostosowuje się do zadania z dwoma prędkościami do wyboru i wspomaganiem. Chcesz lekki odkurzacz, który możesz przenosić na piętro bez wysiłku?

Przy wadze 2,7 kg kurz w sypialniach musi się mieć na baczności . W mgnieniu oka można odłączyć odkurzacz ręczny, aby usunąć okruchy śniadaniowe ze stołu. Pojemnik zbiorczy ma pojemność 0,6 litra. Można go łatwo odłączyć w celu opróżnienia i przechowywania. Czas ładowania na tym urządzeniu wynosi 5 godzin.

Co nam się podoba

Szczotka obracająca się o 360°, idealna do usuwania kurzu i pozostałości, nawet w trudno dostępnych miejscach! Ma bardzo dobrą autonomię.

Jakieś wady ?

Można sądzić, że jest trochę za drogi, ale jest wystarczająco mocny, aby zapewnić kompletne utrzymanie domu. Jedynym minusem jest jego poziom głośności . Przy 84 decybelach, robi trochę hałasu.

Rowenta Air Force RH8872WO : Niska cena

trzeciRowenta AirForce RH8872WO

Dobrze utrzymany i czysty dom jest tym, czego szukasz. Ale na pewno nie chcesz za to płacić wysokiej ceny! Rowenta rozumie Twoje oczekiwania i oferuje Ci tutaj niedrogi odkurzacz bezprzewodowy. Na szczęście, nie umniejsza to wydajności urządzenia. Dzięki wbudowanej technologii multicyklonicznej i mocy 2200 watów kurz znika, za jego pociągnięciem!

Ale nie może się on mu oprzeć: ten odkurzacz bezprzewodowy ma szczotkę do narożników z delikatną głowicą Delta i oświetleniem LED. W każdym niedostępnym miejscu kurz zostanie wytropiony i wessany! Jest to mocny odkurzacz, który poradzi sobie z każdym rodzajem podłogi (twardej lub dywanowej). Pojemnik zbiorczy ma pojemność 0,5 litra i jest łatwy do opróżniania. Plus tego urządzenia: może stać pionowo, co daje czas na przesuwanie niektórych mebli, nawet podczas odkurzania.

Przy wadze 3,5 kg nie jest to najlżejszy model, ale Rowenta Air Force jest bardzo zwrotny. W zależności od rodzaju podłogi, wybierz jedną z trzech dostępnych prędkości. Po zakończeniu zadania, kładziesz je z powrotem na podstawie ładującej. Ponowne naładowanie akumulatora litowo-jonowego 25,2 V zajmie mu 6 godzin, czyli czas potrzebny do osiągnięcia pełnej sprawności.

Zalety odkurzacza Rowenta

Możliwość odkurzania pod meblami, wessania całego kurzu, to plus. Doceniamy dobre funkcje tego urządzenia i jego niemałą autonomię. Jego cena jest pomimo to dość niska.

Jego słaby punkt

80 decybeli to poziom hałasu tego odkurzacza. Więc jest trochę hałaśliwy. Zbiornik na śmieci ma małą pojemność.

Dlaczego warto wybrać odkurzacz bezprzewodowy ?

Poręczny i ergonomiczny

Odkurzacz bezprzewodowy

Odkurzacz przewodowy nieuchronnie uderza w meble. Na końcu jego rury i węża, zawsze trzeba patrzeć, gdzie jest. Zawsze ma irytujący nawyk utknięcia między dwoma nogami stołu. Dzięki odkurzaczowi bezprzewodowemu zyskujesz na manewrowości. Towarzyszy on każdemu twojemu ruchowi, tak jak klasyczna miotła ręczna. Odkurzacz wyposażony jest w rączkę, która zapewnia dobry chwyt.

Zasilany na baterię

Nie ma potrzeby podłączania wtyczki, odkurzacz jest bezprzewodowy i zasilany na baterię. Chociaż pierwsze modele raczkowały w tej dziedzinie, teraz można się spodziewać, że żywotność baterii będzie wynosić godzinę lub nawet dłużej. Daje to mnóstwo czasu na odkurzenie nawet dużego domu. Baterie są zazwyczaj wykonane z ogniw litowo-jonowych, można je ładować, umieszczając urządzenie z powrotem na dedykowanej podstawie. W zależności od modelu, pełne naładowanie trwa nieco ponad 3 do 6 godzin.

Dla miejsc, które nie są łatwo dostępne

Mimo że sztywna rura znajduje się na tych średniej wielkości urządzeniach, często są one wyposażone w szczotkę, która wyśledzi wszelkie zabrudzenia. Niektóre nawet obracają się same, aby nie przegapić żadnego zabrudzonego miejsca . Czy to na twardych podłogach, czy na dywanach, odkurzacze wejdą głęboko w brud. Dotyczy to zwłaszcza odkurzaczy z technologią cyklonową. Niektóre z nich pozwalają na usuwanie pyłu z góry ścian, ponieważ są bardzo lekkie. Na koniec znajdziecie Państwo odkurzacze, których szczotki wyposażone są w lampę: idealne do sprzątania pod łóżkami i meblami.

Ranking dziesięciu najlepiej sprzedających się odkurzaczy bezprzewodowych

# Obrazek Nazwa Ocena klientów Koszt
1 Dyson V11 Absolute Dyson V11 Absolute 2829,00 zł
2 Philips SpeedPro Max XC8049/01 2099,00 zł
3 Electrolux Pure F9 Allergy PF91-ALRGY Electrolux Pure F9 Allergy PF91-ALRGY 1799,00 zł
4 Dyson V8 Parquet Odkurzacz bezprzewodowy Dyson V8 Parquet 1599,00 zł
5 Bosch Athlet ProPower BCH65POWER Bosch Athlet ProPower BCH65POWER 999,00 zł
6 Xiaomi Mi Handheld Vacuum Cleaner Xiaomi Mi Handheld Vacuum Cleaner 799,00 zł
7 H.Koenig UP600 Odkurzacz bezprzewodowy H.Koenig UP600 729,00 zł
8 Odkurzacz bezprzewodowy Bosch BBHL21840 Odkurzacz bezprzewodowy Bosch BBHL21840 499,00 zł
9 Beko VRT61818VW Beko VRT61818VW 479,99 zł
10 RAVEN EOR001 Odkurzacz pionowy Raven EOR001 399,00 zł

Jak wybrać odkurzacz bezprzewodowy ?

jak wybrac odkurzacz bezprzewodowy

Bateria i autonomia

Baterie w tego typu produktach są często litowo-jonowe. Są one ładowalne, ale czas ich ładowania może być nawet dwukrotnie dłuższy. Jest to szczególnie ważne dla zużycia energii. Jeśli chodzi o dopuszczalny czas pracy, to w przypadku tego typu urządzeń bardzo często proponuje się 60 minut. Daje to czas na pozbycie się brudu, nawet w dwupiętrowym domu lub dużym mieszkaniu.

Liczba i rodzaj szczotek

Urządzenie jest zawsze wyposażone przynajmniej w jedną szczotkę. Ale jest to możliwe; w przypadku niektórych marek można znaleźć akcesoria zamienne, w zależności od rodzaju podłogi. Cokolwiek wybierzesz, szczotka musi pozwalać ci dochodzić do trudno dostępnych miejsc. Szczotka w kształcie trójkąta podąża za narożnikami ścian, co oznacza, że narożniki będą czyste i odkurzone. Powinna ona również być w stanie dostosować się do wszystkich rodzajów podłóg. Twarda podłoga (beton woskowany, parkiet, linoleum…) jest łatwiejsza do odkurzenia niż wykładzina lub dywan. Kurz w tym ostatnim jest głęboko osadzony.

odkurzacz pionowy

Ssanie cykliczne lub nie

Moc ssania jest koniecznie niezbędna dla tego typu produktów. Cykloniczne odsysanie pozwala na głębokie zasysanie pyłu. Dla właścicieli zwierząt domowych, którzy nie rezygnują z komfortu dywanów, może to być prawdziwy plus. Nie tylko kurz i włosy powierzchniowe są zasysane, ale także brud z głębi włókien.

Ergonomia i przechowywanie

Odkurzacz musi być poręczny. Wszystkie części urządzenia muszą być łatwe do usunięcia. Jeśli nadaje się on do podłączania odkurzacza ręcznego, musi być łatwy do odłączenia i ponownego założenia. To samo odnosi się do zbiornika na śmieci. Zaleca się opróżnianie go po każdym użyciu. Ma niewielką pojemność i powinien być raz na jakiś czas czyszczony mydłem i wodą dla zachowania dobrej higieny.

Odkurzacze bezprzewodowe są ładowane na specjalnych stacjach dokujących. Często można je powiesić na ścianie. Jest to praktyczne, ponieważ urządzenie nie zajmuje żadnej powierzchni podłogi. Musi jednak znajdować się w pobliżu gniazda, aby można ją było podłączyć do ładowania. Niektórzy użytkownicy z łatwością przechowują go w piwnicy. Inni mają nawet gniazdo zainstalowane w szafie, aby było ono tak niewidoczne, jak to tylko możliwe!

Budżet i marka

Odkurzacze bezprzewodowe można znaleźć już od 70 euro, ale także za ponad 600 euro! Jak wytłumaczyć tę różnicę? Najczęściej znana marka może podnieść cenę. Ale to głównie wydajność urządzenia będzie odgrywać pewną rolę. Produkt o dobrej mocy będzie lepiej wciągał kurz. Do tego celu wykorzystuje się niektóre technologie. Odkurzacz musi być wydajny na wszystkich rodzajach podłóg. Większa pojemność zbiornika na śmieci, doskonała autonomia lub skrócony czas ładowania mogą być powodem wyższej ceny zakupu.

Choć kuszące może być poddanie się tańszym produktom, radzimy wybrać markowy odkurzacz. Zwłaszcza jeśli marka ta jest dobrze znana w dziedzinie sprzętu AGD. Będziesz mógł polegać na ich doświadczeniu, ale także, czasami, mieć gwarancję. Wiedząc, że będzie cię to kosztowało trochę więcej, zawsze dobrze jest to wziąć.